Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny,

U nas wczorajsza noc fatalna, mały zamiast obudzić się o 1.30-2.30 na pierwsze nocne karmienie, wstał po 15 min od czasu kiedy ja się położyłam... a potem co chwile, od 3 nie spał wcale. Powoli zaczynam być jakimś nadczłowiekiem, bo radze sobie coraz lepiej, a łatwiej wcale nie jest. Jestem zmęczona, muszę to przyznać. Dziś były u mnie bezdzietne koleżanki i odnoszę wrażenie, że przestajemy mieć o czym rozmawiać :(

Chrzciny my póki co tak jak i Marta nie robimy, mąż nie chce, a ja trochę czuje, ze powinniśmy, bo wszystko jest dibrze, a było jedno zagrożenie, potem ta moja choroba na koniec, ktoś nad nami czuwał.

Karmienie u nas starcza,ale na styki i gdyby było ciut więcej to i mamy byłby spokojniejszy i ja. Nie mam żadnych zapasów w lodówce.

Odnośnik do komentarza

kumi i agulaa dołączam się z moim synkiem do grona płaczacych caly dzień dzieci. Mamy karmienie mieszane a mm to zageszczane podaje z uwagi na chlusty. Po moim pokarmie podanym z butelki ulewa a po bebilonie ar nie. Sa problemy z gazami i chyba kolka tez sie zaczyna bo czasem dlugo i mocno placze i ciezko zaradzic temu. U lekarza tez juz bylismy z uwagi na te chlusty bo nosem az szlo. Lekarz stwierdzil ze zdrowy chlopak tylko tym chlustom trzeba zaradzic i kolce, czy tez gazom.
A i okazalo sie ze maly ma wodniaka jednego jądra. Powinno sie do roku czasu wchlonac a jak nie to interwencja chirurgiczna.
Ogolnie malutki nie spi za duzo czy to w nocy czy w dzien wiec wymeczeni z mezem jestesmy. A maz we środę wraca do pracy. Pare dni nadrabialam zaleglosci na forum. Teraz maly spi u meza na klacie :-) najlepszy uspokajacz
Pozdrawiam mamusie i malenstawa

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Melly na Twoim miejscu poszlabym do ginekologa by zobaczyl czy to sie dobrze goi..
A co do siwych włosów.. no naprawdę mi nie przeszkadzaja. Mezowi tez wiec luz. Poza rym nie lybie mqliwac glowy i caly czas rozwazam opcje fryzjer.

Vena mssz racje z tym placzem.. dzis tylko tulenie mi pozostalo... ale boli serce jak cholera i mnie i męża. Wspilczuje Ci ogrombie tych kolek..

Odnośnik do komentarza

No to mi tez dzis ktos dziecko podmienil, ale na plus. Spanie w samochodzie, pozniej dalej senny, kapiel bez krzyku, wyjscie z kąpieli bez histerii, po czym chwilka zabawy cycus i spanie i spi do tej pory, pewnie zaraz sie obudzi bo juz 2,5h przerwy, dzis go tak przetrzymywalam do 2,5-3h i tak musze trenowac. Ciekawe na jak dlugo ta zamiana. Pewnie do jutra. No ale nie powiem psychicznie odpoczelam i tego mi bylo trzeba. A jutro jade z nim sama do Krakowa i mam nadzieje, ze bedzie spokojny.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Ale macie tępo pisania;) my dzisiaj byłyśmy na babskich zakupach z Milenka :-) w prawdzie nic sobie nie kupiłam bo nie było żadnych tenisuwek w moim rozmiarze ale za to wyrwalysmy się na chwile z domu. Wypiłam pyszny szejk z melon i truskawek ( tylko kilka na smak aż poprosiłam o zmniejszenie ich ilości bo jakoś się bałam żeby małej nie zaszkodzilo) i banana, mniam :) no i kupiłam zielona wluczke na sweterek dla małej i kilka guzików do tego. A i jeszcze kosmetyki do mojej fatalnej skóry z trądzikiem( kurde miałam nadzieję że po porodzie mi to minie ale dalej ciągle mi vos wyskakuje). Jak juz się chwaliły byłam u fryzjera i kolor wyszedł mi jakiś taki zupełnie nijaki. Miał być ognisty rudy a tu taki mdły i nie wiem dlaczego. Myślicie że to wina fryzjerki czy może być faktycznie tak jak ona mi się tłumaczyła ze to hormony i zmieniona struktura włosa przez ciążę i póług? Ma ktoś takie doświadczenia ?

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Kingullek moja też dużo śpi, chociaż w dzień potrafi miec nawet 2 h aktywności jednym ciągiem.
Vena czyli muszę jeszcze trochę poczekac, na razie spróbuję coś z tym wieczorem porobic. Dziś poszłyśmy na spacer ok. 17:30, nawet dużo nie spała, odsłoniłam jej budkę i z zaciekawieniem obserwowała chmury i niego. Teraz czekam, niedługo powinna się obudzic, karmienie, przebranie i nocne spanie - mam nadzieję, że szybko zaśnie.

Dziewczyny, czy Wy kąpiecie codziennie maleństwa ? Bo ja to tak co 3 dni mniej więcej... Wieczorem tylko przemywac jej buzię, oczka, troszkę ciałko tym bawełnianym ręczniczkiem namoczonym w wodzie, i smaruję oliwką lub kremem bo się jej skórka strasznie łuszczy. Jakoś szkoda mi jej wysuszac codziennym kąpaniem... ale może jednak powinnam ?

Ataa cieszę się, że u Was lepiej:)))
Earwig ja używam NAN H.A. 1, takie nam dawali w szpitalu i małej pasuje. Je,śli potrzebujesz sporadycznie, to kup sobie to w malutkich buteleczkach, jest na pewno w aptece gemini.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Anna, ja tak jak i Ty, kapiel co 2-3 dni a w miedzyczasie przemywanie wacikiem buzi, karku, za uszami i raczek. Oliwka tylko po kapieli, ale zaczne chyba czesciej bo skora troche sucha na rekach i nogach.
Co do ogrzewania to u nas suszarka zdaje egzamin non stop, nagrzewam mu pajacyka zanim zaloze, podsuszam mu brzuszek i stopy jak nie moze zasnac i w przeciagu minuty dziecka nie ma, spi jak bobr :)
U nas dzis sredni dzien, maly dosc duzo plakal, niby troche brzuszek bo sie prezyl, ale mysle tez, ze wizyta u lekarza go wybila z rytmu, a potem podwojne wybudzanie...
Miejmy nadzieje, ze nocka bedzie troche lepsza i wyspimy sie wszyscy troje, od jutra znowu bede sama...
Dobranoc dziewczyny
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

Miszka dzięki to i ja sprubuje jakoś kosz nagrzać , tylko btermoforu nie mam , moze butelki z ciepła woda mozna użyć , nie wiem .
Kumi miła zamiana dzidziusia , napewno troche odpoczęłas ;) miłej podrozy juto !
Takaona dołączam sie do prośby o dawkowanie specyfików i do listy dorzucam biogaje
Magda26 ja nie słyszałam ze w połogu gorzej sie farbują , to mogła cię wcześniej uprzedzić . Choć raz w okres robiłam trwałą i tez nie wyszła :(((
Anna205 ja myje Olivera co trzy dni , do wody dodaje oliwki potem już niczym nie smaruje . Oczywiście codziennie mycie oczek i buzi . Ciałko ma gładkie . Rozważam potem częstsze kąpiele.

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Ja kapie codziennie. Chyba ze mi usnie wczesniej. Ale kapiel go odpreza. No i ze wzgledu na odparzenia.
odbijanie w ciagu dnia idbijam bo beka jak stary piernik a.jak nie to mu sie potem taki serek cofa. W nocy nie odbija bo jest senny i mniej powietrza lyka to go nie mecze i nie rozbudzam. Karmie na lezaco i potem jak usnie przy cycu to sie wyslizguje. Czasem ze mna spi. Czasem odloze.
Witaminy mam twist off. Mi pasuja. Bioaron k i bobotik d.
Mleko w.szpitalu pil nan pro. Ale mam w domu takie saszetki z bebilonu z rossmana. Bo kupilam cale nan po szpitalu. Uzylam 4 razy i musialam wyrzucic. A saszetki jak bedzie trzeba to pojedynczo rozrobie. Jedna jest na 200 ml mleka koszt 3 zeta. Musze tylko wyprobowac czy mu smak podejdzie. No i gardzi butla. Wczoraj odciagniete probowalam dac i du.a. jak mam go zostawic z kims?
Jejku miszka z tym pomyslem na termofor to mi z nieba spadlas. Uzyje do ogrzewania recznika po kapieli i ubranek bo placze masakra z zimna. Szkoda mi go. Termofor mama dowiezie a na poczatek butelka z ciepla woda da rade :)

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Anna my kapalismy najpierw co 2-3 dni, w zależności jak spała. Ale od 3 dni kapiemy codziennie, żeby uczyć ją tego wieczornego rytuału i raczej przy tym zostaniemy :) do wody daję dużo oliwki, nie używam żadnych mydelek ani innych specyfików do kąpieli, tylko kroplę szamponu do włosów, tak nam w szpitalu podpowiedzieli. Później smarujemy jeszcze oliwka, Młoda szybko przestała się luszczyc i jest cała gladka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Magda2600 jak się umawialam na dziś do fryzjera i mowilam do mojej pani fryzerki ze sciecie i pasemka to mi powiedziala ze bez pasemek bo za wczesnie i kolor nie wyjdzie. Wiec moze u Ciebie tez wlasnie bylo za wczesnie. Dziś się dowiem ile trzeba odczekac.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Magda1010 spokojnie, to, że maluszek wisi nacycku, nie znaczy koniecznie, że jest głodny. Małe dzieci mają silną potrzebę bliskości (inne mniej, inne bardziej), nam się widocznie trafiły dzieciaczki, które tę potrzebę mają ogromną ;) moja Wiki co prawda nie wisi na cycku, ale w nocy śpi tylko wtulona we mnie, a uwierz mi, to też jest bardzo męczące. Dziś chciałam być uparta i mimo wszystko kazać jej spać w łóżeczku, co skończyło się budzeniem co 10 minut, od 4 po karmieniu mala śpi na mojej klatce, nie daje się nawet odłożyć na bok. Wiem jak zmeczona jesteś tym siedzeniem, ale pomyśl sobie, że dzieciątko tylko w Twoich ramionach czuje się bezpiecznie i widocznie tego mu bardzo potrzeba. A Twoje negatywne emocje niestety nie poprawiają sytuacji..

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Nat z żalem zawiadamiam ze wysypana buzia synka to na 99% nabiał. Odstawilam kilka dni temu, zeszło wszystko, buzke miał idealna, aż do wczoraj, byliśmy cały dzień poza domem, skusilam się na kanapkę w której był ser i masło i juz dziś widzę nowe krostki. Jestem kompletnie zielona w temacie nietolerancji pokarmowych, czy jest jakiś wiek po którym jest szansa ze mu to przejdzie? Kiedy podjąć kolejne próby żeby sprawdzić jak się sytuacja miewa?

Odnośnik do komentarza

Magda2600, Groszek, malaga, mam nadzieję, że i u Was ta sztuczka zadziała. Ja byłam zachwycona, takie proste, a skuteczne. Woda w butelce też będzie ok, można włożyć pod kołderkę czy tan kocyk i już.
Kąpiel. Początkowo co 2 dni, teraz codziennie + mycie wodą po każdej kupce. Bałam się, że kąpiel będzie wysuszać skórę, ale jest dobrze, no i jednak jakoś nie mogę rzadziej gdy po każdym ataku kolki jest bidulek tak spocony, że aż ubranko mokre:(
Od wczoraj też wisi na cycu, sutki znów bardziej bolą, ale dam radę. Tylko noc znowu była ciężka, budził się co 1,5 - 2 godziny, usypiał na klatce piersiowej, średni komfort, ale to akurat uwielbiam, świadomość, że mu u mnie dobrze wynagradza mi wszystko:)

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Plus jeszcze Maluszki rosna a w raz z nimi zoladki i zanim nasz organizm zalapie to one chca jesc i jesc ale wlasnie tak jak kingullek pisala ze nie zawsze jesc. Ja tez mialam regularne jedzenie a dzis jestem z 2 dzieci mi Maly tez chce jesc i jesc a corka to chce go na rece i wciaz zwraca na siebie uwage takze maly nie usnie a dzis juz padam a ze popoludniu jedzieny do ksiedza to nie.pospie;( ja mysle ze przy jednym dziecku olejcie pewne sprawy. Np obiad albo na 2 dni.albo.brac ze szkoly, sprzatanie raz w tygodniu itd a Wy spijcie tulce Maluszki poki macie na to czas. Ja zaluje ze corke tak nauczylam caly czas na rece tzn pozwalalam tesciowej i innym a jak bym robila jak z synkiem to wszystko bym zrobila i nawet odespala a teraz juz nie mam mozliwisci. A ja glupia nie dosc ze dalam dziecko tak nauczyc to jeszcze sprezalam sie z obiadem i porzadkami a potem tesciowa na gotowe i muala czas na wszystko. Glupia bylam. Czlowiek uczy sie na bledach. A dzis jyz marze zeby malutki podrosl i z 2 wyjde na dwor pogram w pilke itd bo ja juz padam.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Magda1010 ja tan Cie rozumiem. U mnie to wiszenie wypadło w dzien. I widze roznice w dzoecku nahedzobyn i wypiczetym a takun wiszacym. Moj jest normalnie smutny. Zmęczony i rozdrazniony. Wcziraj ciezko bylo go nam umyc bo byl tak glodny i nie chcial sie odlaczyc aze zmeczenia przysypial i jak płacze mi mimo ze ciagnie i nuby cis lyka tzn ze cos mu nie pasi. Po kąpieli zjadl ok. 75ml mm. I pospal 5h a pozniej juz czrsciej budzil sie na jedzenie i cycki jakby sie ogarnely. Oboje jestesmy zadowoleni. A prawda jest taka ze Twohs zlosc nerwy i frustracja dodatkowo zle wpkywaja i na Ciebie Twoj pokarm i dziecko.
Dzis przychodzi polozna wiec bede sie konsultowac.
Melly dziękuję za info o kolorze smarków . Juz sie balam ze nasze sa dziwne...

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

No i nieślubny był u pediatry właściwie tylko po skierowanie do ortopedy ale o wszystko wypytał. Maluch przez ulewanie musi spać pod katem 45 stopni żeby sie nie zakrztusił, głownie chodzi o noc. Jeśli chodzi o jedzenie. Powinien jeść Max 30 minut jedna pierś aby sie najeść jeśli dalej sie domaga mam dać mm z końcówka A.R. Widocznie cos mi sie skopało z produkcja mleka. Ci ciekawe wczoraj zauważyłam jakby spuchnięte poliki ale od środka i co ?? To mięśnie wyszły od ssania. Zejdzie samo. Dzis jadę do ortopedy, mam nadzieje ze wszystko ok !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...