Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Była dziś u mnie położna z opieki poporodowej (wspominałam Wam, że tu u mnie coś takiego istnieje). Będzie przychodzić przez 8 pierwszych dni na 3 godziny. Chciała obejrzeć pokoik i co tam mam przygotowane dla dzidziusia. Nie zaakceptowała mi kołderki, bo tutaj do drugiego roku życia zaleca się tylko kocyki ze względu na ryzyko uduszenia. Co o tym sądzicie? Bo ja myślałam, że tak po pół roku już spokojnie będę mogła używać...
Z tego samego względu nie wolno też zakładać tych boczków na łóżeczko, no ale tego to akurat nie planowałam.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny podsyłam wyprzedaż w endo
Może któraś znajdzie coś dla siebie, w sensie dzieciaczka,jak dla mnie fajne ciuszki :)

GroszekNo
Jak dobrze ze byłaś na usg,zgadzam się z Tobą,że powinno być robione więcej razy niż raz na cala ciaze wg tutejszych zwyczajów.
Jak tam,ogarnęłas permisjon itd?
Ja byłam dziś w pracy podpisać papiery do nav,dostarczyłam tez terminbekreftelse i chyba formalności mam z głowy. Wyszło mi z zaległymi urlopami,że będę z małym 11 mies przy 100% dekningsgrad,nie jest źle.

Nie moglam się nagadac z dziewczynami z avdelingu,nawet nie zauwazylam jak minęła godzina... Następna wizyta najwczesniej w maju,nie dam rady jechać znów tylu km. Ten dzisiejszy maraton mnie wykończył,resztę dnia leżę. .

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Miszka ja tak Nat i nawet nie kocyk tylko na początku woombie, a następnie śpiworek z rękawami lub bez w zależności od pogody. Kocyki do wózka, czasem na drzemkę w ciągu dnia. Chłopcy dostali kołdry i poduszki dopiero do normalnych łóżek bez barierek, czyli mieli już ponad 2 lata. Nie daję też żadnych ochraniaczy na szczebelki.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Nat, Vena czyli to żaden wymysł z tymi kołderkami, dzięki za potwierdzenie:) Ja też mam woombie na początek, ale zobaczymy czy mojemu synkowi się spodoba.
Nat nie chciałam rodzić w domu, jakoś mnie to przeraża, że w razie w traci się cenny czas na dojazd karetki. I podobno już coraz mniej Holenderek rodzi w domu, choć oczywiście wciąż jest to popularne.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Melly dzięki, i co raz bardziej Cie rozumiem jak musze latac kolo męża,
Ide z nim do lekarza jeszcze dzisiaj, mowil ze spal 5h jak mnie nie było, ale znow jest fatalnie, zaczynam sie martwic ze to moze byc zapalenie opon mozgowych przy tsk silnych neurologicznych objawach, do tego pojawily sie u mnie bolesne skurcze, pewnie z nerwów.
Kupilam te tabletki musujace solpe-cos tam i zobaczymy co lakarz na to.

Na tych zajeciach z masażu Shantala bylo super. Powinnam teraz porobic notatki poki pamietam co ijak ale nie mam sily..i do niczego nie mam glowy..

Odnośnik do komentarza

miszkaja mam kosz mojżesza na początek, kocyk i śpiworek. Myslalam o otulaczu w formie elastycznego kocyka, jakoś nie potrafię się przekonać do woombie.
A nad ochraniaczami się zastanawiam na przyszłość,gdyby je uszyc z odpowiedniej tkaniny i cienkiej warstwy wypełnienia które przepuszczają powietrze to może byłoby ok...Nie wiem.
Z kołderka nie będę czekać aż do 2 roku zycia, myślę że spokojnie ok 1 roku można. Jakoś tak biorąc pod uwagę norweskie zimy ciężko mi myśleć inaczej. Moja dwojka miała kołdrę i ochraniacz od początku, wtedy nikt nic nie mówił ze nie powinno się tego uzywac i było ok...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne zjadlo post :) . Kusisz tymi ciuszkami , a ktos wie jaka jakosc ich jest , ktos juz kupowal ?
No nie dziwie sie ze padasz po takim dniu ! Ja na takie dlugie wojaze juz sie nie wyprawiam.
Nie , jeszcze tego nie ogarnelismy ale moze dzis sie zakrecimy za tym wnioskiem.
No wyszedl ci ładny czas z małym , zwlaszcza ze 100 % besziesz miala.
Ja poluje na kosz mojzesza na finie .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Melly co to znaczy że potem chcesz dwójkę do przedszkola wysłac ? Chodzi Ci o to, że jak córka do przedszkola to syn do żłobka czy jak? Bo nie kumam... Magda niestety tak jak dziewczyny pisały już, jak chcesz miec w miarę dobre materiały, to przy takim metrażu musisz liczyc ok 100 tys na wykończenie. Ja wykańczałam 4 lata temu 75 m2. Wydaliśmy ok 65 tys, ale dużo zrobiliśmy własnymi siłami. Jeśli mąż ma smykałkę i chęc to możecie spróbowac. Wszystkie szafy wnękowe robiliśmy
sami (tzn. mierzyliśmy i rysowaliśmy co chcemy miec, i potem w hurtowni zamawialiśmy płyty pocięte na wymiar, oklejone obrzeżami etc. rolki uchwyty, zamawiasz też gotowe i składasz to wszystko potem jak meble z ikea). Łazienki i podłogi z płytek robił płytkarz, z tym że za grosiki, zaprzyjaźniony starszy pan. Malowanie we własnym zakresie. Firma tylko zabudowę karton-gips z oświetleniem zrobiła. Meble w kuchni- zrezygnowaliśmy z robionych na wymiar za 14 tys, wzięliśmy z gotowych, powybieraliśmy sobie szafki jakie chcemy, tylko uchwyty pozmieniałam, i wyszło 3500 a nie 14 000. AGD to wiadomo że trzeba kupic tak czy siak. Z tym że my robilismy to ze świadomością, że to raczej nie do końca życia, tylko na kilka lat, w perspektywie mamy coraz bliższą budowę domu. Jeśli zdecydujecie się na mieszkanie w stanie deweloperskim, to polecam Ci gorąco założenie ogrzewania podłogowego- to najfajniejsza rzecz w całym mieszkaniu ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

GroszekNoja też na finn znalazłam, za 100 nok, co to jest 100 koron...Fakt,że bez stelaza ale to mezu zrobi,ma czym i czego więc koszt ogólnie żaden.

Ja tez rzadko robie takie maratony,ale nazbierało się parę spraw a ja jestem mocno uzależniona od obecności Ślubnego. W sumie przejechaliśmy ponad 120 km.
Dla niego to pikuś,dla mnie ogólnie tez drobiazg ale nie w tej ciąży niestety...

Chyba się też skuszę na coś z endo,nic jeszcze od nich nie mam,choć już parę razy się przymierzalam dl zakupu. Teraz mam potwierdzenie,że warto

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Właśnie dotarłam do domu.....
W Mothercare -50% a buty druga para za grosz.......obkupilam dwójkę. Wszystkie akcesoria 50%. Ręczniki kąpielowe z kapturkiem 3 paki za 44zl. Staniki do karmienia sa EXTRA za 40 zł. I mniej. Kocyki z 119 na 50zl....marzenie ...oczywiście też wzięłam. Ehhh.....wszystkie plastikowe sztućce miseczki idt od 10 do 20zl.body po 49zl za 5 pak.pajace po 50zl.aaa i np komplet walizeczka z przybornikami za 40 zł. .....
Zostawiłam tam majątek.
W TK MAXX....torby skip hop są ale mocno przebrane. ....ale za to promocja na kosze na akcesoria z wyściółkami......super.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Dziewczyny, ale natrzaskalyscie postow, dopiero doczytalam.
Kinia i Lenka - trzymam kciuki az sinieja!
Anna - z tym spojeniem to nie do konca musza byc rozchodzace sie kosci, u mnie ponoc problem jest sciegnowo-miesniowy i fizjoterapeutka polecila mi masowac wnetrzne obu nog az do krocza codziennie przez jakies 10-15 minut, tak uciskowo, w moim przypadki naprawde pomoglo. Moze nie 100%, ale redukcja bolu o jakies 75%.
Secondtry - te bluzy z nubee to jaki rozmiar masz, przypomnij? Ja mam 176cm i obecnie waga ciezka, ale po ciazy mysle, ze zejde do 70kg, to szykowac sie na M czy L?
Milla - ja uzywalam tych farb Annie Sloan, ale na na szafki i polki, ktore nie sa czesto dotykane np biblioteczka, polki na gowienka, nie wiem jak zadziala na komodzie, ktora bedziesz uzywala non stop. Jesli sie zdecydujesz to pamietaj tez o wosku bo bez niego farba nie osiada tak jak powinna i sciera sie szybko.
Kumi - ja mam to samo, musze naprawde ograniczyc slodycze bo ostatnio przybralam 2 kg w 3 tygodnie i mam juz troche ponad 9. U nas w pracy sa slodycze non stop, co chwile ktos przynosi i oczywiscie stolik, na ktorym to wszystko jest , jest od razu obok mojego biurka... nawet nie musze wstawac!! Bardzo to niebezpieczne.
Nie ciazy zaczynalam jako calineczka wiec chaialabym przytyc max 12kg.
Dwie kumpelki mowily mi, ze ostatnie 2 tygodnie juz sie niby nie tyje, ale nie wiem ile w tym prawdy (doswiadczone matki moze sie wypowiecie?)
Ja planuje kupic sobie jakies dobre buty do chodzenia z wozkiem, jakies sportowe, porzadne, czy ktoras z aktywnych forumowiczek moze cos polecic? Mam Nike, ale leciutkie, raczej na silke, nie na pomykanie po dworze.
Jesli chodzi o ochraniacze i kolderki to ja na poczatek tez nie bede uzywac, tylko kocyc i jakis otulacz (byc moze woombie)
Dostalam w koncu te poduszke sleepyhead i teraz sie zastanawiam czy to tez nie bedzie problem, scianki sa troche wyzsze i dosc ciasne... moze ktoras z was sie wypowie?
http://www.sleepyheadwebshop.com/en/products/sleepyhead/sleepyhead-deluxe-0-8-months.html
Dzieki i milego
Marta (32t2d)

Odnośnik do komentarza

Hej
Piszę pracę magisterską na temat oceny satysfakcji z opieki pielęgniarskiej pacjentek przebywających na oddziale patologii ciąży.
Ankieta skierowana jest do kobiet, które przebywają lub w ciągu ostatnich 6 miesięcy przebywały na oddziale patologii ciąży.
Bardzo proszę o pomoc.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1PgxgZLR6TQlIUxmTnUecC65kmQDa2jOslqAj88FqqUM/viewform

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...