Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Melly Ty bidulko masz jeszcze ciężej, do tego wszystkiego masz jeszcze córeczkę, która też wymaga mnóstwa uwagi, podziwiam!
Ataa no niby mogę brać paracetamol, ale to pomoc tylko na chwilę, a nie chcę ciągle łykać tabletek przeciwbólowych.
co do golenia, to ja próbuje robic to bardzo delikatnie i może nie super dokladnie, ale nie mogę znieść odrastajacych włosków, wiec lepsze to niż nic.

Libido- moje było ogromne nawet w szpitalu, no ale cóż... póki co to faktycznie tylko ślinka nam może pocieknac :(

Ewee chyba każde dziecko ma problemy z gazami, mniejsze lub większe, ja nie chcę w moje od razu pakować leków, więc kładę małą na brzuszku i masuje plecki, u nas pomaga. Może poprobuj tego typu sposoby przed podawaniem leków?

chusta zeby zaczac ja nosic potrzeba doradcy? Zastanawialam się nad kupnem, ale nie wiem czy sama będę w stanie poprawnie ją wiązać itd.

http://www.suwaczki.com/tickers/43ktgu1rrbb8avjd.png

Odnośnik do komentarza

Kingullek ja nie miałam żadnego doradcy ani nie byłam na szkoleniu. Widziałam to raz na zajęciach szkoły rodzenia ( akurat ja miałam wykład A koleżanka która zrobiła kurs chusto noszenia uczyła mamy) trochę podejzalam i stwierdzam że filozofia to nie jest jeśli masz chustę elastyczna. Tkaną trzeba odpowiednio dociągac i wydaje mi się że fajnie jak ktoś pokaże i skoryguje nasze błędy ale przy elastycznej jest jedno wiązanie na sobie bez dziecka a potem tylko wkładasz maluszka do kieszonki. Mój mąż dzisiaj praw 2 h miał mała w chuście i spacerować z nią po mieszkaniu dzięki temu ona mu nie płakała a mama mogę wyjść do fryzjera. ;) ;)
Mam pytanie, znajomy jedzie do Niemiec i pytał czy coś mi przywieźć. Pomysłami o tym leku na kolki ale nie pamiętam dobrze nazwy. Jak to było ?? Może macie coś godnego polecenia z kosmetyków dla maleństwa myślę o jakimś płynie do kompieli i kremie na spacery.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda2600 dziewczyny polecalu kosmetyki firmy weleda ale podobno inyensywny zapach bodajze nagietka maja.

Kingullek z tym goleniem to faktycznie tez tak pokombinuje.
Ewee u mnue we wtorek będzie 3 tygodnie. I dalej mam odchody rakue surowicze zabarwione brunatna krwia lub chwilami bardziej intensywne brunat.e. w kazdym badz razie dalej lece na podpaskach... :/

Odnośnik do komentarza

Kingullek kiedys ja byla w Twojej sytuacji a Ty kiedys bedziesz w mojej, malenstwo i jedno starsze a moje juz wtedy juz beda mowily czego chca ze glodne ze to i tamto to odpoczne;D ale bylebym sie narazie nacieszyla Malutkim;))

Corka w dzien nie spala wiec juz padla, synek pospi do 21-22 a ja psychocznie odpoczywam jakby, ogladamy zuzel i mam mieszane uczucia, z jednej str super mam Maluskie dzieciatka a z drugiej mysle juz ze za rok we 4 pojdziemy na mecz;))

Mi sie narazie nie spieszy, nawet nie mam fantazji z mezem, boli krocze i wypiera te mysli. A mi polozna po 1 porodzie mowila ze moge paracetamol ale lepiej zebym nie brala. Eh ja to i bez ciazy przebylam bol glowy bez tabsow bo ja jakos nie lubie takiej ingerencji:D

Tez sie pochwale moim Sloneczkiem;) ( wpomnialam w ciazy ze corke kocham nad zycie a syna jeszcze nie bo go nie widze teraz kocham go do szalenstwa i nie ma ze ktores wiecej, to moje dwa marzenia)
Ale fotka tylko.synka.

monthly_2016_05/kwietnioweczki-2016_47730.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

kingullek tez wlasnie nie chce za wczesnie dawac lekarstw... ale z drugiej strony porod nauczyl mnie ze czasami nie warto kruszyc kopie o idee. Stad pytanie :)

Staram sie klasc Mala na brzuszku ale baaardzo nie lubi. Robimy tez masaz gdy jest ja plecach.

Co do chusty to znam osoby ktore nauczyły sie z yt. Mi zalezy jednak na tym by uniknac bledow. Koszt 2h konsultacji to 140 pln ale wiem ze nie zrobie Anielce krzywdy ;-) ta dziewczyna opowiada tez o rozwoju ruchomym dziecka i pokazuje rozne "handlingi".

earwig u mnie maluszek tez czasami tak ma. Zazwyczaj wtedy czekam chwile aby mleko poleciało dalej do brzuszka lub zmieniam piersi jeśli je juz dlugo (u mnie to jakies 15-20 minut) z jednej.

A czy to ma jakis glebszy sens... hmmm wg mnie po prostu musi chwile zaczekac/odpoczac zanim ponownie sie przyssie :D

Dzisiaj mi sie przykro zrobilo bo wolala piastki niz cyca... ale bylo duzo wrażeń bo tesciowie przyjechali wiec pewnie chciala sie tak uspokoic.

Magda super ze wizyta sie udala! Te kropelki to sab simpex czy jakos tak :) ale to jest to samo co espumisan tylko ze bardziej skoncentrowane.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Magda co do plynu do kąpieli my uzywamy Hippa i fajnie się sprawdza bo lekko tez nawilza.

Co do kremu na spacery to n ie uzywamy. Na lato kupie filtr.mineralny z pharmaceris.

Do kiedy Wam sie maluszki łuszczyly? Smarujemy, smsrujemy i nadal sa suche skorki.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Magda2600 chodzi o sab simplex, ale moim zdaniem nie ma sensu, kup espumisan 100 i wyjdzie na to samo. Substancja czynna tych leków jest identyczna, "cudowność" niemieckiego polega na większej dozwolonej dawce. W Holandii też dopuszcza się 40mg/ml przed każdym posiłkiem, więc ja daję espumisan, ale według dawki zalecanej w Niemczech i Holandii. A jak przyjdzie prawdziwa kolka, to i tak nic nie działa:/
Szumiś uwaga, zaczął się sprawdzać! Nie mogę w to uwierzyć, bo do tej pory Tymek nie zwracał na niego uwagi.

Miałam dziś fajny dzień, pierwszy raz wybraliśmy się całą trójką na zakupy, bałam się jak to będzie, ale nasz maluszek spał w najlepsze. Potem jeszcze w domu na tyle długo, że w końcu porządnie posprzątałam chatę, a mąż zrobił obiad. Teraz Tymuś troszkę marudny, ale to przez moje jakby pustawe piersi, mam wrażenie, że znów za mało produkują. Nat czy to możliwe, że mam kolejny kryzys? Czytałam, że może się to zdarzyć w 3 i 6 tygodniu, my dziś kończymy 5, więc by się zgadzało... Martwię się, że to przez zbyt krótkie ssanie "na pusto", że nie ma właściwej stymulacji, ale mój żarłoczek rzadko wisi na piersi, raczej wypluwa i płacze ze złości.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Bbbb to może coś w tym jest... Tyle, że mój je jakby mniej, w nocy po jednym cycku zamiast zwyczajowych dwóch, dziś przespał jedno karmienie, a teraz wisiał wyjątkowo długo, ale puściły mu nerwy jak zwykle. No i ja już jeden kryzys miałam, ale Nat mnie poratowała dobrą radą i po ok. tygodniu wszystko wróciło do normy. Zobaczymy jak teraz będzie, mam tylko nadzieję, że on nie jest głodny.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

No między 3 a 6 tyg jest taki mały kryzys z pkarmem ale podobno łatwiejszy do przejścia niż te pierwszy w 1 tyg.
Sucha skóra- moja mała tez łuszczyca się tak z 3 tyg. Nawet nie zauważyłam kiedy przestała. Za to ostatnio musiał. Coś zjeść albo to OSD tej pościeli a dopiero wczoraj zauważyłam. Otóż małej zrobił się ewidentnie jakiś liszaj / podrażnienie na uszach i teraz schodzi jej skóra taka gruba twarda jak by zrogowaciala. No nic czerwone nie jest więc chyba już ok ale szkoda że wcześniej nie wylapalam bo teraz nie wiem po czym to.
Dzięki za przypomnienie o kropelkach.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda jak chcesz to moge Ci podeslac kropelki, bo mam jedno otwarte i dwa pelne opakowania a na mojego szkraba nie dzialaja.

Dziewczyny moj Maly robi od wczoraj kupy jakoes wodniste, sa żółte, ale malo grudek a wiecej wodnistej kupy wkoło. Czy to normalne czy dzwonic do pediatry?

Do tego dzis bylam na panienskim chwilke, wiec musialam zostawic mezowi mleko i udalo mi sie sciagnac tylko 100 z dwoch piersi o teraz sie zastanawiam czy moj Maly sie najada i czy moze wieczorami nie placze dlatego, ze jest glodny. Ehh..

Jeszcze napiszcie prosze jakie sprawdzone termometry polecacie.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Kumi u mnie sa caly czas takue kupy położna je widziała i mówiła ze sa ok.

Miszka to moze i u mnie ten kryzys nastal? Co radzila Ci Nat? Jak najczęściej przystawiac i czekac? Czy jak? Ja dzis wieczór przed kąpielą pol godz po pol godz drugi cycek i jeszcze raz ten pierwszy. No i 60 ml mm.. a pozniej 40 min usypialam. Moja kapiel i spadam spac! Dobranoc!

Odnośnik do komentarza

Ataa a mi sie zdaje ze w pologu mozna brac tylko prysznic. Przynajmniej mi tak gadali i tak robie od 1 dziecka.

A teraz ja mam do Ciebie pytanie: a te odchody wiadomo z macicy, ale z rany tez cos Ci skaplo bo ja dotknelam blizne po pierwszym porodzie i tam tez zaciagnal mi teraz szew i to miejsce w 1 i 2 pologu boli a teraz dotknelam to szew sie ropuscil z tej blizny a na palcu mialam plamke krwi ale taki kolor brunatny jak na wkladce.
Ewee a te piastki, moj jak jeszcze chce jesc tak robi i wtedy daje o 10 min dluzej ale to tez potrzeba ssania w tych pierwszych tygodniach miesiacach i wtedy daje smoczek ale czasem nie chce ale nie pozwalam rak do buzi, mi pediatra mowil ze lepiej smoczek niz kalectwo kciuk ssac. Tesciowa mowila ze sasiadki syn tak ssal kciuka ze az skorka schodzila. Byl juz szkolny.
A ja corce tez dawalam przez 1,5 mies smoczek i jak wyplula po szczepieniu to wyrzucilam.
Nie moge patrzec na biegajace dzieci ze smoczkami tzn wybor rodzica ale im.wczesniej tym mniej.przezywania.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Dziewczyny, tak na szybko.
Rodzice wylatuja jutro wczesnym rankiem, szkoda wielka bo bylo super, ale na szczescie juz za 6-7 tygodni lecimy do Polski wiec sie staram nie smucic. Wczoraj bylismy z mezem na kolacji - randce, bylo przemilo, odciagnelam jakies 80ml i mama nakarmila Tymka, okazalo sie troche malo, ale zaspokoilo go, nakarmilam go przed wyjsciem i zaraz po powrocie.
Nastepna randka - wychodne dopiero w lipcu.
Od dwoch dni maluda wrocil do wczesniejszej, grzecznej wersji, malo narzeka, duzo spi i bawimy sie. Zobaczymy jak dlugo to potrwa...
Przybral 630 gram i 4cm w dwa tygodnie I zrobil sie okraglym kartoflem i sie zastanawiam czy go nie przekarmiam.
Kumi u nas czesto takie kupy, ponoc norma, ja sie nie przejmuje.
Sab Simplex - czy ktoras z was ma te niemiecka wersje? Jakie tam jest dawkowanie? Dostalam buteleczke od kumpeli, ale bez ulotki i nie wiem ile podawac w razie w.
Jeszcze jedno szybkie, czy ktores z babli ma bialy nalot na jezyku? Lekarka stwierdzila, ze to grzybiczne od antybiotyku przy porodzie, maly dostal probiotyk, skonczylam butelke ale nalot nadal jest, niby troche mniej, ale jest. Chyba bede musiala wrocic do lekarki po cos innego, chyba, ze macie cos sprawdzonego?
Dobrej i spokojnie nocy
Marta
Tymek 18.04

Odnośnik do komentarza

Masakra przez cholerne krocze nakarmilam.Malutkiego na lezaco i tak oto przespal ze mna pol nocy, slyszalam tylko jak szuka poersi i podawalam a najgorsze ze noe wiem.kiedy ile zjadl a teraz juz na lezaco bo minela magiczna 4 i synek ma gdzies spanie. Eh znowu ten sam blad musze przetrzymac te noce na siedzaco bo z kolejnym dzieckiem sie wkopie na wspolne spanie.raz trudno corke oduczamy dlatego spie sama a potem maz wroci to kolejny nauczony bedzie.

Marta to zalezy co znalazl lekarz bo to roznie. To moze byc tylko mleko dlatego warto ciepla pieluszka wyprasowana wczesniej zeby nie czuc proszku zamoczona przetrzec czasem buzke jezyk te resztki mleka bo to mleko a jak nie to np tak jak u mojrj corki byly plesniawki ale to nawet nie ma jak tenu zapobiec jak maja byc to beda. My robilismy czyms tam juz nie pamietam i nie pomoglo dopiero gencjana ten fiolet co do pepka w szpitalu pomoglo kilka dni robilismy, oczywiscoe staly kontakt z pediatra. Usta fioletowe, raczki od dotykania tez i kolnierze od ciuchow. Spojrzenia ludzi hehe ale pomoglo.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Takaona po antybiotykoterapii flora bakteryjna odnawia się między 4 do 6 miesięcy… dlatego to może wciąż być grzybiczny nalot i podawałabym probiotyk, żeby nie przeszło w otwarte rany po pleśniawkach i dodatkowo przemywała wodą na gaziku po jedzeniu żeby z resztek mleka nie było pożywki do rozmnażania się, tak jak mówi Melly.

Magda 2600 ja mam cały zestaw Weleda dla dzieci i jest dla mnie najlepszy ze wszystkich kosmetyków jakie miałam. Ani mi, ani Klarze zapach nie przeszkadza.

Jakie śliczne kędziorki mają nasze maluchy :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...