Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

@Kumi - witamy! zobaczysz, że wszystko będzie dobrze :)) trzymam kciuki!

Dziewczyny, jakie macie objawy ciążowe? u mnie ogólne zmęczenie i wzdęcia + wyczulenie na zapachy, lekki spadek apetytu. Dziś boli mnie podbrzusze i trochę się zmartwiłam :( wizyta w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza

@miila- mnie bolalo podbrzusze do ok. konca 5 tyg. Do wtedy tez ciagle bym spala ( jak przyszlo co doczego i tak nie zasypialam) i jadla co 2h. Ale od poniedzialku (poczatek 6tg) zmienilo mi sie. Brzych juz nie boli (od czasu do czasu zakuje tylko ktorys jajnik). Nie mam apetytu a jak za dlugo nie jem to mam straszne mdlosci, albo nawet "rzygam jak kot".
Nie wiem czy mdlosci tak wczesnie sa normalne, wiec jutro na wizycie u lekarza bede pytala.

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

@Cathleen - dzięki, ja mam od dziś 6tc, w nocy z tym bólem było już lepiej i po zjedzeniu kolacji - okazuje się, że byłam głodna a przez moją mała ochotę na jedzenie, nie zauważyłam tego.
Wizyta w poniedziałek, zobaczymy co tam słychać u Maluszka <3<br />
Wczoraj zaczęłam się zastanawiać jaka będzie reakcja otoczenia - Na razie wie mąż i jedna z przyjaciółek, dwóm kolejnym autentycznie boje się powiedzieć. Kiedy urodzę, będę miała 25 lat, wg. Nich to za szybko. A w jakim wieku Wy jesteście? My się zastanawialiśmy czy mimo ogromnej chęci jesteśmy na to gotowi i zrobiliśmy listę 'kryterii' które wg. Nas należy spełniać jak mieszkanie, skończone studia, samodzielność finansowa itd. I już mamy te tematy ogarnięte, wiec myślę że sobie poradzimy :)

Odnośnik do komentarza

Witam kochane,
od 4 dni zrobione 4 testy, wszystkie pozytywne. Miesiączka spóźniona około 9 dni, więc krzyczę HURRRRRRRA!!!
Mam 23 lata... i jestem w pełni świadoma tego, czego chcę od życia, a chcę kochanego maluszka :)
Tak właśnie myślę, czy nie za wcześnie na wizytę u ginekologa? Bratowa poszła dwa tyg. od zrobienia testu i kazał przyjść za miesiąc, bo nie widział nawet żeby macica przygotowywała się do ciąży... Jak myślicie? Może dopiero na początku września iść?!
P.s: Według internetowego badania PTP (czyli odejmij trzy miesiące od ostatniego dnia ostatniej miesiączki, następnie dodaj 7 dni i masz mniej więcej datę :p ) Będziemy oczekiwać siebie 13 kwietnia... :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjglguchpgd.png

Odnośnik do komentarza

@miila- ja za pare dni skoncze 27 lat. A to kiedy Ty czujesz sie gotowa by zostać mamą jest Twoją sprawą. To ze kolezanki w Twoim wieku nie sa jeszcze gotowe, nie oznacza ze i dla Ciebie jest za wczesnie.
Ja mam taka znajoma, ktora rodziła majac 18 lat (zdecydowala sie bo pozniej ciaza bylaby dla niej zagrozeniem) ale mam tez takie ktore tuż przed 40 rodzily pierwsze dziecko, bo wczesniej nie byly gotowe. Wiec wszystko zalezy od tego co Ty masz w glowie.

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Także chciałabym do Was dołączyć. Termin porodu wg internetowego kalkulatora to 7.04.zostanę mama po raz trzeci, mam dwóch synów 12 i 10 lat. Także taka miła niespodzianka po tylu latach i roku starań o dzidzie.
Na pierwszej wizycie u gin byłam zaraz na samym początku tj około czwartego tygodnia, ale był tylko pęcherzyk. Następna wizytę wyznaczona mam na koniec sierpnia. W mojej głowie wciąż czai się ten strach czy na pewno Okruszek rośnie i się rozwija. Chyba oszaleje do tego terminu.
Co do objawów to poza zwiększona tkliwoscia piersi nic mi za bardzo nie dokucza, no może poza wyczuleniem ms zapachy, czasem boli mnie podbrzusze i wtedy to dopiero wzmaga się mój strach.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie przyszłe mamy.

Odnośnik do komentarza

@Tusia31 - Witamy :)
Nie martw się, ja na razie tylko się zastanawiam czy wszystko w porządku, ale jakoś mam wewnętrzny spokój, mam nadzieję, że dowiem się już w poniedziałek :) objawy mam te same co Ty, to moja pierwsza ciąża :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, odnośnie bólu podbrzusza znalazłam: "Bóle brzucha. W 6. tygodniu ciąży część kobiet skarży się na bóle brzucha, które przypominają te, zapowiadające miesiączkę. To efekt rozrastania się macicy. Niektóre kobiety skarżą się też na ból kłujący i uczucie jakby „rozrywania” w kroczu. Bóle te wynikają z przekrwienia spowodowanego działaniem podwyższonego poziomu progesteronu. Dodatkowo rozrastająca się macica pociąga wiązadła maciczne. Trzeba pamiętać, że w pierwszym trymestrze ciąży bóle brzucha mogą też sygnalizować niebezpieczeństwo poronienia! Jeśli bóle są regularne i towarzyszy im plamienie, trzeba zgłosić się do ginekologa, lub jechać do szpitala."

Chyba nie mamy więc co się martwić :)

Odnośnik do komentarza

Ja jestem juz po wizycie. Lekarz wyliczyl mi termin na 07.05.2016 zalozyl kartę przebiegu ciazy. Pierwsze wyniki krwi wyszly dobrze.
Bole jajnikow o ktorych wspominalam okazaly sie wlasnie bolami wiezadel. Mowil ze niektóre kobiety maja jeszcze wczesniej mdłości. Na usg zapisal mnie dopiero na 02.09. Nie wiem czy wytrzymam do tego czasu i czy nie pojde prywatnie wczesniej.
A co do moich piersi to zdążyły juz urosnac, ze wiekszosc stanikow jest na mnie mala. Juz sie boje co bedzie pozniej ;)

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza
Gość pAleksandra

Hej! Dołączam sie do Was! :) dzisiaj na dzień dobry zrobilam test i wyszedł pozytywny! udało nam sie za pierwszym razem,jesteśmy szczęśliwi :) według internetowego kalendarza termin wychodzi na 26.04. Niestety na piewrsze USG musze poczekac do 12tyg,ale...to już niedługo :D
Gratuluje Wam wszystkim przyszłe mamusie ! :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie ja za kilka dni 30 będę miała a co do obiawów to tkliwe piersi jak długo nie jem to mdli mnie okropnie wiec staram się co jakiś czas coś przekasic a i brzuch tez od czasu do czasu mnie pobolewa i mam wzdecia Kolejna wizytę będę miała dopiero 11 września to będą długie tygodnie czekania na kolejną wizytę Boje się każdego dnia o moją fasolkę.

http://www.suwaczki.com/tickers/w4sq3e3k617pkqzf.png]
http://s9.suwaczek.com/201604042750.png
http://www.suwaczki.com/tickers/bfaru6bdogya69q4.png

Odnośnik do komentarza

Agata kiedy miałaś ostatnią @? masz regularne cykle? ja miałam ostatnią @ 4.07 i w czwartek było widać tylko pęcherzyk, bez zarodka, cykle mam nieregularne, a mój gin nic nie mówił, że coś nie tak, za dwa tygodnie mam przyjść znowu, do tej pory mam zrobić jeszcze 3 razy betę, moja z wtorku to 3793. Wydaje mi się, że nie masz się czym martwić.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Kurcze, nie martwcie się, skoro jest przyrost bety to znaczy, że wszystko w porządku.. Ja sama mam pierwszą wizytę w poniedziałek, ale nie denerwuję się na zapas, jakiś mam spokój wewnętrzny :)

Dajcie znać jak się coś dowiecie/po wizytach/badaniach. Trzymam kciuki za nas wszystkie :)

Odnośnik do komentarza

Hej, Dziewczyny, jestem kolejna do kwietniowych mamusiek. Termin porodu na 19.04! Narazie leze trupem bo modlosc mam mega, radosc jest ale przykryta rzygiem;))) Mam juz 6 latka w domku i po dluszej przerwie, udalo nam sie w pierszwym podejsciu;)) Lekarz za tydzien dopiero, bo chcialabym juz serduszko uslyszec i zobaczyc. Stres mam mega, bo w pracy juz musze sie przyznac, a tu nie wiadomo co bedzie z Fasolaczkiem. Oby wszystko dobrze. Trzymam kciuki za nas Wszystkie!

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...