Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe maluszki 2016


Gość Dżastaa

Rekomendowane odpowiedzi

Kochane jestescie, az lza sie kreci. Dzis mam ten dzien, kiedy sie czlowiek bierze w garsc, mysli "dam rade, zalatwie wszystko", zawija sie na piecie i... Znow dupa z tylu. Polatalam pozalatwiapoi wszedzie poodbijalam sie od drzwi. Pogoda bajeczna, ale wachanie zakutanych w szaliki staruszkow w autobusie (temperatury na krotki rekaw) nie dodalo uroku.
Chyba dzis juz zleje obowiazki, problemy, dentystow, co sie boja mnie tknac, bo im urodze, zusu. Niech sie dzieje co chce, jutro bede sie martwic bakteriami, bolaca szczeka, brakiem swiadczen zusu i egocentryzmem tu i tam. Po objedzie biore ksiazke, lody, owoce, jade do parku (takiego co jest toaleta) i mam wszystko gdzies.
Taki plan.

A. Jutro popatrze na te badania co mowicie. Muse powiediec mojej lekarce, ze je musze zrobic...

Odnośnik do komentarza

goherek
A wody płodowe to się bada w określonym czasie? Ja czegos takiego nie mialam jeszcze, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.

Wody badaja normalnie podczas usg. Jak wszystko ok, to nawet nie mowia. Jak widza, ze za duzo, albo za malo to mierza konkretniej i mowia.
Jak Ci nic nie mowili to znaczy, ze wszystko ok. Z reszta popatrz na opisy czy masz gdzies symbol AFI.

Odnośnik do komentarza

No własnie nigdze nie znalazłam AFI.Nawet na żadnym zdjęciu.Na usg 2 trym mam napisane tylko"płyn owodniowy w normie"-tak tylko pytałam,nie bede sie zamartwiac tym.Ani ciut ciut.
A co do wyprawek,macie na liście jakies herbatki na laktacje czy lepiej wstrzymać się z tym zakupem?
A jakieś leki dla dziecka na godz W?np coś przeciwgorączkowego czy coś innego z apteczki?
Ja dzis koniecznie musze kupić coś dla dziecka przez allegro bo zwariuje jak nie kupie:p

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

Babyjaga głowa do góry!! To Ty zawsze nasz wspierasz, powiem Tobie, że jak patrze jaka silna jesteś to czasami, aż mi głupio, że ja się takimi pierdołami przejmuje i szukam problemów tam gdzie ich nie ma:( wczoraj nawet nie wiem za co wkurzyłam sie wieczorem na męża i jeszcze zamknełam sie w sypialni... oczywiście było mi mega głupio(bo nawet nie wiedziałam o co sie wsciekłam, bo to totalnie bezpodstawne było), a on po chwili przyszedł przytulił i tylko sie rozpłakałam:D widze, że im bliżej porodu ja zaczynam coraz bardziej panikować, już nie wspomne o tym, że mam okropne sny i budze sie z takim biciem serca jakby mi imało za chwile wyskoczyć... mam nadzieje, że przy kolejnym szkrabie już nie bedę tego miała, ale to nasze pierwsze dziecko i strach, panika i wielka niewiadoma mnie przytłacza...:(

http://s9.suwaczek.com/201606087248.png

Odnośnik do komentarza

Goherek, to super- plyn owodniowy w normie to wlasnie to:-)
Co do lekow, kolezanka radzila czopki przeciegoraczkowe. Wiecej nic nie mam.

Gosiak, zadziwia mnie, ze mnie tak widzicie. To strasznie mile i daje sile. Ja sie tu widze jak mala rozmazgajona dziweczynke.
Ale nie mamy wyjscia, trzeba wytrzymac.

Kupilam sobie na otarcie nosa pek zonkili. Jezuuu jak mi pachna cudnie.

Odnośnik do komentarza

Jem w miarę normalnie, ale nie mam parcia żeby jeść kilogramy warzyw i owoców czy jakoś super zdrowo. bo jak mam ochotę na fast fooda czy napić się gazowanego to robię to bez wyrzutów sumienia. Mam zakupiony magnez mama b6 ale do tej pory brałam jak mi się przypomniało. Teraz postaram się brać przynajmniej jedną tabletkę dziennie.

Odnośnik do komentarza

O rany, Dziewczyny, nie mozna Was na pol dnia zostawic, bo potem tyle zaleglosci w czytaniu :-)

Pochwale Wam sie troche- kupilismy wczoraj wozek i fotelik samochodowy, wreszcie, bo juz mnie to wkurzalo. Nasz synus bedzie smigal w Baby Design Comfort Lupo New i jezdzil w BeSafe Izi Go.

Zaczelam Was tez gonic z praniem, bo bylam troche opozniona - na pierwszy ogien poszly pieluchy, przescieradla, reczniki itp. Jutro w planie ubranka rozmiar 56 ( przynajmniej jakas czesc) a potem kolejne, w zaleznosci od pogody.

Odnośnik do komentarza

Oj dziewczyny ale mnie wzieło , taka fajna pogoda a ja cały dom wysprzatałam zamiast isc na spacer albo chociaz na ławeczke posiedzic . Obiadek sie juz robi , gulasz prawie gotowy , ciuszki do prania przygotowane .
Teraz tak sobie siedze i mysle co by sobie zjesc bo mam smaka a nie wiem na co :)

Do szpitala to chyba wezne po cztery komplety z 56 i 62 , oprocz tego pieluchy tetrowe , pampersy i chusteczki nawilzane , jakis krem na odparzenia , recznik do dziecka .
A dla siebie to jeszcze nie wiem co bo nie mam kupionych pizam , bo nie wiem jakie kupic . A wy jakie kupujecie dwuczesciowe czy taka koszule nocna ? A do porodu co bierzecie ? Ohh ja juz kompletnie nie wiem co robic , za co mam sie wziasc , jeszcze posciel i przescieradła musze poprac . Moze wkoncu lózeczko rozłoze i baldachim przwierce do sufitu ( w sumie nie ja tylko moj chłop ) .

Oh te ciagłe zmiany nastroju sa takie meczące , ja tez tak niekiedy mam na wydre sie na mojego a sama nie wiem za co , ale oni powinni nas zrozumiec przeciez ten stan jest nie obliczalny :)

Odnośnik do komentarza

JolaAn gratuluję decyzji ;) kurcze ja jakoś przestałam się tym wózkiem kompletnie przejmować i to chyba będzie nasz ostatni zakup jednak. Dziwna jestem.
A właśnie w drodze do pracy odebrałam moje zamówienie z niedzieli- w paczkomacie, bardzo szybko przyszło. Jestem dumną posiadaczką... kosza na pieluchy haha ... nie do wiary że człowieka takie rzeczy mogą zacząć cieszyć :)

Odnośnik do komentarza

Marzi, nam decyzje przyspieszyla promocja w Swiecie Dziecka i to ze mnie lekarz postraszyl przedwczesnym porodem w zwiazku z podejrzeniem wielowodzia.
Przy okazji kupilam dla siebie adapter do pasow samochodowych dla kobiet w ciazy, tez BeSafe.

Lupo ogladalismy juz trzy razy wczesnie, tylko nie bylam przekonana bo opinie w necie ma bardzo rozne, ale im wiecej czytalam o wozkach, tym wiecej mankamentow odkrywalam w kazdym mozliwym modelu roznych firm.jeden ze kiepska spacerowka, inny ze rama sie lamie, albo za nisko osadzony itp, a na cos sie trzebabylo zdecydowac.

Odnośnik do komentarza

Tydzień to zdecydowanie za wcześnie by wyjść na dwór.. Moja córa miała rok temu w czerwcu ospę, to siedziała w domu prawie 2,5 tygodnia. Lepiej w tym przypadku dmuchać na zimne...
Czyszczenie fug, o jak ja tego nie cierpię :-) Ja dziś połaziłam trochę z grabiami po dworze hehe, i zasadziłam bratki ;)
Widzę, że już wszystkie mamy syndrom wicia gniazda :D

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

A ja nie pojechalam do parku. Uzbroilam fotelik samochodowy w pokrycie. Nie bylo to latwe, bo zdjelam je do prania dawno temu, a instrukcja jest tak lakoniczna, ze byl klopot. Godzine walczylam, ale ubralam.
Syf w domu, ktora tam ma faze na sprzatanie? Chetnie zaprosze. Moge cos upichcic w zamian, choc tez nie mam pomyslu co.
Zazdroszcze Wam dziewczyny ogrodkow. Chetnie bym jakis skopala.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, a czy któraś z Was orientuje się o urlopie opiekuńczym nad żoną po porodzie? Tatusiowi przysługuje 100% świadczenia jeżeli bierze urlop tacierzyński, ale wiem też, że może On starać się o 2 tygodniowy urlop właśnie z tytułu opieki nad żoną płatny w wysokości 80%. Tylko nie wiem, kto wystawia takie L4 czy szpital, czy lekarz rodzinny czy ginekolog prowadzący ciążę?

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Babyjaga
A ja nie pojechalam do parku. Uzbroilam fotelik samochodowy w pokrycie. Nie bylo to latwe, bo zdjelam je do prania dawno temu, a instrukcja jest tak lakoniczna, ze byl klopot. Godzine walczylam, ale ubralam.
Syf w domu, ktora tam ma faze na sprzatanie? Chetnie zaprosze. Moge cos upichcic w zamian, choc tez nie mam pomyslu co.
Zazdroszcze Wam dziewczyny ogrodkow. Chetnie bym jakis skopala.

Ja tego problemu nie miałam -jak rozbierałam fotelik na cześci pierwsze robiłam foty jak to ma wygladać:p

http://www.suwaczek.pl/cache/0636c7f1be.png

Odnośnik do komentarza

kamilaaa_n
Dziewczyny, a czy któraś z Was orientuje się o urlopie opiekuńczym nad żoną po porodzie? Tatusiowi przysługuje 100% świadczenia jeżeli bierze urlop tacierzyński, ale wiem też, że może On starać się o 2 tygodniowy urlop właśnie z tytułu opieki nad żoną płatny w wysokości 80%. Tylko nie wiem, kto wystawia takie L4 czy szpital, czy lekarz rodzinny czy ginekolog prowadzący ciążę?

U mnie w szpitalu wystawiają praktycznie z automatu pytają czy chce. Ale wiem, że nie wszystkie szpitale są do tego " chętne". Jak byłam na spotkaniu informacyjnym w Simin w Chorzowie to tam położna powiedziała, nie mają takiego zwyczaju. Wtedy może to wystawić ginekolog prowadzący albo lekarz pierwszego kontaktu. Myślę, że nikt nie powinien robić problemu

Odnośnik do komentarza

Ja też poprałam, ale prasowanie może jutro lub pojutrze. Nie mam generalnie problemu z prasowaniem, nawet to lubię (!), tylko dziś weny brak, za ładna pogoda była na siedzenie w domu :-) . Tak to też wiem, że przysługuje te dwa dni urlopu na cały rok jako opieka nad dzieckiem, ale to może zostawimy na "wszelki wypadek" gdyby była taka potrzeba później ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1by0oenb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...