Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem Cię Melly, ja karmię tylko 3 pierwsze miesiące i później zwykle potrzebuje kolejnych 3-6 na dojście do formy. Z kupowaniem rzeczy mam na trzy miesiące spokój niezależnie czy będzie chłopak, czy dziewczyna, bo mam uniseksy na wiek 0-3m tak praktycznie mi wychodziło skoro od razu chcieliśmy mieć szybko trójkę dzieci. Później ubrania już bardzo trudno kupić uni.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Ja tez zaczynam myśleć ile 0rzytulam ;) ale mój mąż nie bardzo chce nawet słyszeć o tym ze mam takie myśli. 0ewnie to dlatego że za nastolatki chorowała na zaburzenia odżywiania, miałam bulimia a tuż przed ślubem nie wiele brakowało do anoreksji aż wykładowcy się dopytywala czy wszystko ok i nie potrzebuje pomocy tak bardzo schudłam. Teraz czuję że przybrało mi się w brzuszku i piersiach ale nie martwi mnie to zwłaszcza ze mój mąż 9dczuwa dziwny przypływ miłości i pożądania do mnie ;); ) aż ciężko się od niego opendzic ;);)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, spokojnie, wszystko powolutku zrzucimy :) przy małym dziecku na pewno jest też dużo ruchu a nie siedzenia na kanapie, więc ja wierzę, że będzie dobrze. Oby tylko się ustrzec przed rozstępami.

Mogę zapytać jak u Was z seksem teraz? ja wcześniej nie miałam ochoty i nawet o tym nie myślałam, bo tak źle się czułam, ale wczoraj mnie naszło i mam nadzieję, że to jakoś nie szkodzi maluszkowi? niby lekarze mówią, że jeśli ciąża nie jest zagrożona to można, ale jak jest w praktyce?

Ubranka - trochę już mamy, ja kupowałam zanim zaszłam w ciążę, po kilka sztuk w miesiącu, część używanych, więc te koszta też się super rozłożą. Tak jak mówicie - łatwo o unisexy od 0-3 mies. beże, szarości, choć jak dla mnie to i dziewczynka w niebieskim wygląda super :) przedwczoraj kupiłam skarpetki w h&m - było -20% na dział dziecięcy, to wzięłam choć to, bo jeszcze nie mieliśmy ani jednych :)

My ubranka będziemy na pewno kupować teraz na ten pierwszy czas, resztę jak poznamy płeć (ponoć mozna na pierwszych prenatalnych - marcóweczki 2016 już znają), tak jak łóżeczko, wanienkę, przybory do kąpania i pielęgnacji, ręczniczki, ochraniacz, pościel itd. na sam koniec zostawiam wózek, bo to spory wydatek.

Odnośnik do komentarza

@Kumi - no to się nie martw, ginekolog mi mówił i czytałam to wiele razy, że tylko świeża krew jest niebezpieczna, zadzwoń może jak masz wątpliwości do lekarza prowadzącego i dopytaj, ale nie stresuj się niepotrzebnie :) przyczyn mogło być wiele - jak np. maleńki krwiaczek, to nic złego :) odpoczywaj dziś na wszelkie aby.

Odnośnik do komentarza

Miila
Ja na początku też nie bardzo miałam ochotę a teraz mi się odmieniło ;) to chyba dlatego ze wcześniej mdlilo mnie całymi dniami a teraz nauczyłam się tym jakoś zarządzać ;) nie mogę poprostu być głodna bo po jakiejś godzinie max zaczynam wymiotowac i o dziwo gorzej mi wieczorami niż rano ;) a wracając do igraszek :) dzieci podobno to "lubia" wtedy zdecydowanie lepiej jest wszystko ukrwione a co za tym idzie natlenione :) ważne żeby za bardzo nie szaleć tzn. 50 twarzy i tym podobne pewnie odpadają ale delikatnie i z wyczuciem jak najbardziej można. Najlepsze są pozycję w których to ty masz kontrolę pozwala się bardziej cieszyć bez niepokoju ze partnera poniesie :) i święta racja jeśli ciąża nie jest zagrożona to tylko się cieszyć i szaleć bo po porodzie nie będzie ani sił ani ochoty a i przez 6 tygodni możliwości na luzkowe szaleństwa ;) ja dziś idę do lekarza na szybka kontrolę. Zobaczymy jak rośnie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

@Magda2606 - dziękuję :) zastosujemy się do zaleceń :)

@Sylwia2608 - ciesze się ogromnie, że troszkę się uspokoiłaś. Będzie dobrze, zobaczysz :)

@Cathleen -cudownie!! poważnie widać już rączki i nóżki? 21mm to już kawał brzdąca! ciesze się bardzo razem z Tobą :)

A ja dziewczyny zapeszyłam, autentycznie - trzeci dzień czułam się w miarę w porządku - czyt. bez wymotowania, powiedziałam o tym przyjaciółce, żebyśmy się mogły jakoś umówić i zaplanować weekend i dosłownie 5 min póżniej rzyg :P mam już dość tego bólu gardła póżniej, ale jednak najgorsze jest to, że autentycznie boję się wyjść z domu, bo nie wiem kiedy mi się zachce no i ten zapach - za każdym razem kąpię się cała, bo nie daję rady ;s

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

iloo nie przejmuj sie,wierze że wszystko jest ok i Ty tez musisz ;) nie jestes sama bo nie mieszkam w PL również i żadnych badań też nie miałam i póki co nie bede mieć,jedyne co to dopiero w 12tyg bede miała pobrana krew i mocz i tyle z moich badań póki co.co ma być to będzie,jestem dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza

@Miila- nóżek i rączek nie przypominaly a raczej 4 kropki w miejscach kończyn. Ale lekarz powiedział że to rączki i nóżki :)
A co do moich mdłości to się unormowaly. Wymiotuje zazwyczaj rano pierwszym śniadaniem. A później w miarę się uspokaja. Jeszcze czasami po posilkach robi mi się niedobrze. Ale raczej wymioty zdarzają mi się tylko rano i to właśnie po śniadaniu.

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Sagapao1
Tez tak miałam na szczęście już mi przeszło. Ja poradziła sobie zwiększając il błonnika, jelita lepiej pracują i mniej wzdęci, chociaż toche i tak mam napompowany brzuch ale bez dyskomfortu. Kupiłam sobie takie chrupki błonnikowe nie wyglądają apetycznie ale z jogurtem i owocami na śniadanie pycha :) sycace i odkąd to jem przestało mnie też rano mdlic :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Kumi ja plamiłam 2 dni ,zadzwoń do ginekologa może przepisze Ci progesteron
Co do igraszek mi się w ciąży średnio chce i do tego mam zakaz ze względu na historię i dodatkowo na ten płaski pęcherzyk ciążowy
Cathleen gratuluję cudnej fasolinki :) ja już nie mogę doczekać się kolejnej wizyty
Sylwia trzymam kciuki za dobre wyniki
Milla ja mam wymioty tylko rano zanim zjem ale mam bardzo słaby węch przez zatoki chore i to mnie chyba ratuje
Iloo nie stresuj się będzie dobrze ,ja staram się być spokojna żeby mieć grzecznego dzidziusia he he
A wiecie że w każdej ciąży mój facet działa na mnie jak płachta na byka nosz nie mogę go znieść ale w 1 trymestrze więc biedny będzie jeszcze tylko troszkę :D

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Hej Kobitki, ale naprodukowalyscie;)
Ciesze sie ze u niektórych dobrze, a tu gdzie trzeba trzymam mocno kciuki zeby szybko było lepiej, spokojniej, bezpieczniej...

Ja niestety będę monotematyczna, mdłości i wymioty mnie wykanczaja, metaliczny smak w ustach i to ciągle ryzyko ze chwile zjedzona temu kanapkę to zaraz zwymiotuje a potem i tak nie bedzie lepiej...
Nie moge lykac kwasu foliowego bo za 30 min jest z powrotem w sedesie... NIE NAWIDZE TEGO. Mam ochote odpuscic to wszystko, momentami chcialabym poprostu cofnac czas... Pewnie wiekszosc z Was puka sie teraz w glowe, jak mozna tak myslec. A jednak ciaza w moim przypadku owocuje takim efektem ze jem co godzine na sile, potem leze bezruchu zeby nie wrocilo, a jak zaczynam cos mowic to zaczyna sie odruch wymiotny...

Sory za klimat...

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry my to musimy normalnie sobie piątkę przybić i klub chyba jakiś założyć. Twój ostatni post może być moim …
Na wymioty było po kolei witamina B6 25mg co cztery 4h (pomogło na 2 dni), później lek na alergię Benadryl też co 4h (trochę lepiej bo przestałem wymiotować, mdłości zostały tak, że muszę po każdym posiłku leżeć do godziny, żeby utrzymać). Najgorzej, że tak samo jest czy coś zjem, czy wypiję :(
Teraz dostałam jakiś cudowny lek też w składzie ma witaminę B6 i nazywa się Diclegis, kosztuje jakieś szalone pieniądze i wszystko pięknie tylko jak wezmę rano do jestem out do 12-13 po południu, bo efekty uboczne mnie powalają.
Wczoraj powiedziałam mężowi, że żałuje, że jestem teraz w ciąży i trzeba było poczekać. Już nie daję rady, 10 tydzień, a ja jestem włączona z życia od miesiąca. Mam już dość tego "błogosławionego" stanu. Normalnie zaczynam odliczanie do porodu.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Mnie po robieniu mleka dla corki i jej uspieniu meczy bezsennosc a potem caly dzien padam. Zjem cos i tez brzuch boli takie nudnosci yh niemile uczucie ale nic nie odrzuca.
Co do seksu hmm piersi kazdy ich dotyk mnie drazni w poprzedniej tez, a ogolnie fajnie jak chcemy to chcemy ale czas owulacji nie lubie pod presja teraz na luzie to fajnie. Po porodzie jest lepiej niz przed mam nadzieje ze po drugim tez bedzie tak samo.w pierwszej ciazy od 26 tyg mialam zaoaz urodzilan w 35 plus polog wiec przerwa, maz schudl bo szpital praca, wiec ja przytylam on schudl. Moj maz tez ma na mnie chec przytulania itd. Ale czasem mnie denerwuje ze jest tyle do zrobienia i musze ja bo przeciez on pilnuje corki a na drugi dzien mnie we wszystkim wyrecza. Yh. W pierwszej ciazy bylo łatwiej teraz jest dziecko i trzeba sil ale milosc pomaga tez sie wzruszam zwlaszcza jak corka cos zrobi.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...