Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Miila czyli kwestia kropek rozwiazana :) trzymam kciuki by druga byla cora wlasnie!

Czarna przytulam mocno i zycze wytrwałości! Nie gniewaj sie na meza bo myśli prakrycznie i zadaniowo,oni tak mają, wazne ze pamieta o obowiązkach.

Marta masz racje ze z tym ksiezycem musi byc cos na rzeczy..
Ja sama mam juz dość dzisiejszego dnia, tzn nie tyle katar co lzawiace oko mi dokucza, skonczylam sprzatanie i teraz chyba zdrzemne sie bo jakos tak sily mnie opuściły..

Odnośnik do komentarza

Heltinne dla mnie ludzie w wiekszosci sa interesowni, przy tym dziecinni, bawia sie w jakies glupue podchody, zero dojrzalosci i pomyslunku, mysla tylko o sobie i wlasnych odczuciach czy wstydzie, i przy tym wychodza na glupich niemyslacych egoistow.. czesto wybieraja milczenie jak im glupio przyznac sie do błędu czy zbyt pochopnej decyzji i mysla ze wszystko samo sie zalatwi i juz sie tym nieprzejmuja.. a Ci bardziej wrazliwi empatyczni i oddani innym biora to na siebie regularnie dostajac po tylku..
Eh.. mnie tez chyba humor juz dzis opuscil..

Odnośnik do komentarza

Ataa to co napisałaś o ludziach i ich zachowaniu.. ech, to prawda. Mi wczoraj koleżanka napisała dosłownie 'zazdroszczę Ci, że donosiłaś ciążę', aż mi się głupio zrobiło, poczułam się trochę jak... 'szkoda, że Wam się udało, bo nam nie', a z drugiej strony ich trochę rozumiem, bo mają wcześniaka, no ale nie zmienia to faktu, że ja bym tak nigdy nikomu nie powiedziała.
Dzięki za kciuki za drugie! zobaczymy jak poradzimy sobie z pierwszym, ja na początku ciąży mówiłam, że nie ma nawet szans, a teraz jednak o tym myślę co kiedyś jeszcze nas spotka w tym temacie :)

Kropki odpadają zdecydowanie.

Dziewczyny te które chcą urodzić to życzę, by ta pełnia miała rzeczywiście wpływ, ja jednak chcę zostać w dwupaku do 4tego :P

Odnośnik do komentarza

Miila wspaniale to wyszlo!!! Pieknie wyglada!

Z kropkami bedzie too much ;)

Pytanie praktyczne: czy przy tak ustawionym przewijaku idzie operowac rekoma (chodzi mi czy jest miejsce ma lokcie)?

No i super ze masz juz zamknięty temat :)

anawee mu czasami wyskakuja kropeczki na brzuchu. .. mimo ze nie zmienilam kremu. Pewnie od tego ze skora sie rozciaga.

Co do chusty to zdecydowanie bede chciala sprobowac :) juz mam obczajone warsztaty i grupy mam z mojej okolicy ktore chetnie pokaza co i jak :)

heltinne dobrze odpisałaś. PODEJRZEWAM ze tej dziewczynie jest glupio i zdaje sobie sprawe ze... mowiac wprost... zachowala sie chamsko... dlatego tak dlugo zwlekala z odpowiedzia. Tak wiec Twoja wiadomość pokazała ze jestes ponad to ;)

U mnie dzisisj nocka z pobudkami. .. ale na szczęście humor nawet ok. Przesylam dobra energie wszystkim tego potrzebujacym :)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Miila kącik jest uroczy, ale bardzo chłopieńcy. Fajnie, że mąż na koniec formalnie zaakceptował rozwiązanie mocą "urzędową" ;)
Czułam coś ciszę przed burzą i dziś Klara pokazała w nocy na co ja stać i budziła się do 3 rano, co 15 min, ale i tak nie jest najgorsza w porównaniu z braćmi ;) zaprawili oni mamę i już mnie tak nie ruszają podobne akcje.

Heltinne z niektórymi ludźmi nawet nie ma co wdawać się w dyskusje, bo i tak nie zrozumieją… mamy garstkę przyjaciół i oni od lat nie zawodzą, reszta bez komentarza akcje podobne do Twoich …

Miila pewnie tekst koleżanki lepiej brzmiał u niej w głowie… rok temu poznałam tu świetną dziewczynę … razem z mężem zajęli się w piątek chłopcami i wzięli ich na noc, a sama straciła dziecko (miałyśmy rodzić w tym samym terminie taraz) i miała ciążę pozamaciczną… zero zawiści, cieszy się naszym szczęściem.

Czarna twój mąż jest mundurowy prawda? Przykro mi, że akurat tak się zbiegło w czasie, że teraz ma szkolenie. Pewnie to duża szansa, ale rozumiem, że tęsknota będzie zwłaszcza teraz.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miałam na nocnym dyżurze fajną położna/ doradza laktacyjny i pokazała mi fajną rzecz. Jak mała wpadała w szał i nie chciała się uspokoić, a przez to wziąć pierś to poradziła rozebrać do pieluchy, kontakt skóra-skóra, Klara uspokoiła się w parę minut i zaczynałyśmy temat jedzenia. Parę razy w ciągu nocy to mi ratowało życie.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

anawee
Dziewczyny, czy wy rozważałyscie chustonoszenie? Nie wiem czy juz o tym pisalam, ale jak bylam 3 tyg temu na warsztatach to bylo 2 dzieci, ktore były zamotane w chusty i byly super spokojne, grzeczne, jak aniolki normalnie. Wtulone w rodzica (tak panowie, tez nosili dzieci w chustach i niesamowicie mnie to rozczulało)I ja sie bardzo na to nakrecilam. Na ostatnich zajeciach szkoly rodzenia mielismy mini warsztaty z chustowania i zakochalam sie w tym normalnie.

Oczywiście, nie wyobrażam sobie nie nosić.
Kiedyś temat szeroko omawiany był na marcowkach a tam dwie z nich są fizjoterapeutkami i tez mowily, ze jest to jedyna, najzdrowsza metoda.
Poza tym daje to sporo luzu matce i komfortu dziecku.Generalnie same plusy :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Anawee chcę również nosić Zosię w chuście. Sprawdzałam warsztaty i chusty. Również bardzo mi się to podoba i podobno jest to idealne rozwiązanie dla maluszków od pierwszych dni życia.

Miilla kącik Jeremiego bardzo fajny. Kropki to było by już za dużo.

Męczę się już okropnie. Gotuję obiad na siedząco ponieważ inaczej nie daję rady ze względu na mega spinający się brzuch. Byle do kwietnia :-)

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Vena odnotowałam Twoja radę :)
chustonoszenie na jednym ze szkolen byla kobieta od tego i mowila owszem o samych plusach ale po 3 miesiacu dopiero ze wcześniej mozna zrobic dziecku krzywde i kręgosłup bedzie sie zle rozwijal, nie pamietam szczrgolow ale podkreslali zeby NIE zaczynac tego od pierwszych dni właśnie

Odnośnik do komentarza

Vena, Malaga dzięki! <3<br />
Vena fajnie, że nam powiedziałaś o tym 'skóra do skóry', może się przyda i u nas, malutka na pewno musi sobie wyregulować wszystko, będzie dobrze :) mówili już ile zostaniesz w szpitalu?

Flawia jak tam druga doba bycia mamą Gabrysi? :) jak się czujesz?

Nat kurcze, ja się boję chusty, że coś źle zrobię, zawinę nie tak.. a mogłabyś jakąś konkretną polecić? poczytam i pooglądam na necie.

Ataa ja czytałam, że nie wolno nosideł przed 3 czy nawet 6 mies. nawet z tymi wkładkami dla noworodków, ale widzisz ile ludzi tyle opinii i bądź tu człowieku mądry :(

Anawee pokazywali na tych warsztatach wszystkie techniki zawijania?

Ansta gotuj obiady na 2-3 dni, ja teraz tak robię, dziś spagetti z wczoraj, jutro może jakaś jarzynowa to znów zostanie na poniedziałek, nie daje rady też już stać przy garach tyle czasu.

Odnośnik do komentarza

Miila kącik boski ^^ tez jestem zdania, ze kropki to juz byłoby za dużo.

Moj Mały dzis caly dzien sie rusza, az aie zastanawiam czy wszystko ok. Do tego mam juz 37 stopni i boje sie zeby goraczka mnie nie chciala rozlozyc, bo dzis fatalnie sie czuje prze te zatoki. A wczoraj wieczorem znowu rzyganko bylo po obiedzie. Masakra jakas. To sie wyzalilam. Ehhh...

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

malaga pamiętam Ciotka Vena będzie na dyżurze :D

Ataa nic jej nie było poza tym, że wymyśliła sobie, że nie chce jeść tylko chce smoczek … przy piersi jazda taka, że aż pół oddziału na nogach, a uspokaja się jak tylko ma w buzi smoczek. Tylko kiedy ją odkładałam to się budziła z głodu co 15-20 min i zaczynaliśmy od nowa: uspokajamy-próba jedzenia-uspokajamy-smoczek-odkładamy… no można się załamać jak to twoje pierwsze dziecko, ale Dziewczyny w takich przypadkach głęboki oddech i tylko spokój uratuje. W końcu o 3 stwierdziła, że jednak trzeba zjeść i spała już do 6 rano, zjadła i taraz też śpi. Brzmi strasznie, jest frustrujące dla obu stron ale zupełnie normalne … dzieci czasem płaczą, bo mogą! Sucha pielucha, najedzony, nic nie boli, a wyje!

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Nat no widzisz, ja nie wiem nstomiast jakie kompetencje mial mowiacy na szkoleniu.. ale laska od masazu shantala mowila ze teraz juz nie bada sie bioder w szpitalu tylko robi to lekarz pediatr, i ze to zaswyczaj jest po kilku tygoniach (chodziło o masaz nozek by nie wykonywac do czasu gdy nie bedzie wiadomo co biodrami właśnie) to w takiej sytuacji trzeba i tak na to poczekac.. tak ogolnie to ja w zaden sposob nie neguje zalet takiego noszenia, sama jeszcze nie wiem co ja na to.. jakos nie wyobrazam sobie miec dziecka tak blisko po urodzeniu.. nife czuje w zaden sposob tego wręcz nie chcę jednak nie moge wykluczyc ze zmieni mi sie myslenie jak zobacze dziecko..

Odnośnik do komentarza

Miila najwcześniej jutro, ale realnie w poniedziałek. Monitorują ciśnienie i spada ładnie, ale jeszcze próby wątrobowe i ocena nerek mnie czeka. Było gorzej niż myślałam, jak lekarze zaczynają mówić jakie wyniki im przychodziły na IP, to rozumiem teraz czemu tak się spieszyli.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miila, Ansta mi yez zdarza sie gorowac tak na dwa dni szczegolnie gdy chce zrobic cos innego np prasowac czy sprzatac czy jakies zakupy, bo ten moh kregoslup na stojaco mało moze..
Vena dzieki za wskazówki,ja to bardzo bede sie uczyla bo nigdy nie widzialam dziecka mniejszego niz 3 mies a postepowanie to jz w ogole bedzie intuicja.. nawet nie wiem czego sie spodzieac :) wiec dla mnie takie wskazowki i opisy sytuacji szczegolnie sa cenne. Poza tym ufam Twojemu postepowaniu :) to byl komplement :D
Kumi tez zatoki daja mi w kosc i tez chyba powinam siegnsc po termometr.. :/

Odnośnik do komentarza

Czarna doskonale Cię rozumiem, z jednej strony się cieszysz, bo to awans, a z drugiej Ci smutno, że w takim momencie. Powiem szczerze, że podziwiam, bo ja bym się chyba zapłakała mając świadomość, że zostanę z tym wszystkim na początku sama. Mój wraca z pracy ok. 12:00, i wiem że będzie mi bardzo pomagał, także w ogóle się nie stresuję. Dziś mnie bardzo zaskoczył, bo sam zapytał, czy chcę, żeby był ze mną na porodówce... Hmm, zakładałam, że go nie będzie, ale doszłam do wniosku że byłoby mi chyba raźniej, zwłaszcza w tej początkowej fazie która może trwać parę godzin. Więc chyba się zgodzę :)))
Miila cudny ten kącik, jak dla mnie nie potrzeba już żadnych kropek.
Heltinne brak słów, i do koleżanki, i do znajomego. Chyba nie masz szczęścia do ludzi.
Marta mnie też swędzi, zawsze miałam suchą,a teraz to masakra. Po kąpieli, nawet jak się posmaruję balsamem od razu, to cały dzień potrafi swędzieć... Przyznam się, że dobrze, że jest taka pora roku, a nie lato, bo prysznic staram się brać co 2-3 dni, a codziennie to tylko strategiczne miejsca myję, bo nie dawałam rady z tą swędzącą skórą.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Kumi, Ataa kurcze, niedobrze z tymi zatokami, do łóżka się kłaść i odpoczywać, ratunek dla mnie przynajmniej to inhalacje, miałam raz z tym tematem lipe w ciąży i po inhalacjach jak ręką odjął.

Vena a jak z pokarmem? Tobie się zaczęła wcześniej laktacja z tego co pamiętam, prawda? na początku będę czuła, że mam mleko czy to uczucie takie samo jak normalnie i trzeba po prostu przystawiać dziecko? przepraszam za te durne pytania, ale ja nie mam pojęcia skąd będę wiedziała, że pokarm jest i kiedy mi się ta laktacja zacznie po CC, dodam, że póki co nic a nic..

Dobrze, że zrobili cięcie szybciej, widzisz, jednak nie było na co czekać, wymęczyłaś się i tak strasznie bidulo, a Klara waga super, 9pkt to też ekstra (wiesz za co odjęli ten jeden?), więc myślę, że te kilka dni już jej nie zrobiło większej różnicy :)

Odnośnik do komentarza

Miila, wybór chust to temat rzeka .Jest i całe spectrum począwszy od materiałów na wzorach kończąc.Ceny też niebagatelne od 150 do 600 zł.Ważne żeby pierwsza chusta była bawełniana i tkana.Ty mieszkasz we Wro tam doradczyń chustonoszenia jest na pęki.Zamawiasz taką dziewczynę do domu na prywatną lekcje a ona przez 2 h wytłumaczy Ci wszystko.Mogę zorientować się kto z Wrocławia jest wart polecenia i mógłby doradzić najlepiej.

Vena, kontakt skora do skory to naprawdę dobry sposób na wyciczenie.Pamiętam jak z moim rozwrzeszczanym synem to praktykowałam.Kiedy zawodziły wszelkie racjonalne sposoby, to rozbieraliśmy się do rosołu i następowało natychmiastowe wyciszenie :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...