Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Magda, tej koleżance Atyy, nie chodziło nawet o badanie per rectum poporodowe, tylko robione w trakcie ciąży w celu oceny szyjki jak mniemam .Anyway, udanych zakupów :)

U nas szaro, buro i ponuro.Robię warzywne curry co by rozwiać chandrę.Zauważyłam, że tylko żarcie jest mnie w stanie ostatnio pocieszyć ;) To jest dramat :P

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat a widzisz to źle zrozumiałam. Teraz jak nie mogą ocenić rozwarcia przez pochwie to chyba nawet nie robią przez odbyt tylko grzecznie czekają bo to łatwo zauważyć kiedy jest pełne rozwarcie i zaczynają się parte. Wiec ( przynajmniej w krakowie) monitorują dziecko i dają mu czas ;)
ja juz po zakupach, zabrałam się za sprzątanie ale już nie daje rady... chwilę po stałam przy zlewie zmywajac i teraz umieram. Plecy mnie strasznie rozbolaly a zadyszka jak bym po schodach się wdrapala.
Dziaj romantyczna obiad kolacja z mężem ;) ma nam stek przygotować. Tylko musi się najpierw od komputera oderwać ;) no ale rozumiem go bo ma duży projekt którym mocno interesuje się cały zarząd wiec się trochę denerwuje i spina ;)
Jeszcze tylko musze umyć mmikrofale i na dzisiaj koniec sprzątania z mojej strony ;P

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Miila to jest 250 mg magnezu wodoroasparaginianu czyli 17 mg jonów magnezu. Nie wiem jak jest w Magne B6.
W każdym razie ja biorę Aspargin 2x2. A wcześniej przy częstszym twardnieniu brzuszka 3x2 tab.
spróbuj, może akurat będzie poprawa.

Odnośnik do komentarza

Miila bierz śmiało, magnez bardzo ciężko się wchłania, napewno go nie przedawkujesz, jedyny skutek uboczny przyjmowania dużyć dawek magnezu to ze tak to ujme luzne stolce. Tylko z drugiej strony potas to raczej na mięśnie poprzecznie prazkowane a macica jest gładkim... Ale bierz, nie zaszkodzi napewno, a nóż pomoże ;)

Odnośnik do komentarza

Nat i Magda ta kolezanka mowila o badaniu zaraz po porodzie wiec obstawiam ze blizej byla Magda, a jesli wezme pod uwage szpital w ktorym rodzila to na pewno chodzilo o badanie po peknieciu.. ale fakt ze laska przedstawiła to jako standard po porodzie i nie wspominala o zadnych problemach, tak to moze sama bym sie domyslila o co moze chodzic.

Bylismy u teściów i zapowiadalo sie mile po poludnie, ale jeszcze w kosciele mąż mial straszne dreszcze narzekal na bol plecow i to ze mu zimno, a mi obok bylo ok, no i nie podobalo mi sie jak wygladal, wiec u teściów mierzenie temp a tu 39,2 - normalnie tesciu nas odwiozl do domu, zapakowalam go do lozka i teraz zastanawiam sie jak dlugo wylega sie grypa, czy czasem nie zdazylam sie juz zarazic... :( bo nie mam wątpliwości co do tego ze to grypa...

Odnośnik do komentarza

Ataa, to chyba ja nie zrozumiałam ale
mniejsza o to ;)
Co do grypy to mąż niech zwolnienie bierze i to wyleży bo potem mogą być powikłania.Naparz malinowego soku, czosnek,lipa, czarny bez i niech leży i się poci.Zmieniaj mu pizdżamy w razie potrzeby.Nie ma innej rady musi to przeczekać w cieplarnianych warunkach.Zdrowia dla niego!!! Ty prewencyjnie łykaj wzmożoną dawkę wit C, jakiejś naturalnej i mąż też.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Witam Dziewczynki!

Późno wczoraj wzięłam tabsy na sen i pomijając jedną pobudkę przed debila, który w nocy nap**** klaksonem spałam do 7 rano :) i wstałam z myślą jeszcze tylko 5 tygodni!!! :))))

Ataa tak jak pisze Bbbbb masz 48h żeby się obronić. Dużo witaminy C, cywilny płynów, ją natarłabym stopy spirytusem lub vicks vapor rub i założyła grube skarpety …

Nat taka owsianka to postawa śniadań w mojej rodzinie :) jeszcze robię też wersję pieczoną. Inne moje zdrowe innowacje mają pozytywny odbiór w 50% :D wczoraj na budyń czekoladowy z chia mąż zapytał się czy będzie dla wszystkich czy tylko dla mnie bo on to woli już bez deseru :D

Ewee mieszkamy w mieście, ostanie budynki pod tarasem widokowym na Twin Peaks, dosłownie później już tylko zbocze góry. Staram się raczej wyskakiwać na obwodnicę niż pchać się przez miasto … no chyba że w środku dnia … przez jakiś czas mieszkaliśmy w Downtown to nawet nie mieliśmy auta, ale już w drugiej ciąży+wózek ze straszym na mojej górce bez auta się nie dało ;) jej znasz SF to wiesz dlaczego :D

Teściowie i "usłużne" koleżanki temat rzeka. I tylko nigdy nie rozumiem motywów dlaczego kobiety straszą inne kobiety … perwersyjna przyjemność, czy co?

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Atta no pewnie ze jest nadzieja;) dużo cytryny miodu i faktycznie dobra rada z tym natarcie stóp.

Ja nigdy nie zrozumiem poco i dlaczego kobiety się tak straszą... może niektóre czerpią z tego jakoś chora satysfakcję... mnie też koleżanki próbowały straszyć tylko ze ja się jakoś nie daje ;) zawsze mówię że wiem ze tak czy tak będzie i jestem na to gotowa poza tym zaznaczam że dramatyzuja i juz im głupio potem dalej nazekac jak to strasznie było i co mnie czeka ;)
ja juz po pysznym jedzonku. Małej chyba tez smakowało bo zaczęła kopać i fikac koziołki ;) a teraz jak ja to mówię " pół godzinki dla słoninki " czyli polegiwanie na kanapie i oglądanie 007 :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim.
Ja wrocilam od mamy, bylam od pt maz dojechal w sb bo praca, odpoczelam psychicznie od domu, w sensie fajnie ze zmienilismy otoczenie i ten nasz staly rytm zycia.
Teraz tesciowa cieszy sie wnusia a ja leze.
W tym tyg mam wizyte w pt a chcialam poprac i poprasowac dla synka tylko nie chce pozniej slyszec ze mi dziecko uciska na usg wiec chyba skupie sie tylko na opiece nad córką. U mamy wszyscy mowili ze ladnie wygladam i "schudlam" na twarzy hehe miło, ale ja czuje sie jak słoń.
A najlepsze, ze bylam z corka na spacerze, taka mala to troche stres w miescie za reke ale nie chce juz jezdzic w wozku. Spotkalismy kuzynke meza z rowiesnica i ona w wozku, ale pomijajac to pyta mnie kiedy rodze: mnie zamurowalo, doszlo do mnie ze przeciez w ciazy jestem hehe. Po prostu ciaza stala sie jednym z aspektow naszego zycia krecacego sie wokol corki. Eh zebym nie zapomniala pojechac na porodowke.
Vena tak mało Ci zostało, co to jest prawie miesiac, nie ogarniam ze Ty juz tak blisko, ja jeszcze 3 tyg po Tobie.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ataa sałatkę zrobię w najbliższych dniach. Takiej akurat nie jadłam. :)
Vena obejrzałam sobie te Twoje okolice w Internecie. I masz tam pięknie. Zazdroszczę, ale raczej nie odnalazłabym sie w takim miejscu. Tzn mój mąż na pewno by się nie odnalazł... Ogólnie marzę o podróży do USA ale pewnie jeszcze dużo wody upłynie nim to się spełni.

A ja coraz częściej łapię się na tym, że liczę już nie to ile jestem w ciąży, tylko ile zostało do końca. A zostało 6 tyg i 2 dni.
Odnośnie pakowania torby do szpitala - zakładając że będziemy tam 3 dni, to po ile kompletów ubranek dla Maluszka na dobę szykujecie? Mi się wydaje że komplecik na 12 godzin chyba powinien wystarczyć, ale nie mam żadnego odniesienia, wiec proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Czarna mi świeżo upieczone mamy z mojego otoczenia mówiły ze po 2 komplety na dany dzień, więc to by się zgadzało. Tez jestem zainteresowana tematem, bardziej doświadczone dziewczyny dajcie znać. A no i pytanie ile bierzecie dla siebie pizamek/koszul do szpitala? Mam zamiar wreszcie w tym tygodniu spakować torbę, mój maz się smieje ze znając mnie i to ze ja musze zawsze być przygotowana na każdą ewentualność i z domu zabieram połowę dobytku, bagaż do szpitala trzeba mi będzie dowieźć tirem :)

Odnośnik do komentarza

Vena, u mnie też czasem moje "super zdrowe" idee żywieniowe nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem, nie wiedząc czemu :P Ale od kiedy przyinwestowałam w vitamix to dużo rzeczy udaje mi się przemycić pod postacią smoothie, np świeża pokrzywa wiosną, natka siemię lniane, pestki wszelakie,spirulina , chia właśnie etc.Wszystko zostaje rozbite na atomy i z dodatkiem banana, ananasa, truskawek czy czegokolwiek lubianego wchłaniają bez jęknięcia.Czego oczy nie widzą...Jestem fanką tegoż urządzenia to mój drugi kuchenny przyjaciel po zmywarce ;) Dzięki temu przeszłam na domowe wyrabianie, min mlek roślinnych, past, lodów i innych takich :)

Ja też nie rozumiem tego straszenia ciążowo-porodowego...Może takie kobiety wychodzą z założenia, że obe już tyle wiedzą, tyle przeszły i to je uprawnia do takich tekstów...Wiadomo też, że z biegiem czasu uwypukla się takie historie i bardzo je rozbudowuje :P

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

~Bbbbbb
Dziewczyny z Marcoweczek mają jakąś kosmiczna teorie ze najwięcej maluszkow rodzi się w okolicach pełni księżyca, rozbawiło mnie to ;) Magda słyszałaś coś kiedykolwiek o takiej teorii? :)

"Teoretycznie, wiele prawidłowości i cykli, od których zależy działanie organizmu człowieka, powinno być zgodnych z cyklami natury. W praktyce, na przebieg ciąży i poród wpływ mają przede wszystkim hormony, które niekiedy skutecznie dają się we znaki, potrafiąc rozregulować wszelkie prawidłowości związane z naszym ciałem. Przy tym nie mamy pojęcia, jak księżyc mógłby wpływać na estrogeny. Jak do tej pory nie przeprowadzono badań, które miałyby na celu wykazanie określonych powiązań.

Czy zatem poród rzeczywiście ma coś wspólnego z pełnią? Jedni powiedzą tak, drudzy nie. Jeśli uznajemy, że natura ma wpływ na nasz organizm, czemu by nie uznać, że jest to wpływ znacznie większy, niż są w stanie to potwierdzić badania medyczne?"

Ja tam jestem wilczycą, reaguję na pełnie bardzo.Zobaczymy czy to się sprawdzi w marcu pelnia 21-go .Jak to mówią, na dwoje babka wróżyła :D

Co do kompletów ubrań na 3 dni, biorę 3 dla dziecka i 2 koszule dla siebie plus jedna na poród.

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Vena, Nat u mnie taka owsianka to podstawa :) Mąż też lubi nowości i zdrowe jedzonko, także nigdy nie marudzi. Chociaż czasami jak mam smaka na schabowego, to sobie dogodzę, czemu nie. Jednak staram się, żeby był on od czasu do czasu, a nie stanowił podstawę w kuchni. Dzieci jak wiadomo, im zdrowsze jedzenie, tym bardziej jest ble, ale ja zaczynam dostrzegac światełko w tunelu. Otóż nasz starszak w szkole miał już 2 spotkania z dietetyczką, w przedszkolu też kilka takich, i to zaczyna przynosic efekty. Często zadaje mi pytania, co jest zdrowsze, podając przykładowe potrawy. I widzę, że zaczyna kumac o co w tym chodzi, co mnie niezmiernie cieszy. Zaczął też pic smoothie i wyciskane soki, co mnie też ucieszyło. Ciemne bułki też już są ok i zjada ze smakiem, także jest coraz lepiej :)))

Secondtry odezwij się jak tam wózki ??

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Hej dziewczyny,

W kwietniu za to pelnia 22-go, 4 dni po moim terminie, ciekawe czy w jakis sposob to wplynie :)
Mialam wam pisac o torbach skip hop w tk maxxie, ja moja upolowalam w czwartek i jestem bardzo zadowolona, kosztowala 30 euro czyli cena bardzo podobna.
My dzisiaj romansujemy w hotelu ze spa, wlasnie musze sie wykulac z wanny jak ta foka, zarzucic jakis elegancki ciuch i idziemy na kolacje. Ostatnia taka wyprawa przed narodzinami hrabiego.
Na basenie w moim przedciazowym stroju kapielowym nie stanowilam wielkiej atrakcji wiec chyba nie jest zle :)
TrZymajcie sie cieplo, jutro zaczynamy 8-my miesiac juhu
Marta 31t6d

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...