Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się myśleć pozytywnie ale ginekolog będzie naciskać żeby ciążę przerwać ledwo na izbę przyjechałam a już za mną dzwonił do szpitala i pytał a jutro nie wiem.czy nie przyjdzie zobaczyć bo coś mówił... Eh jak widać te podejrzenia od 33 tygodnia ze dziecko jest zbyt małe się jednak potwierdziły...

WiKi ur. 26.04.2016r, 2440 gram i 50 cm

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny dawno mnie tu nie było i widzę że nie jestem w stanie Was nadrobić tak się rozpisałyscie :) ja dziś byłam na wizycie i moja szyjka jest już zgładzona i rozwarcie na 1cm i to jest mój 36tc ale gin powiedział że mam sie niczym nie martwić bo moja córeczka ma już w pełni wszystko rozwinięte :) waży 2500g więc jest tak jak być powinno :) za 2 tyg mam wizytę ale mogę już jej nie dotrwać i nasza kruszynka do tego czasu może już przyjść na świat, doczekać sie już nie mogę :))

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

ZawiszkaZ rękodzieło pierwsza klasa :) tez bym była chętna na takie zamówienie choć wolałabym kolor inny niż różowy ;) mam przesyt po praniu ciuszków w których jednak ten kolor dominuje w garderobie dla Małej ;)
keysi nie załamuj się! Jak leżałam w szpitalu to sporo było mam z dziećmi które nie przyrastaja i jednej w 36 tyg szacowano wagę dziecka na mniej niż 2 kg a po cesarce okazało się ze ma ono 2 200, jest rozwinięte prawidłowo, ssie doskonale.... a na świecie te brakujące kg uzupełni :) Życzę żeby i u Was tak się skończyło :) Jak w brzuchu nie ma szansy na to żeby się rozwijać zdrowo bo ma za słabe dokrwienie i dokarmienie to chyba jednak lepiej żeby była już po drugiej stronie brzucha :) tu ją dotuczysz :)

Odnośnik do komentarza

Aga my też się wkońcu nie zdecydowaliśmy na ten monitor oddechu... Zastanawiamy się, dokupić zawsze można..

Karola, Meeeg, Leel jakie kupiłyście monitory z nianiami? Jakie modele?

Zawiszka piękne rękodzieło!
Jak ja Wam zazdroszczę tych zdolności! :) Ja to nic nie potrafię uszyć :P Jestem meeega nieutalentowana w tym kierunku, nawet guzik potrafię zepsuć :P

Keysi nie załamuj się! Jesteś pod dobrą opieką, a malutka już nie taka malutka. Spokojnie sobie poradzi na świecie poza brzuszkiem :)

Ja tak jak Jakarta nie jadłam nic pleśniowego ani wędzonego ani żadnych surowych rzeczy - bo toksoplazmozy tez nie miałam wiec mi gin. kazał uważać podwójnie. Ciekawe jak jest przy kp?

Leeel dobrze, że pojechałaś przynajmniej spokojna jesteś. :*

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze, że jesteście pod opieką - cc czy nie, dziecko jest donoszone i na pewno wszystko będzie ok.

Ja dziś robiłam zakupy i pierwsze przygotowania na sobotni Baby Shower. Jutro ciąg dalszy. Nie wiem czy wyrobię się ze wszystkim, co zaplanowałam, ale ciasto już jest, ekspres do kawy działa, więc najwyżej będzie skromnie. :)

Dziś trochę mniejsze kłucia, ale dalej czuję, że mi brzuch ciągnie w dół. Zastanawiam się czy się nie obniżył, bo nie mam już takiej zgagi. Choć oddycha się dalej ciężko.

U nas na szkole rodzenia też nie było żadnego liczenia - tylko oddychanie przeponą.

Też nie chcę iść wcześniej na macierzyński. Mam więc nadzieję na poród w terminie albo będę naciskać na zwolnienie. Nie będę miała powrotu do pracy, więc każdy dzień się liczy.

Chyba już można surowe przy karmieniu. Nie pamiętam czy sobie pozwalałam przy pierwszym dziecku, jak karmiłam.

Adam 01.07.2014
Łucja 05.05.2016

Odnośnik do komentarza

Keysi trzymam kciuki żeby wszystko było ok. Jak leżałam na patologii w 34 tc to mi wciąż powtarzali, byle do 36! Mała tez juz nie jest taka mała ( co prawda ostatnio sama się tym martwiłam, dokładnie w 36 zwazyli mi go na 2200g, ale mówili że jest ok, nie ma czym się martwić, a poza tym te obliczenia nie zawsze są miarodajne) będzie dobrze!

Mary mamy monitor angelcare. Ale nie napisze Ci nic na jego temat, jeszcze nie przetestowany :)

Natalija widzę ze u Ciebie podobnie jak u mnie... Szyjka nie trzyma. Ja co tylko umowie się do swojego prowadzącego to zaraz dzwonie i mówię, że mnie nie będzie bo szpital... Juz mi dwie wizyty tak odpadły i kolejna tez taka będzie, bo mam się zgłosić 27 do szpitala, a jestem z nim umówiona na 28. Wzorowa pacjentka...

Jakarta współczuję migreny:( kiedyś miałam z tym duży problem ale po leczeniu farmakologicznym przeszło. Musiałam na początku ciąży odstawić te leki i bardzo się bałam powrotu ale jest ok :)
Ty biedna nawet za bardzo nie masz sobie czym teraz pomoc. Apap to raczej nie pomaga, co?

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny pozdrawiam Was z Kacperkiem przy piersi.
Urodziłam dzis sn o 0:40 odeszły mi wody o 2 w czwartek. Kacperek dostał 10 pkt. 3150 gram z tego co pamiętam; ) Poród...hm nie będę póki co wydawać się w szczegóły dlugo to trwało już prawie miałam mieć cc ale nagle zrobilo się rozwarcie na 9. Ale Kacperek zrobił mamie pikusa i miał szelki z pepowiny i główka się cofala. Ale urodził się mój Cud cały i zdrowy. Póki co jestem mega zmęczona nie nadrobić Was. Wszystkiego dobrego dziewczyny jak się ogarnę to nadrobie :*

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

AnkaHey i LineG ogromne gratulacje! :) ciesze się że obie z dzieciaczkami juz jesteście i w dodatku na tyle macie sił ze jeszcze na forum zajrzalyscie :) powinniście dostać medal ;) zdrówka dla Was i maluchów :) ...tak mi się zdawało ze ta noc jakas wyjątkowa jest - a tu proszę juz wiadomo ze dwa cuda przybyły ;) wypoczywajcie teraz przed trudami kolejnych dni ;)

Odnośnik do komentarza

Keysi trzymaj się tam w tym szpitalu, wszystko będzie dobrze, ciąża donoszona, waga powyżej 2kg. Można rodzić
Anka_hey gratulacje i wszystkiego naj dla mamusi i Kacperka po drugiej stronie brzuszka:))) Czyli udało się naturalnie.
LineG jejku następna, gratulujemy i również wszystkiego najlepszego dla Was już razem po jednej stronie :))) A u Ciebie też naturalnie?

http://s7.suwaczek.com/201604295365.png
http://s4.suwaczek.com/201004115270.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję świeżo upieczonym mamusiom :) fajnie ze dzieciaczki zdrowe. Buziaki dla was.
I dziękuję za pocieszenia oby moja wiki zdrowa była bo waga trudno jest mniejsza ale chodzi o to ze jak będą czekać może dojść do niedotlenienia wiec czekam co postanowią bo o 8 wizyta lekarzy :/

WiKi ur. 26.04.2016r, 2440 gram i 50 cm

Odnośnik do komentarza

Anka, LineG gratulacje :-) cudowne wiadomości z samego rana :-)
Tak mi się wydaje że majowek na maj niewiele zostanie :-) jeszcze ponad tydzień kwietnia a tu tyle się dzieje :-)
Keysibędzie dobrze, 2200g to już ładna waga a lekarze wami się odpowiednio zajmą.
Ja ostatnio zasypiam o 3 w nocy a wstaję tak jak teraz 5-6. Za to krótka drzemka w dzień pomiędzy 15-16 i to tyle. Plecy bolą okropnie i brzusio często się spina i boli jak na okres. To takie spanie na ciągłym czuwaniu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjgimul4pjv.png

Odnośnik do komentarza

Monika, ale ja Wam mówiłam ze tak będzie to mnie nie słuchałyście :P

Teraz już codziennie bedziemy czytać takie rewelacje;) choć na razie sami chłopcy się decydują ujawnić ;) dziewczynki jakieś uparte :P

Keysi, nie martw się, wszystko bedzie dobrze! Pamiętaj też że usg ma błąd pomiaru i ta waga też może być zaniżona

Ja chciałam jeszcze pospać ale coś mnie "telepie" od środka.. Czuję jakiś niepokój i rozdrażnienie.. No to pospane.. :P

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Ja zaraz wstaje i jade na wizyte, choc nie spodziewam sie nic po niej... a jeszcze najgorsze ze mnie jakies przeziebienie chce dopasc bo w gardle drapie, kicham, niedobrze mi i zimno mi :(

Karola o Tobie dzisiaj rano zaraz pomyslalam i w sumie myslalam ze od Ciebie uslysze takie info o rozdwojeniu, no ale czasem tak sie dzieje niestety ze caly czas sie rozkreca a rozkrecic nie moze :( przechodzilam to raz i zapowiada sie na drugi raz...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuje Wam bardzooooo :-*
Kochanego mojego zabrali na badania krwi, z względu na tego gbsa dodatniego...wiec pisze szybko : )
no wiec tak:
Ja jednak nie ze skurczami sie zgłosiłam do szpitala początkowo.. Miałam wizytę wczoraj u gin o 16, a od wtorku taka bardzo rzadka wodnista wydzielinę (pisałam Wam o tym)...no i wczoraj gin zbadała tym papierkiem i zabarwił sie na granatowo, czyli jak wody... Od razu dała skierowanie do szpitala w związku z podejrzeniem, ze to sączące sie wody... Pojechaliśmy na IP. Zrobili ktg, skurcze macicy dochodziły do 114, ale wciąż niebolesne. Potem badanie gin-a na badaniu wody chlup!! No to do porodu! Ogólnie na izbie przyjęć pojawiliśmy sie przed 19, na porodówce jakos po 20 byliśmy, zaczęły sie meeega skurcze, a miedzy 22-23 to juz na maxa! Ojoj, darlam sie w niebogłosy!!! : (
Marcelek na świat przyszedł o 23:25 wiec ogólnie to dość szybko poszło!!

Jej, dziewczyny..poród to mocno bolaca sprawa...ale kiedy ten Maluszek pojawia sie na świecie, to jest tylko on i nic więcej :-)
Rodziłam sn. Maluch od razu po wyjęciu krzyczał : ) aż położna sie zdziwiła, ze tak szybko!
Położyli mi go na brzuszku i tak leżał godzinkę, zaraz do cyca przystawili no i ciągnął mocno, ssak kochany : )
I tak przy cycu do około 2. Potem leżał sobie w tym wózeczku, a ja pod prysznic poszłam. Na koniec kolaaaacje dali a z głodu umierałam!!!
No i dopiero koło 2:30 Marcel zasnął a ja...wypełniona emocjami nie mogłam i nie mogę do teraz. Chyba poczekam na męża, on pobędzie czuwał a ja moze oczko przymkne : )
A, co do oddychania...nie martwcie sie. I tak oddycha sie po swojemu bo nie da rady inaczej. Położna tylko duzo daje gdy pokazuje jak to robić a wy naśladujecie. Mój maz sie nauczył tez i jak ja taka wymęczona skurczem byłam i oddychałam niemiarowo (albo czasem wcale!) to on zaczynał oddychać i ja zaraz za nim, jakos tak to sie podświadomie robi, ze podąża sie za druga osoba.
No właśnie-mąż!!! Cudowny był i cudownie, ze był ze mną!! Ja w trakcie skurczy miałam zamknięte oczy i krzyczałam mocno, ale jego ręki nie puściłam!
No j pępowinie przeciął : ) aż łezki munpilevialy potem : *
Oj....czekam na tego bąbelka mojego, niech juz mi go oddadzą.... : )
Co do samopoczucia to wiadomo - dupokrok napier**** ale poza tym jest super :-*
I tak, to prawda-caaaaluski ból znika w momencie jak kłada Wam Maleństwo na piersi : )))))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...