Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Boże. ...kiedy ta laktacja mi się unormuje.. jutro 5 tygodni mija a nadprodukcja dalej idzie a właściwie pędzi; ) juz było trochę lepiej a od wczoraj znowu cycki jak kamienie i pod prysznicem kąpiele w mleku niczym Kleopatra. .. nic dziwnego że mały szybko się najada. . 7 minut z zegarkiem w ręku i po jedzeniu.. nie ma mowy żeby opróżnil nawet jedna pierś... a szybko się najada bo namęczyć to się nie musi... samo leci;) i to z dwóch na raz... ja wiem ze lepiej mieć pokarm niż walczyć o to żeby się utrzymał. ..ale z nadmiarem tez lekko nie jest...
I chyba u nas zbliża się skok rozwojowy tylko ze u nas objawy poszły w druga stronę. .. mały od wczoraj śpi non stop... tylko na karmienie się budzi ( albo ja go budzę żeby mi cycki nie wystrzeliły)... niby dobrze ze nie płacze i nie marudzi ale ile można spać.

Odnośnik do komentarza
Gość Magda10 10

Cześć dziewczyny. U mnie ostatnie kilka dni to katorga. Mały wisi na cycu non stop mimo podawania mm i tak tylko sie do cyca. O 3. Mam juz pobudkę i tak do rana je i je i je... Jestem wykończona. Juz nie wiem co mam zrobić żeby mały sie najadł i jak u was wypluł cyca.. Dodatkowo dzis co zjadł to ulał az nosem leciało...
Czym go zainteresować żeby nie płakał cały dzień ??? Wczoraj dałam mu az czopek bo cisnął kupę az czerwony sie robił, cały dzień dziki ryk... Iuz nie wiem hak mu pomoc..

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Hej, tak szybko, nie pamietam ktora z was pytala o szwy rozpuszczalne, mi zaczely wychodzic po jakims 2,5 tygodnia.
Bylismy dzis u lekarza z bialym nalotem na jezyku i faktycznie jest to grzybiczne, prawdopodobnie przez antybiotyk podany w trakcie porodu, dostalismy kolejna butelke probiotyku a ja krem na sutki bo mimo, ze nie widac rocznicy to troche mnie ostatnio piekly i ciagnely...
Dziewczyny czy wy nadal macie takie bole na obkurczanie macicy? Juz sie wystraszylam, ze to okres nadchodzi, ale chyba niemozliwe po 4tygodniach od porodu...
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

Do dziewczyn, które awaryjnie podają mm: powiedzcie proszę jakiego mleka uzywacie? Od otwarcia tego ktorego raz udalo mi sie uzyc minęły juz 3 tygodnie i zgodnie z info na opakowaniu czas na jego utylizacje. Potrzebuje je tylko w naglych nieprzewiszianych wypadkach jak nie uda mi sie sciagnac. Zależy mi też na tym żeby to opakowanie było jakieś względnie małej pojemności. To które miałam miało 400 g.

Pytanie nr 2. Czy możecie 'sprzedać' jakies pomysły jak rozwiązać problem wybudzania się chwile po odłożeniu do kosza mojzesza? sytuacja ma miejsce głównie w nocy.Po kąpieli Młody śpi ok 3,5-4 h. jak się przebudza to go karmie i zasypia na piersi.Po karmieniu jest trzymany na klatce do odbicia, które jak teraz się nas tym zastanawiam rzadko wtedy występuje. Kimamy tak czasami 1h. Potem próbuje go odłożyć i od razu się wybudza z płaczem. Ewidentnie lubi czuc bliskosc.Czy lepiej nie próbować odbić w nocy i kłaść od razu po karmieniu na boczku? czy przeczekać ten nie ukrywam uroczy ale męczący rytuał spania na piersi?

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkh371jd71afnh.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

aktywności dziecię moje mało spi w dzien. Spacer przespi, wtedy potrafi soac 3h a tak zdarza sie mu zasnac przy cycku na maks 10min
A tak jak dzis to mial 2 drzemki po pol godz. Taki dzien jak dzus to tez nowosc dla nas tzn brak spaceru. Ale tez kwestomia ze wybudza go puszczanie serii baczkow czyli pewnie tez problem jakis z brzuszkiem. Jak juz dziecie nie spi to potrafi grzecznie polezec. Trwa to ok 15 i jest yo czas dla mnie by isc do wc xzy zeobic cos do jedzenia, zjesc itd. Tatus z dzieckiem cwiczy lezenie ma brzuszku. Mi to nie wychodzi. Nie umiem go na sobie polozyc a lezenie na materacu konczy sie placzrm. Proboje mu pokazywac ciemne przedmioty na kontrastowym tle. Gadam do niego nasladuje jego miny. Ale zeby to mialo jakies ramy czasowe? Na pewno zabawy z tatusiem sa o stalej porze. A o reszcze decyduja nam karmienia. Sa czeste. W dzien zazwyczaj co godzine od początku jednego do drugiego. Niewyobrazam sobie nie dac mu jesc wtedy gdy ma ma to ochote. Potrafi zrobic straszn AWanture jesli zle mu sutka podaje.. jeszcze maz gdy jest pptrafi go zająć zagadac precoagnac czas o te 15 min ale ja nie umiem.

Odnośnik do komentarza

Karolina właśnie miałam się pytać czy któraś ma problem z nadprodukcja. Jako najbardziej błyskotliwa matka roku połączyłam wszystko do kupy (lepiej późno niż wcale) i wyszło mi, że jak z cyckow tryska niczym z fontanny (uhhh to przebieranie po każdym karmieniu bo mała cała w mleku) a dziecko nie nadąża przelykac to ma to sens, że się szybko najada i trochę denerwuje ;) ahh cycki jak kamienie 24/7 a najgorzej w nocy :(

Marta u mnie te bóle skończyły się jakoś po 5 dniach

Ataa super, że miałaś chociaż chwile luzu :) a paracetamol juz chyba nie będzie potrzebny, ból w kroczu powoli ustępuje, jupiii :) jeszcze tylko zaleczyc jakoś sutki i będę jak nówka :)

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

kingullek pytałam o to karmienie pediatry e zeszłym tygodniu czy to jest ok ze tak szybko kończy jeść. Ale pediatra mówi ze skoro normalnie przybiera na wadze to jest w porządku widocznie się najada i mu starcza zwłaszcza ze nie domaga się później dojadania po godzinie tylko je co 3-4h. Chociaż przez te pełne cycki wolałabym żeby jadł czesciej;) dzisiaj pierwszy raz spał w nocy 5h to ledwo wytrzymalam;)

Odnośnik do komentarza

Earwig ważne by dziecko dobrze trzymac tzn. glowka wyzej niz nóżki. Diecko jak odkldsz to jeszc e chwile prztrymaj ręce by dziecko czuło bliskość a zdążyło sie przywyczaic do podloza. Najpierw dotykaj mozkami podloza. Nie rob gwALtownych ruchów. Ja nie odbijam po kp. Bo nigdy mu sie nie odbilo. Dalam sobie spokoj szczegolnie gdy dziecko spi.

Odnośnik do komentarza
Gość takaonaa

jakie macie witaminy d i k? ja mam je w osobnej formie ta k 150 mam. twist off obie. wkurza mnie ta forma, wciskam podczas karmienia prosto do buzi, ulewa sie to i w ogóle do dupy.. położna mówiła ze lepsze sa w kroplach z butelki. a Wy co praktykujecie jak podajecie. Kiedyś poruszany byl temat którejś z witamin ze dzieci zle reagowały na nia, jakie to byly objawy?

a jak chrzciny? kiedy organizujcie, jesli w ogóle. W domu czy lokal? jak ceny u Was sie kształtują? u nas lokal ok 70-80zł od osoby.

Odnośnik do komentarza

Moja psyche dzis nieco slaba bo potrzebuje nagle rozmow z mama i mezem. Uspokajaja mnie. Ale jest niebo lepiej nuz ostatnie czwartek i piątek.

Tesciowie zaglądają do nas na kawe co ok 4 dni. Wczoraj tez byli razem z ciocia jedną. Bardzo ja lubie. Stwierdzam ze tesciiwa ma ciężkie perfumy ktore drażnią i mnie i dziecko. Jak sie nachyla nad malym to ten robi sie niespokojny. Pazury ma dlugie i szpiczaste co mnie tez drazni. Na szczęście dziecka nie bierze na rece tylko glaszcze po rece lub poliku. A wczoraj gdy ciocia zaczepiala małego to ta wychodzila z siebie i co chwilę tez podbiegala i glaskala malego. Smieszna byla w swum zachowaniu. Widac ze tesc krotko ja trzyma i jest przeciw braniu dziecka na rece. I dlatego ona udaje ze tez tak uwaza ale widac ze ja az nosi by wziac dziecko na rece i wycaliwac czy cos w tym stylu. Ciocie bardzo lubimy i byla bardzo mila delukatna i zdecydowanie nie nachalna a mimo to mialam wrazenie ze tesciowa wychodzi z siebie jak hej sisostra dotyka jej wnuka.
I wcziraj unioslam sue na tesciowa. Bo przegiela. Mam ciembe wlosy i do tego man duzi siwych widocznych wlosow. I przed porodem probowala mnie namowic na malowanie. To mowilam ze po porodzie. I za kazdym razem jak sie widzimy pyta kiedy maluje czy mam farbe itd. Zawsze odpowiadam ze jak bede miała potrzebe to pomaluje. Wczoraj kazala mi wyslac meza na spacer z dzieckiem i w koncu pomalowac wlosy. No i nie wytrzymalam. Powiedzialam ze nie mam problemu z tym ze sa siwe i poki co nie zamierzam malowac bo jest mi w nich dobrze. I ona dalej swoje. I wtedy podnioslam glos. Mowiac to samo i pytajac czego nie zrozumiala. Dobrze xe byla ciocia bo rozladowala atmosfere.

Odnośnik do komentarza

Jejku jak ten wózek moj mnie drażni ... Mam inglesine comfort.. Kuuurde nie dosc ze to to ciężkie, krzywo ułożona gondola. Tylko zaczepnie torbę to z przodu robi sie taki lekki...

Moj maluszek spi 3 godziny na spacerze dzis. Chyba tez był zmęczony tym ulewaniem..

Co do chrzcin to u mnie jest pewnie koło 120 zł za osobę i ja robię w lokalu jakoś jak maluch bedzie miał 4 miesiące w sierpniu. Po co mam w domu męczyć sie i latać koło gości parząc kawę i herbatę jak to ma być NASZ dzień ! Mamy byc zadowoleni a nie zastanawiać sie czy komuś cos nie brakuje,

Uff po tym spacerze odrzywam.. Co do mojego karmienia mieszanego jest jakby lepiej. Raz dziennie jest butelka chyba ze mały "opróżni cycki" a dalej jest głodny to dodaje mu 60 ml mm. Ale to juz zdarza sie rzadko. Najgorzej to jest w nocy kiedy mały nie moze sie najeść albo nie moze ze zmęczenia usnąć .. Ciężkie zadanie mamy

Odnośnik do komentarza

Takaona wit d podaje z butelki i jest ok. Trzeba wkroplic 2 krople i to sie sprWdza. A wit k tez mam 150 twist off ktora jest beznadziejna bo i tak duzo tego trzeba podaac dZiecku i zawsze leci bokiem juz przy otwieraniu tylko poki co innej jeszcze nie produkują
Chrzciny w czerwcu chcemy. Lokal to ok 120zl za osobę. Chcemy zrobic w domu ale moze okazac sie ze tesciowie beda narzucac zaproszenie dodatkowych 10 osob a wtedy nie damy rady. Wg nas chcemy by bylo 12 osob z nami. W tym jedno dzoecko. No i nie licze naszego synka.

Odnośnik do komentarza

Karolina u mnie to różnie jest z tym spaniem po jedzeniu, raz 1 godz., raz 3.. w nocy jak śpi z nami to potrafi przespać ładnie całą noc, w łóżeczku częściej sie budzi, ale po to żeby ją przytulic, a nie karmić :) ja myślałam o piciu mięty na przyhamowanie laktacji, bo czasami 30 min po karmieniu już nie mogę wytrzymać i ręcznie trochę ściągam

u nas dalej mega zimno i prawie cały czas pada, ale wypatrzylam krótką przerwę w deszczu akurat po karmieniu i wyrwalismy się na krótki spacer przed obiadem. Jak dobrze złapać trochę świeżego powietrza!

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Takaona, ja mam vit D marsjanki z pompka i jestem zadowolona, jedno nacisniecie to jedna porcja, prosto do buzi. Vit K nie podaje bo maly dostal w zastrzyku przy porodzie.
Chrzcin nie planujemy, no chyba, ze presja ze strony rodziny bedzie zbyt silna i sie poddamy.
Marta

Odnośnik do komentarza

Byłam u pediatry, Mały zdrowy jak ryba, więc diagnoza jedna -kolki. Dużo przybiera więc jedzenie po kilka minut mu chyba wystarcza, mam go zważyć przed i po, zobaczyć czy je wystarczająco i trochę przetrzymywać, żeby to jakoś unormować a nie, że on je co godzinę czy półtorej. Oczywiście u lekarza spokojny jak aniołek, babka mówi, że chyba musimy częściej przychodzić, jak tylko będzie za każdym razem mówiła, że zdrowy to mogę chodzić hehe. Do tego byliśmy odwieźć męża i Mały przespał drogę w jedną i drugą stronę z przerwą na karmienie i śpi dalej. Chyba odsypia wczorajszy dzień i noc, a z tego wszystkiego nawet espumisanu mu dziś nie dawałam. Zobaczymy co będzie wieczorem. Moje odstawienie nabiału nic nie dało, więc wracam do jedzenia. Możliwe, że będę musiała spróbować dać małemu bebilon pepti, żeby sprawdzić czy po nim nie przejdzie, ale to jeszcze zobaczymy.

Mój w nocy dość łatwo daje się odłożyć do kosza, bo jest prawie cały czas na śpiocha, ale ja go nie odbijam w nocy.

Jeśli chodzi o chrzciny, u nas 13 osób, 14 sierpnia, ale ile dokładnie wyjdzie to jeszcze nie wiem, bo u znajomej sale zarezerwowałam póki co.

Flawia mam nadzieję, że u mojego faktycznie najgorzej będzie miedzy 5 a 8tż i później zacznie się poprawa.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny śliczne sa wasze male skarby !
Venajakie Klara ma słodziutkie dołeczki ! , wogole wszystkie dzieciaczki takie do schrupania
Melly wielki szacun ze sobie tak dobrze radzisz z dwójka maluszków ;) napewno powoli sie wszystko unormuje .
A z tymi nocnymi karmieńiami to łatwo jest przysnąć z maluchem ;)
Karolina a moze mozna ściągać mleko laktatorem ? To był miała zapas na pózniej ;)
Magda moj maluszek tez ostatnio sie pręży i główka czerwona i taki niespokojny jest . Wogole nie wierzyłam ze to ma z moja dieta coś wspólnego ale on tak zaczął sie czuć po kapuście pekińskiej ktora zjadłam :( próbuje go zajmować ale to nie jest łatwe .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Earwig u mnie tez problem z odłożeniem do kosza czy to w dzien czy w nocy .
Moj tez ewidentne lubi czułość , staram sie go jak najdelikatniej odkładać ale czasami to ze 3 razy musze akcje powtórzyć .
W nocy wogole go nie odbijam , bo wtedy zawsze sie mi przebudzi .
Ataa dobrze powiedziałaś teściowej , twoje włosy twoja sprawa . Ale szkoda mi jej ze tak męża sie pilnuje hehe .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś znowu bede musiala podac mm. Maly marudny przestraszony i ciagle na cycu. Trzy drzemki po pol godz. Z kazdej z przerazliwym placzem sie wybudza. Kupy z trudem ale robi. I duzo bąków puszcza wiwc niby ok. Brzuszek i tak masuje. Wg mnie wyglada jednak na glodnego? Sama juz nie wiem.

Jak oczyszczacie nosek to jaki kolor maja gile?

Odnośnik do komentarza
Gość takaonaa

mam prosbe;)
ciagle powtarzają sie pytania odnosnie dawkowania espumisanu i sabsimplex. moze ktoras z dziewczyn ktora jest w temacie napisze to w naszej tabelce i będziemy miały to info. tez jestem zainteresowana, kupiłam espumisan.

Odnośnik do komentarza

Ataa ja dotykalam po myciu i tam zaciagniety szew na bliznie po poprzednim szwie i tam tak jakby doleczek z krwia plus rana ale w nocy i dzis czysta wkladka tzn odchody juz przezroczyste zoltawe nie boli bo krew nie podraznia, boli jak dluzej siedze na niskim lub kucam np przy suszarce wieszajac pranie. Niestety chyba peklo cos lub jakis hemoroid sie pojawil ale tak samo mialam po corce bo jak zalatwiam sie ciezko to krople krwi i na papierze;(.
A tesciowa Twoja faktycznie trichr biedna ze nie wezmie na rece, mi mojej dzisiaj zal bylo bo juz 4 dni nie brala a tak to 5 min, dzis chcialam dac ale narobil w pieluche a ma pupe czerwoba od tych ciaglych kup ze juz kapiel. Za to moja corke miala za duzo wiec juz narazie nie daje za czesto.
Corka grzeczna po sniadaniu nie wrzeszczala nie piszczala Synek spal, ale od 14 tesciowa i corka krzyki popisy potem maz i to samo i syn nie spal a walczyl ze snem i w koncu padl.
Eh najgorsze ze corka zasmela to syn wstal potem na odwrot i nie pospalam w dzien.

Mi wit k kazali ta wieksza dawke a D bioaron a tez chcialam krople ale nie bylo.

Gilki chyba jasniutka zielen lub zotawe hmm.

Ataaa faktycznie nie masz problemu czy boisz sie przy malym bo ja farbuje normalnie bez amoniaku a moj maz wczoraj przyniosl wlosa i mowi zobacz Twoj maz siwieje haha przykro mu bylo.

Groszek dzieki, coesze sie Malutkim ze malutki ale jednak.po dzisiejszym maratonie z pokoju do pokoju i potem przy tesciowej to samo stwierdzam niech Wojtus rosnie niech szaleje razem z siostra, ja juz nie mam sily latac podawac smoczek bo nagle spadla zabawka z hukiem.

Chrzest hmm my na 25 osob obiad kawa herbata a napoje ciasto i tort sami dowozimy wiec 35 zl za osobe za 3h. Niecaly tysiac. Maz ze zal mu tej kasy ze lepiej w domu a ja ze tysiac a ja mam z glowy gotowanie mycie i potem karmic to zero siedzenia tak jak na poprawinach ze slubu i chrzcin w 1.a poza tym powoedzialam ze 8 osob za duzo od niego jak chce taniej bo serio zbedne osoby a w sunie mowilam im ze nie zapraszam tym razem a wiec maz juz przystanal na lokal i w lipcu pierwsza sobota jeszcze z ksiedzem musimy czy mu pasuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

pytanko
dziewczyny, chcę się zabrać za te moje poranione sutki i je zaleczyć, bo już jestem na skraju wytrzymałości... wyczytałam, że najlepiej będzie jak na czas gojenia jednej piersi będę Małą przystawiać tylko do drugiej dopóki ta 1 się nie wygoi i później na odwrót. i teraz takie pytanko: czy to mi nie zaburzy jakoś laktacji jak mała będzie jadła ciągle z jednej piersi tylko a z drugiej będę ściągać (ręcznie, bo rany są już tak duże, że laktatora też nie przyłożę). pokarmu na pewno mi wystarczy z jednej piersi, mała je krótko, a cycek po karmieniu za chwile wraca do swoich "baloniastych" rozmiarów heltinne chyba Ty miałaś podobny problem z sutkami??

POMOCY! :(

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

W kwestii szczepień to ja średnio pomogę… biorę te, co pokrywa ubezpieczenie plus rota meningokoki. Żadne z moich dzieci nie ma żadnej reakcji po szczepieniu nawet a spadku samopoczucia… nic jakby komar ugryzł.

Witaminy K nie daje, bo mała miała w szczepionkę,a vit D jedna kropla w butelce.

Chrzest my robimy zimą kiedy będziemy w Polsce… u nas w Krakowie dość duży koszt, ale pokrywają standardowo dziadkowie w ramach prezentu ;) Robimy obiad dla najbliższej rodziny (15 osób) z deserem bez alkoholu.

Groszek Klarze te dołki to już zostaną ;) jak się pierwszy raz uśmiechnęła tak świadomie to od razu nimi błysnęła :D moja siostra też takie ma.

Flawia niestety masz rację ostani miesiąc to Klara 5h regularnej kolki nawet do toalety idąc brałam ja ze sobą, jeśli byłam sama… w ub czwartek skończyła 8 tż i zaczynam widzieć światełko w tunelu.

Wczoraj mierzyłam czas karmienia, Klara je max 10 min-średnio 5-8 min, a wieczorne karmienie 15min.

Co do"płaczków i maruderów" co to nasze mamy o rozpacz przyprawiają, to Dziewczyny niektóre dzieci płaczą, bo mogą serio nie zawsze coś ich boli czy są głodne, bo się nudzą, bo pieluszka przeszkadza, bo chcą być z Wami blisko, bo boją się nie wiadomo czego… mój 4 letni syn tak płakał przez pierwsze pół roku życia… ostanio też obudził się z płaczem i pytam się dlaczego: bo mi smutno… dlaczego Ci smutno? Nie wiem…
Niemowlęta też tam mają. Nie robicie nic złego, jesteście cudownymi matkami, ale czasem nasze dzieci będą płakać i nie będziemy mogły ukoić ich smutku inaczej niż tuląc i pozwalając im uporać się samodzielnie z problemem. Wiem jak to jest przez ostanie tygodnie Klara cierpi przez kilka godzin, a ja mogę tylko ja tulić wiedząc, że to nie zmniejsza jej bólu ale dzięki temu mniej się boi i czuje, że nie jest w tym bólu zostawiona sama.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...