Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Katalina ciała ketonowe mogły wyjść jeśli na przykład za mało wczoraj zjadłas. Nie muszą oznaczac od razu nic złego. Szczególnie, że wczoraj ich nie było. :)
Nie chce Cię denerwować ale najlepiej powtorz jeszcze raz jutro :) Tylko podjedz na wieczór.
A krwi dobrze,ze nie ma, być może bylo tak jak pisała Evve i mówiła Twoja pani doktor. :)

Odnośnik do komentarza

Katalina, nie masz krwi bo do kubeczka nie dostał się śluz"ciążowy". Miałam to samo, bez stresu. Te ketony: masz może cukrzycę ciążową, problem z tarczycą (tsh, ft4) lub z nerkami? Nawet jak jest stan zapalny to może coś wyjść.

Kukurydza, zwerygnuj z tych wafli, strasznie żołądek rozpychaja. Przeżuć się na wasa. Zobaczysz że bóle przejdą.
Z tym ktg, to nie kazda przychodnia rob.
Koszula rozpinana na piersiach. Ja kupiłam zwykła na ramiączkach. W szpitalu będą okna pozamykane, zero przewiewu, a w krotkim rękawku chyba bym się ugotowala.

Majeczka, komunikacja podmiejska jest na prawdę super. Nie masz się czym przejmować, a lepiej kupić cos większego pod Warszawą niż klitkę w warszawie.

Olcha, widzisz już wszystko ok :)

Ja niestety mam problem z psami. Ok 6sasiedow godzina 22 wyprowadza swoje yorki. Naprawdę kocham psy, ale te cholery są zupełnie nie ułożone. Wczoraj stali sąsiedzi na pogaduchach, muzyczka z telefonów, filmiki, wokół te szczekajace kulki i myślałam że je odstrzelę! Okazało się że wczoraj miarka się przebrała i pół osiedla jest wściekłe! Powiedziała że będę teraz uwagę zwracać by nie stali pod oknami, bo będę wyzwac policję. Te rozmowy to przetrwam, a te niby psy to już szlag mnie trafia!!

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

witam,

ja juz sie ulokowałam z lapkiem w salonie z wiatrakiem na przeciwko i piciem i mam zamiar jakos pociagnac te upaly:p
ale tak jak wiekszosc z was uwielbialam upaly ale to bylo przed ciaza... teraz ciagle mi goraco, duszno i zle.. a jesli chodzi o noce no coz... okna pootwierane moj M przykryty po szyje a ja na koldrze bez niczego:P bo mi nawet w koszuli nocnej goraco...

Natalia,
mam tak jak Ty moja krolewna tez posladkowo ulozona..wiec puki co ja sie nastawiam na cc.. ale chcialabym wiedziec na czym stoje.. najlepsze jest to ze w kazdej chwili moga sie obrucic nawet zaraz przed porodem:P

Magdalia,
ja tez jestem typem zadaniowym...isc zrobic co trzeba i wyjsc..bardzo mnie ciekawi czy tez zachowam zimna krew podczas porodu:D Moj maz jest z tych bardziej wrazliwych i bardziej sie o niego martwie jak on przezyje porod:P

katalina89
co do cial ketonowych.. o ktorej wczoraj jadlas ostatni posilek? bo ciala ketonowe wydzielaja sie jak sie glodzisz, mialas za duzy wysilek fizyczny, biegunke itp.. to oznacza ze w nocy mialas za malo "energii". z tego co wiem moze sie to pojawic praktycznie codziennie jak za malo zjadlas, lub no ostatni posilek o 18 a potem do rana nic...

catya
ja i maz oboje barany wiec w pelni Cie rozumiem... a sytuacji na swiatlach wspolczuje... ale w Krakowie na drogach mnie juz nic nie dziwi... my juz mamy zamontowana kamerke bo ciagle ktos chce w nas wjechac albo cos jest nie tak wiec wrazie czego jest nagranie.

Antynikotynowa
fajny ten bujaczek:D wlasnie sie skaplam ze w miare mam wszystko dla Gabi ale nie mam nawet jednej grzechotki lub jakiejkolwiek zabawki:P

dobrze ze poruszylyscie motyw ubraniowy do porodu bo ciagle sie nad tym zastanawiam w co i kiedy trzeba sie przebrac:D

dziewczyny pamietam ze ktoras z was pisala ze kupila ozdobne literki drewniane nad lozeczko.. czy macie do polecenia jakiegos sprzedawce/strone ? bo chce kupic ale sama nie wiem gdzie u kogo:D

Mi Gabi nawet dala spac w ta noc wiec odrazu humor lepszy:D

pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza - myślę że Cię przyjmą z tą piżama ale tylko w drodze wyjątku! ;-P

Ziemniaki z koperkiem i masłem? A tak to bym jadła tylo jakiś chleb z masłem może z miodem. Rosół podobno zjadłaś chłody o ile dobrze pczeczytalam? Jeżeli tak to tylko sobie zaszkodzilas ciepły rosół jest ok. A i ogranicz na ten czas ziarna (mi baaaardzo podrazniaja ż. ) Jak dasz odpoczac troszkę swojemu zoladkowi to potem mozesz wracać pomału to tego co jadłaś wcześniej, o bobie jednak już zapomnij ;-)
Aaaa mi jeszcze pomaga czarna ciepła herbata. Dobra śpij już!

Odnośnik do komentarza

Anula
jeszcze do ciebie mialam cos napisac:P co do opuchniec... mi jak sie lekko zaczynaly to moj histeryk polecil mi pic wode w szklanej butelce, niskosodowa, niegazowana takie cos:

http://www.bdsklep.pl/cisowianka-700ml-classique-naturalna-woda-mineralna-niegazowana-niskosodowa-butelka-szklana,id-50234

i powiem Ci ze zero obrzekow, nawet w pierscionkach normalnie chodze... nie wiem czy to zasluga tej wody czy czego ale na mnie dziala:D:D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Magdalia
Dziekuje wlasnie pod gabinetem czekam:)
Kukurydza
Bylam na tym KTG i niestety zamiast mnie uspokoić to nerwa zlapalam. Pierwsze oczywiście zrobily serduszko bilo, ale ani jedego ruchu. Więc powtórzyły wyszło trochę lepiej, cos tam sie ruszyla. Ale polozna mówi, żeby się polozyc na oddział jak lekarz tak zdecyduję. Dodam że poszłam całkiem w inne miejsce zeby miec porównanie...

Odnośnik do komentarza

Katalina 89- zgadzam się z dziewczynami, obecność ciał ketonowych nie musi oznaczać nic groznego - wytwarzają się podczas np podczas wysiłku. Jeśli masz możliwość to podjedz jeszcze raz zrobić badanie - dla swojego spokoju:)
Antynikotynowa- świetny bujak,zapisalam sobie link i wroce do niego jak zacznę robić zakupy:)

Evee - zgadzam się, że wafle ryżowe rozpychaja i również polecam wasa, jem na sniadanie zamiast białego pieczywa

Kukurydza - miałam taki czas kilka tyg temu, że jadłam wafle ryżowe i bardzo zle mi po nich bylo- czułam taki ciężar, jakby mi coś zalegalo. Odstawilam wafle i poczułam się o wiele lepiej:)

Olcha- super, że Maleństwo dało znać o sobie:))))

Odnośnik do komentarza

Fizka
No niestety tak to bywa z tymi bankami, zresztą jak że wszystkim. Czasem aż ręce opadają.

Majeczka
A gdzie dokładnie w tym Jozefoslawiu? Jeśli mogę się wypowiedzieć to też tam szukaliśmy. I to osiedle bardziej w stronę lasu kabackiego. Nie dość że ciężko z dojazdem, to jeszcze do sklepu daleko i bez dwóch aut to Ani rusz. No i jak kredyt to się spłaca odsetki i jeszcze za wynajmowane mieszkanie. I wygrał Piastów i osiedle które już jest. Więc ja bym się zastanowila. No ale to moje zdanie tylko więc się nie sugeruj bo każdy na inne podejście :)
Trzymam kciuki za wizytę :)

Kukurydza
Ja tez mam napady gorąca :) aż się czasem dziwię skąd m m m bierze. I ni mogę sobie miejsca wtedy znaleźć.. juz o poceniu się nie wspomnę... :)

Natalia
Biedny ten Twój były, gdyby wiedział że g w tv " ogladasz" :)

Bina
To zależy od szpitala. Nieraz daj swoją taka szpitalna jednorazowa a czasem właśnie chcą do porodu dłuższy t-shirt i najlepiej taki po którym byś nie tęsknila bo raczej go potem nie użyjesz. Mi się wydaje że najlepszy z jakims sporym dekoltem a w razie czego można rozciac. Rozpinana to raczej na potem. Wydaje mi się że możesz się przebrać w szpitalu albo od razu w domu po prysznic przed wyjazdem założyć.

Anula11
Mnie też bolą kolana. I czasem coś tam strzyknie nawet. Jak u paralityka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Edzia85, nawet jak teraz nie masz obrzęku to może pojawić się w trakcie porodu, a w takim przypadku pierścionki muszą być rozcięte. Nie wiem jak, ale kolezanka z pracy mowila o swojej siostrze. Nic jej nie brzeklo a w jednej chwili cała spuchła. Obrączka z tytanu i niestety musiała zostać zniszczona że względu na zagrożenie utraty palca. Położna też mówiła by biżuterię odłożyć na szuflady.

Anula, jak byłam w szpitalu to dziewczynie przy ktg, podawali kroplówkę i lekarz na zmianę z pielęgniarką wybudzali dziecko. Dziewczyna siedziała a oni obstukiwali cały brzuch by je pobudzić. To był ok 8-9miesiac więc i brzuch sporych rozmiarów.
Na moim ktg Jasiek kopał w sprzęt i pielęgniarka musiała ci jakiś czas poprawiać - jak by któraś nie miała ktg to zakłada się na ścisk pasy, a łącznikiem pasów są dwa czujniki, by jak najlepiej wyczuć bicie serca i skurcze. A moje dziecię kopało właśnie w ten aparat...

Magdalia, na znam korki które zachowują się jak normalne psy, nie szczekają na wszystko, dostają nagrody jak są grzeczne, ale 90% tych psów traktowane są jak zabawki i wszystko im wolno. Mój pies waży ponad 30kg, a musiałam z nim kiedys jechać na szycie bo york ugryzł go w brzuch. Teraz ich nienawidzi...

Kukurydza, na problem z zoladkiem i jelitami polecam olej z pestek winogron. Jak dla mnie jest uniwersalny- jak miałam problemy jelitowe to zawsze pomagało, a jak psu wypadala sierść to po tygodniowej kuracjii miał piękna i błyszczącą:) moja mama też pije go codziennie, ale ona ze względu na problemy z wątroba. Jak pije go od dwóch lat to już żadnych leków nie bierze.

Byłam w bierze po arbuza:) dwie kasy otwarte a w sumie w każdej kasie po 10osob. Każdy głowa w drugą stronę, aż tu nagle pani ok 50tki macha do mnie rękami :) z 11bylam 2 bo przed tą panią stała dziewczyna może w moim wieku, spojrzała się na brzuch i z wymowna miną uniosła głowę do góry... życzę jej ciąży i porodu na sierpień, niech się dowie jak to jest.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Ja już po wizycie. Wyniki dobre. Mały dalej glowkowo. Oczywiście spał na wizycie. Szyjka długa. Następna wizyta 20 lipca chyba że będzie się coś dzialo.

Pogadałam trochę z gin o szpitalu na Madalińskiego. W sumie niema się chyba co opiniami w necie sugerować bo porodów tam tysiące a opinie dodają te osoby które miały jakieś przeżycia albo wyobrażenie porodu było inne niż w rzeczywistości. Juz mam metalik w glowie.

Mały się tak rzuca w brzuchu jakby za chwilę miał wyskoczyć. Aż mnie boli już wszystko. Albo kolano albo stopa i tylko takie wystające gule widać na brzuchu.

Też tak macie że jak się wasze dzieciaczki kręcą to wam coś strzela w brzuchu? Ja czasem przy takiej aktywności czuje jakby bąbelki w brzuchu i czasem słyszę taki trzask jak nieraz w kościach. To normalne? Gin mówi z nic się nie dzieje i że jest ok ale to przerażające jest czasem..

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9anliidpwt895.png

Odnośnik do komentarza

Anula,
ojjj kolana mnie nie bola..ale kilku lekarzy mi mowilo zeby pic wode w szklanych butelkach... cholera wie czemu no ale slucham ich grzecznie:D
ehhh wspolczuje atrakcji przy KTG moze sobie dzidzia grzecznie spala...dlatego tak malo ruchliwa byla

evee
obraczke zakladam jak wychodze z domu a takto caly czas bez... ale dzieki za rade to sobie odpuszcze tak wrazie czego
Co do psow tez zawsze mam te "wieksze" i te male sa mega halasliwe i upierdliwe i rowniez za nimi nie przepadam wiec w pelni Cie rozumiem.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

catya współczuję przygody z mistrzem kierownicy. Stąd właśnie biorą się stereotypy kobiet za kierownicą. Jedna taka potrafi tak źle prowadzić, że przyćmiewa te 20 pań potrafiących świetnie radzić sobie za kierownicą. Jeszcze zdziwiona, że się zdenerwowałaś :D

kukurydza123 śpij dobrze :) Jaglanka jest spoko, ale trzeba sobie na nią znaleźć sposób. Jedni lubią rozgotowaną, znów mi taka papka staje w gardle. Lubię gotowaną 5 minut krócej niż w przepisie, bo jest wtedy sypka i dla mnie smaczniejsza. Ale myślę, że generalnie kasze to dobry trop...

Dzięki za odpowiedzi o strojeniu się na porodówkę :)

Evee Też cenie sobie wolność ramion w bluzeczkach na ramiączkach. Niestety patrząc na grafiki w google po wpisaniu "koszula do porodu" wyskakują mi takie masywne piżamy z guzikami na cyckach wyglądające strasznie nieprzewiewnie i właśnie ja też się obawiam o to, że w tym stroju wszystko mnie będzie złościć, uwierać, ograniczać a ciało pocić. Ja na codzień zdecydowanie lepiej się czuję w takich sportowych koszulkach na ramiączkach, niż gdy mi pod pachą dynda materiał z rękawka. A w tej koszulce co mam plecy i pachy są mocno wycięte, więc ten przewiew jest cudowny teraz - a co dopiero przy porodzie- tak myślę. Dodatkowo daje dobry dostęp do dekoltu, bo tylko odchylę materiał... chyba, że dodatkowo sobie zrobię rozpinanie z przodu na zatrzaski bo akurat mam w domu zapas....Tak, chyba taki patent zastosuję. Powinno być mi i wygodnie i praktycznie :) [Przepraszam, że głośno myśle, ale mózg mi lepiej pracuje podczas pisania, a dodatkowo może ktoś podpowie mi jeszcze jakieś ciekawe rozwiązanie:D]

http://www.suwaczki.com/tickers/82dohdge3yuh452h.png

https://www.suwaczki.com/tickers/wff2hdge5xtp9iun.png

Odnośnik do komentarza

Fiolka, Evee - obstawiam, że te kobiety po prostu nie myślą... Znają tylko jeden punkt widzenia "JA" ;)

Anula - nie stresuj się, może faktycznie położyć się na oddział, niech na spokojnie zdiagnozują.

Katalina - ja miałam ketony w moczu, jak robiłam wyniki po jelitówce, zmniejszone porcje jedzenia i nocny głód często właśnie wpływają na ten wynik.

Dziewczyny, z tą wodą, to własnie o niskosodowość chodzi, a nie że w butelkach. Także na tym trzeba się skupić szukając.

Kukurydza - ja też chciałam proponowac jaglankę, ale widzę, że to nie twój typ. Ja uwielbiam i katuję moich chłopaków, raz na słodko, raz na wytrawnie, do sosów, do owoców, itd... Trzeba ją dobrze przygotować przed gotowaniem, żeby pozbyć się goryczki, ale się opłaca dla jej zalet. Ja wrzucam do szybkowara i zaraz gotowa.

co do tempearatury, to w domu potrafię chodzić w staniku i gatkach, mieszkanie mamy przewiewne, ale i tak mi ciepło. Termometr dziś pokazuje 24 w pokoju, 25 w cieniu na balkonie. Też śpię odkryta, najgorzej mi w tramwaju, jak klima nie działa...

Ja dziś też po wizycie. Młoda nadal główka w szyjkę wali, ale tragedii nie ma. Oszczędzać się ;) yhm... przy trzylatku i przerwie w żłobku na cały lipiec... już to widzę ;) Mała waży 2100-2200 gram, czyli znowu mi się duże dziecko szykuje. Wyniki jako tako, bez szału ale i bez tragedii.

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Bina- dobrze kombinujesz. Zrób tak żeby tobie było dobrze!

Evee- też nie przepadam za małymi psami, a tych yorkow to juz w ogole nie lubie. Mój brat ma Labradora :-D Dzieci go kochają no jak to labradory ;-)
Spoko jak ta laska bedzie w ciazy to życzę jej żeby mogła przez cała ciaze robić z gracją i lekkością swoje zakupki.

Odnośnik do komentarza

Bina
Dziewczyny mają racje lepsza będzie koszula rozpinana na piesiach taka typowa do karmienia bo po pierwsze karmienie a po drugie kontakt skóra do skóry czyli dziecko leży na gołej klatce piersiowej mamy a to będzie ciężko zrobić w tej koszulce którą kupiłaś chyba że ją ściągniesz i będziesz naga przykryta prześcieradłem.
Ja mam taka na ramiączkach tylko kolor ciemny szary w różowe kropki i jeszcze tradycyjnie z krótkim rękawem do karmienia.
http://allegro.pl/koszula-amor-italian-fashion-serca-ramiaczka-gr-l-i6100394510.html
Antynikotynowa
Ja na początku używałam z pierwszym synkiem samej gondoli od wózka bo jest ściągana wszędzie go w niej nosiłam po domu :-) i nie trzeba dodatkowo za nią płacić jak za kosz Mojżesza. A leżaczek od około 2-3 miesiąc dopiero. Musisz sama zdecydować czy naprawdę Ci się przyda i czy go wykorzystasz.
Sonica
A jakie są wymiary tych pieluszek muślinowych ze smyka?? bo nigdzie nie ma wymiarów a ja chciałam taką większą.
Anula
Mój synek tez takie foszki robił pod ktg (ostukiwali mi brzuch miskami metalowymi, przysiady robiłam, przewracałam się z boku na bok, dawali mi czekoladę no normalnie cuda robili żeby księciunio w brzuszku się poruszał) dlatego między-innymi leżałam w szpitalu 4 tygodnie aż się księciu urodził. A jak lekarz się wkurzył bo było 2 dni po terminie i podał mi cały wlew oksytocyny to się zawięził i musieli cc robić na szybko i co dostał 10 punktów. Ale za to był i jest mega słodkim bezproblemowym dzieckiem i kochanym śpiochem od początku do dziś(dziś spał od 21:30 do 9:00 )
Anula głowa do góry będzie dobrze :-)

http://s1.suwaczek.com/201305174562.png
http://s7.suwaczek.com/201608031761.png

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam takie 2 koszule do szpitala http://allegro.pl/koszula-pizama-do-karmienia-rozmiar-m-i5887128470.html
myslicie że będą ok? nie są rozpinane na środku tylko jak widzicie bardziej po bokach... zastanawiam się jak w takiej koszuli będzie wyglądał kontakt skóry do skóry..? będzie ok?

edit: dobra zignorujcie mnie. Dopiero teraz zauważyłam, że jedną koszulę kupiłam rozpinaną po bokach a drugą na środku, także więc spoko... jeszcze kurier mi ich nie przyniósł więc opieram się tylko na obrazkach z aukcji ;)

[url=http://www.suwaczki.com/]http://www.suwaczki.com/tickers/p19uflw1g37bzopx.png

Odnośnik do komentarza

Bina wezmę na ramiączkach i taka do karmienia. Jestem z tych chlodnolubnych. W nocy śpię bez kołdry, z otwartym oknem i balkonem- w przeciagu. Jak pomyślę o temperaturze na porodówce to słabo mi się robi. Przecież taka na ramiączkach szybciutko przezucasz przez ramiona i tez masz ciało do ciała z dzieckiem... nie wiem w czym problem :( strasznie nie lubię koszul z rękawkami. Albo coś ma być albo nie, czyli albo długi rękaw albo odkryte ramiona :) najgorsze że jeszcze patrzę by ładnie wyglądać, czyli nie taka byle jaka koszula na ramiączkach tylko czarna, lekko obszyta białą koronką na dole i w dekolcie. Wiem że będę tak zmęczona, chcę mieć na sobie coś ładnego. Jak patrzę na wszystkie masywne koszule porodowe to one z jakimiś misiami, zyrafami... ogólnie it's not my style...

Edzia85 miałam sytuację że ciśnienie ok, a w jednej chwili strasznie spuchly mi palce. To był weekend i M natychmiast mówił o zdjęciu biżuterii. Miał rację, później bym jej tak łatwo nie zdjęła...

Fiolka, ja opinie przejrzalam o szpitalach ale wiem że każdy inaczej to sobie wyobraża. Najgorzej jak jest plan porodu, coś się sypnie i plan idzie do kosza bo trzeba ratować dziecko. Później mama pisze że jej plan porodu nie był brany pod uwagę... polozna mi to uświadomiła że na porodówce skupiają się na ratowaniu dziecka a nie przestrzeganiu planu. Dlatego nie rozumiałam czym jest plan. Powinien zawierać na co wyrażamy zgodę a na co nie, powinien być przygotowany pod kątem sn jak i cc bo niczego nie da się przewidziec. Niestety sporo rodzących skupia się na sn, zapomina o cc, wymyśla olejki, masaże, muzykę, temperaturę wody ogólnie jak dla mnie bzdury, a jak na ktg spada tętno to natychmiast cc i ta muzyka nie jest istotna... potem wściekłość że nie zdążyła kąpieli wziac- o tym przypadku opowiadała położna- spadło tętno, lekarz mów o cc, natychmiast anestezjologa a matka że ona sobie ŻYCZY kąpieli bo chce się zrelaksować i da radę... miała ledwo 3cm i nie było na co czekać.
Moja gula wystaje tylko po prawej stronie :) zazwyczaj jest to pupa, ale czasem zdarza się pięta.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

EVEE - chyba się rozumiemy w tej kwestii ja też dotychczas nie zakupiłam żadnej koszuli do szpitala bo te dedykowane do karmienia czy ciazowe nie są totalnie w moim stylu też stawiam na dobre samopoczucie, a co!! Chce się dobrze czuć ze sobą to mi pomaga ;-)
I tak samo jak piszesz o opiniach. Dla kogoś kto miał bezproblemowy poród szpital będzie ok, a te które miały komplikacje wyleja swoje żale tak już jest.
Też nie miałam planu porodu, zapomnialam o tym, chciałam urodzić i już. Z drugiej strony fajnie jak wszystko idzie wg planu....

Również byłam świadkiem gdy lekarze rozmawiali ze sobą, ze jakas pacjentka nie wyraża zgody na cc, to jeden powiedział, ze jak zaraz jej powie czym grozi jej decyzja to zaraz zmieni zdanie ale to wszysto to też są emocje i pewnie strach. Ja sama obawiam sie CC ale cóż jak będzie trzeba......

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...