Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Aga mnie nie kazał nikt liczyć ruchów ale jak nie czuje nic to natychmiast świruje wiec mam wewnętrznego czuja:)rusza się mała praktycznie cały czas...tych 10 ruchów to ja Ci naliczę w 5 minut.
Sylfka tez mam dość. ..słaby dzień dziś ale możliwe ze to przez pogodę, ciśnienie, tak straszył w tv...nie mam dziś sił już na nic i tak cud ze cokolwiek ogarnęłam.
Aga Kato piątek i godziny szczytu....najgorsza z najgorszych mieszanek.
Kamilaaa_n ja na tym.planie porodu który dostałam z mojego szpitala mam rubrykę na dane przychodni i oloznej. O i muszą wiedzieć gdzie wysłać informacje po narodzinach. Mnie się pytała czy zapisać do poloznej jak się zapisywał do ogólnego, także jedno miałam załatwione. Ostatnio wzięłam tylko jej imię i nazwisko i mam.
Powiedzcie mi..w książeczce ciąży trzeba odfajkowac wizytę u dentysty i ogólnego. Macie to załatwione? Ja mam już dentystę bo doleczylam zęby a do tego ogólnego to mi się nie chce znów iść.

Odnośnik do komentarza

Kamilaaa_n mam ten sam problem no niby juz naszykowałam i mam body krótki rękaw i body długi rękaw, pajaca, skarpetki i czapeczke nigdy nie wiadomo jaka pogoda na wyjście będzie ale raczej gorąco:)

Marzi82 nie byłam ani u rodzinnego ani u dentysty bo nikt mi nie mówił że mam to załatwić ale w poniedziałek ide do szpitala umówić się na cc to zapytam czy trzeba mieć te konsultacje.

Odnośnik do komentarza

Goherek bo tak jest ogólnie, u mnie jest gminna przychodnia to trochę inna bajka, przyjemniejsze te pielęgniarki bez problemu dala mi i dane położnej I pediatry.
Ana mnie kazał mój lekarz prowadzący zaliczyć te wizyty z wpisem do karty ciąży. U dentysty to już też w 2 trymestrze byłam ale do tej ogólnej jakoś dojść nie mogę a ostatnio poszłam z kaszlem to wiadomo ze nic nie wpisała. Chyba to już oleję...
A co do ciuszków to przygotuje P.w domu 2 zestawy ...sukienkę jakby było bardzo gorąco i pajaca gdyby było chłodniej, z odpowiednimi dodatkami oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza

Kurcze jak Was czytam to to takie odlegle jakbym byla w ciazy z rok temu.
Dentysta ma byc nie do odfajkowania tylko wczesniej, czy infekcji nie ma. A wpisuje w karte jesli macie np protezy, te info potrzebne do cc np anestezjologowi. A infekcje moga porobic jak u mnie. Ponoc to bylo powodem odejscia wod wczesniej- te moje bakterie od zeba zrobily infekcje co nie dawala zadnych objawow i nagle chlust.
Lekarz ogolny ogolnie ma stwierdzic, ze nie ma przeciwskazan do znieczulen itp. Bo z zalozenia zna pacjentow i wie co komu ;-)
To takie o.

A w szpitalach dzieci myja owszem, ale maja szpitalne reczniki. Z reszta wszystko maja nawet jak pisza, ze trzeba miec to i tamto. Nie zostawia sie dzieci nagich i niezadbanych nawet jak rodzic nie zabierze torby ;-)

Dzis moja Krolewna walnela pierwsza w zyciu kupe. Jak mnie ciesza takie male sukcesy.

Odnośnik do komentarza

Ja naszykowałam body długi rękaw w komplecie z półśpiochami i do tego mam lekki kombinezon. Właśnie miałam ochotę wystroić córę w sukienkę :-) Tylko tak myślę, czy będzie jej wygodnie :) Czapa i skarpety, oczywiście.
W pierwszej ciąży nie miałam żadnych konsultacji u dentysty, u rodzinnego byłam i coś mi wpisywała, ale to raczej nie konsultacja przed porodem, tylko chyba odnośnie nadciśnienia. Teraz tak patrzę, że ja niby mam mieć 2 paczki tych podkładów bella mama. Takie to wielkie, 20 sztuk dużo trochę. Wy też macie po 2 paczki?
Babyjaga, no i świetnie, małe kroki i do przodu :) Ciotka śle pozdrowienia!

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

No tak kartę ciąży ...są tam dwie opisowe rubryki od ogólnego i dentysty. Gin mi kazal na początku odfajkować te wizyty. Dzięki za rozjaśnienie Babyjago . To iść do tego ogólnego jednak? Jak radzisz? Gratuluję pierwszej kupki :*
Kamilaaa_n u mnie w ogóle nie ma podkładów wiec chyba zapewniają ale paczkę wezmę na pewno dla świętego spokoju. A ew P.mi dowiezie jakby nie dawali i braknie.
Dla dziecka ani ręczników ani swoich kosmetyków nie muszę brać. Nie kàpią dzidzi w 1 dobie ale później na pewno, tyle ze swoimi środkami .

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ode mnie nikt nie wymaga w karcie ciąży ani w szpitalu dentysty i ogólnego lekarza.
Kamila ja też mam 2 paczki tych czerwonych dużych Bella ale do szpitala biorę jedną paczkę. Najwyżej mi mąż dowiezie.
Do ubrania jakiś standardowy zestaw podobnie jak przy córci śpiochy i kaftanik albo body i półśpiochy. Do tego jak będzie chłodniej kombinezonik polarkowy. Ewentualnie kocyk. Czapeczkę też bo póki co upałów jak przy córci nie ma.
Jestem po ostatniej wizycie u lekarza. Możemy rodzić w każdej chwili mamy zielone światło mam się dogadać z moim synkiem. Hehe. Jak coś się zacznie mamy za długo nie czekać bo to nie pierwszy poród. Poza tym mogą nie zdążyć mnie znieczulić. Mimo przepukliny próbujemy rodzić Sn a w ostateczności wyląduje na stole.
Cale szczęście ostatnie 3tyg niejedzenia słodyczy pomogły bo mały przybrał tylko 400g. Teraz ma 3kg także nie powinien przekroczyć 3,5 kg a wczesniej baliśmy się ze będzie 4kg albo lepiej.
Konsultację anestezjologiczną tez odbyłam także odfajkowane wszystko .
Gbs-a tez pobrali o wynik mam poprosić przed porodem.
Jak nie urodzę do ok 27 to na 29 mam się umówić na ktg i tak co 2 dni.
Ale i lekarz i my mamy nadzieję urodzić wczesniej.
Szok, że to juz!!!!

Odnośnik do komentarza

Sudectiive Ty masz czop a mnie się wydaje ze mała wierci tunel już do wyjścia bo czegoś tak nieprzyjemnego jeszcze nie czułam podczas tej ciąży. Coś okropnego :( z żołądkiem tez mam cały dzień problemy...to nie jest dobry dzień.
Sudectiive na majówkach czytałam że od odejścia czopa można chodzić i 3 tyg chyba se jest mocno podbarwiony krwią wtedy zazwyczaj szybko już idzie;)

Odnośnik do komentarza

Aga...Wy mnie tu chcecie o rozstrój nerwowy przyprawić. ..co to znów za konsultacja !? Aaa...mnie nigdzie nic nie mówili że wcześniej musze mieć jeszcze jakoś konsultacje ani w szpitalu ani na szkole rodzenia...
Chyba wpadam w panikę bo dziś mam taki dzień ze czuje oddech porodu na szyi :D

Odnośnik do komentarza

Sudactive gratuluję odchodzącego czopa to chyba znak ze coraz bliżej.
Ja poprzednio nie miałam nic takiego wiec teraz tez nie liczę na taki znak.
Leżę teraz z córcią i bajkę oglądamy a mały tak się wierci i naciska na pęcherz czy coś że czuję jakby zaraz miał wyjść masakra jakaś. Może to dlatego że cały dzień na nogach. Zakupy i mega aktywny dzień.
Chyba że tak się przejął słowami doktora że może juz wychodzić!!!! Nie wiem ale masakra jakaś.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś na szkole rodzenia byłam na porodówce, na sali do porodu rodzinnego i ogólnie na oddziale. Fajnie wiedzieć gdzie co jest i gdzie trzeba się zgłosić jak juz nadejdzie czas. Akurat leżała nas kozetce dziewczyna która rodziła 1,5 godziny wcześniej że swoim świeżo urodzonym synkiem. Jeju jakie maleństwo! Tak się rozczulilam :-) chyba jednak chciałabym mieć to już za soba i móc przytulić moją córeczkę. Takie to z jednej strony nierealne a z drugiej coraz bardziej namacalne. :-)

Odnośnik do komentarza

aga8207
Sudactive gratuluję odchodzącego czopa to chyba znak ze coraz bliżej.
Ja poprzednio nie miałam nic takiego wiec teraz tez nie liczę na taki znak.
Leżę teraz z córcią i bajkę oglądamy a mały tak się wierci i naciska na pęcherz czy coś że czuję jakby zaraz miał wyjść masakra jakaś. Może to dlatego że cały dzień na nogach. Zakupy i mega aktywny dzień.
Chyba że tak się przejął słowami doktora że może juz wychodzić!!!! Nie wiem ale masakra jakaś.

To widzę ze mamy dziś dokładnie tak samo...skrzyżowałam nogi i się modlę żeby przestała się wwiercać gdzie nie ma...miała mi dać czas do poniedziałku:/ masakryczne uczucie...
Odnośnik do komentarza

Marzi82
Aga...Wy mnie tu chcecie o rozstrój nerwowy przyprawić. ..co to znów za konsultacja !? Aaa...mnie nigdzie nic nie mówili że wcześniej musze mieć jeszcze jakoś konsultacje ani w szpitalu ani na szkole rodzenia...
Chyba wpadam w panikę bo dziś mam taki dzień ze czuje oddech porodu na szyi :D

Marzi spokojnie nie chcę Cię do zawału doprowadzić!!! U mnie w szpitalu robią konsultację anestezjologiczną żeby potem czasu nie tracić. Robi krotki wywiad, ogląda kręgosłup, osłuchał mnie. Zajrzał do buzi. Zerknął na wyniki krwi płytki moje nieszczęsne układ krzepnięcia. Powiedział co i jak. Spytał czy ja mam jakieś pytania. A że juz miałam znieczulenie to nie jest nowy temat dla mnie.
Niektóre szpitale robią taką konsultację tuz przed porodem ale wiadomo, ze przed porodem jest troche papierologii więc co można wczesniej załatwić to lepiej nie odkładać na potem.
Odnośnik do komentarza

Marzi82
aga8207
Sudactive gratuluję odchodzącego czopa to chyba znak ze coraz bliżej.
Ja poprzednio nie miałam nic takiego wiec teraz tez nie liczę na taki znak.
Leżę teraz z córcią i bajkę oglądamy a mały tak się wierci i naciska na pęcherz czy coś że czuję jakby zaraz miał wyjść masakra jakaś. Może to dlatego że cały dzień na nogach. Zakupy i mega aktywny dzień.
Chyba że tak się przejął słowami doktora że może juz wychodzić!!!! Nie wiem ale masakra jakaś.

To widzę ze mamy dziś dokładnie tak samo...skrzyżowałam nogi i się modlę żeby przestała się wwiercać gdzie nie ma...miała mi dać czas do poniedziałku:/ masakryczne uczucie...

No ja też chociaż do poniedziałku bym chciała wytrzymać. Jutro urodziny siostrzeńca. W czwartek chrześnicy ale to ewentualnie mąż z córcią może jechać.
Córcia też cos chyba czuje bo stwierdziła ze chce dzisiaj ze mną spać!!! Mala czuje pismo nosem.
W ogóle to trochę nam zeszlo dzisiaj przez te korki i anestezjologa. Mała z babcią została. Stwierdziła że jak nas tak długo nie ma to pewnie juz dzisiaj dzidziuś się urodzi!!! Masakra jak wróciliśmy to byka zawiedziona!
Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, mam krępujący problem i nie wiem gdzie szukać odpowiedzi. Otóż od kilku dni czuję nieprzyjemne "kłucie" w odbycie. Ale nie tak na zewnątrz, tylko jakby tak w środku. Podczas kąpieli wyczułam tam w środku jakby taką dodatkową fałdkę ciała. I teraz nie wiem, bo na początku myślałam że to może hemoroidy, ale czytałam że one pieką i czasem krwawią, u mnie tego nie ma. Tylko takie głupie uczucie, ze cos tam jest. Miała któraś z was coś takiego? A moze to dziecko się rozpycha i cos mi tam sie przesunęło... Przepraszam za takie głupie pytanie, ale nigdy wcześniej czegos takiego nie czułam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...