Skocz do zawartości
Forum

Mamy, które nie pracują, zajmują się dziećmi i domem - zapraszam


Edzia

Rekomendowane odpowiedzi

Kasiu, fajna dziewunia.....moja mama ma taki sam dywan w pokoju, jak Ty....:)
Jeśli chodzi o opiekę, to mogę powiedzieć tyle. : mieszkam około 50 km od Warszawy, mąż pracuje z dziewczynami z W-wy i to różnie wygląda. Więcej płacą te, którym dłużej opiekunki siedzą z dziećmi, liczą się referencje itp. chyba nawet 20 zł. Niektóre biorą za całość, nie za godziny. Zależy też, czy to opieka, czy jeszcze np. gotowanie dziecku itp.
U nas nie ma aż takich cen. Ostatnio ktoś mi mówił, że chyba miał się zgodzić za 12-15 zł, więc trochę taniej. Myślę, że zależy to od tego, czy to bliżej miasta, czy może miasteczko, ...obowiązków, referencji ....
Ze mną cztery lata temu rozmawiała dziewczyna, która chciała za wszelką cenę iść do pracy, za 8 zł na godz.
Nie wiem, czy teraz pracuje.
Córcia na pewno Cię kocha, bez dwóch zdań....a okaże jeszcze nie raz, zobaczysz...., ja nigdy nie zapomnę mojej małej Lidzi....występowała jako 5 latka w akademii dla mam, miała dłuuuuugi, bo 5 zwrotkowy wierszyk. Pani ustawiła dzieci, rodzice już siedzą, za chwilę ma się zacząć, a Lidzia...macha mi ze sceny, wysyła całuski i mówi: mamusiu, kocham Cię!
A tu wszyscy się patrzą i uśmiechają...potem zaczęli występy...
Na szczęście przedszkolakom jeszcze wszystko pasuje. Byłam szczęśliwa i jednocześnie trochę zawstydzona...ale co tam, każdy zrozumiał, a potem były życzliwe komentarze...:)

Odnośnik do komentarza

My z atrakcji mamy wycieczkę do Warszawy w środę do muzeum, jadę razem z Lidzią...mają być jakieś fajne zajęcia....zobaczymy.
Dwa tygodnie temu Lidzia była w Warszawie na 'bombastycznym' jak to określiła, przedstawieniu o Kulku. Bardzo się dzieciom podobało, chodziła i opowiadała, śpiewała mi fragment piosenki ze spektaklu przez kilka dni.
A jeszcze wcześniej była na " Krainie Lodu", też wróciła zachwycona.

Odnośnik do komentarza

NATKA08 w sumie to ja się pytam jej czy kocha mamę to mówi że tak ale wiesz na razie ta odp to chyba nie jest aż tak świadoma...:)To sporo biorą bo ostatnio widziałam cennik i w wawie biorą 10zł a w niektórych innych miejscowościach nawet 5zł.
domi81 no gdybym wcześniej miała takie podejście (do wychodzenia samemu) jak teraz to bym częściej wychodziła no ale niestety nie cofnę czasu...Wiadomo że jak karmiłam to nie mogłam sobie pozwolić na wyjście a tym bardziej na pozostawienie małej chyba że bym cycka zostawiła tak jak to kiedyś moja matula powiedziała: "zostaw cycka i możesz se iść...:)"Co innego teraz abym tylko miała z nim pati zostawić:)Ale rzadko ją zostawiam pod czyjomś opieką bo wole sama się nią opiekować i wiem że mam zrobione tak jak ja chce a nie jak np zwracam uwagę mężowi to on mówi do mnie żebym go nie pouczała a nawet nie wie co mała je i z czym czy też w co ją ubrać...
Tak mamy dzieci w podobnym wieku bo twoje jest starsze:)
Co do niani to dzwoniłam tam i okazało się że oni szukają kogoś kto mógłby dojeżdżać do nich no a ja niestety nie mam takiej możliwości ale powiedziała że zapisze sobie nr i w razie czego będzie dzwonić.A tak poza tym już opiekowałam się zaraz po ślubie (jeszcze wtedy nie miałam dziecka) 1,5roczną dziewczynką (mojej koleżanki brata córką) z tym że ja nie opiekowałam się nią codziennie i całe dnie tylko od czasu do czasu po kilka godzin i zaproponowano mi 5zł/h bo nie miałam żadnych obowiązków tylko po prostu siedziałam z nią no i karmiłam:)Na życie by nie starczyło ale jak to mój mąż powiedział na swoje "waciki" miałam...
JSmolarek hehehe...to stary dywan jeszcze zza mojego panieństwa miałam go u siebie w pokoju i matula mi go użyczyła:)Jak na razie leży ale chciałabym w przyszłości go zmienić na jakiś taki pluszowy bo jak na razie to mała za bardzo brudzi i w ogóle chciałam zmienić jej wystrój pokoju...
Też mi się wydaje że to zależy od obowiązków i miejscowości.Ja mieszkam niedaleko otwocka więc myślę że nianie biorą mniej niż 10zł.Chociaż ostatnio słyszałam że otwock to już ma ceny takie jak wawa... No nic jak na razie muszę czekać a jak się odezwie to wtedy będzie się dogadywać:)
To ci zrobiła niespodziankę:)Pewnie ja też bym się zawstydziła ale z drugiej str każda matka powinna być dumna że ma takie śmiałe i kochane dziecko:)Ja już nie mogę się doczekać kiedy od swojej pati usłyszę: "kocham cię mamusiu"....

Ciekawa zabawa wam się szykuje szkoda że u nas tego nie ma:(

A ja ostatnio oglądałam film na youtube pt: "gdzie jest moje dziecko" i powiem wam że się nieźle zryczałam.Jak pomyślę że takie rzeczy jak porwanie dziecka zdarza się na co dzień i że mogłoby mi się przytrafić coś takiego to chyba bym nie potrafiła żyć dalej a jak by mi ktoś wywinął jakiś numer w szpitalu to chyba bym go ukatrupiła...Jak to w filmie było:"białe dzieci są w cenie" i smutna prawda jest taka że i w rzeczywistości tak jest...

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny co do tej krainy kinder niespodzianki to trzeba pilnować, bo jest konieczność rezerwacji wejściówek na stronie
Tekst linka

tak mnie JSmolarek zainspirowałaś z tym wyjściem z dzieckiem że postanowiłam udać się z moja Juleczką do teatru, Teatr Andersena w Lublinie ma w swoim repertuarze pozycję dla takich maluchów jak moja
tytuł spektaklu to PYZA NA POLSKICH DROGACH, moja koleżanka była w na tym przedstawieniu i wyszła bardzo zadowolona i przeszczęśliwa bo bawiła się równie dobrze jak jej synio i córcia

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Domi, idźcie, idźcie, trochę się 'rozerwiecie', to czasami dobrze robi i dziecku i mamie. U mnie akurat mąż zostanie z Darunią w domu, bo po ospie nie chcę jej przeziębić.
Kasiu, wiem, że stary, ale pamiętam go z czasów takich, jak Ty...nawet jak go kupowaliśmy....to było wtedy tyle radości. Dziś jest inny, ale nie zapomnę, jaka mama była szczęśliwa, jak jej się udało go dostać.
Ja też bym pewnie płakała na takim filmie....czasami płaczę na bajkach animowanych, jak jest jakiś wzruszający moment, to na takim na pewno....
Nie wyobrażam sobie i nawet nie chcę myśleć o takich strasznych sytuacjach....okropność. Pewnie bym się załamała z żalu...zapłakała....nie, naprawdę nawet nie mogę rozważać takiego zdarzenia...brrrr
Nie martw się, czas tak szybko biegnie, że ani się obejrzysz, a córcia już będzie z Tobą chodzić na spacery, wyjścia i inne. Moje mi doradzają na zakupach. Jest zabawnie, jedna chce, bym kupiła np. coś różowego, druga niebieskiego....no i co zrobić?
Czasami się zgadzają w kolorach i fasonie, szczególnie chcą, bym kupowała sukienki...tata jest przegłosowany...gdyby coś..:)
Zresztą, jak pojedziemy na zakupy, szczególnie ubraniowe, to po 3 godz. już tacie wszystko jedno, co kupimy, byśmy tylko wracali jak najprędzej...:)

Odnośnik do komentarza

domi81
Ulla wydaje mi się że każdemu dziecku się tam będzie podobać, jest tyle atrakcji że moja to nie wiedziała gdzie iść i co robić taka była zaoferowana

domi na pewno wiesz co mówisz skoro tam byłaś już i widziałaś to show a powiedz jak twoim zdaniem wygląda przedział wiekowy na tym przedstawieniu?

Odnośnik do komentarza

NATKA08
domi81
Ulla wydaje mi się że każdemu dziecku się tam będzie podobać, jest tyle atrakcji że moja to nie wiedziała gdzie iść i co robić taka była zaoferowana

domi na pewno wiesz co mówisz skoro tam byłaś już i widziałaś to show a powiedz jak twoim zdaniem wygląda przedział wiekowy na tym przedstawieniu?


Dziewczny moja ma skończone 2 latka i naprawdę znalazła tam wiele zabaw dla siebie
są samochodziki takie elektryczne dla chłopców i kucyki co jeżdżą dla dziewczynek, jest strefa do malowania gdzie dzieciaki dostają takie tekturowe zabawki 3d do malowania, oczywiście malowanie twarzy,
strefa do tańczenia z wielkim telebimem gdzie wyświetlane są teledyski w formie karaoke
wielkie kredki do malowania
mnóstwo gier na wyświetlaczach dotykowych
w trakcie trwania festiwalu mnóstwo gier i zabaw z nagrodami
wg mnie przedział wiekowy od 2 do 6lat
w załączniku trochę zdjęć z imprezki

monthly_2014_02/mamy-ktore-nie-pracuja-zajmuja-sie-dziecmi-i-domem-zapraszam_8077.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

domi81
AA, co mi się jeszcze przypomniało, zdjęcia są dlatego nie wyraźne bo cała impreza odbywa się w lekkim półmroku (tak przynajmniej było w Lublinie), może w Waszych miastach będą inne atrakcje lub będzie ich więcej

domi super impreza mam nadzieję że w Warszawie będzie jeszcze niebawem bo sprawdzałam i chyba była w ubiegły weekend niestety za późno sie spostrzegłam

Odnośnik do komentarza

domi81 to twoja córcia jest tylko 3miesiące starsza:)

JSmolarek to w takim razie musisz kupić coś różowo-niebieskiego hehehe:)No jak na razie nasze wspólne zakupy wyglądają tak że jak ja coś chce kupić to rozglądam się za tym a mąż biega po sklepie za Pati bo nie ustoi nawet chwili w miejscu...Poza tym trzeba się zatrzymywać przebierać karmić więc jeśli mam okazję to zostawiam ją pod czyjomś opieką a sama jadę z mężem na zakupy.No mam nadzieje że wyrośnie z tego "biegania" po sklepach i będę mogła normalnie za rączkę z nią chodzić...

Kurcze ale wam zazdroszczę tej imprezki.Ja też bym poszła na taką imprezkę z małą bo jeszcze nigdy żadnej takiej frajdy pati nie miała.Jedyne co to w tamtym roku na dzień dziecka pojechaliśmy do zoo ale pati była mała więc bardziej była zainteresowana dziećmi niż zwierzętami...

Ale nudno u nas i ziiiimno....A u was?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...