Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

U nas jak polozna byla ogladac małego to tak mu pepkiem wykrecala ze na drugi dzien mu odpadl .
Moj malutki dzis caly dzien nie mogl kupki zrobic i caly dzien markotny a pod wieczor płakał przeraźliwie , a ze to moje pierwsze dziecko to nie wiedzialam co mam zrobić i dopiero jak babcia od małego przyjechala to nam pomogła i zaradzila . Wziela sobie termometr i oliwke i początek termometru lekko oliwko posmarowala i małemu lekko do dupki wsadzila (nie ze caly termometr czy tam pol) lekko czubek i po chwili maly az trzy pampersy zapelnil , potem kąpiel i teraz spi boroczek moj wymeczony .
Powodzenia dziewczyny ktore za niedlugo beda rodzic , oby wasze porody byly szybkie i bezbolesne :)
Ja tez juz kąpiel i jeszcze karmienie malego i do wyrka bo jutro z rana tez wizyta poloznej :) dobrze ze moja jest taka miła i nie musze sie o nic martwic :)

Dziewczyny spokojnej nocki i przyjemnego dnia jutrzejszego :)

Odnośnik do komentarza

Sylfka gratuluję! Szkoda tylko biedna ze taka pozszywana, jak odpoczniesz napisz jak poród.
Ja piszę też głównie przy karmieniu, ew Jak Mała śpi. A dziś dla odmiany spała dużo ale teraz tez pojadła i zasnęła znów. Zrobiła wielkie kupsko wreszcie i baczki też są czyli wczoraj brzuszek. ..teraz juz dbam żeby kropelki były do każdego karmienia, nie to dziecko. Ciekawe co będzie w nocy. W każdym razie uciekamy do spania również. ;)
A moja położna nas olała i nie przyszla i może dobrze. Nam pępek odpadł równo po 2 tyg. Przemywałam ocaniseptem na zmianę z nasàczonymi alkoholem wacikami, takimi gotowymi.
Kasiu my mamy rurki windii zamiast termometru.
Aga! Nie miałam wątpliwości że tak będzie! Super. ..ale nerwów nie zazdroszczę . Cieszę się Kochana:*

Odnośnik do komentarza

Sylfka gratulacje czekamy na fotkę dzidzi.
Ja też piszę głównie przy kp albo jak śpi.
Dzisiaj wieczorem znowu bylo troche krzyku bączki ale mniej niż kilka dni wcześniej.
Kasia 123456 z tym termometrem to bym go uważała poczytaj trochę w necie alb o popytaj lekarki jak będziesz z dzidzią. Nie jest to polecana metoda bo potem dzidzia nie będzie mogła sama zrobić kupki jak się di termometry przyzwyczai.
Kamila nie bój się wykręcania pępka ja też jak psikałam octaniseptem to obracałam, podnosiłam itp wybierałam wydzielinę patyczkami do uszu di tzw czystego patyczka. A i też wydzielina u nas miała " zapach". Trochę krwi i wydzieliny zbierałam jeszcze kilka dni po odpadnięciu pępkam teraz juz czysciutko.

Odnośnik do komentarza

Babyjaga wiem właśnie że czasem wiara i modlitwy to za mało. Z jednej strony miałam nadzieję a z drugiej myślałam właśnie o Milence. Zaczęłam już czytać wszystkie fora o mukowiscytozie, fenyloketonurii i niedoczynności tarczycy ( najlepszej chyba z tego wszystkiego). Z fenyloketonurią można żyć, z niedoczynnością tym bardziej. Najbardziej przerażała mnie wizja muko , gdzie póki co nie wynaleziono leku. Dziecko żyje, długość wieku się wydłuża obecnie ale i strasznie się męczy te wszystkie zapalenia płuc, drenaże które trzeba robić to mnie przerażało, że pozornie na poczatlu zdrowe dziecko może potem tak cierpieć. Już nawet widziałam objawy u Filipa obu chorób. Mózg pracuje.... Do tego zaczęłam sobie wyrzucać że to nasza wina moja i męża, bo wiedzieliśmy że jest po chemii i dopuściliśmy do mojej ciąży. Ehhh życie jest ciężkie...nigdy nie wiadomo co jest nam pisane.
Mam nadzieję że dla Ciebie też kiedyś zaświeci słonko i wynagrodzi Ci te trudne chwile cierpienia i smutku.
Jeszcze raz dziękuję Ci że wierzyłaś ze mną.

Odnośnik do komentarza

Aga, nie dziekuj. Za wszystkie Wasze dizeciaczki trzymam kciuki od kiedy tu pierwszy raz weszlam. Teraz trzymam bardziej, bo mam wolne rece i nic do roboty ;-)
Nie chcialabym, zebyscie myslac o Milusi odczuwaly strach o swoje dzieci. Tak jak pisala Aga i Marzi na fb. To zupelnie co innego. Od poczatku miala male szanse, a Wasze dzieciaczki sa zdrowe i nic zlego im nie grozi.
No i wierze, ze Milcia razem z braciszkiem, albo siostrzyczka czuwaja tam po drugiej stronie o malych kolegow i kolezanki z forum, zeby byly zdrowe i bron Boze niezbyt grzeczne ;-)

Odnośnik do komentarza

A ja własnie wróciłam od lekarza, rozwarcie na palec, główka powoli sie wstawia w kanał.Jak nie urodze to w 7. dobie po terminie mam się zgłosić do szpitala, nie mam skierowania, mam poprostu iść i o.Ale jak sie wsuwa już w kanał i rozwarcie robi to chyba na dniach się zacznie,nie? A jak bedą skurcze regularne, coraz mocniejsze to jechać jak beda co 15 min.A Wy co ile miałyście skurcze jak pojechałyście? Myslałam ze spokojnie mozna poczekać az bedą co 5 min. Ale lekarz powiedział "dać im(lekarzom) też czasu"

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Jola mi Filipa też obsypało w niedzielę trochę. Wczoraj więcej a dzisiaj masakra. Głównie buzia, głowka z tyłu, na karku trochę plecy i szyja.
Potówki nie bolą, nie swędzą ale nieciekawie wyglądają. Majka jak miała tyle co Filip była cała obsypana nawet na ciele. Myślałam wtedy że to jakaś alergia bo nie przypuszczałam że tyle potowek można mieć.
Teraz przemywałam wodą przegotowaną ale zrobiłam juz krochmal i jak się obudzi przetrę buzię.
Trochę upałów nas teraz czeka więc myślę że może mieć tego jeszcze więcej

Odnośnik do komentarza

Cześć. Maja dziś nie spała do 13 ale zeszłam z nią na dół i jak zasnęła na huśtawce ze mną to w wózku śpi do teraz, z jedną szybką przerwą na pieluche i jedzonko. Kupy wracają do normy i bąki są ...myślę że to zasługa tych kropli.;) dziecko mi się obudziło o 5 całkiem rozbudzone ale wesołe machala nóżkami i patrzyła tymi wielkimi oczyskami taka zadowolona...nie sposób się było nie cieszyć razem z nią. Najgorzej jak się wtedy budziła z płaczem taka nerwowa.
Majunia ma też potówki. ..okropnie dużo na główce i brzuszek. Tak śmiesznie a ja ją naprawdę lekko ubieram...:( mówicie krochmal? A puder jakby kupić? Mam wrażenie ze to musi okropnie swędzieć. Też tylko przemywam kilka razy dziennie przegotowaną wodą.

A do dziewczyn, które czekają...wszyscy mówili żeby nie panikować, siedzieć jak najdłużej w domu. ..a jedyny mój gin powiedział mi, do szpitala trzeba udać się niezwłocznie jak odejdą wody, są skurcze....dosyć się już naoglądał wypadających pèpowin. Wystraszył mnie tym. Zresztą ja sama miałam tylko delikatne pobolewania brzucha tak ze nawet nie myślałam, że to cokolwiek jest a rozwarcie 4cm. Nigdy nie wiadomo i lepiej zrobić jeden kurs do szpitala więcej niż mniej. Tak tylko mówię co myślę.

Odnośnik do komentarza

Mnie tylko trochę czasami brzuch pobolewa i często się stawia i tyle z jako takich objawów, no może więcej ze mnie cieknie, ale ja ogólnie tak miałam więc jakoś specjalnie się tym nie przejmuję, młoda rusza się mniej, pozycji już nie zmienia w ogóle, ale nie martwię się, bo rusza się cały czas tj śpi (chyba), a później coś tam próbuje wypychac, nie czuję zbliżającego się porodu niestety

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...