Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie kazdy dzien jest na\wage zlota ja mimo ze mieaiac do terminu to bylam brana na\wywolanie bo\rozwarcie mialam\a bakterie wtedy latwo sie doataja, mialam isc na porodowke\ z biegu ale przedluzyli 5 dni bo mowili ze 5 dni da duzo dziecku. Secondtry noe wiem Twoje sumienie ale jak widzisz nikt tego nie pochwala, ja bym teraz robila wszystko\zeby drugi\raz nie\ur za wczesnie\i wtedy tez robilam.
Placze czesto bo nie mam sily bawic sie z\corka, bawie sie ale taki wysilek, nadal wymiity ale czekam na ukochane dziecko\i przezyje wszystko bo milosc matki do dziecka to siła ktorej nic nie złamie.
Dziewczyny jak pozbyc sie zgagi? Juz ktorys dzien pali mnoe w żołądku i w gardle. W tamtej ciazy wymyslalam i nigdy sie nie pozbylam i teraz znowu nic.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

agi77 - uważam, że ten z poofi jeśli chodzi o ten kwadratowy/prostokątny jest milszy w dotyku niż colorstories, ale jeśli nie masz jeszcze z kapturkiem to polecam kapturkowy (colorstories), bo potem ten kapturek może służyć jako kieszonka na nóżki i jest super :)

Odnośnik do komentarza

Jestem już :)
No to po kolei :)
Połówkowe super :) serdunio zdrowe,główka ok, narządy wewnętrzne też. Maly zarloczek przez cały czas trwania USG połykał wody :D i ciągle chciał zaslaniac sie raczkami :)
Ma bardzo długie stopki, choć ogólnie długości jest przeciętnej :)
Dzis 20+5 a on ma 400g i crl 18,5 cm :)
I... pozostaje Bartusiem bez cienia wątpliwości :D
Jak to ujął lekarz:"oj Bartuś,tak cie natura hojnie wyposażyła,ze chyba powinienem mówić do ciebie per Bartosz" :D hihi :)
I na te słowa fik i bartus leży rozkrakiem :D a ja malo ze śmiechu nie padlam :D
Póki co leży glowka na dole, centralnie na moim pęcherzu :) podusie sobie zrobił ;) hihi. Czuje to każdego dnia, jak ledwo co do toalety zdazam :) hihi
Nozkami sięga prawie pod moje zebra. A ja sie dzieje,że taki bebzun mam-jak macica juz tak wysoko,to jaki ma byc ;)
Dostalam płytkę plus 20 zdj b&w na standardowym papierze i 2 na papierze foto 10x15 w 4d, portreciki do ramki :)
Wyszlam taka szczęśliwa ze malo nie latalam :)

U nadcisnieniowca tez ok. Póki co leki nie sa potrzebne. Dostalam instrukcje szczegółowe co i jak kontrolowac, i gdyby tylko cos było nie tak,odbiegało od normy,to od razu do niego iść :)

monthly_2015_12/kwietnioweczki-2016_41012.jpg

monthly_2015_12/kwietnioweczki-2016_41013.jpg

monthly_2015_12/kwietnioweczki-2016_41014.jpg

monthly_2015_12/kwietnioweczki-2016_41015.jpg

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza

Melly, ja wymiotuje czesto i mam caly dzien i noc odruch wymiotny. Rzuca mi wtedy brzuchem strasznie, to moze byc gorsze dla szyjki i lozyska takie gwaltowne torsje w duzym natezeniu.

Luteina jak sama wiesz dawana jest profilaktycznie, nikt nie wie czy pomaga. Lekarze sa podzieleni, jedni mowia ze tylko do 17tyg jest sens. Drudzy przepisuja tez przy skracajacej sie szyjce. Na wypisie ze szpitala mam 26 mm, tydzien wczesniej mialam 21mm. Teraz leze plackiem, nie am skurczy, twardnien, plamien. Wiec mysle ze bedzie dobrze, jak przestane nadwyrezac brzuch tak silnymi torsjami.
Gdyby to byl wymiot co kilka dni i potem lepiej tez bym pewnie dalej walczyla z luteiną. Teraz juz nie moge, nie dam rady wiecej...

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Miila spokojnie wystarczy Ci ubranek, będziesz dobierać w miarę dynamiki rościęcia Jeremiego i potrzeb pogodowych.
Melly spróbuj zrobić napar z anyżu 2 gwiazdka i ziaren kolendry ½ łyżeczki na 2 szklanki wody. Doprowadź do wrzenia, zmniejsz gaz i gotuj pod przykryciem koło 5 min. Zostaw do przestudzenia, odcedź dodaj 2 łyżeczki miodu i pij rano i wieczorem. Ja w ciąży nie mam, ale miałam kiedyś zgagę przy refluksie i bardzo mi pomagało

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Motylka, dzieki za opis wozka, juz nie moge sie doczekac az bede w Polsce i pojde ogladac wozki.
Ensueno super, gratuluje i ciesze sie, ze wszystko ok.
Melly w ciazy mozna brac Rennie, probowalas?
Dziewczyny jak wy odczuwacie te skurcze braxtona hicksa? Ja od kilku dni czuje wieczorem, najpierw myslalam, ze to dziecko, ale jakos inaczej to czuc, reguralnie i w jednym miejscu, nie boli tylko sie skurcza, czy to one?
Marta (22t2d)

Odnośnik do komentarza

Secondtry my Cię rozumiemy Kochana, po prostu się martwimy, skonsultuj się jeszcze z lekarzem niezależnie od decyzji jaką podejmiesz i trzymam kciuki, żeby Ci się polepszyło.

Ensueno gratuluję zdrowego Bartusia :) rzeczywiście stopki ma długie, pewnie będzie wysoki. Wychodzi się z super uśmiechem co? :) ja miałam 2 tyg temu a już się nie mogę doczekać tych ostatnich po 30 tyg. bo jeszcze ani razu nie miałam 3d!

Odnośnik do komentarza

miilaja bym jeszcze dokupila body i pajace 62 bo jak urodzisz małego powyżej 56 to praktycznie niewiele Tobie zostanie. Zresztą rozmiar 56 starcza na ok 1-2 miesiące.
melly mi pomaga zwykle mleko. Ale niestety nie na długo. Lekarz mi polecił Rennie. Całkowicie bezpieczny.ulga niesamowita na długo.
ensueno gratuluję zdrowego Bartusia;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Ensueno83 gratuluję zdrowego synusia :)
Widzę, że bardzo dużo z was kupiło kocyki poofi..mi też bardzo się podobają, ale na razie nie mogłam zdecydować się na kolor więc wstrzymałam się z zakupem. Chciałabym mieć wyprawkę w podobnych tonacjach kolorystycznych, dlatego po pierwsze czekałam na wózek, a po drugie czeka nas przeprowadzka, i malowanie ścian w nowej sypialni gdzie ma być kącik dla maluszka..teraz wiem, że kolorami dominującymi będą szarości połączone z żółtym..ten musztardowy kocyk dałby radę.. :D mam nadzieję ze będą jeszcze jakieś fajne promocje. Na razie zamówiłam cienki kocyk minky, o taki: Tekst linka i czekam na dostawę.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, zwłaszcza doświadczone mamusie, jak to jest z tymi ubrankami? W sensie jaka jest szansa, że będę potrzebowała sporo rozmiaru 56 na początek? Ja oczywiście rozumiem, że dzieci rodzą się mniejsze i większe, ale przecież coś muszę kupować:P Widzę, że Ty Miila nastawiasz się również na rozmiar 50, którego ja nawet nie brałam pod uwagę. I co kupowałaś jako piżamki? Pajacyki czy coś innego?

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Ensueno- gratuluję "dorodnego" Bartusia : D

Melly- zacytuję wpis z bloga farmaceutki:
"ZGAGA/REFLUKS
To kolejny pokarmowy problem. Winowajcą jest progesteron (to on przygotowuję śluzówkę macicy, a następnie bierze udział w utrzymaniu ciąży). Progesteron zwiotcza jednak zwieracz ujścia przełyku do żołądka, dzięki czemu możliwe jest zarzucanie treści, bóle i pieczenie przełyku. Aby uniknąć takich problemów należy zrezygnować ze słodyczy, napojów gazowanych, potraw bardzo tłustych, pikantnych i smażonych, cytrusów, kawy czarnej, serów żółtych. Ważna jest też pozycja w czasie spania, niezbędna jest poduszka, lekko uniesiona głowa w stosunku do reszty ciała. Posiłki należy dobrze przeżuwać, bez pośpiechu.
W wypadku zgagi pomocny okaże się znów imbir, herbata rumiankowa, siemię lniane (pite najczęściej na noc, zalane gorącą wodą i przestudzone, więcej o nim tutaj: http://euceryna.pl/siemie-lniane-czyli-stare-dobre-babcine-metody/). Gdy dodatkowo pojawia się problem wzdęć, zalecaną substancją jest simetikon (Espumisan, Ulgix wzdęcia).
Preparaty gotowe:
Rennie (w składzie: węglan wapnia, węglan magnezu)
Gaviscon (w składzie: alginian sodu, wodorowęglan sodu, węglan wapnia, dostępny w postaci zawiesiny doustnej i tabletek do żucia) – producent zapewnia o bezpieczeństwie produktu i zaleca go ciężarnym, jednak zdania są podzielone, gdyż wodorowęglan sodu należy do kategorii C według FDA – czyli brak badań kontrolnych, stosować tylko, jeśli korzyść dla matki przewyższa ryzyko płodu. Z tego samego powodu problemowe staje się stosowanie leku Gealcid.
Omeprazole, Ranitydyna– stosowane w cięższych przypadkach, tylko po konsultacji z lekarzem prowadzącym, uznane są one za bezpieczne, ale zapytać warto, nie na własną rękę"

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Szalejecie Dziewczyny, tylu rzeczy to ja nawet po 2 dzieci nie mam na pierwsze dwa miesiące ;)
Straszy chodził w rozmiarze do 62 przez pierwsze trzy miesięce, drugi urodził się od razu 57 cm więc 62 było rozmiarem startowym.
Moja filozofia po tych doświadczeniach wskazuje, że lepiej mieć dosłownie kilka sztuk i dokupić w miarę rozwoju sytuacji. Tylko, że ja też jestem nastawiona na częste pranie i nie lubię mieć zbędnych ciuchów, szczególnie że to moje ostanie ;) choć moja szafa na podobną zasadę że dosłownie po kilka rzeczy które faktycznie noszę.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Miszka83 - rozmiar 50 mam z Newbie Kappahla, więc one są jak 56 normalnie, więc moje wszystkie 56stki to tak na prawdę 62. Na piżamki mam pajacyki bawełniane rozpinane z przodu na całej długości. Dzisiaj ku mojemu zdziwieniu kupiłam trzypak za 55 zł (bawełna mega, bez nadruków, kolory śliczne, rozmiar up to 1 month czyli 56), skąd wiecie dziewczyny, że jutro jest -50%? :O

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o 'piżamki' to mam głównie coś takiego z nóżkami pełnymi lub jak tu - bez, wtedy dodatkowo skarpetki na noc i taka opcja może posłużyć chwilkę dłużej, bo się nie ciągną te nóżki jak mały urośnie. Te kupiłam w opcji 3 za 2 z Kappahla właśnie.

monthly_2015_12/kwietnioweczki-2016_41023.jpg

Odnośnik do komentarza

Miila tak, chodzi mi o Newbie. Fajne rzeczy, bardzo w moim guście, więc pewnie coś tam zamówię lub kupię sama jak już przyjadę do Polski.

Motylka90 też się nad tym zastanawiałam. Jestem z tych niecierpliwych i próba zapinania pajacyka "na sucho" trochę mnie zirytowała, więc jeśli mój synek odziedziczy to po mnie, też nie będzie zadowolony;) Mimo wszystko na początek kupię więcej pajacyków, bo łatwiej je ubrać takiemu maleństwu, a z czasem się okaże co jest dla mnie lepsze i wygodniejsze.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Właśnie gdzie znalazłyscie inf o przecenie w Tesco? Tak czy owak wybiorę się chyba jutro i sprawdzę to. Mam już sporo ubranek bo babcia wpadła w zakupow szał (sama kupiłam tylko opakowanie 7 szt.body z długim rekawem) ale mam głównie spodnie z delikatną gumka albo pajace a chciałam jeszcze zwykle śpioch kupić tak z 3 pary przynajmniej i może pajacyk jakiś do spania. Co do kocyków mogła bym ciągle kupować :) jak na razie ma 2 mięciutkie i dwa bawełniane otulacze. Kupię jeszcze pewnie zestaw do łóżeczka kocyk minky z poduszka dla małej. Jeszcze nie myślę o wózku z uwagi na psa który jest ślepy i dość chaotycznie porusza się na spacerach wygodniej będzie nam z chusta niż z wózkiem najwyżej potem kupimy. Ja bym już chciała kupić łóżeczko i wszystko mieć gotowe Lubie mieć kontrolę nad wszystkim ale małe mieszkanie mnie ogranicza nie chce go zagracić niepotrzebnie porę miesięcy wcześniej.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...