Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

alexandra12000 mnie skracała się szyjka w poprzedniej ciąży, właśnie tak mniej więcej od 25 tygodnia, ale nie miałam przy tym żadnych objawów bólowych. Szyjkę powinien ci lekarz sprawdzać co wizytę na fotelu, ale żeby było dokładniej może też na usg. Jeśli okaże się że jest krótsza niż powinna to zaleci ci pewnie dużo leżeć z nogami uniesionymi. Ja tak robiłam (na boku z nogami na poduszkach):-) i spokojnie dotrwalam.

Odnośnik do komentarza

MajaAndFilipek właśnie taki "urok" ciąży, że często wyskakują różne dziwne rzeczy mimo że normalnie wydaje nam się ze jesteśmy w miarę zdrowe. Mało znam dziewczyn które nie miały żadnych problemów (a te są szcześciarami i pozytywnie zazdroszczę). Głowa do góry, będzie dobrze. Najważniejsze żeby maluch był zdrowy a po drodze zastosujesz odpowiednią dietę i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

No właśnie mila jak leze i jak chodze to tez nie zawsze boli tylko jak wstaje i sie przekręcam ale wieczorem w dzień nie ma problemu , szyjkę mam caly czas sprawdzana i biorę leki i dużo leze bo miałam konizacje i od poczatku jest krótsza tzw ma 4 cm aż tak krotka nie jest . Ale martwią mnie te klocia i nie wiem co robic czy jechac jutro czy poczekac do przyszłej środy , chyba jak dzis będzie to samo to paojade jutro. Ale dzieki za odpowiedzi wydaje mi się ze to wiazadla ale pewności nie mam

Odnośnik do komentarza

Cześć mamuski. Jestem w 22 TC i zaczęłam rozglądać się za wózkami dla mego malenstwa. Nie wiem czy to za wcześnie czy za późno ale siedze w domu bo nie pracuje i tak się rozgladam za nimi. I szczerze mówiąc mam dylemat jaki wybrać. Wczoraj od tego czytania i oglądania zaczęła mnie już głowa bolec. I mam pytanie w związku z tym: czy już rozgladacie się za nimi a może już kupilyscie?? Na jakie kryteria zwracanie uwagę przeglądając te wszystkie oferty wozkowe?? Bo z tego co zauwazylam to nie nie ma wózka na 100% udanego, zawsze w każdym jest jakiś minus. Poradzcie.

Odnośnik do komentarza

Acha, a może macie też upatrzone jakieś marki wózków. Bo ja tak się zastanawiam nad firma Stokke lub Mutsy i nie wiem które z nich wybrać. Bo z tego co wiem to Stokke ma trochę krótką gondole a jak urodze w czerwcu (a mam termin na 28.06) więc do grudnia może i wyrosnąć maluch z niej. Szczerze mówiąc twardy orzech do zgryzienia z tymi wózkami.

Odnośnik do komentarza

Babyjaga- gratuluję dobrych wyników :) oby wszystkie takie były!
Kasia36- wózek najlepiej obejrzeć i wypróbować. Stokke rzeczywiście ma mala gondolę, ale niestety mutsy również, a przynajmniej Evo i iGo, bo te oglądałam. Fajne w nich jest to, że są lekkie, łatwo się składają no i wizualnie zwracają uwagę. Ja szukałam i szukałam juz od poczatku ciąży i ostatecznie zdecydowaliśmy sie na X-lander x-cite, który zreszta już zdążyliśmy kupic:P ma naprawde dużą gondolę, jest lekki i ma kubełkowe siedzisko w spacerówce, a właśnie takiego szukałam. Dla mnie ważny był jeszcze spory kosz na zakupy i łatwy do niego dostęp.
Niestety wybór jest taaaak ogromny, że można zawrotów dostać od samego patrzenia :D

Odnośnik do komentarza

Marzena24
Mam pytanko jestem w 22 tyg ciązy byłam wczoraj na USG maluszek wazy 582 g czy to nie za duzo?

A lekarz co ci powiedział? Pytałas go?

Ja we wózku potrzebuje kryty kosz na zakupy,i gondola nie mniej jak 80 dluga bo nasze maluszki raczej w niej spędzą zime, jeszcze w sklepach nie oglądałam bo nie chce zwariować ani nie lubie jak zaraz przychodzą ekspedientki i chca pomagac:/chyba wybiore wizualnie bo i tak bedzię mi zawsze coś nie pasowac

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Ja za każdym razem zwracałam uwagę na to żeby miał pompowane i skrętne koła i amortyzatory żeby w miarę miękko jeździł bo nasze chodniki pozostawiają dużo do życzenia. Zwracałam też uwagę na to żeby oparcie miało kilka stopni regulacji i żeby nie było regulowane na paskach. Patrzyłam też żeby miał dużą gondole a w spacerówce dużą budę. Kosz nie musiał być duży bo mieszkam na 4 piętrze i raczej po duże zakupy wybieram się sama albo zamawiam przez Internet ale koniecznie musiał być zapinany bo już kilka razy zgubiłam coś wchodząc np do autobusu.

Odnośnik do komentarza

MajaAndFilipek
No, niestety :( cukier przekroczony w krzywej i mam zgłosić się do diabetologa :( nie wiem co jeszcze wyskoczy. W listopadzie kolka nerkowa, potem podwyższone crp, ostatnio ciśnienie ( ale tylko u lekarza ) a teraz to! :(
Aleksandra ten ból to ja też mam. Ponoć właśnie więzadła się rozciągają. Ale mija po paru minutach?

U mnie też przekroczona, dziś miałam wizytę - dieta i glukometr używany 4 razy dziennie

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Co do wózka to ile nas jest tyle będzie opinii :-P my chcieliśmy w miarę lekki, zwrotny, z możliwością zamontowania fotelika samochodowego, z zamykanym koszem, w rozsądnych pieniądzach i w miarę ogarniętą gondolą i spacerówką, bo pewnie za jakiś czas i tak skończy się na zwykłej parasolce :-P wstępnie byliśmy oglądać bebetto holland, ale chyba weźmiemy bebetto lupo s-line, bo w sumie wszystko jest takie samo a wizualnie bardziej nam leży

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65g12tlxjhu.png]Tekst linka[/url]

http://www.suwaczki.com/tickers/n59yzbmhm2h6i2ua.png

Odnośnik do komentarza

Mimina, masz racje, zreszta jak sie czyta opinie to to wychodzi.kazdy ma jakas wade.
Dla mnie priorytetem jest waga i pompowane kola. Sprawdzalam tez wymiary wewnetrzne gondoli, wiekszosc ma 76-77 cm i wydaje mi sie ze to jakos malo, skoro nasze maluchy maja jeszcze zima jej uzywac. Choc z drugiej strony to polroczny bobas to chyba woli jezdzic na siedzaco.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...