Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Chillwood ja mam skierowanie na prenatal. Z tego co sie dowiadywalam to usg +badanie krwi . Moj gin mowil ze musi byc podstawa do tego badania ,czytajcie na fotce ktora wstawilam ,jest ono dosc kosztowne .Jesli nie ma podstaw do tego badania to mozna prywatnie. Wogole to mam ogromnego stresa przed tym badaniem. Zauwazylam ze przestalo juz mnie mdlic z glodu i chwala Bogu bo jadlam dosc czesto dla uspokojenia mdlosci w rezultacie przytylam juz 3,5kg od poczatku ciazy i to mnie troche martwi. A u was jak z waga dziewczyny?

https://www.suwaczki.com/tickers/qsky2t30d5l81y2h.png

Odnośnik do komentarza

U mnie tylko kilogram do przodu, mimo, że dla zabicia mdłości jem bardzo często, aczkolwiek niewielkie porcje.. jak tylko zjem więcej to od razu jest mi niedobrze.. dziwne to wszystko ;) a tak poza tym to już się nie mogę doczekać wielkiego brzucha :) ale skoro to moja pierwsza ciąża to pewnie jeszcze trochę na niego poczekam.. :(

Kornelka ❤ ur. 2.05.2016, 3460 g, 53 cm ❤

Odnośnik do komentarza

Ja ważę tak mało, że wszelkie dodatkowe kilogramy są wskazane u mnie...niestety póki co waga ani drgnie a wręcz spada w dół :( Jeśli powtórzy się schemat pierwszej ciąży to z jedną wagą będę trwać do 20tc a później wszystko tylko na brzuch pójdzie, wtedy skończyło się na 16kg dodatkowych z czego dzień po porodzie zniknęło nagle 10kg ;) wiem że to tak super brzmi ale niestety nie dla mnie, jestem chudzinką i jak lekarze zapisują moją wagę to sie za głowę łapią, no ale taka już jestem i zawsze byłam chudzinką i jak widać nic to nie zmienia nawet ciąża...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Antilope, nie denerwuj się. Będzie dobrze. Trzeba myśleć pozytywnie. Ślę Ci same pozytywne fluidy :)
U mnie nie wiem, jak z wagą,. Nie sprawdzam, żeby się nie przejmować. Po ciuchach widzę, że jest ok. Wszystko pasuje. Startowałam z wagą 59 kg. Postanowiłam sobie, że dopiero po I trymestrze się zważę. Ale brzuszek już wieczorem odstaje. Nie wygląda jednak na typowo ciążowy. .. ktoś by mógł powiedzieć, że bioderka i brzuszek większe, bo sobie pofolgowałam ;-)

http://www.suwaczek.pl/cache/325f813338.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam brzuch jak co niektore babeczki w 5 miesiacu ,to moja 3cia ciaza .Z synkiem 13lat temu w dziewiatym miesiacu ciazy miala tak ogromny brzuch ze ludziska pytali czy to blizniaki beda, ale tez strasznie duzo przytylam. Lezalam 7miesiecy w lozku na podtrzymaniu i lykalam hormony. Calkowicie wrocilam do swojej wagi w 8miesiecy poniewaz karmilam piersia a moj synus dosc zarloczny byl ,dosc duzy 4kg sie urodzil. Czas leci nieublaganie a dzis kawaler 1.80 wzrostu

https://www.suwaczki.com/tickers/qsky2t30d5l81y2h.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, siedzę od wczoraj na zwolnieniu i trochę się nudzę więc postanowiłam podzielić się z wami moim szczęściem.
Dokładnie 3 tygodnie temu dowiedziałam się, że udało nam się z mężem i jestem w ciąży!! Jupi!! Mój termin to 20 maja 2016.
We wtorek byłam na wizycie z usg, serduszko bije, małe rośnie a ja... trochę gorzej. Współczuje wam dziewczyny które macie mdłości, czy wymioty, ja czasami tylko nie mam ochoty na nic do jedzenia i jak zaglądam do lodówki to przez chwilę wszystko mi staje w gardle. Za to zmęczenie mnie dopadło takie, że nie mam siły rano w łóżka wstawać, ale muszę bo toaleta to najczęściej odwiedzane miejsce w domu. Dziewczyny wy też tyle sikacie? Ja już nie wyrabiam i boli mnie wszystko na dole od podcierania co godzinę.

Mam też inny problem i tu chciałabym pytanie zwrócić do was- czy boli was podbrzusze? To moja pierwsza ( i jedyna mam nadzieję) ciąża i mąż twierdzi, że troszkę panikuję ze wszystkim ale od tygodnia pobolewa mnie brzuch, trochę przypomina to ból jak przy okresie ale ten jest lżejszy, bardziej tępy i ciągły, bo przy miesiączce to miałam skurcze. Do tego miałam lekko brązowe upławy, na które lekarz przepisał mi globulki na 5 dni na noc, brałam mimo, że bałam się o dziecko i niby przeszło, przez jeden dzień po skończeniu kuracji było ok, a wczoraj znowu wróciło- będą w toalecie na papierze zauważyłam śluz w kolorze beżu. Lekarz mi mówił że z dzieckiem jest ok, że na usg nie widać żadnego krwiaka czy niepokojącego krwawienia a krew ewidentnie jest sfermentowana czyli jak to gin określił, jakaś stara krew której organizm się pozbywa. Nie wiem co o tym myśleć, przedwczoraj byłam w lekarza, czy znowu lecieć na wizytę czy z racji że od rana czuję się wyjątkowo świetnie i nie mam upławów to dać sobie spokój i dać organizmowi działać samemu?

Odnośnik do komentarza

Hej dusia :) pobolewanie podbrzusza to normalne macica sie powieksza i dzidzia robi sobie w nas miejsce :) u gin bylam wczoraj (powiedzialam jej o bolu) i mowila ze to normalne ale ze jesli chce to moze mnie zbadac (hehe nie przepuszcze okazji zeby podziwiac moje malenstwo na ekranie :P) no i wszystko jest dobrze :) a co do plamien to sama nie wiem... jezeli sie uspokoilo to powinno byc wszystko dobrze (ale ja przez poronienie bym zaraz panikowala i leciala mimo ze przestalo- chociaz po to zeby sie upewnic ze malenstwu nic nie jest)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny:) bylam dzisiaj w tej klinice kardiologicznej i jak narazie jest ok, nie musze brac tabletek naszczescie!

A co do podbrzusza nie sa bardzo i nie towarzysza temu plamienia bz czerwone to nico martwic:) roznpbadzewaniapodbrzuszadopukitowarmartwicbraroznego rodzaju klucia w podbrzuszu tez sa normalne takze dusia nie zamartwiaj sie na zapas:)

Ja jak narazie schudlam 0,5kg a mdlosci nie mam i jem wszystko na co mam ochote:p ale glownie owoce i warzywa i pije tylko wode:)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny najchętniej poszłam do lekarza po zwolnienie. Ten tydzień jest straszny, pracuje od 6-14, muszę wstawać o 5 rano, myślałam że jak siedzę w biurze to będzie ok ale ja po pracy jestem tak bardzo zmęczona, zawroty głowy zaczynają się od 14 a kończą wieczorem jak odpoczne i wtedy to już muszę iść spać bo rano trzeba wstać. Nie wiem co robić bo nie chciałam iść na zwolnienie póki szefowi nie powiem. Poza tym z tym odpoczynkiem po pracy to też nie jest tak do końca bo gdy mąż ma druga zmianę ja musze wyprowadzić psa na conajmniej godzinę.
Ogólnie hashimoto robi mnie taka zmęczona ale tym razem to jakoś podwójnie.
Dusia dziewczyny dobrze piszą, mnie też bolało podbrzusze do 7 tc a teraz czasem zakluje jajnik.

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yskjoq5jgc8a9.png

Odnośnik do komentarza

AgiR, ja bym na twoim miejscu poszła do lekarza i poprosiła o zwolnienie bo w końcu kiedyś padniesz w pracy. Mnie kierownik sam wysłał na chorobowe, bo ostatni tydzień to na 8h pracy 3h spędzałam w toalecie a pracuję w banku więc śmiesznie to wyglądało jak po każdym kliencie robiłam przerwę na siku albo zasypiałam nad klawiaturą.

Co do upławów to tak jakoś mi się skojarzyło, że jestem w 8tc, ale zawsze miałam cykle 25-26 dniowe i jakby się uprzeć to gdyby nie ciąża to miałabym okres od jakiś dwóch dni mniej więcej więc może te moje upławy to była jakaś zabłąkana miesiączka? Nie wiem, nie chce siać paniki, dzisiaj jest dobrze, jakby co to do szpitala mam 5 minut, a pracuje tam moja teściowa to w razie co to ją biorę po drodze se sobą.

Odnośnik do komentarza

dusia 88 te brazowe plamienia tez mialam jeden dzien. Gin zapobiegawczo kazal mi lezec bo stracilam dwie ciaze ale dopytalam ze te uplawy ma mnostwo kobiet. Moja szwagierka miala takie na poczatku ciazy a teraz jest w 9miesiacu wiec jest ok. Tez spanikowalam niepotrzebnie i polecialam do gin. A usg wyszlo super! Dziewczyny poratujcie nigdzie w internecie nie moge znalesc norm estradiolu w 9tyg. Ciazy a wizyte mam w srode dopiero ,niepewnosc mnie dobija . Progesteron niewielki 24.6

https://www.suwaczki.com/tickers/qsky2t30d5l81y2h.png

Odnośnik do komentarza

AgiR nie ma sie co meczyc, lepiej idz na zwolnienie, w koncu w pierwszym trymestrze odpoczynek jest najwazniejszy, wysypiaj sie przede wszystkim! Ja w lipcu stracilam prace a pozniej zaczepilam sie na umowe zlecenie i jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy musialam sie zwolnic bo kierwoniczka dowiedziawszy sie o ciazy sama by mnie zwolnila wiec nie mialam sie tam co meczyc bo stac bym musiala przez 9h a tak teraz siedze w domku i wypoczywam ile wlezie :)

Odnośnik do komentarza

Agir może narazić weź jakieś krótsze zwolnienie tak ze dwa tygodnie może tyle ci wystarczy ale jak jesteś zmęczona to nie pracuj na sile. Ja zrobiłam coś takiego wydawało mi się ze jakoś przetrwać to zmęczenie a potem brzuch tak zaczął boleć ze pędem do lekarza. I na zwolnienie narazić mam dwa tygodnie ale pierwszy przelewanych naprawdę wrócił mi siły i brzuch juz ok. Ja tez praca biurowa ale nawet po 5godzin bywa że nie mam możliwości wstać z krzesła. ... teraz się zastanawiam czy wracać po tym zwolnieniu czy jednak dać sobie spokój. ..

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Hehe:) dołączam do majoweczek. Termin mamy na 16.05-magiczna data, bo pierwsza rocznica ślubu ;)
Tez mam bóle podbrzusza, lekarz mi powiedział, że może boleć nawet do 5 miesiąca, wiec się nie przejmuje. W końcu macica się rozciąga. Co do uplawow... Tez wiele osób mi mówiło ze miało na początku ciąży, np. Mama, ciocia moja do 4 miesiąca ciąży miała okres! I przez to nie wiedziała, że jest w ciąży a wszystko było ok. Życzę wam dużo zdrówka i siły!

Odnośnik do komentarza

Zobaczę jak będzie jutro i jak będzie wyglądał weekend. Najgorsze ze szef nie wie jeszcze ze jestem w ciazy i wolałabym mu sama powiedzieć niż miałoby wyjść na jaw ze zwolnienia. Mój rodzinny dał mi dzisiaj do zrozumienia że powinnam już powoli mu powiedzieć, tym bardziej że mój lekarz też jest lekarzem szefa ale tajemnica lekarska i takie tam. Byłam u niego obadac płuca bo mam nadal kaszel. Wstałam dzisiaj z drzemki o 18.30 i nadal kręci mi się w głowie. Myślę że to zmęczenie bo brzuch już wcale nie boli.
Szczerze planowalam iść na zwolnienie pod koniec listopada, kończy się wtedy produkcja i będą przenosić moja hale która nadzoruje więc nie będę miała za bardzo co robić. Pasuje w sumie wszystkim :-)

Ja mam prenatalne w listopadzie i muszę sama płacić, sama o nie poprosiłam zanim lekarka zaproponowała. Wiecie jaki jest % dokładności? Chyba nie wykrywa chorób w 100%.

SylwiaWien gratuluję że dostałaś już Mutter-Kind-Pass, nie pytałam dlaczego muszę jeszcze czekać, najważniejsze że wszystko ok.

mp1 czujesz się już lepiej?!

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yskjoq5jgc8a9.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny długo mnie nie było. U mnie chyba apogeum mdłości bo nie przechodzi mi po jedzeniu ale nie wymiotuje więc jest spoko. Mam trochę więcej siły niż wcześniej i chyba głowa też nie boli tak często.
Jeśli chodzi o uławy to ja mam generalnie cały czas żółta wydzieline. Lekarz mnie badał i nie stwierdził infekcji ale ja mam nadrzerke i prawdopodobnie to przez nią bo tam wszystko bardziej rozpulchnione i ukrwiona jest. Więc staram się nie martwić.
Odliczam dni do wizyty jeszcze 11 oby wszystko było dobrze.
Jutro Oluś kończy roczek...pewnie będzie niezła impreza tam u Góry.
Pozdrawiam majoweczki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamusie! Potrzebuje wsparcia.... Pracuje w Belgii jako sprzątaczka i. Powodów moich mdłości byłam na zwolnieniu cały tydzień. Mdłości popołudniowe przeszły ale poranne nadal są i nie jest lekko wiec byłam u lekarza i dostałam zwolnienie z 50% czasu pracy.. To znaczy ze mogę chodzić do pracy ale na popołudnie. To zwolnienie jest do 6 listopada. ( do końca 3 miesiąca) no ale co dalej? Boje się ze pozniej będę musiała wrócić na cały etat a swoich dobrych klientów teraz stracę przez zwolnienie a pozniej nie wiem do jakich domów trafię na Sprzatanie strasznie mnie to meczy i nikt nie potrafi zrozumieć wiec wy mam nadzieję ze zrozumiecie ze dla mnie najważniejsze jest dobro dzidzi no i z mdlosciami nie jest łatwo funkcjonować...

Odnośnik do komentarza

AgiR nie ma co sie przemeczac popros o zwolnienie :)
A ja czuje sie troche lepiej. Wczoraj zwymiotowalam raz wieczorem sama zolcia i w sumie nie wiem czy to przez kawe (bylismy z mezem w gosciach i wypilam.mala filizanke) czy moze dlatego ze po poludniu tabletki nie wzielam... wzielam tylko rano i troche po niej pospalam tak na.mnie dzialaja ale chociaz powoli jem juz wiecej takze mam nadzieje ze obejdzie sie bez szpitala ;)
Milka sprzatanie to jednak jest wysilek i ja bym chyba postarala sie o zwolnienie... wgl zauwazylam ze mam.bardzo dobrze bo nie pracuje (skonczylam dopiero co kurs jezykowy). I widze ze przejde sie kawalek i juz zadyszki lapie :P

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...