Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Meju życzę Ci cierpliwości i wytrwałości. U mnie jest tak, że w ciągu dnia Lidka ładnie ssie pierś, natomiast problem zaczyna się późnym wieczorem. Potrafi być przy cycku od 23 do 5 rano, przy tym strasznie się denerwuje, kręci głową i tylko zmieniam cyce. Choć dziś przespała 6 h;)))) Meju przeczytaj może książkę Po prostu piersią, może znajdziesz tam pomoc. Ja z tej książki korzystam, jest wiele cennych rad.

Paula odezwij się!

Blacky życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!!!

Zawiszka oby ten naczyniak szybko sam się wchłonął. Zdrówka :)

Karola super, że wszystko w porządku i oby tak dalej ;)

Jolka walcz Kochana o mleko ;) a kiedy idziecie do domku?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Melduje że Maksym urodził sie 10.06.2016r o godz 17.40 z waga 4.02 kg i 59cm długości Niestety mimo rozwarcia jego główka nadal była bardzo wysoko więc poród skończył się cesarka Teraz dochodzę do siebie choć to nie jest aż takie proste :/ Bardzo chciałabym karmić piersią ale póki co pokarmu bardzo mało a dodatkowo Mały nie chce się przystawić bardzo się denerwuje co niestety mi się udziela Poza tym małym mankamentem jest idealny grzeczny i prawie nie płacze Za to mógłby na rękach spać cały dzień i noc taka przylepa :)

Meju, Jolka powodzenia z karmieniem mam nadzieje że nam sie uda :)
Blacky grunt żeby z Bobasem było dobrze 2tyg szybko miną choć może ida sie wcześniej wyjsc :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Jolka Paula wielkie gratulacje! Bardzo się cieszę z Waszego szczęścia. Bardzo Wam kibicowalam, choć ciężko było coś naskrobac z tym małym krzyczacym ssakiem. Trzymam kciuki za laktacje. U nas Mikołaj tez się denerwuje co i raz przy cycu i wisi wisi na nim, ale skutek tego jest potem taki, że tego pokarmu jest więcej :-) Po prostu rozkręca kurek.
Blacky bardzo mi przykro, że wyladowaliscie w szpitalu. Dużo zdrówka dla Was. Wszystko będzie dobrze:-*
Zawiszka bidulko pewnie się bardzo martwisz. Oby wszystko szybko się wchlonelo:-*

Tydzień za nami, pierwsza kąpiel i spacer tez. A dziś... tylko 3h przespane. Pan się wyspal wieczorem (wtedy śpi po 3 nawet godziny) je i z powrotem spi. A w nocy mi jazdy robił. Hmm jak tu Go przestawić? Aha i w dodatku zaszczal nam wszystkie niemal ciuchy. Myślałam, że Mąż za nisko zakłada pampersa, ale jak ja zakładalam to było to samo :,-( Wcześniej nie mieliśmy z tym problemów. No sa mega mokre i ciężkie, ale żeby nie wytrzymał 2h?? A dodam, że każde przewijanie to walka, wiec masakra...

http://www.suwaczki.com/tickers/y86z7ddlb3pndx6a.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Paulazdr Ogromne gratulacje!widzę ze mamy podobne przejścia ;) nie napisałaś co prawda od której skurcze ale mam wrazenie ze Ciebie potraktowano ciut lepiej....
mnie zgarneli na cesarke dopiero przed 21.... pomimo że oxy i skurcze po niej to była akcja od rana... ale to zapewne 'nagroda' za to ze chciałam przebijania pęcherza i cesarki i ze pozwoliłam sobie dyskutować na ten temat ze standardami szpitala.... ;)
Życzę Wam.duzo zdrowia, miłości i radości... i jeszcze wiecej sił bo teraz sama wiem jak ciężko po takich przejściach a potem nie mogąc się najeść człowiek z nich opada ;) Paula nie sieje terroru laktacyjnego ale szczerze zachęcam do tego żebyś karmienia piersią tak łatwo nie ospuszczala... pokarm jest - najeść siara, potem.mleko pośrednie i wreszcie właściwe...
U.mnie jeszcze tego właściwego nie ma a młoda urodzona 8 czerwca o 21:16 przez cc z wagą 3760, która 10 ważyła 3620, wczoraj 3570, dzisiaj zaczęła odrabiać i ma 3610...
To nie jest lekka i przyjemna robota - przystawianie boli, plecy bolą bo z moimi cyckami trudno o dobrą pozycję, a jeszcze mała ma długie fazy na karmienie Ale ponieważ uznałam ze to dla mnie ważne,cała reszta priorytetów musi się dostosować (czyli np mój sen, moje pory jedzenia itp)Zakładam ze to jest etap i ze się uregulujemy :) i ze będzie to dla mnie przyjemność :) i z tą myślą walczę ;)
mp1 nie miałam pojęcia ze intuicyjnie praktykuje metodę twojej położnej ;) ja jeszcze dmucham na te bose stopki ;)
blacky życzę Wam zdrowia... I współczuję przejść! Dobrze ze trafiłaś na bystre lekarza...

A my chyba dziś do domu?! Czwarta doba minie za 11 godzin a niby 4 doby to minimum przy cc ale jest tłok więc jako tę bezproblemową (co to nawet nic na znieczulenie nie bierze) wypychają do domu ;) czekamy na potwierdzenie zielonego światła przez pediatrę ...i zaczniemy życie domowe :)

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

edit oczywiście miało być ze NIE chciałam przebijania pęcherza i cesarki

aga.tymrazemsięuda :) to mamy podobne spostrzeżenia :) stara zasada ekonomistów : jak zwiększa się popyt (zapotrzebowanie) to za zona rosnąć podaż (produkcja) :)
Tylko jeszcze żeby matkom jakiś procent odpalali na zwiększone potrzeby regeneracyjne ;)

Milej niedzieli!

Odnośnik do komentarza

Witam wszysztkie mamusie i ich cudowne dzieciaczki. Jestem czerwcówka 2015. Aga.tymrazemsieuda chciałabym Ci poradzić odnośnie przemakania pieluszek(mam dwóch synków), problem nie tkwi w sposobie zakładania pieluszki, tylko w sposobie "ułożenia" siusiaczka. Jeśli jest skierowany w gorę to automatycznie obsiusia ciuszki, starajcie się układać go w dół. Mam nadzieję że to pomoże, pozdrawiam Was serdecznie

Odnośnik do komentarza

Paula gratuluję!!! Spokojnie dojdziesz do siebie po cc, wiem że nie jest łatwo. Pamiętaj tylko aby wstawać i kłaść się na łóżko tak jak w ciąży. Przystawiaj małego jak najczęściej do piersi a pokarm będzie, boli na początku ale to minie. Poproś aby Ci pokazano jak prawidłowo przystawiać do piersi. To, że z niego taka przylepa to dobrze, bo najlepiej jest u mamy (to tzw. brakujący trymestr). Zdrówka ;)

aga.tymrazemsieuda my szkraba staramy się kąpać ok 22 i zanim ubierzemy, nakarmimy to jest ok 23:30 i jak zaśnie to śpi do 6:) później przez sen cyc i śpi do 9:00. Mój sposób na przewijanie? Przed przewijaniem podkarmiam i wówczas mam spokojne dziecko.

Jolka nas po cc puścili po 3 pełnych dobach, więc trzymam kciuki abyście i Wy dziś wyszły :) ładnie rośnie młoda :) My jutro idziemy na ważenie, zobaczymy ile ten mój kochany ssak przybrał;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamy. Czytam forum od początku swojej ciąży, czyli trochę czasu już minęło, a jakoś nie miałam weny się aktywnie włączyć. Wasze posty wiele mi wyjasnialy i pomagały, ja mogę pomóc po raz pierwszy więc postanowiłam w końcu się ujawnić :-)
Mój synek urodził się 27 kwietnia, ma już prawie 7 tygodni, a że to moje pierwsze dziecko to mak nadzieję na wymianę doświadczeń :-)
A mogę pomóc rada odnośnie zasikanych ciuszków u chłopca, metoda prób i błędów odkryłam, że gdy siusiak jest ułożony w dół, problem znika :-) potwierdzam radę koleżanki wyżej ;-)
Pozdrawiam wszystkie mamy, mam nadzieję że przyjmiecie swiezynke do swojego grona ;-)

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

monika2016 - pytanie do Ciebie... I innych matek z cycem do karmienia..
wczoraj nad wypuszczono do domu :) i od razu zrobił się kłopot bo w godz popołudniowych dosłownie zaczęło mi kapac z cyckow... przystawianie stało się kłopotliwe, Mała chyba pouszkadzala mi brodawki, zaczęła ulewac i odbijać i rano zauważyłam że mleko jest podbarwione krwią...czy w tej sytuacji osłonki na piersi obowiązkowo się stosuje? Ból wytrzymam ale nie chce szkodzić dziecku.. czytałam w ciąży a nie wiem :) to chyba objaw wyparcia ;)

Odnośnik do komentarza

Paula gratulacje! Duży chłopak z tego twojego syneczka!
Jolka cieknie Ci z piersi bo pewnie nawał się zaczyna, ale do tego to się przyzwyczajenia ja z wkładkami laktacyjnymi się nie rozstaje. Mi pasują te z jonsona kupowałam w Rosjanie bo po innych bardziej foliowych piersi mi się odparzaly a te są w porządku i maja dołek na sutka. Jak masz za duże ciśnienie mleka to przystawiaj dziecko od góry czyli ty na plecach a dziecko na tobie. Ja nie używałam nakładek, jakoś przetrwała ten ból, lekko wspomagając się smoczkiem i do tego po każdym karmieniu maltan albo bepanthen i wietrzenie. Ale mi chyba sama krew nie poszła z piersi za to miałam na obu sutka aż bordowe krwiaki.
Witam nowe osoby:)

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

W nawale polozna radzila przykładać ciepłe okłady przed karmieniem, żeby bobas lepiej łapał sutek, albo trochę odciągnąć (10-20ml). Po karmieniu okladalam zimnymi liśćmi kapusty, przedtem trzeba je umyć i trochę rozbić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Bardzo dawno mnie nie było. Wlasnie czytam o nawale. To okropny stan bo mi dalej przeszkadza. Polecam wykładki canpol, nie zalecam kapturków na sutki. Ja niestety używałam od szpitala bo miałam wklęsłe brodawki niby, tak mi w szpitalu powiedzieli. No i teraz mam problem i w czwartek wizytę specjalistki od laktacji.

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yhqvksz2stg4i.png

Odnośnik do komentarza

IzisWW, jaki masz problem, że konieczna wizyta doradcy laktacyjnego?

U Nas nakladki sie bardzo dobrze sprawdziły.. Przy poranionych brodawkach bol byl znacznie mniejszy, szybko udalo się je wyleczyć no i Kornelka bez problemu lapie cyca mimo, że też mam wklęśnięte brodawki.. Teraz karmimy się raczej już bez nakładek choć czasem gdy są duże nerwy to z nakładką łatwiej.. Wiec ja polecam ;)

My dziś kończymy 6 tydzien ;) ale ten czas leci.. Złapałyśmy już wspólny rytm i zaczynamy rozumieć się bez słów ;) choć czasem zdarzają się jeszcze nieporozumienia miedzy nami :P

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Meju ja na początku miałam ten problem ale to prawda że częste przestawianie pobudza laktacje :)

U mnie noc zadziwiająco spokojna. Synek kończy dziś 2 tyg i spał od 22.30 do 5.30 bez żadnej pobudki na karmienie. Za to teraz był problem żeby przystawic. Ponad pół godz walczyliśmy a ja całą mokra w mleku jestem :o nie wiem czy za dużo się naprodukowalo i mały miał problem ciągnąć czy jak??

Witam nowe dziewczyny i Paula gratuluję :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...