Skocz do zawartości
Forum

Sierpniówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Nowamama, a w którym tc jesteś? Ja mam w karcie ciąży wpisane wszystkie te "obowiązkowe" badania przez lekarza i test obciążenia zaplanowany na 20tc. Z tego, co czytałam to mniej więcej tak się robi?
Ale ja na przykład już raz miałam, na początku ciąży, bo jestem obciążona genetycznie cukrzycą insulinozależną, a glukoza na czczo wyszła mi tego dnia lekko podwyższona, więc trzeba było sprawdzić. Wyszło ok, ale profilaktycznie nie jem słodyczy i raz na jakiś czas mierzę aparatem poziom cukru.
Myślę, że test obiążenia glukozą, to najmniej przyjemne badanie w ciąży... :D

Odnośnik do komentarza
Gość ankaaa007007

Witam wszystkie sierpniÓwki ;-)
Tez dołączę do grupy tu naprawdę duzo mozna sie nauczyc i porozmawiac o dolegliwosciach bo kto inny zrozumie kobiete w ciazy jak nie kobieta w ciąży ;-)
Mam termin na 21 sierpnia bylam wczoraj u lekarza ale powiedzial ze płeć powie na nastepnej wizycie ;-)
Trzymam za wszystkie mamy kciukci ;-) buzka

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny czy któraś z Was robiła test podwójny przy badaniach prenatalnych i może mi coś więcej powiedzieć? Ile czeka się na wyniki i jaka cena. A i na necie w jednym artykule czytałam, że krew pobiera się dwa razy w 11 i 13 tyg. Czy to prawda?

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

ja robiłam test pappa w dniu usg. Lekarz najpierw wszystko pomierzył a później wysłał mnie na pobranie krwi. Ja za całe badanie, tj usg i test z krwi zapłaciłam 350,- zł z czego 50,- to za nagranie (stawiam, że usg ok. 200,- i reszta to badanie krwi). Badanie wg wcześniejszych pomiarów miałam w 12t 3d a na prenatalnych wyszło, że to już 13t 0d.
Na wyniki czekałam równo tydzień, w środę 3.02 miałam badania a 10.02 wyniki przyszły pocztą.

https://www.suwaczki.com/tickers/atdckqi1ni5sg5zb.png
https://www.suwaczki.com/tickers/l22ny2v4a5hyiypu.png

Odnośnik do komentarza
Gość nowa_mama

Kukurydza.. W sumie to ja nie wiem w którym jestem już tygodniu:) Po pierwsze ciąża była takim zaskoczeniem dla mnie że nawet nie zapamiętałam kiedy ostatnio miałam okres,myślałąm że mam zaburzenia chormonalne a ciąża był ostatnaą co mi przychodziło na myśl.Miałam robione do tej pory 2 razy usg w pierszym z 08.01 wyszło że to 10 w2d ,a juz na prenatalnych z 28.01 wyszlo że 13w3 dni,mam na podstawie tego wyliczony termin porodu 01.08:)Jak widzisz trudno wyliczyc mi wiek ciązy bo moze być starsza.Co dobciążenia glukozy to chyba dostałam juz skierowanie bo glukoza na czczo wyszlo mi na granicy,po za tym jestem otyła i wiek 38 lat.Też staram sie nie jesc słodyczy ale to trudne bo włąsnie na nie mam największą chęć:)Jednak wyjdzie po badaniu jak to jest ze mną i z tym cukrem ...

Odnośnik do komentarza

A widzisz to może dlatego tak wcześnie, ze glukoza wysoka i grupa ryzyka. Polecam Ci iść do apteki i poprosić o glukometr + paski (za paski zapłacisz między 30-50zl, 1op to 50szt wiec starcza na długo a glukometr dostaniesz wtedy za darmo tylko trzeba poprosić), Wedy możesz sama się kontrolowac :) Do tego warto się zapoznać z listą produktów zabronionych, czyli tych z wysokim indeksem glikemicznym a zastąpić je produktami o niskim ig (jest cała masa pyszności wiec nie ma się co martwić; ) ). Jeśli nie możesz zrezygnować ze słodyczy to poki co zrezygnuj chociaż z białej mąki, ziemniaków i gotowanych warzyw marchew, burak. To drobne rzeczy ale wpływają na rozwój cukrzycy. Jeśli masz jakieś pytania to pisz na prv, żyję z cukrzyca w domu od dziecka, moja mama zachorowała będąc ze mną w ciąży, do tego choruje większą część mojej rodziny od strony mamy więc całe życie stosuje się do zaleceń diabetyków, żeby odroczyc swoją chorobę i w związku z tym mam już spora ilość materiałów i informacji na ten temat oraz przepisów na "zdrowsze" słodycze :)

Odnośnik do komentarza

A test podwójny a test papa to jest to samo? Mi lekarka powiedziała 400 zł za badania prenatalne,mam nadzieję, że to za usg u niej i pobranie krwi u kogoś. Tylko z tymi wynikami znowu trzeba będzie iść do niej pewnie. Czekam na telefon od lekarki kiedy mam robić badanie z krwi.
Co do cukru to na czczo powinien być od 60 do 100 a ja miałam 64. Zauważyłam, że wszystko teraz ma intensywniejszy smak. We mnie nikt nic nie wmusza. Na szczęście nie jeździmy do teściów bo zawsze muszą coś powiedzieć przykrego lub wkurzajacego, więc mam spokój. Moja teściowa tyla w ciąży po 25 kg i ją irytuje, że ja jeszcze nic nie przytyłam... Takie chore zazdrości...

14.06.2019- 38tc Lenka
08.07.2016- 32tc Piotruś
05.01.2015- 6tc Aniołek

Odnośnik do komentarza

Lenka89 wg Wikipedii jest różnica, ale mysle,ze najlepiej dopytać swojego lekarza. Ja krew miałam pobierana w gabinecie przez położna, do nich przychodzą wyniki i oni po interpretacji mają zadzwonić do mnie i przy następnej wizycie dostane cały komplet.
Niski cukier zawsze można podnieść, wiec się nie martw;)
Moja teściowa jest chuda jak szkapa więc nic do mnie nie ma,za to moja mama ciągle siedzi mi na głowie żebym nie przytyła za dużo i wyciąga mi z ręki jedzenie, które może wydawać się niezdrowe ;) Na szczęście mieszka 30km stąd, a teściowie 150km ode mnie więc mam tu tylko męża, który gotuje mi to, na co mam ochotę i nic we mnie nie wciska;)

Odnośnik do komentarza

Właśnie dziewczynki popijać sok przecierowy z jabłek marchewki i buraków - pyszny i zdrowy:)
Czytałam dzisiaj artykuł dla kobiet Że niby trzeba wypijac 8szklanek wody niegazowanej niskosodowej mineralnej a nie zrodlanej Bo Ra Zawiera Mało witamin
Bardzo smakuje mi woda Nestlé pure life ale właśnie ona jest źródlana i paradoks w tym, że polecana jest przez Instytut Matki i Dziecka dla niemowlaków i kobiet w ciąży :) i ma dużo witamin - tak jest w składzie
A Wy jakie pijecie? ???

Odnośnik do komentarza

Katalinka ja źródlanej nie lubię, nie smakuje mi więc pije mineralna. Trzeba wziąć wodę na kolano i poczytać zawartości minerałów, porównać i wybrać najlepszą (przy tym powinna mieć jak najmniej sodu). Ale generalnie ja piję, co akurat się kupi bo uważam, że wodą krzywdy sobie raczej nie zrobię a suplementuję dietę witaminami dla kobiet w ciąży, do tego zażywam tonę magnezu, więc już wystarczy kombinowania;)
Pij co Ci smakuje i ma stosunkowo mało sodu. Ja tylko tym się kieruje, jeśli mam możliwość wybrać wodę (nie tylko w ciąży ). Ale obecnie zakupy robi mój mąż, ja nie widziałam sklepu od 1 stycznia wiec nie chcę go jeszcze obciążać czytaniem etykiet i liczeniem pierwiastków;)

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny , tez sie bardzo ciesze ze bedzie dziewczynka, chociaz moi synowie chcieli brata....

Test podwojny to wlasnie Pappa : usg +pobranie krwi / oba badania powinny byc wykonane razem bo to wplywa na interpretacje wynikow.
Jest jeszcze test potrojny i poczworny / to pappa w 1 trymestrze + dodatkowe badania w drugim.
W niemczech malo ktory lekarz je robi ze wzgledu na duzo falszywych wynikow . Raczej robia usg mierzac przeziernosc i w razie watpliwosci wysylaja na amniopunkcje. Albo tak jak ja robilam nieinwazyjny test genetyczny z krwi.

Zazdroszcze wam ze mozecie isc na zwolnienie i macie cala ciaze pelnoplatne. Tu niestety po 6 tygodniach placi juz nie pracodawca tylko ubezpieczyciel i tylko 67%. Wiec nie jest tak latwo.
Ja pracuje wg wyliczen do 06.07. ale mam jeszcze 26 dni urlopu. Potem mam 6+8 tygodni macirzynski i pozniej rok wychowawczy pelnoplatny. Pozniej planuje wrocic na pol etatu.

Tez sie boje cukrzycy bo mialam pod koniec drugiej ciazy, a teraz mnie ciagnie do slodyczy , oj.

U mnie waga przed ciaza 74 kg ale mam 180cm / po wymiotach przez ostatnie tygodnie 67,5kg i nic nie idzie do gory , chociaz brzusio jest i spodni juz nie zapne...

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sqvfloy8cxrhja.png

Odnośnik do komentarza

Katalina ja zawsze mam zapas wody mineralnej Muszynianki, ale w tej ciąży na razie mi nie smakuje:/ Głównie piję niegazowanego Żywca.

Tak sobie dziś pomyślałam, że przynajmniej na początku droższe jest posiadanie córki - wszystkie słodkie sukieneczki, rajstopki, spineczki, gumeczki, opaseczki i inne duperele:) Później to syna będzie taniej ubrać niż wyżywić hehe:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Marta76 ja musiałam zrezygnować z pracy i nie dostaje nic. Wiadomosc o ciąży przypadła na okres kiedy zmieniała prace (miał dwa tygodnie przerwy między jedną a druga), ale ponieważ była zagrożona, podjęliśmy z mężem decyzję, ze nie będziemy o te "parę groszy" walczyć kosztem dzieci i zrezygnowałam (gdybym popracować choć miesiąc, miałabym normalne świadczenia). Pieniądze to nie wszystko :)

Odnośnik do komentarza

Co do karmienia to niekoniecznie, ale za to są tacy którzy dobrze radzą: nie pij kawy, nie pij coli, nie utyj- ćwicz. Mam wrażenie że uważają mnie za wariatkę. Przecież o dobro maluszka mi chodzi. Jak wypiję raz na jakiś czas dwie kawy- świat się nie zawali. A co do coli, to mam koleżankę która piła ją w ciąży litrami i nic się nie stało. Od czasu do czasu sobie pozwolę, a co tam. Mama szczęśliwa to i mały dzidziutek radosny. Takie jest moje skromne zdanie. Wszystko z umiarem. Jak to mówi mój znajomy "Nie dajmy się zwariować!" :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5e94eyon4y.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję czucia ruchów dzidziusia :) Ja dopiero w poniedziałek poczułam pierwsze ruchy a we wtorek zobaczyłam pierwszego mocniejszego kopniaczka :)
Co do pracy, póki co, zamierzam pracować tak długo jak długo dam radę. Na razie poza plecami mi nic nie dolega, z ciążą jest wszystko w porządku więc bezpiecznie do pracy mogę chodzić. A jak będzie coraz trudniej to zapewne będę się dopiero wtedy zastanawiać nad l4.
Jak przeczytałam Wasze ceny za badania prenatalne z testem pappa to stwierdzam, że grubo przepłaciliśmy. Za USG i badanie krwi zapłaciliśmy 600 zł. Stwierdzam, że daliśmy nabić się w butelkę...
Powiem Wam, że zaczynają mnie drażnić niektóre kobiety, które podchodząc do mnie mają wyciągniętą rękę do przodu i zaczynają mnie po brzuchu macać. Jak by to była jakaś macanka...

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cvcqg7uqp0k1k.png
https://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kue94fgjm.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...