Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ewee ja miałam ze szpitala, a nie z przychodni w rejonie. Te położne współpracujące ze szpitalem same miały podzielone rejony miasta. Myślę, że są też takie współpracujące ze szkołami rodzenia lub też fajnie korzystać z poleconych od znajomych i już indywidualnie pytać się o ankiety do wypełnienia. Ileś wizyt jest za free, u mnie było 10, ale prawie 4 lata temu i to już wtedy chyba było więcej niż standard.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ech, robię dziś przegląd ubrań 0-24 m… z ubrań do 12m udało mi się odrzucić raptem 4 sztuki z samolotami i koparką… wygląda, że Klara będzie chodziła w ogrodniczkach i bluzach po braciach są tak ładne i dobrego gatunku, że nie mam serca oddać. Od 12-24m są już typowe chłopięce rzeczy i łatwo odrzucić. Normalnie masakra, co ja zrobię, że sama lubię bojówki w kolorach khaki i barwach maskujących nosić.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny do pępka najlepszy jest spirytus, taki z monopolowego, serio nic się nie paprze i goi w mig. Dzis była u mnie kolezanka z 3 tygodniowym Mieszkiem , maaatko jakie maleństwo...nwzruszyłam sie jak zasnal mi na rekach.Mowila w kwestii pepka, ze teraz nie każa robic z nim absolutnie nic, sam ma odejsc bez ingerencji w dogodnym dla niego terminie, takze cos sie zmienia w tej kwestii chyba ;)
Vena moja Jaga do 5 r.ż bodajze chodziła w takich uniseksowych wrecz a raczej chlopiecych ubraniach, bardzo jej to pasowalo ale mi rowniez bo ja nie fan slodkich falbanek ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Hmm ja 15 moesiecy temu rodzilam, robilam osceniseptem, trzeba troszke przemywac ale sam ma odpasc, osceniseptem przemywalam nozyczki przed obcinaniem paznokci itd. Tesciowa miala skaleczona reke a oscenisept pomogl. Mowia ze krocze po porodzie pryskac osceniseptem, ja sie nie odwazylam wolałam sama wodą lub białym jeleniem zelem. Brrr.
No w tesco sa przeceny na ciuszki, sa dobrej jakosci. Zaoszczedzilismy 40zl, obkupilismy tylko corke bo jeszcze nie znamy plci;( niestety byl wybor biale lub rozowe bo zolte jasne i biale to zaraz brudne, moja corka tak wariuje na podlodze, ze kupilam rozowe i bedzie taka\chodzic. Poki nie ma kiteczek to niech chodzi, widac ze dziewczynka;D
Mialam\sie o cos zapytac i zapomniałam eh.
Zleci ta ciaza, sasiadka dopiero zaszla a juz jutro idzie rodzic ja tez dopiero co zaszlam w 1 ciaze a zaraz urodze 2 dziecko.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

To już bym Kodanem psikala bo na spirytusie. A na krocze po porodzie to koniecznie tantum rosa;) ja miałam cc a i tak to robiłam bo krwawienie jest baaardzo obfite po porodzie i często można się nabawić jakiegoś zapalenia.

Dziś jak miałam usg to lekarz mi pokazał najnowsza technikę i wyświetlił obraz taki jak widać na zdjęciach z wnętrza macicy na filmach o rozwoju plodu.Niesamowite. Musze zapytać w sobotę na wizycie co to było bo takie usg bym zrobiła.ono nie ma nic wspólnego z 4 czy 3d tylko jakbym widziała rzeczywistą dzidzie zanurzoną w wodzie.
Może wiecie jakie to usg?

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Nat34, Flawia ja też tylko uznaję spirytus do pępka, bo kikut u mnie ma średnicę ok 1-1,5cm i po samym osenisepcie to po 3 miesięcach by nie odpadł. On tylko zabezpiecza przed infekcją, ale nie suszy, a moje kikuty bez intensywnego suszenia nie odpadną takie są twarde grubasy.
No właśnie mam ubranka unisex, kolory i fasony bardzo klasyczne. Poza tym na plażę, do lasu, parku nawet na plac zabaw nie ubiorę jej w sukienki czy białe ciuchy, bo raz, że się gdzieś zaczepi dwa, że odbarwić plam się nie da. Trudno będzie brana za chłopaka, stawiam na wygodę i funkcjonalność. Ze dwie wyjściowe sukienki jak będzie już chodzić jej sprawię, a resztę kobiecych akcesorii jak będzie wyrażać w tej kwestii zapotrzebowanie ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena w pierwsze lato bedzie lezec w wozku w pampersie lub samym body a ze lezec to i w bialym moze na drugie lato moja np biegala w pieluszce lub gola na podworku albo body i jasne bo lato i slonce, mieszkam na wsi i gdzie sie nie zaczepila a na spacerze lody i caly rowerek upackany he he ja miastowa ale przy dziecku luz. Heh.
Zobaczysz urodzisz to zaczniesz stroic. Ja tez taka nie bylam, nie meczylam rajstopkami ale gwiazdka odrazu pierwsza sukienka kokarda na glowe i jak gdzies na miasto to wygodna sukienka, odkad mam corke juz taka na chodzie zakochalam sie w minnie, tort minnie, ciuszki minnie hehe teraz jak corka bedzie druga to dam naklejki minnie he he corka lubi. Jak syn to pomysle. Corka zmienia myslenie. Do dzis nie lubie sie pinzdrzyc ale corka to corka.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

spać nie mogę... wyprałam dziś stertę ubrań (używanych) dla małej. Później wypiorę jeszcze raz w delikatnym środku i wyprasuję. Na razie chowam to do kartonów, opisze wg rozmiarów. Ale.... zastanawiałam się jak to składać żeby był ład i porządek, wszystko takie małe jak dla lalki. I głupia ja wpisałam w Google jak składać przechowywać ubranka noworodka i śmieję się sama z siebie;))

Odnośnik do komentarza

Ja mam system po trzy miesięce, tak więc: 0-3,3-6 itd. Dziś właśnie tak układałam i jestem tak zmęczona tą działalnością, że nawet nie chcę widzieć jak można inaczej, żeby się nie załamać ;)
Melly i obalę mit teraz o Kalifornii … nie w całej jest ciepło. U mnie przez zdecydowaną większość roku stabilne 15-20 °C w zależności czy jest słońce, deszcz, mgła lub zimny wiatr od oceanu. Tak więc swetr lub bluza to zestaw podręczny na co dzień. W tym roku było szaleństwo, bo aż ze 3 tygodnie dni na tyle ciepłych (ok.26-28°C), żeby założyć krótki rękaw. Jak chcę lato muszę jechać na weekend w głąb lądu. Dwa lata zajęło mi, żeby się zaaklimatyzować i pozwolić dzieciom biegać boso w temperaturze 15° wcześniej ludzie się mnie pytali z której części Europy jestem, bo tylko przyjezdni tak ubierają dzieci, czyli patrz odpowiednio do warunków atmosferycznych :D

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Hmm no to rzeczywiscie ale pierwsze moesiace bialy moze byc bo dziecko lezy i tyle co sie uleje czasami. U mnie to jak goscie przychodzili i miala biale ubranko to zaraz szara bo kazdy o siebie otarl.
Co do ubierania\do pogody, dziecku zakladalam zanim zaczela chodzic to na wiosne skarpetki i w chlodniejsze dni skarpetki bez butow w lato ile mnoe ludzi zaczepilo gdzie ma\buty? Heh niech sie wietrzy plus po co deformowac stope zanim bedzie chodzic. Ja tam cale\lato nosze sandalki i klapki tzw wietrzenie\stop na\zime;D czy dlugie\spodnie czy deszcz.
Ja mam system tez 0-3 , 3-6 ale nie zawsze sie sprawdza bo czesc npsila dluzej a inne chwile i bede musiala zagladac do kartonow co jakis czas i przykladac do dziecka czy dobre. Do dzis w szafie mam ubranka na 9 moes 74cm i naeet sie znalazly juz 86 takze na\metki juz noe patrze a ciezko pamietac co kiedy nosila. Do sprzedazy tez ciezko\bedzie ppsortowac.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Dlatego dla mnie sortowanie wg metki to tylko wstepe sortowanie ;)
Później wybieram najmniejsza rzecz np z rozmiaru 56 i przykladam resztę... Różnica 1-2 cm na długości to ten sam rozmiar dla mnie. Jeśli jest więcej to leci do kartonu 62 ;)
Takie sortowanie zawsze zdawalo u mnie egzamin :)

Ps.ale ostatnio Lenina mam... Na nic nie ma siły... Nawet wyjście po zakupy to dla mnie jak maraton :/ wracam zazipana i muszę sie położyć...
Pojęcia nie wiem czym to jest spowodowane...
Jeszcze do niedawna az tak tego zmęczenia nie odczuwalam...

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza

Witajcie przyszłe mamusie. Mam pytanie czy Wasi lekarze jak policzyli Wam termin porodu to też im wyszło,że w ciąży będziecie 10 miesięcy? Bo podobno teraz tak liczą.Mój mąż się ze mną kłócił,że mam źle policzony termin i jak liczył to stwierdził,że powinnam na koniec marca rodzić.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)

U mnie wczoraj baardzo aktywny dzień, najpierw spacer z sąsiadką 2 godziny (powinnam tak teraz codziennie, bo czułam się super), potem kawa z przyjaciółką i pierwszy Bożonarodzeniowy jarmark zaliczony, wróciłam do domu 0 22 padnięta ale pełna energii :)
Odebrałam ciuszki dla małego (przyszła paczka z zary) i są dokładnie takie jak chciałam, te ogrodniczki to więcej niż mistrz, nie mogę się doczekać aż go w to ubiorę :) lecę dzisiaj na jakieś zakupy, bo jest to Black Friday w większości, także można kupić wiele rzeczy nawet 30% taniej. Rano zamówiłam 2 pary body z Newbie (Kappahl) ze zniżką 50% :)

Odnośnie kopniaków - też mnie czasem zakuje tam, tak bardzo nisko, jakby w środku aż, wczoraj z kolei tak się wiercił jak jechałam do miasta i cały mój pobyt w centrum, że co chwile miałam skopany pęcherz i latałam do łazienki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...