Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wysyp zdjec z usg :)
Majka1982 pan doktor mi tak kadrowal zeby bylo jak najlepiej widac. Jedno bylo takie potworkowate jak to na tym etapie a drugie to juz takie całkiem ludzkie :)
Co mozna a co nie to tez nie nadazam :p pije jedynie jakies owocowe herbatki bo to mi sie wydaje w miarę bezpieczne. co lekarz to inna opinia. Chociaz z ostroznosci nie pijam rumianku ;)
Monika2016 super ze u Ciebie tez wszystko dobrze :)

O slodyczach to nic nie mowcie... Mam taka chcice na lody orzechowe ze nie wiem jak do rana doleze ;) a bylo tak pieknie przez tydzien- zadnego pociagu na slodkie, eh :)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny powiedzcie mi jak wygląda badanie na krzywą cukrowa, mam wrażenie że to chyba nic przyjemnego. Czy wyniki są w ten sam dzień?
My mamy 3 pokojowe mieszkanko w domu. Z początku mała będzie z nami w sypialni. Chciałam pomalować dla niej 3 pokój na jakiś delikatny fiolet, ale mój mąż stwierdził że było niedawno malowane i zostanie beż :/ mamy tam duża szafę zabudowana i komode więc tego nie ruszamy. Zamówiliśmy tam kanapę i dokupić łóżeczko w kolorze mebli.
Coraz bardziej podobają mi się wózki x-lander i chyba na taki się zdecydujemy. Siostra stwierdziła że kupi chrzesnicy, więc mamy tylko wybrać;)
Nasza Maja niestety nie pokazała nam twarzy na polowkowym, cały czas "grała" rękoma ba nosie.
O co chodzi z tą tabelka? I czemu ja jej nie widzę :(
Dziewczyny pozdrawiamy z Mają Was i Wasze dziesiątka. Trzymajcie się zdrowo;)

Maja 26.05.2016r. Godz 10:45. 57 cm 3550 g :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ale ja mam apetyt. Wczoraj zrobiłam sałatkę na kolację, z założeniem, że będzie też na dziś, zjadłam wczoraj wszystko. Dziś znów zrobiłam i zjadłam prawie wszystko. Jeszcze koleżanka mnie odwiedziła, postawiła Tofifee i wszystkie postanowienia poszły się paść na łące :(

W kwestii tabelki!! Hybryda i inne niezapisane jeszcze dziewczyny :) Link do niej jest pod moim suwaczkiem. Trzeba kliknąć, poprosić mnie o dostęp i się dopisać. Jeśli macie problem z dodaniem się, to was zapiszę, tylko podajcie płeć dziecka i datę porodu. Później powinno być łatwiej samej edytować, w razie problemów - piszcie :)

Olcia jaki śliczny i zgrabny brzuszek :) a co do włosów, u mnie jest super, przed ciążą miałam straszne problemy, teraz nie. Ale mojej siostrze w ciąży w ogóle nie rosły! Wiec to różnie bywa.

Buziak uśmiałam się z tym wkładaniem różnych rzeczy do otworów :D :D :D

Monika ciesz się, że wszystko w porządku wyszło na usg :)

karola ja czekam na komodę, wtedy będę prać i prasować, bo na razie nie mam gdzie układać...

Karmelku piękna buziuńka :) cieszę się, że wszystko w porządku.

aga mój Łukaszek ważył 400 gram w 20 t 4 d. Jaki piękny profil :)

jagoda śliczna córcia :) trzymam kciuki, żeby wam się udało dom kupić :)

Anka ja nadal nie mogę uwierzyć, że już taki gruby zakup za mną :)

Odnośnik do komentarza

Jeju dziewczyny ile zdjęć! Super piękne maluszki i brzuszki! :) i co najważniejsze gratuluję zdrowych dzieciaczkow:)
Mój Kacper w 21 tc ważył 470 gram a w 23 już 700g ;)

Hybryda najpierw pobierają krew z palca na czczo potem pijesz rozpiszczona glukoze ( weź sobie cytryne będzie łatwiej wypic) po godzinie pierwsze pobranie krwi zylnej i po dwóch godzinach drugie pobranie. Ja wynik miałam tego samego dnia wieczorem.

Olcia u mnie włosy spoko też mniej sie przetluszczaja a że wzrokiem to zawsze miałam problem noszę soczewki i nie wiem właśnie czy nie widzę trochę gorzej :(

Aga zaraz znajdę linki wrzucę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Śliczne Brzusie i dzieciaxKi:-) ja dzisiaj intensywnie :-) ale wybrałam łóżeczko chciaz -chyba;-)
Co do włosów itp -to strasznie łamią mi się paznokci:-/ miały być tak piękne i mocne q tu zonk:-P kłamstwo w biały Dzień.;-)
W piątek czas badań.Krzywa i inne.A mi znowu przyplatal Sue jakiś kaszel:-/ ja nie wiem człowiek nie choruje tyle czasu a tu nagle jeden raz za drugim :-/

Gabrysia, 09.05.2016

Odnośnik do komentarza

Witam Was tradycyjnie z samego rana :)
Anka_hey czym karmisz mlodego, samymi drozdzami? Rosnie Ci pieknie :)
Meeeg to ladnie zajadasz ale widocznie organizm tego potrzebuje. Ja kolo 16 tyg lodowki nienadazalam otwierac taka bylam glodna a teraz to mam dni ze moge w ogole nie jesc.
Buziak81 zabezpieczenia na wszelkie okolicznosci stosujesz :) zadna bakteria Cie nie pokona :D

Z tymi wlosami tez mam problem, ciagle sie przetluszczaja. Cos tam wypada ale po luteinie mialam gorzej wiec nie narzekam :) a paznokcie super, mozna cos z nimi pokombinowac a nie zawsze rozdwojone ;)
Milego dnia dla wszystkich :)

http://www.suwaczki.com/tickers/thgfkrntqwyr5dkp.png

Odnośnik do komentarza

meeeg super ze kupiliscie juz wozeczek :) zakup napewno udany :)

ale te wasze maluszki sa sliczne :) ciesze sie bardzo ze wizyty u kazdej udane i same dobre wiadomosci :) aby tylko maluszki zdrowo rosly :)

jagoda trzymam kciuki zeby sie udalo i zebyscie kupili ten wasz wymazony dom przed porodem :)

monika my dostalismy "w spadku" lozeczko turystyczne firmy baby design :) wczoraj je ladnie wyczyscilam a czesci ktore dalo sie wyprac wypralam w poniedzialek :) powiem ci ze jestem zadowolona :) ma dwa poziomy regulacji wysokosci (podobno nie kazde ma) a na tym poziomie na samym dole jest taki zameczek ze mozna go rozsunac i dziecko moze samo wychodzic :) powiem ci ze te lozeczko bylo kupowane ok 2010 roku ale prawie nie uzywane. normalne jakies plamki gdzieniegdzie byly ale material jest super wszystko ladnie zeszlo a czyscilam woda z szarym mydlem :) nawet jakos szorowac nie musialam :) no i do takiego lozeczka dobrze dokupic dodatkowy materacyk bo to co w zestawie moze byc srednio wygodne :) aaaa i do tego lozeczka mamy tez (rowniez w zestawie) przewijak :) takze jestem zadowolona :)

olcia co do wzroku roznicy nie widze. wlsy na poczatku az do grudnia strasznie mi wypadaly garsciami wrecz. plakac mi sie chcialo jak widzialam ile ich w wannie.. no i jak przyjechalismy do Polski to odwiedzilam fryzjera i moje dlugie wlosy zamienily sie w duuuuzo krotsze :) ze zmiany jestem zadowolona i do tego nie wypadaja mi juz tak :) a paznokcie o dziwo dosc mocne. chociaz teraz duzo mialam rece w wodzie to jeden mi sie rozwalil ale tak to sa wyjatkowo twarde jak nigdy :) i nawet wlosy mi sie tak nie przetluszczaja :) co 3-4 dni moge myc gdzie wczesniej co drugi :)

buziak tak Pola to przecudne imie :) moze nastepnym razem jak bedzie dziewczynka to tak ja nazwiemy :) a co do tych "otworow" to smiac sie az chce :):)

hybryda my tez mamy wozek x landera i jestem zadowolona :) mialam mozliwosc juz uzytkowac u poprzedniego wlasciciela :)

a mnie cos chyba bierze.... cos gardlo lekko pobolewa i katarek sie przypaletal :( dzis siedze w domu i sie kuruje zeby bardziej nie rozlozylo... :P a jutro u mnie wizyta i wtedy ja sie pochwale waga mojego szkraba :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Anka_hey Mebelki super i też mam teraz manię białego:) Gdzieś na jakimś forum było napisane, ale ja w to wątpię a gina się nie pytałam, że przy clexane to większe dzieci. U mnie chyba pierwszego dnia 22 tygodniu ważyła około 442, więc przynajmniej u mnie teoria się nie potwierdza:)

Buziak81Miałam podaną 75 g glukozy.
Na czczo - 83,5 mg/dl
Po 1 h - 136,5 mg/dl
Po 2 h - 152,3 mg/dl
Od 140 jest już ponad normą, a od 153 już cukrzyca. Dzisiaj diabetolog o 17 i zobaczymy co mi powie.

aga.tymrazemsięuda Super, że wszytsko dobrze, ja maiałm połówkowe pierwszego dnia 22 tygodnia i mała ważyła 442, więc nie wiem czy Ci to pomoże porównać.

KarmelekSuper są te fotki z tych 3d albo 4d, bo nie wiem USG:) Szelogowską też uwielbiam i nad pomponami też się zastanawiam.

jagoda25 Sówki super, choć na szydełku robiłam tylko jajka wielkanocne to szydełkowanie nie jest trudne, ale znalazłam coś takiego na szybko http://www.craftpassion.com/2013/10/owl-amigurumi-mr-murasaki.html/2 - do porodu jeszcze trochę czasu, więc można robić. Łóżeczko fajne, że można je przerobić na takie dla większego dziecka.

Olcia93 Chyba masz rację co do tego sterowania to chyba Moja też tak robi, bo jak zwolnię już do tempa żółwia to jest lepiej. Brzuszek ślicznie rośnie.

Wczoraj zaobserwowałam, że moja Mała nie lubi jak leżę na plecach i na prawym boku przez spaniem, autentycznie pierwszy wieczór kopała, że było to aż nieprzyjemne. Już prawie zasypiałam i aż mnie wybudziła kopniakiem w sam pępek. Póki się nie przekręciłam cały czas kopała, zmieniłam pozycję i spokój. Wracam do pracy, miłego dnia i przyczepności jeżeli któraś musi wychodzić bo u mnie ślizgawka od rana.

http://www.suwaczek.pl/cache/32a5239a22.png

Odnośnik do komentarza

Ja zaraz zbieram się zapisać do dentysty bo mi kawałek plmby wypadło :( ehh zawsze coś normalnie

A zbliża się 10 i mała kopie jak szalona, a najlepsze że nóżki czuję już prawie pod żebrami :)

Karola najważniejsze że mieszkanie macie kupione i pomalutku będziecie się urządzać :) to i tak już dużo :) A może akurat uda Wam się wcześniej skończyć i Kornelka już zawita w nowym mieszkanku :)

Monika super, że po połówkowym dobrze :)
To nie ja wprawdzie pisałam o tym łóżeczku turystycznym, ale my też mamy, firmy graco. Łóżeczko jest super na jakieś wyjazdy ale jeśli chodzi o użytkowanie non stop to myślę że tylko pod warunkiem że kupi się normalny materac, bo ten w zestawie to tragedia

Faktycznie czytanie składu dobitnie potrafi zniechęcić ;) ale obok lodów nie umię przejść obojetnie :) naszczęscie skład niektórych z nich nie jest taki zły więc tyle dobrze

Olcia rozumię dylematy mieszkaniowe, jednak człowiek by chciał żeby wszystko było dopięte na spokojnie na ostatni guzik a tu tyle niewiadomych, ale napewno niedługo sytuacja się wyjaśni i znajdziecie jakieś ładne mieszkanko, choć wiem że jeśli chodzi o finanse to czasem ciężko

Wzrok to mi się pogorszył napewno, po pierwszej ciąży musiałam mieć okulary do komputera 0,5, teraz na początku ciąży byłam u okulisty i mam przyjść po porodzie sprawdzić czy się coś nie zmieni, ale już czuję że widzę gorzej. A z włosami odpukać nie narzekam, myję dwa razy w tygodniu i nie muszę częściej, a mocniej też nie wypadają i paznokcie tez się nie rozdwajają, ale znając życie wszystko posypie się po porodzie...

Brzuszek cudny, mój też taki podobny do Twojego :)

Buziak łączę się w bólu hemoroidowym, no ale ja to mam od kilku lat i cóż po pierwszym porodzie nie zniknął :( oby teraz się nie powiększył po kolejnym...
Haha z tymi diurkami to się uśmiałam, ale nie przejmuj się chyba większość z nas tutaj tak robi ;)

Karmelek najgorsze że ja nie przepadam za owocowymi herbatkami bo mnie potem gardło po nich boli, często robię tak że samą wodę przegotowaną piję z miodem, cytryną i imbirem

Łączę się w jedzeniu lodów :) i to orzechowych szczególnie :) naprawdę też mam największy smak na takie z dodatkiem orzechów, normalnie opanować się nie umię...

Meeg u mnie to samo, apetyt na potęge...jem dwa razy więcej dosłownie co przed ciążą, ale raczej się z tego cieszę bo przytyć mogę dużo, śmieję się z mężem że na śniadanie to potrafię więcej od niego zjeść ;)

Ruda ehh te choróbska, non stop...zdrówka życzę !!

Zuzulinek jak tam po krzywej, przeżyłaś ?

Mp1 zdrówka życzę !!

Chillwood w de powyżej 0 więc mrozu brak, ale podobno też do nas tutaj mają mrozy dotrzeć, zobaczymy
Daj znać co Ci diabetolog powie

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry :)

My wczoraj przeżyliśmy kryzys. Wózek stał zapakowany, mąż nie pozwalał mi go odpakować, dopóki nie wróci z pracy (przed 23). Rozłożyliśmy i stwierdziliśmy, że może za ciemny? Że może red trzeba było wziąć... ale jak już pooglądaliśmy z każdej strony, to na szczęście znów nam się zaczął podobać ;-)

Majka ja też coraz wyżej czuję kopniaki. A mi się ząb ułamał zaraz na początku ciąży, jeszcze w 1 trymestrze...Co do jedzenia - jestem przekonana, że jem więcej, niż mąż ;-)

chillwood moja znajoma twierdziła, ze też w ciąży nie kładzie się na plecach, bo się dzidziuś wtedy rozpłaszcza i na pewno nie jest mu wygodnie ;)

mp1 zdrówka życzę!

Zuzulinek przetrwałaś? Ja też się boję głodu. Jeszcze też nie wiem, czy mogę przed badaniem brać leki na tarczycę, jeśli nie, to po badaniu i jeszcze muszę pół godziny czekać z jedzeniem :/

Karmelku moje paznokcie właśnie rosną teraz jak szalone. Może nie są bardzo twarde, ale nie nadążam ich obcinać ;) z jedzeniem mam różne fazy, ale ta sałatka, o której pisałam, to czasem na kilka dni starczył....

ruda.n ciąża jednak automatycznie osłabia organizm. Dlatego możesz więcej chorować.

Anka piękne te mebelki! :) tylko mam wrażenie, że u mnie by się nie zmieściły. Zresztą już mam, co się będę dalej rozglądać ;)

Odnośnik do komentarza

my z mezem stwierdzilismy ze nie mamy co kupowac lozeczka drewnianego. maluch pewnie bedzie duzo z nami spal hehe no chyba ze cos sie zmieni to wtedy najwyzej dokimy ale chyba nie bedzie tej potrzeby bo lozeczko wyglada naprawde dobrze :)

majka wlasnie o to chodzi w niemczech powyzej zera a ja sie przeziebilam a w polsce u mnie bylo -15 i nic wyjezdzalam zdrowa :P

dziekuje dziewczyny mam nadzieje ze nie rozlozy mnie calkiem :) poki co dzis sie nigdzie nie ruszam :)

meeeg w swietle dziennym inaczej zupelnie napewno wyglada i wozek napewno jest piekny :)

ja to teraz chodze i troche ogarniam troche gotuje i teraz jak siadlam zrobilam sobie kisiel i maly zaczal szalec hehe to niesamowite ze jak cos slodkiego zjem to szaleje :D

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jnj452i4q.png

Odnośnik do komentarza

Karmelek no właśnie nie wiem skąd to wynika, że Kacperek taki duży. I właśnie chillwood też słyszałam że niby od clexane większe dzieci ale nie mam pojęcia czy to prawda. I cały czas głowie się dlaczego te przepływy nie do końca dobre a mój synus tak ładnie rośnie...powiem Wam że bardzo się martwie, że się pogarsza...ale znów sobie myślę kurcze biorę ta clexane więc musi pomagać a potem, że może jednak nie pomoze i tak w kolko:( jestem zła na siebie, że nie umiem się tak konkretnie pozytywnie nastawic:/ super że umiesz na szydełku mi jakoś nie podchodzi. Sowka piekna pokaz jak zrobisz :) Ja niedługo zabieram się za maleńkie buciki ale na drutach:)

Zuzulinek mam nadzieję, że glukoza weszła gładko i wyniki będą super!

Mp1 życzę zdrówka, żeby chorobsko się nie rozwinęło!

Majka, Meeeg ja też już czuję bardzo wysoko małego a niby w 24 tyg macica sięga do pepka...ja Kacpra czuje znacznie wyżej :) i o jakiegoś czasu czuje taki inne ruchy jakby maly się obracać albo szural nóżkami po brzuchu i brzuch tak śmiesznie faluje :D

Meeeg dobrze, że kryzys wózków minął i woreczek się wam podoba :)

Majka współczuję dentysty ja idę jutro na wyjęcie lekarstw i założenie dwóch plomb.

Chwałę się i ja moim dzisiejszym brzuszkiem :)

monthly_2016_01/majoweczki-2016_42411.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/j4x9g8ddtfc3h0jt.png[url]
http://www.suwaczki.com/tickers/74diiei3pjhtpmm7.png

Odnośnik do komentarza

Cześć :-) ja dzisiaj przeszłam sama siebie i o czwartej jeszcze nie mogłam zasnąć...do tego młoda się wiercila jakby na jakieś zumbie była... Może to przez te skitelsy i tort bezowy? :-D rozpychala się na boki. Ewidentnie nie pasowało jej spanie na lewym boku. Na prawym już bardziej, a na plecach było idealnie. Szkoda to, że mój kręgosłup nie był tego samego zdania ;-)
Miłego dnia!

Gabrysia, 09.05.2016

Odnośnik do komentarza

Udało się termin załatwić na jutro do dentysty i to na kasę chorych więc tyle dobrze, dentysta zajrzał już dzisiaj do buzi i niestety ale plombowanie mnie czeka, a tak tego nie lubię... Wobec tego Anka jutro obie będziemy się męczyć na fotelu dentystycznym...

A rano jutro też wizyta u mojej ginki, tak się boję co powie na te wody płodowe i ciekawe czy zrobi USG żeby to sprawdzić...

ruda mmm tort bezowy jak ja uwielbiam !!!

Mp1 to leż i kuruj się żeby się nie rozwinęło, a pogoda mimo że powyżej zera to straszna jest, można normalnie depresji dostać...

Meeeg u nas było podobnie, jak dostaliśmy zamówiony wózek to też jakieś mieszane uczucia mieliśmy odnośnie koloru, ale po czasie się przyzwyczailiśmy i było już dobrze :) Wstaw foteczki wóziorka bo jestem ciekawa :)

Anka bardzo dobrze Cię rozumię, bo ja mam podobnie z podejściem...piję wodę, wiem że to może pomóc a co jeśli nie pomoże i ta ilość wód nie wzrośnie i cały czas mam jakieś ale i co jeśli...
Twój Kaceperk duży chłopak więc napewno przepływy są wporządku, skoro rośnie to wszystko napewno jest dobrze, ale wiem że się martwisz

U mnie też już zaczęły się takie "przepływające ruchy" jakby nóżką szurała :)

Brzuszek słodki, masz taki spiczasty, nic Ci się po bokach nie rozlewa, figura jak talala... :) u mnie inaczej ja się robię taka na boki rozlazła, brzuch nie jest aż tak do przodu i boczki rosną... zresztą wastawiam też fotę ale ja nie wyglądam tak modelowo jak Ty ;)

monthly_2016_01/majoweczki-2016_42414.jpg

monthly_2016_01/majoweczki-2016_42415.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yp5sgjy82.png

http://www.suwaczki.com/tickers/km5suay3rq5wsl7y.png

Odnośnik do komentarza

Hejo :)

Nooo tak czytam o wagach Waszych pociech w czasie połówkowego - i stwierdzam, że nasz Marcel to dopiero kruchość, ważył 316g w 20tc! :) ale wszytsko było dobrze, rozwija się dobrze, więc widocznie nie będzie zbyt wielki ;) no, chyba, że nadrobi jeszcze, w sumie ma czas teraz :p
Monika2016 nasz dzieci to giganty na to wychodzi :]
Ja sama w sumie z przybieraniem na wadze też nie mam się czym chwalić, bo idzie mi to wooolno, dopiero 3,5 kg. W ogóle, nie wiem, ale tak mi się wydaje, że w I trymestrze piersi mi urosły większe niż są teraz o.O Ogólnie do wielko-cycowych nie należę, mam dwa groszki...dlatego już się wtedy tak ucieszyłam, że urosły!, a tu o, klops.. Chyba, że mi się wydaje, ale nie wiem..

Ale jeść wydaje mi się, że jem więcej :D Wczoraj zjedliśmy z mężem obiad, o tej samej godzinie, porcje prawie też takie same....a ja po 2 godzinach od posiłku ogłosiłam stanowczą chęć zjedzenia czegoś, bo byłam już głodna... No to mąż spojrzał się jak na dziwnego stwora na mnie :D Cóż, zupkę zjadłam już sama więc :p

Piszecie o hemoroidach - też znam ten ból :-/ Macie jakieś sposoby na szybkie i skuteczne pozbywanie się tego świństwa? Ja stosowałam czopki posterisan, ale nie wiem..nie sprawdzają się dla mnie ;/ teraz używam maść posterisan...tak jakby pomaga, ale w zastraszająco wolnym tempie :-/

A ja dziś po badaniu glukozy.... fuuu! Kto to wymyślał! Jeju, myślałam, że nie podołam, bo obrzydlistwo takie, ale jakoś dałam radę...przesiedziałam całe dwie godziny zmuszając się do odpierania uczucia mdłości :/ Czekam na wyniki, oby wsio było dobrze.
A pielęgniarka powiedziała mi, że można to z sokiem z cytryny zmieszać, bo cytryna nie wpływa na wynik..hm, szkoda, że nie wiedziałam - wzięłabym ze sobą plasterek :0

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...