Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Mamalina dobrze ze juz dobrze.

Walczcie dziewczyny dzielnie obte 2 i 3 paki. Ja za was trzymam kciuki.

Katarek jest bezpieczny i wcale nie ciagnie za mocno jak pisala Mamalina. To jest genialne urzadzenie do udrazniania noska. Szczegolnie w nocy. Jak Milosz mial katar to to nam ratowalo sytuacje wlasnie w nocy. No a z wyciaganiem odkurzacza ? Hmm jak byl chory albo mial katar to odkurzacz byl caly czas wyciagniety, podlaczony do gniazdka. Dziala na prawde genialnie a jakie gluty wyciaga !

No wlasnie zdziwilam sie bo na Gemini byly dwa katarki jedwn zielone opakowanie a drugi niebieskie a cena ta sama. No i na zdjeciu widac ze jeden ma rozkladana koncowke chyba zielony a drugi nie.

http://www.suwaczki.com/tickers/wff29vvjsn8exyqa.png

Odnośnik do komentarza
Gość Kukurydzaaa

Lenka, sterydy można już podawać od 24 tygodnia, ale mam nadzieje, ze jej historia się skończyła dobrze. Bo tego, że Twoja się dobrze skończy jestem pewna. Trzymamy w końcu tyle kciuków :) Poza tym sterydy to naprawdę krok milowy dla maluszków i po och podaniu na tym etapie można być spokojnejszym w razie czego. :*

Odnośnik do komentarza

Motylek też czytalam o tym katarku i na początku lapalo mnie przerażenie, ale czytalam sam pozytywne opinie. Działa je ma o 100% lepsze niż gruszka bo wyciąga całą wydzielinę jaka jest w nosie, a gruszka tylko tyle co jest już przy ujściu...

Dziś mam już fotelik samochodowy, kilka zabawek i ubranek. Zarezerwowalam też ubranka ok 40szt za 50zl. Jutro się dowiem czy dziewczyna przede mną zrezygnowała z zakupu.
Czy któraś z Was wie jakie adaptery potrzeba do fotelika maxi cosi cabriofix do x landera xa?
Zupełnie nie mam o tym pojęcia :(

Wszystkie szpitalne mamuśki - to już końcówka ciąży, wiadomo im dłużej będą dzieci w brzuchu tym lepiej, ale każda z nas jest już na tak zaawansowanym etapie że wszystko już dobrze się skończy;)

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisała Evee, jesteśmy już tak zaawansowane w naszych ciążach, że KAŻDA zakończy się szczęśliwie!!:))

Trzymajcie się dziewczyny w szpitalach i te które są w domach jak najdłużej zapakowane! Jeszcze troszkę a każda po kolei zobaczy swoje maleństwo/maleństwa i je wyściska i wycałuje:)

Co do katarków to akurat wczoraj na szkole rodzenia położna poruszyła ten temat i również baaaaardzo zachwalała te katarki do odkurzacza. Generalnie jak o tym usłyszałam to jakoś nie byłam przekonana do tego sposobu, wręcz byłam nim przerażona:D ale widzę że tu na forum również jest zachwalany, więc jestem coraz bardziej za wypróbowaniem:)
Jeśli zaś chodzi o aspiratory typu nosefrida, te z filtrami, mówiła że wówczas jest niby więcej infekcji u dorosłych, mimo filtrów. Ale nie wiem skąd ma statystyki:P

Evee - ja adaptery do maxi cosi do mojego wózka znalazłam na allegro wpisując poszczególne hasła bez problemu więc mysle że i do x landera spokojnie znajdziesz w podobny sposób;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72713.png

Odnośnik do komentarza

Evee na to nie zwróciłam uwagi, to zagwozdka! Może są do różnych modeli, zauważyłam że czasami nawet rok produkcji ma znaczenie. Może ewentualnie zadać pytanie sprzedającemu, powinien się orientować jeśli sprzedaje do różnych wózków i modeli. Muszę teraz sprawdzić te moje, bo chciałam właśnie jutro zamawiać;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72713.png

Odnośnik do komentarza

Hej J też polecam katarek jest niezastąpiony mam i Frida ale po zasysaniu zawsze mieliśmy z mężem zapalenie gardła po dwóch dniach ściągania wydzieliny u synka. Mój to jeszcze nie chorował katar miał kilkakrotnie nawet taki zielony zatokowy mega ilości pierwszy raz jak tak sciagalismy to nawet z mężem było zdziwienie gdzie tyle śluzu mieści się u dziecka i myślę ze dzięki temu katar po paru dniach przechodził. Ale wydaje mnie się ze na typowe "kozy" to nie działa ja wyciągam gruszka ,zresztą mój dwulatek daje ściągać gruszka bez problemu. I nie sadze zeby sie cos ze sluzowka dzialo jesli sie ja pozniej odpowiednio nawilzy woda morska.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja to się już doczekać nie mogę tej mojej Aluni.Pewnie wy rownieź .Jeszcze 5 lub 4 tyg zależy czy sn czy cc zadecyduje lekarz na ostatniej wizycie .
MIRAMELLE zdecydowalas cc czy sn bo mamy podobny odstęp czasu od cc .Mój ma 28 mies w sierpniu.

Odnośnik do komentarza

Motylek, ja dostałam w skończonym 24 i potem mi lekarz mówil,ze to taki graniczny czas, dziewczyna na łóżku obok w 27. Dziewczynie w 23 nie podawali. Pytałam w szpitalu, a potem swojego lekarza czy w razie tak wczesnego podania jest potrzeba powtorzenia, ale dostalam w dwóch źródłach informacje, ze to jest wystarczajace i ze dawki w ogóle powtarza się później juz tylko na wyraźne życzenie neonatologa przed samym rozwiązaniem. Zresztą potem wielu gin mnie badalo i każdy pytał kiedy były sterydy i jak mówiłam, że w 24tc to wszyscy mówili, że to super. Zresztą Pipii i Ula tez na 90% miały przed 30tc jeśli mnie pamięć nie myli :)
Profilaktycznie na podanie sterydów idzie się ok 28tc (np. w przypadku ciąż blizniaczych)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziś na papierze toaletowy znalazłam malutki skrzep krwi, martwię się co to oznacza,czuje ruchy dziecka, nic mnie nie boli,czytałam że może czop mi odchodzić a to zwiastowac szybki poród u mnie 37tydz i 2 dni,ostatnio dużo chodzę na spacerach,ale też czuje jak wstaje z łóżka że tam na dole wszystko jakbym miała poluzowane i boli mnie. w czwartek mam dopiero gin. żeby sprawdził szyjke

http://s3.suwaczek.com/201608012652.png

Odnośnik do komentarza

Nowa_mama jeśli to 37+2 to myślę, ze warto pojawić się na ip. Być może zostaniesz kolejna lipcowa sierpnioweczka :)

Antoninka ciesze się, że bezpiecznie wychodzisz do domku i mam nadzieje, ze synek wkrótce do Was dołączy. Twój pokarm to najlepsze, co teraz możesz mu dać. Jesteś mega dzielna. Ukłony w Twoja stronę! Trzymamy kciuki dalej!

Odnośnik do komentarza

Mamalina
W Bielsku są aż 2 Szpitale gdzie można rodzic :-) Ja rodziłam w szpitalu wojewódzkim bo tam jest według mnie lepsze zaplecze jeśli chodzi o oddział noworodków i mam tam lekarza prowadzącego. Ale opinie są różne jedno jest pewne jak tam trafisz to od razu mów ze jesteś Sprinterka jak chodzi o porody:-) żeby Cie nie przytrzymali za długo w poczekalni. Opieka i lekarze są ok ale jak wszędzie można trafić na jakąś poirtowaną duszę. Sale są 2-3 osobowe przeważnie z łazienką chyba że dużo porodów to czasami można leżeć na patologii z maleństwem. Drugi szpital jest na Wyspiańskiego ale u nich jak nie ma miejsca to odsyłają do Wojewódzkiego. A ty w Bielsku będziesz rodzic?
Edzia
Super że się odezwałaś bo trochę się o Ciebie i Gabi martwilam.

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Anula- oczywiście do Ciebie pisałam. O Natalii pewnie wcześnie pomyślałam ;:) Napisz jak dzisiaj sue czujesz. Czy jeszcze krwawisz i który to tydzień u Ciebie???
Mmj juz wiem dlaczego Dzieci czkają po sterydach na płucka - ten steryd musi zawierać cukry/ glukozę, bo lekarz mi powiedział, ze muszę oddać mocz zanim przyjmę ten steryd, bo inaczej wynik moczu bedzie zakłamany o cukier w moczu. To taka forma smakołyku dla Bejbikow :)
NowaMama- pojedź kontrolnie na IP. Ja sue okaże, że nie nasz rozwarcia i to nie czop to ba własne żądanie sie wypiszesz bez problemu. Napisz jaka decyzja. Trzymam kciuki...jesteś juz w 37t ja uchachana leciałabym do szpitala :)
W ogóle nie śpię od 2.30... Burza mnie obudzila no i to nie mooooje lóżko.. Nie umiem sie cieszyć nocami poza domkiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie dzielne mamy. Kolejna noc, brak snu.... nie wiem już jak się układać i gdzie podlozyc poduszkę.... i gdzie sie w ogole polozyc....

Antoninka super, ze już idziesz do domku. Dużo sil dla synka :-)

Mamalina- wszystko się ułoży, jeszcze trocge czasu, a Milanek zapomni o traumie. Jesteś mega dzielna, uważaj na siebie. Widzisz.... być może problem szpitala rozwiąże się sam ;-)

Nowa_mama- na takim etapie ciazy to moze być faktycznie czop od tego czasu średnio do dwóch tygodni można już urodzić. Natomiast warto byłoby się pokazać na IP lub wcześniej u swojego lekarza jak masz taką możliwość.

Nie pamiętam, która pisała o bagatelizowaniu jej ciśnienia ale u mnie też w poprzedniej ciąży się potwierdziło, ze co lekarz to inna diagnoza, niestety..... Jak wysłałam SMS-a do mojego prowadzącego z wynikiem pomiaru to kazał bezwlocznie jechać do szpitala (zreszta cisnienie bylo tak wysokie, ze bez pomiaru wiedzialam, ze cos jest nie tak) znów inna lekarka na obchodzie uraczyla mnie hasłem "takie ciśnienie to nie ciśnienie...." także bez komentarza.
A i pamiętam, ze moja koleżanka w 36 tc dostała sterydy.

Kukurydza-z czego wynika u Ciebie brak przyswajania pokarmu? Taki urok końcówki ciazy u Ciebie?

Ja poprzedni tydzień przeszłam nawet ok. Natomiast od poniedziałku to jakaś masakra. Brzuch prawie non stop twardy (staram się leżeć jak najwięcej ale ciezko) w pon. nie przebrałam się nawet z piżamy przez cały dzień, a syn w domu.... wczoraj ciut lepiej ale tylko do południa.... oby dziś było lepiej. Kukurydza mam nieodparte wrażenie, ze to kwestia jelit w moim przypadku i ze muszę jeść już naprawdę bardzo lekkostrawne. Nie wiem.... co o tym sądzisz? Czuje, ze jelita zdecydowanie zwolnily swoją pracę.

Lenka

Miremele- nosilabym Cię na rękach! Następna super woman!!!!!!!

Co do latarki to słyszałam bardzo dobre opinie. Ja zostałam wprawdzie przy Frida bo jakoś zdawał egzamin natomiast fakt czasem infekcja na mnie przeszła.

Lenka89-myślę, ze możesz jeszcze czuć dyskomfort noszenia pessara masz ograniczone możliwości ruchowe więc pessar nie ma takich warunków żeby się szybciej ułożył na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza

Virkael na ogół sterydy (wszystkie, nie tylko te stosowane w położnictwie) podnoszą poziom cukru we krwi, to wynika z mechanizmu ich działania, stad później glukoza w moczu. Nie zawierają cukru. :)

U mnie (Celeston) lekarze ostrzegali, ze dzieci będą mniej ruchliwe i istotnie tak było.

My jeszcze nie śpimy... Mam w lozku męża, kota, poduszkę ciążową i mój na maxa spiety brzuch więc chyba wyniosę się do salonu to może trochę pośpię :) Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza

Magdalia nie wiem, prawdopodobnie może chłopcy za mocno sciskaja żołądek :) Mam bardzo silne bóle po zjedzeniu praktycznie czegokolwiek albo wymiotuję. Przebadałam się na wszystkie możliwe dolegliwości, ale wygląda na to,ze taka moja uroda. :)

Pełne jelita mogą wpływać na skurcze i spiecia, lekarze mnie mocno przed tym przestrzegali. Zresztą widzę, że jak ja mam jakiś zator;) to tez brzuch bardziej i częściej się spina. Wszystko nawzajem oddziałuje na siebie, uciska i taki efekt.

Odnośnik do komentarza

Kukurydza to z Ty nie spisz od wczoraj? Zauważyłam, ze większość z nas ma problem ze snem...szkoda, bo to niezła regeneracja dla nas i dziecka.
Faktycznie pewnie raki ich mechanizm - jesteś farmaceutką więc patrzysz na skład inaczej... Ja miałam innym steryd podany niż ten, który wymieniłaś ale nazwy nie pamiętam. Staram się kontrolować co dostaje i ba co ale wiem, ze wiara w ludzi bywa omylna dlatego ufam Bogu, ze nas chroni- on ma moc dopiero :)
Coś miałam napisać i amba... No nic ja już nie zasnę. A Malutka po wczorajszych dwóch dawkach sterydów fika sobie raczej standardowo. Dzisiaj jeszcze dwie dawki i z głowy.

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Magdalua mam to samooooo brakuje mi juz pomysłu gdzie wcisnąć poduszkę. Aleeee to już z górki. Piękny finisz :)
W ogóle wczoraj przyszła spacerówka gondola i fotelik maxi cisi- mąż zdjęcia mi pokazał już po złożeniu - jestem zachwycona. Zamówienie z Gemini tez dotarło - wszystko już mamy. To co zostało do zrobienia to poprac ciuszki kocyki Malutkiej- i tu mam pytanie czy rożek też prac- jezeli tak to jak. I to samo z ochraniaczem ba łóżeczko - wszystko mamy z motherhid hak dobrze napisałam. Hak któraś z Was sie orientuje to byłabym wdzięczna za info

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy3e3ksrr1txlh.png

Odnośnik do komentarza

Virkale wszystko wypralam w voleli bez najmniejszych problemów.

Od 4 zero snu. M jeszcze śpi więc przeniosłam się do salonu...

Kukurydza, a zmniejszyłaś posiłki? Np 1sniadanie ale 3podejscia?

Nowa_mama saj znać co się działo na IP, bo na pewno pojechałaś.

Soncia, pojadę chyba do smyka i pogadam. Sprawdziłam że mają tam mj fotelik, więc mam nadzieję że pomogą.

A ja już mam karuzelę że zwierzątkami Fisher Price DŻUNGLA LAS TROPIKALNY USPOKAJACZ KARUZELA nowa 200zl, ja odkupilam od kolezanki za 50zl.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Widze, ze nie tylko za mns ciezka noc. Jak nie burza, to placzacy synek, to ulewa, to rozpychajaca sie corka, to siku, i tak w kolko. Zazdroszcze tym, ktore beda mogly dospac/odpoczac w ciagu dnia. Ja do wieczora sama z Olkiem, a przy tej pogodzie raczej nie wyjdziemy z domu, wiec bedzie wulkan energii.

Kukurydza - wspolczuje problemow z zoladkiem. Na tym etapie macica juz tak uciska organy, ze nie potrafia dobrze pracowac.

Virkarl - ja wszystko wsady, rozki i oslonki piore normalnie w pralce w dzidziusiowym proszku. I swoja bielizne do szpitala tez, zeby od poczatku nie draznic skory maluszka.

Nowa mama - jak najbatdziej moze to byc czopb potrafi odchodzić przez dwa tygodnie. Sprawdz u lekarza albo na IP.

Evee - nieforemny/zapadniety brzuch to u mnie norma. I to jedt bardzo widoczne.

Catya - juz doczytalam, ze KATAREK PLUS jest rozkladany.

Do później.

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkim mamom życzę jak najdluzszego pozostania w dwu i trojpaczkach :)

Ja co prawda że snem problemu nie mam, zasypiam jak tylko się położę. Za to kręgosłup zaczął dawać się we znaki i do toalety biegam co chwila na 2 a to też podobno znak że się organizm oczyszcza przed porodem chociaż to jeszcze troszkę dla mnie za wcześnie... O skurczach przepowiadajacych nie wspomnę więc chyba mnie czeka IP albo wczesniejsza wizyta u gin. A jeszcze przedemna wizyta u rodziców i podróż mnie przeraża.

Łóżeczko jeszcze nie dotarło :( może dzisiaj. Za to złożyliśmy już szafkę i dzisiaj muszę ją ogarnąć. A śmierdzi nowością przeokrutnie aż ja na balkon do wywietrzenia mam ochotę wystawić.

Na dodatek przez tą zmianę pogody i ostra klime w aucie w upały drapie mnie w gardle więc herbata z miodem poszła w ruch.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...