Skocz do zawartości
Forum

Drgawki dzidzi w brzuszku


Rekomendowane odpowiedzi

w pytaniu do ginekologa na 1 czy 2 stronie jest pytanie o te drgawki. Ja jak zapytałam swoją lekarkę bo raz tak czułam, to powiedziała, że mogłam wyczuwać swoją tętnicę , a że przebiega przez środek brzuszka to wyglądało jakiby dzidzia. Co prawda byłam wtedy tuz po spacerze i wdrapaniu sie na 2 piętro także może i to, ale nie wiem do końca. Jednak Pani Doktor z forum odpisała dziewczynie, że to normalne, ale mało kobiet to czuje i żeby się nie martwić.

Odnośnik do komentarza

Emilcia1919892008
hej mam pytanie czy miałyście kiedys uczucie że wasze dzieciaczki mają drgawki w brzuchu? ja mam tak od kilku dni i normalnie cały brzuch mi się trzęie wtedy jak galareta. proszę napiszcie czy tak miałyście bo bardzo się boje że cos jest nie tak

te drgawki to czkawka, kochana napewno. Ponadto dziecko ma czesto takie ruchy jakby sie wystraszylo, ale to takze normalne.

http://www.suwaczki.com/tickers/ojxewn15stpumjv2.png

Odnośnik do komentarza

hmmm, mnie się nie wydaje, żeby to czkawka była, bo wiem kiedy moja ma czkawę, nieraz po 5 razy dziennie, ale właśnie w zeszłym tygodniu czułam takie jakby drgawki, trzęsienie, drżenie w brzuchu. Pytałam ginki, mówiła że to czkawka... tyle że ja to czułam wyżej, a czkawkę bardzo nisko czuję, tam gdzie główka.
Wiem, że niemowlaczki i noworodki mają takie drżenie ciałka, podobno jest to spowodowane niedoskonałością układu nerwowego maluszka i nie należy się tym przejmować.

http://s10.suwaczek.com/200906124580.png

Odnośnik do komentarza

hej mam pytanie czy miałyście kiedys uczucie że wasze dzieciaczki mają drgawki w brzuchu? ja mam tak od kilku dni i normalnie cały brzuch mi się trzęie wtedy jak galareta. proszę napiszcie czy tak miałyście bo bardzo się boje że cos jest nie tak

a ja Ci mogę powiedzieć że wiem o co Ci chodzi bo miałam podobne odczucia! powiedziałam o tym mojej położnej a ona mi na to że nie wierzy!!!! że pierwsze słyszy o czymś podobnym:36_11_23: byłam załamana ale że to bł mój pierwszy bejbiś i że dosyć uparta jestem to nie odpuściłam i wymusiłam skierowanie do szpitala na ktg płodu, w szpitalu trafiłam na świetną babkę która juz kilkakrotnie miala z czyms takim kontakt i uspokoila mnie ze to nic groznego, nie wie dokladnie dlaczego tak sie dzieje ale wie na pewno ze jest to niegrozne i nie jest to na pewno zaden plodowy objaw padaczki (bo i takie mysli mialam) a ze synek urodzil sie calkowicie zdrowy wiem na pewno ze nie masz sie czym martwic pod warunkiem ze nic ci wiecej nie dolega!!! :water_fun:

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Po pierwsze to napewno nie czkawka jak niektore sugeruja. Kazda mama wie przeciez kiedy dzidzia ma czkawke a kiedy rusza sie w sposob ktory czkawka nie jest. I dziwne ze juz tyle razy dziewczyny pisaly ze to nie czkawka a ciagle znajduje sie ktos kto powtarza ze napewno czkawka.
Po drugie ja mialam takie odczucia w ciazy i po urodzeniu malutka przez jakis czas tez miala takie odruchy-drgawki. Pediatra w szpitalu na oddziale noworodkow mi powiedzial ze to normalne i dzidzia w taki sposob sie cwiczy i zeby sie nie martwic. Faktycznie po jakims czasie(ok. 2tygodnie) i wszystko sie uspokoilo.
Wiec glowa do gory. ;)
Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza

Tez mam takie drgania i nie jest to czkawka bo to ciągle sie powtarza z przerwami, ja to bardziej czuje nie w brzuchu ale jakbym siedziała na czymś wibrującym, czkawkę to czuje ale w brzuchu i nie tak często jak te wibracje.
adriana8899 od razu mnie pocieszyłaś i w sumie to co napisałaś to najsensowniejsze wyjaśnienie i mam nadzieje że właśnie moja mała się ćwiczy, że będzie wszystko dobrze i będzie zdrowa. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza

MAŁA
Tez mam takie drgania i nie jest to czkawka bo to ciągle sie powtarza z przerwami, ja to bardziej czuje nie w brzuchu ale jakbym siedziała na czymś wibrującym, czkawkę to czuje ale w brzuchu i nie tak często jak te wibracje.
adriana8899 od razu mnie pocieszyłaś i w sumie to co napisałaś to najsensowniejsze wyjaśnienie i mam nadzieje że właśnie moja mała się ćwiczy, że będzie wszystko dobrze i będzie zdrowa. Pozdrawiam serdecznie.

Kaszaaaaaa
Hej hej ! To na bank nie czkawka :) Mam to samo od kilku dni i są to mega wstrząsy cały brzuch się telepie :) A wiecie co mi to przypomina ? Nie wiem czy któraś ma może kota,ja mam i jak się wyciąga to tak się właśnie trzęsie.Martwiło mnie to troche i bardzo się ciesze,że to normalne :) Dzięki wielkie :)

Ciesze sie ze moglam pomoc. Mnie tez to caly czas niepokoilo bo myslalam ze to oznacza jakas chorobe. Ale pediatra mnie uspokoil i faktycznie po jakims czasie od urodzenia malutka przestala tak drgac. :)
Zycze zdrowka i pociechy z maluszkow. :D :love:

Odnośnik do komentarza

Ja mam jeszcze jedną teorię, być może dotyczy ona tylko mojej córeczki.
Też czułam takie szybkie drganie w ciąży. Po porodzie zauważyłam, że jak mała już zaspokoiła pierwszy głód to tylko trzymała pierś i jak zaczynała przysypiać to zaczął jej drżeć podbródek, wtedy znów zasysała i tak kilka razy podczas jednego karmienia :) Myślę, że ten podbródek czułam w brzuchu... nie wykluczam innych przyczyn. :)

Największym szczęściem jest dziecko! Może stu inżynierów postawić tysi

Odnośnik do komentarza

Roxanka_89
ojj kobietko, Igorek tak bardzo często miał... :D
szczególnie wtedy kiedy mamuśka nie mogła powstrzymać się od coca-coli (wiem, wiem... nie wolno, ale nie mogłam się opanować)

Bo cola ma bardzo dużo cukru a im słodsze wody tym chętnie je dziecko połyka :)

Czykawka to równomierne podskakiwanie,od kiedy moje szczęście leży z główką w dół czuje ją na jajniku a telepiący się brzuch jak galareta to drgawki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49y2v4q82ra9xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...