Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

misia23
Wiesz w poprzedniej ciąży TSH w normie a teraz mam dokładnie 0,023 dlatego lekarka kazała powtórzyć jutro idę do lekarza rodzinnego. A w następny poniedziałek do mojego ginekologa. Jak narazie kazali mi nie panikowac bo tak w pierwszym trymestrze może ponoć być. Zobaczę co jutro mi powiedzą i jakie będą wyniki. Może będzie lepiej bo już nie wymiotuje od tygodnia i zaczekam w miarę normalnie jeść i pic;-)
A Ty bierzesz jakieś leki na tarczyca w ciąży? Czy tylko częściej sprawdzają Ci poziom TSH?

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Basia 83~ oscypek jest nie wskazany w naszym stanie to zalecenia od giną. Mówił ci lekarz czego nie wolno jeść w ciąży?

marta_joanna~ mi w pierwszej ciąży wyszło że mam niedoczynność ( wynik ponad 5) od tamtej pory leczę się. Początkowo brałam Euthyrox 50 a od nie dawna przez 4 dni 50 kolejne 3 dni 75. Niedoczynność nie leczona może doprowadzić do poronienia. Ale nie wiem jak to jest z twoim wynikiem. Może naprawde nie ma co się martwić na zapas.

http://s2.suwaczek.com/201608175165.pnghttp://s8.suwaczek.com/201409244565.png

Odnośnik do komentarza

Misia ja też o tej fecie pierwsze słyszę. Byłam pewna, że nie wolno serów typu camembert (choć mi się zdarzało jeść, ale bardzo rzadko), nad oscypkami też się nie zastanawiałam, więc jadłam kilka razy w ciążach, fetę już częściej spożywałam. A dlaczego nie wolno pić herbaty zielonej? Ja właśnie przed ciążą nie piłam a sięgnęłam po nią w tej ciąży i pijam codziennie przynajmniej jedną. A co z herbatą białą?

Ja na pewno unikałam i unikam wszelakiej surowizny, tzn. jajek, mięsa, ryb (choć np. wędzonego łososia, czy nawet makrelę wcinam przez kilka ostatnich dni), wątróbki, której w ogóle nie jadam. I tyle zakazanych produktów w mojej diecie było i się nie zaraziłam niczym a dzieciaki przyszły na świat zdrowe. Więc ciekawe czy miałam farta, czy nie ma po prostu co "przesadzać"":)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Rozpisalam się o jedzeniu i mi ucięło:-(

Co najważniejsze chcialam napisać- to unikać trzeba tych produktów, które poprzez brak obróbki cieplnej mogą mieć w sobie groźne bakterrie. Czyli mleko niepasteryzowane czy surowe mięso. Sery typu camembert nie wszystkie są robione z mleka niepasteryzowanego, więc wystarczy przeczytać skład i wiadomo czy można jeść:-) o herbacie zielonej słyszalam odwrotnie- że w ciąży jest zdrowa, na pewno lepsza od bezwartościowej czarnej. Cytrusy, orzechy itp. nie spowodują u dziecka alergii, to mit.

Marta- ja bym się nie przejmowała ustąpieniem objawów. Ciąża to czas, w którym na prawdę można czuć się dobrze i jest to jak najbardziej stan prawidłowy:-))

My wczoraj z mężem skusiliśmy się na seksik i o dziwo minęły mi bóle brzucha- niec mnie nie kłuje, nie ściska, także ekstra:-)

Jutro mam usg genetyczne.mtrzymajcie kciuki za mojego maluszka!

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Od 4 miesiąca miała anemię, ale lekarz ogólnie zalecał ograniczenie elektroniki :) dla zdrowia jej i dziecka. Wiadome, nie da się do końca wszystkiego odstawić... Ja (11tydz ciąży) cały czas pracuję na laptopie, wyniki są ok, ale kupilam podstawkę pod laptopa, więc nic nie leży na brzuszku, ale w łóżku mogę się położyć :) telefonu nie kładę na lozku tylko staram się dalej, ale tak bym usłyszała budzik.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o jedzenie, to dostałam rozpiskę co powinnam jeść by zapewnić zdrowy rozwój dziecka, ale są też info o tym czego powinno się unikać, czyli wszystko co nie przeszło obróbki termicznej- odpadły jajka sadzone, różne sery bo doszlam do wniosku, że nie będę sterczala godzinami przy lodowkach by czytać etykiety :) ale to moje lenistwo. Są też owoce, których powinno się unikać- ananasy maja jakiś składnik który może powodować skurcze macicy i doprowadzić do wcześniejszego porodu, lub poronienia.

Dostałam od koleżanki całą książkę na ten temat:) akurat nie ma mnie w domu, ale jak wrócę to podam tytuł. Nie jest gruba ale jest sporo rzeczy które nie powinny być spożywane. Sporo owoców jest pryskana zwłaszcza jeżeli zimą maja pokonywać tysiące kilometrów, więc lepiej zjeść kiszona kapustę niż pomarańczę :)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Witaj popo. Ja mam termin na 29.08. Następna wizyta 04.02. Już nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć maluszka. Nudności są, ale pozwoliłam sobie w sobotę i wczoraj na niewielką ilość pepsi. Co za ulga :-)
Już pytałam ale nie dostałam odpowiedzi. Co polecacie do smarowania brzuszka przeciw rozstępom? Chciałabym coś dzisiaj kupić ale nie wiem co wybrać. Stosujecie jeszcze jakieś inne kosmetyki specjalne dla kobiet w ciąży?

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...