Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Pippi - super że wychodzicie :), teraz spokojnie jeszcze z 6 tygodni i można wypuszczać chłopaków :)

Kukurydza - powiedz mężowi, że się da :) Znam niejeden przypadek, że cała ciąże bez seksu, a jak przychodził termin, a dziecko wyjść nie chciało to i nagle i brzuch nie przeszkadzał ;)

Virkael - co do wieku i zachodzenia w ciąży, też nie ma zasady. Ja pierwsze dziecko urodziłam tuż przed 35 urodzinami, drugie pojawi się tuż po tym jak skończę 38 lat. Generalnie ani jedna, ani druga ciąża nie przysporzyła mi jakiś problemów, bo długość szyjki, którą obecnie "straszy" mnie mój ginekolog jest jak najbardziej umowna i w zasadzie bezpieczna.

Didi - ja smaruje się jak mi sie przypomni.. czasami codziennie, czasami raz na kilka dni i do dnia dzisiejszego nie mam żadnych rozstępów, chociaz moja mama miała po ciąży (ale ona przytyła 36 kilo...) Także, tu też nie przewidzisz, geny, kondycja skóry, dobrany kosmetyk, a nawet woda w której się myjemy u każdej zadziała inaczej.

Evee - łącze się w dzisiejszym wizytowaniu. Ale już jestem po.

Od rana byliśmy na 3 USG genetycznym, najbardziej w celu potwierdzenia sytuacji z żołądkiem. Na szczęście dziś już nie było się do czego przyczepić. Żołądek na miejscu, pięknie wypełniony, bez uwag. Dziewczyna rośnie zdrowo, puściła nam buziaka, 1807 g, długa na jakies 1 tydzień więcej, czyli potwierdza się 10 sierpień.
Pan doktor zaprosił za póltora roku ;) przy kolejnej ciąży...
A mi od kilku tygodni chodzi po głowie trzecie...

https://lb3m.lilypie.com/dYNLp1.png

Odnośnik do komentarza

Właśnie przyszła paczka z gemini dla mojej malutkiej :) wszystko pięknie ale kurier super bo nie chciał wnieść paczki tylko zostawić przed domem na schodach! Ale jak poprosiłam to tylko miny strzelał :\ zaraz biorę się za pranie i może prasowanie :)juz trochę się oswoilam z wagą córeczki ze może być duża :) choc mam nadzieje ze przystopuje i okaze sie xe wcale nie bedzie 4kg trochę obawiam się przez to porodu:)

Odnośnik do komentarza

Duża waga dzidzi chyba nie ma sie co martwić na zapas. Znajome które juz rodziły potwierdzają ze wagi były raczej zawyżone.
Wcale mnie nie pocieszacie z tymi rozstępami-chyba tylko ja mam, a przytyłam 13kg dopiero;( książkowego mogę jeszcze przybierać 0,5kg na 2tyg - chyba brzuch mi pęknie.
Kochana uważaj na tych schodach! Nie pamietam czy pisałam ale mi w autobusie babcia poleciała na brzuch przy ruszaniu, łzy w oczach ze złości od tego czasu M mi każe siedzieć w domu a jak wraca z pracy to mnie wozi gdzie potrzebuje. Marzy mi sie rower.. Chociaż 3omin po osiedlu eh...

Tymoteusz ur. 07.07.2016 2,954kg 54cm mój bohater ;)

Odnośnik do komentarza

Hej. Melduję się po drzemce.

Katalina w ogóle się nie przejmuj. Niestety na tym polega ich praca i ludzie płacą za kuriera właśnie po to,żeby ktoś im paczkę przyniósł a nie żeby musieli biegać z awizo i samo nosić. Ja trafiałam ma różnych kurierów i tez czasem są miny, ale trudno, jest masa innych zawodów do wyboru, jeśli ten się nie podoba.

Fizka juz mu wszystko wyjaśniłam :D
Ciesze się, że na usg ok i historia z żołądkiem dobrze się skonczyla:* teraz będzie juz tylko lepiej :)
Ja zawsze chciałam 3 i dalej chce, ale teraz mam wrażenie ze juz się nigdy na to nie odważę :/
Choć podobno wraz z porodem wszystkie złe wspomnienia mijają... ;)

Pipii jak wybierzecie wozek to podziel się z nami :) My z uwagi na brak baby joggera zaczęliśmy zastanawiać się nad innym ale teraz żaden nie wydaje się być tak "idealny" ;)

Przyznam szczerze, że ja przestałam się smarować. Tak raz na 3 dni jak mi się przypomni i chce, używam balsamu w sprayu Vaseline, bo Palmers zabijał zapachem a po oliwce przyklejalo się do mnie wszystko. :/ Odkąd wyszłam ze szpitala jakoś przestałam "bać" się rozstepow, pozostałe zmartwienia przyslonily mi takie rzeczy. Ostatnio wróciłam do tego sporadycznego smarowania bo skóra mnie swędzi, ale doszlam do wniosku, że na plaży jestem może 3 dni w ciągu roku, na basen chodzę w stroju jednoczęściowym a na mój mąż zna już wszystkie moje blizny na ciele i akceptuje każda kolejna (mam ich trochę), wiec rozstępy nie sprawia,że będzie mniej mnie kochał. ;) Z samoakceptacja z takich powodów nie mam problemów a jestem juz tak zmęczona tym dodatkowym dokładniem sobie "obowiazkow", że po prostu odpuściłam. Zresztą często po prostu nie mam siły po kąpieli. I o dziwo, choć mój brzuch rośnie teraz jak balon, nie mam póki co żadnego rozstepu. Wiec to, co któraś z Was kiedyś pisała odnośnie skóry i tego, że jeśli ktoś ma tendencję to nic nie pomoże, a jak nie ma to mieć roztepow nie będzie albo przynajmniej niewielkie, jest chyba prawda. Liczę się z tym, ze jeszcze coś się może pojawić ale po prostu przestało mnie to interesować. Oczywiście rozumiem Wasza walkę. Każda kobieta ma inne podejście i inne potrzeby wiec nie chcę bron Boze sugerować, że wszystkie powinnyscie odpuścić :D Ja po prostu mam brzuch i nogi i tak pokolprowane bliznami i juz nauczyłam się z tym żyć :)

Beatka uważaj na siebie!!!!!!!!!!!!!!

Soncia mimo wszystko miałam ogromne wyrzuty sumienia potem, że tak zaklocilam ich spokoj;)

Mamalina no właśnie miałam też pisać,że jestem pod wrażeniem zaangażowania i pracy Twojego męża i Twojej siły w tym wszystkim. Jestescie zgranym zespołem i cudownie, że nawzajem się wspieracie! :)

Ula_S Zamelduj się jak tam????

Do mnie zadzwoniła pani z poradni i potwierdzila wizytę na jutro. Sprawa się rozwiązała, idę, wiec będę spokojniejsza po tych wczorajszych i dzisiejszych ekscesach (dziś dla odmiany boli mnie podbrzusze, ale wczoeaj miałam biegunkę wiec liczę się z tym,ze to może byc powodem) a przy okazji podgladnę moich lokatorów. :) Prosimy o kciuki ;)

Odnośnik do komentarza

Z nerwów, nie mogę się na niczym skupić. Zaczęłam oglądać program na youtube Matrua to bzdura. O MATKO! Wierzyć się nie chce. Myślałam że padnę ze śmiechu. Humor trochę się poprawił a czas szybciej zleciał:) powinnam się uczyc na zajęcia ale ciągle myślę o małym, czy dobrze przybiera na wadze, czy odpowiednio rośnie, czy wszystko jest ok... wiem że panikuję ale do 19 jeszcze tyle czasu zostało :(

Didi przytylam już 17kg. Ważę więcej o 3kg od m, a to jeszcze nie koniec... już się z tym pogodzilam.

Katalina jakiś wredny kurier. Jak przyjechała paczka z apteki to jeszcze poprosilam by wniósł do pokoju małego żebym nie musiała jej podnosić i nie robił żadnych problemów.

Ja mam zakaz poruszania się komunikacją miejską- m mi nie pozwala. Kilka razy się przyjechałam bo nie chciałam auta brać to dostalam ochrzan że jestem nieodpowiedzialna, m wyszedł z pracy, przyjechał po mnie i odwiózł do domu, a sam wrócił do pracy.

Marta_joanna czytalam ze przez pierwsze miesiące ludzie nie powinni całować dziecka w usta- jak to nie którzy robią babcie, ciotki, również matki. Sporo osób jest nosicielem wirusa opryszczki i całując niemowlaka w usta można go zarazić. Niemowlaki do 3miesiaca nie są w stanie ochronić organizmu.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Anihilacja
Ciesze, się że u was wszystko dobrze:* W sumie fajnie, że czas tak pedzi, bo jesteśmy coraz bliżej rozwiazania:* A im więcej zajęć tym mniej rozmyslania:)
A powiedz mi jak przebylam, w pierwszej ciąży cytomegalie, i w tej powtarzalam 2 razy badanie, to wystarczy czy lepiej meczyc lekarza??
Kukurydza
Ciesze sie, że już lepiej sie dziś czujesz:* A widzisz twoje chlopaki poszły, na szal brzucha, moja dama jak chce mnie zestresowac, to nawet na to nie idzie...
Pipi
Super, że same dobre wiadomości i do domku:)
Ja mam drugi slaby dzień, chyba przez ciśnienie poniżej 100:( Ruchy też słabe ale mała chyba tak się ułożyła, że się jej kręcić niechce.
GRATULUJE UDANYCH WIZYT i imponujących wag dzieciaczkow:*
Trzymam kciuki za wizytujace:)
A ty Evee chyba dom na blysk zrobisz z tych nerwow:)
A co do seksu, nie mam zakazu od lekarza, ale psychicznie mam blokadę i poczekam do rozwiazania...

Odnośnik do komentarza

Evee ja przed wizytą zawsze pije hektolitry melisy i saram się przespać cały dzień. Potem szykuje się 3 godziny (nie wiem jak to robie ;) ). Wszystko będzie dobrze, za dużo z mas trzyma kciuki żeby miało być źle .:)

Anula u mnie też do tej pory nigdy nie działało ale nie ukrywam,ze wczoraj naprawdę się przyłożyłam do pracy. Przypomniałam sobie, jak Soncia pisała ze lekarz się nie patyczkowal wiec dobre kilka minut robiłam shake'a w brzuchu. Potem cisza ale po ok kwadransie był odzew. :)

Uwaga Kraków
Dowiedziałam się dziś (z mediów), że Rydygier, tym samym szpital w którym miałam miec planowane cc na czas kiedy bedzie sie odbywac ta szopka będzie zarezerwowany dla księży i biskupów na śdm. I że w razie czego najlepiej wybrać inny szpital bo w tym będzie bardzo duże zageszczenie ludzi a tym samym mogą pozbierać łóżka z innych oddziałów ;).
Owszem, księża nie będą rodzic ale gdyby któraś z Was wybierała się tam przed terminem (przełom lipca i sierpnia) to ponoć będzie to utrudnione.
To samo ze szpitalem Jana Pawła choć tu juz lepiej bo tam jet zarezerwowane miejsce głównie dla Papieża. Zresztą nie wiem czy tam są porody ale nawet pomijając porody. Informuje, bo może dla kogoś to cenne wieści.
Oszaleję z tymi szpitalami. :/

Odnośnik do komentarza

Kukurydza,
az stwierdzilam ze po Twoim poscie napisze co o SDM mysle:P oni po prostu przeginaja...juz wszystkei drogi maja byc zamkniete, paraliz miasta, to teraz niech jeszcze pozamykaja szpitale TYLKO dla SDM.. oni juz zaczynaja przeginac na maxa. Cały Krakow jest obklejony z plakatami, ale co jest smieszne z wizerunkiem Jana Pawla II a nie biezacego papieza co mnie az zaciekawilo...
A jak jeszcze raz ktos do mnie zapuka, spyta i bedzie chcial wepchnac mi pielgrzymow to rzuce sie z pazurami:P
U mnie bardzo duzo osob z bloku przyjmuje...ja mam nadzieje ze Gabi jeszcze wtedy bedzie w brzuszku bo bedzie mega zamieszanie...

Ja ogolnie nadal was grzecznie czytam na biezaco, ale jakos nie mam weny na pisanie...
Dzisiaj pogoda mnie mega drazni to jest oberwanie chmury a to swieci slonce..
Dzisiaj nawet moja Gabi ospała moze dwa razy sie odezwala.. a to do niej niepodobne:P ale juz jej serducho sprawdzilam i ladnie bije wiec jestem spokojna..niech sobie dziewcze smacznie spi:D

ogolnie pochwale sie jak mnie sasiad rozpieszcza kwiatuszkami, zalaczam fotke... w calym domu mam roze i chociaz to mi troche humor poprawia:D

monthly_2016_06/sierpniowki-2016_48718.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Didi87 - ja też wręcz marze o tym by wybrać się na rower, ale cóż, podejrzewam że najszybciej to za rok bo po porodzie pewnie nie będzie jak i kiedy..

Co do jazdy autobusem wczoraj właśnie chciałam jechać na wizytę autobusem, bo jakoś coraz bardziej boję się prowadzić auto, ale mój M. wybił mi to z głowy i może dobrze, jeszcze jak się jeździ w szczytowych godzinach to naprawdę nie jest to bezpieczne.

Kukurydza, Evee - trzymam kciuki za wizyty dzisiaj Evee i jutro Twoją Kukurydza:) na pewno maluchy rosną jak na drożdżach i obie odetchniecie z ulgą:)

PS nie zazdroszczę sytuacji u Was w Krakowie ze ŚDM, wyobrażam sobie co tam będzie się działo w tym czasie!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72713.png

Odnośnik do komentarza

Kukurydza, czytam i nie mogę uwierzyć. Jakim cudem można "zarezerwować" szpital?!?! Ludzie to przecież jakiś cyrk!! Masz lekarza, skierowanie ale księża będą na pierwszym miejscu!! Nie mieszkam w Krk ale rzygać mi się chce jak czytam o takich bzdurach! Miliony na ŚDM ale dla pielęgniarek nie ma, kobiety mają rodzić dzieci, ale szpital będzie przyjmował głowie księży!! W dupach wszystkim poprzewracalo!!
Sorry, musiałam to z siebie wydusić.

Edzia85 ja już czytalam że Księża prosili by przyjmować pielgrzymów.
Czekaj aż zapukaja z policją bo zaraz okaże się że to będzie obowiązek.

Jaś 24.07.2016

Odnośnik do komentarza

Szpital ma funkcjonować niby normalnie, ale jednak zalecają żeby jakby co jechać gdzie indziej bo gdyby się coś wydarzyło to oni będą przyjmować księży.
Pisze o tym nie tylko w kontekście porodu ale ogólnie gdyby ktoś się pilnie wybierał to odradzam te dwa miejsca.
Przyznam, że mocno liczyłam, że uda mi się żeby mój lekarz mi robił cc w Rydygierze, ale teraz się po prostu "boję" iść do tego szpitala ze mnie wypisza bo im będzie łóżek trzeba :/ Choć wtedy tel do lekarza i mnie przyjmą z powrotem :p
Jutro w Ujastku spróbuję się dowiedziec czy przyjeliby mnie na te zalecane 2 tyg przed porodem i czy pozwolą doczekać do terminu.. Bo też jest tam duże obłożenie i nie mając swojego lekarza mogą chcieć mnie wypisać i kazać przyjechać dopiero na poród (nawet teraz te koleżanki, które rodziły tak miały, wyznaczyli im termin a potem stwierdzili ze jeszcze jest czas i odeslali :p)
Jedynym pozytywem jest to, ze teoretycznie ginekologia księży nie interesuje wiec może się odwalą chociaż od rodzących.
Mnie też ręce opadają. Ostatnio dzwonili z ośrodka w centrum, gdzie miałam miec pierwszego sierpnia rezonans, że muszą przełożyć badanie bo są ŚDM.... :/
Jestem wściekła, że pomyślano o wszystkim i wszystkich tylko nie o mieszkańcach. No ale ja już nie będę się wypowiadać na temat tej szopki bo w ciąży nie można się denerwować :)

Edzia hola hola co to za sąsiad? U Was serio chodzą i pytają? Ja jakby do mnie przyszli to naprawdę. ... ! To tak jakby naspraszac sobie gości i uświadomić sobie ze nie ma dla nich miejsca. Mam nadzieje, ze Gabi dzielnie wytrzyma w brzuchu u mamy! :))
I mimo wszystko ciesze się, że wywołałam u Ciebie potrzebę napisania :D Bo tak się zastanawiałam co u Ciebie i miałam wolac na forum, ale doszlam do wniosku,ze pewnie masz lenia. :)

Evee no właśnie to mnie denerwuje. Ze pieniędzy nie ma tam gdzie są potrzebne a na jakieś tańce się zawsze znajdą. Niestety ta impreza pokazała, kto tak naprawdę rządzi w Krakowie.... :/

Marta_Joanna koniecznie daj znać jak wyszły i wrzuć zdjęcie! ! :D

Odnośnik do komentarza

Nadrobic Was kobiety graniczy z cudem ;)

Pipii super, ze do domku :)

Edzia85 tez chce takiego sasiada :)))! Ja jeszcze nigdy nie spotkalam takiego, zeby choc jedna roze dal, a co dopiero takie bukiety ;)

Soncia Tez bym chetnie na rowerze pojezdzila :) Czas sie jakos znajdzie, moze nie w pierwszych tygodniach ale sie znajdzie :) Jazda z wozkiem jest nawet lepsza :D Kiedys znajoma opowiadala, ze jej znajoma 7 dni po porodzie jezdzila na rowerze bo maz (ginekolog nawiasem mowiac) kazal jej wracac do formy i zrzucic zbedne kg ;/ ... wiec kobieta jakos czas znalazla hehe ...

kukurydza a tak Ci zazdroscilam po cichu, ze w tak pieknym i lubianym przeze mnie miescie mieszkasz :))) a tu takie cyrki :P Swoja droga ciekawe czy ksieza odciagaja skladke zdrowotna jak juz takie pierszenstwo maja w szpitalu :P
U nas Poznan za to mega biegowy i rowerowy, a ze mieszkam na osiedlu nieprzejeznym i mamy jedna droge dojazdu, to jak sa maratony (a sa nonstop!) nie mamy wyjazdu i wjazdu na osiedle, jak bede rodzic i bedzie maraton to chyba poprosze o eskorte :P

Gratuluje wszystkim udanych wizyt i takich wag "ciezarkow" :)) Ja wizyta dopiero we wtorek, jestem ciekawa ile moja ksiezniczka bedzie wazyc :))) Basia83 melduj jak tam u Ciebie, ciekawe czy znowu podobna waga nam wyjdzie :)))

http://www.suwaczek.pl/cache/8339c5d7e0.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/ex2be6yds3jgvxlv.png

Odnośnik do komentarza

Wiedziałam, że was zainteresuje moj sasiad:P
To bardzo miły chłopak, który uprawia róże, jeździ z nimi na giełde kwiatowa codziennie skoro świt...a te kwiatuszki, które nie sprzeda w danym dniu uszczęśliwia wszystkich dookoła bo i tak są ściete i nie ma co z nimi zrobić...:D
Plus jest taki, że w domu sa zawsze kwiaty w "sezonie", minus, że moj mi wogole nie kupuje kwiatów bo po co :P:P

Kukurydza,
tak mam lenia przyznaje sie:P ale jakas nie w sosie jestem ostatnio wiec nie bede was tu zasmucac.
Tak u mnie w bloku chodza "wolontariusze" i uprzykrzaja zycie chcac wepchnac pielgrzymow... ale my jestesmy prawie najblizej tych brzegow wiec by im to bylo na "reke".
wspolczuje Ci jutrzejszej wizyty na patologii bylam tam na USG dodatkowym tydzien temu.. mam nadzieje ze szybko sie odbedzie i zobaczysz chlopakow i u nich wszystko w porzadku jak rowniez u Twojej szyjki:P

Glamjustyna
przybijam piatke ja tez mam wizyte we wtorek :D na ktora z jednej strony czekam z drugiej sie jej boje co moj histeryk znowu wymysli...

A co do wag waszych maluszkow sa imponujace! Moja Gabi raczej bedzie z tych "mniejszych", ale ani ja ani moj maz do jakis mega wysokich nie nalezymy:D
w 30 tc Gabi wazyla 1400 g wiec ja "obstawiam" we wtorek na jakies 1600-1700 g.

Evee,
daj znac jak po Twojej wizycie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgpiqvaekund3p.png

Odnośnik do komentarza

Edzia ja nie idę na Kopernika tylko prywatnie na patologie ciąży na Ujastek (tam też mają poradnie tylko niestety za $) :p Na Kopernika nie jestem gotowa psychicznie :p

Glamjustyna Kraków jest cudowny i to się nie zmieni :) Tez jest wiele różnych imprez,które blokują miasto ale wychodzę z założenia, że skoro zdecydowałam się na mieszkanie w mieście to jestem w stanie to zrozumieć, no ale niestety tymi dniami młodzieży poszli po całości :|

Odnośnik do komentarza

No właśnie o co chodzi z tym 3 stopniem? Naprawdę jest to powód do zmartwień skoro maluch ładnie przybiera? Evee może niepotrzebnie się stresujesz? :*

Marta_Joanna no wyszły Ci bezbłędnie! ! :) Smacznego :)

Edzia Kopernik w moim stanie nie wchodzi w grę, nie po to mam leżeć żeby kilka godzin siedzieć w poczekalni :p A na to kazała mi się przygotować pani w rejestracji. :) Zresztą gdyby mnie tam położyli w śdm na poród to mój mąż nawet nie mógłby do mnie teoretycznie przyjechać bo zrobili te głupie strefy i mozna się między nimi poruszać tylko z/do pracy lub karetka pogotowia :/ Szczególnie w centrum a Kopernik to już chyba należy do centrum, wiec nie będę się denerwować. Ujastek i Rydygier są w obrębie naszej strefy wiec przynajmniej się nie będę musiała denerwować bez względu na to, gdzie ostatecznie wyląduje lub gdzie będą leżeć moje dzieci :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...