Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulina Noo

Flawia ja tez sie zastanawiam jak to z tym praniem ubranek i w ogóle przygotowaniem torby. Termin z OM mam na 4.04 a usg 31.03, a jeszcze kilku podstawowych rzeczy nie mamy, łóżeczka, wanienki, rożka itp. Cała ciąża mam bez problemowa i w formie jestem naprawdę dobrej i nawet nie myślałam ze mogłabym wczesniej trafić do szpitala ale kto wie.
Tak wiec dziewczyny po jutrze zaczynam 30 tydzien z om i jak to z tymi przygotowaniami i ostatnimi zakupami?

Odnośnik do komentarza

Musze zapisac w kalendarzu, ze dzisiaj corka dala mi pospac. Po 7h snu pobudka o 4 i 1,5 h lezenia i padla i tak do 8 wiec 9,5h odespalam chyba te wszystkie noce. Niestety msz i tesciowa w pracy takze znowu takie nijakie lezenie ale od meza nagodziny sie przydadza, musimy kupic lozko dla corki i nam a to koszta.

Flawia ma racje koldra i poduszka a i posciel sa teraz niepotrzebne. Ja sierpniowe dziecko we wrzesniu w rozku i pod pieluszka, pozniej kocyk milusi i spalo. Koldra dopiero po roczku bo by sie utopila, przykryla zadusila. Teraz do nowego lozka corka zabiera ze saoba koldre i dopiero dostanie poduszke. Mowie Wam zbedny wydatek.

Ja wlasnie w tamtej ciazy 3 mies przed term w szpitalu i mama m prala. Teraz mowilam ze wszystko szybciej. Narazie mam tyle prania a przy oszczedzaniu sie narazie syna nie przygotuje. Zobacze jak tam szyjka bedzie to wtedy w 32 wypiore.

Oj Vena wspolczuje, chodzilam jak zombie do dzis miejsca znalezc nie moglam.
Mam nadzieje ze odpoczniesz.

Ja czesto dla rozprostowania kosci pozycja przy lozku na czworaka i opieram rece (lokcie) o lozko i preze kregoslup. Nie wiem czemu ale z porodem mi sie to kojarzy tyle ze nie z moim.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Ataa bo lekarz jest w stanie dobrac dawke po wynikach. Wtedy widac realna niedoczynnosc.

Mi tez w czwartek endo podniosl dawke do 62.5 z 50. Ft4 14 ale tsh poszło w gore 2.22.

Tez zawsze mam zlecone tsh i ft4.

Nie mam duzej niedoczynnosci ale nalezy kontrolowac. Tym bardziej, ze moja lekarka przypuszcza ze to moglo byc przyczyna pierwszego Poronienia.

Teraz jednak lekarz powiedzial ze po porodzie zrobimy przerwe w euthyroxie i zobaczymy czy tarczyca sie wyreguluje.

Wczoraj ogladalam te prody na ipli. No i widzialam nawet odcinek ze szpitala w którym chce rodzic. W sumie spoko bo mozna sie oswic z sytuacja. Ale wzruszalam sie za kazdym razem gdy maluszek przychodzil na swiat ;)

A dzisiaj idziemy na sanki! Pieknie przypruszylo wzcoraj:) i juz dawno n nie widzialam tylu dzieciaków w parku :)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Paulina Noo ja mam termin z OM na 05 kwiecień a z ust na 30 marca. Też pomimo drobnych dolegliwości czuje się ok i jestem "na chodzie". Wózek i łóżeczko odbieramy w połowie lutego. I w lutym zacznę wszystko ogarniać, tak żeby do koncalutego wszystko było dopięte na ostatni guzik. Mam nadzieje ze nawet jak synuś będzie się spieszył na ten świat to i tak nie wcześniej niż w marcu.
Dziewczyny te, którym ciąża mocno daje w kość odpoczywajcie jak najwięcej. A do przygotowania wszystkiego jeśli nie męża to inną bliską osobę musicie zaangażować. Bo długie prasowanie zdecydowanie odradzam. A dobrze by było jeszcze te kilka tyg wytrzymać.
Kończę, bo palców od pisania na Tel juz nie czuje. Tak zdretwialy...

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj wyprałam pierwszą partię jasnych ubranek, tych partii jeszcze min z 4 .Nie wiem kiedy ogarnę to prasować, dodam że nie jest to moja najulubieńsza czynność...

Ja wyspałam się dziś królewsko.Tylko dwa wstawania do wc, także luksus.Jeszcze poleguję w łożku i sącze Inke, rezygnuję jednak ze zwykłej kawy, coś mi nie służy :(

Współczuję wszystkich zarwanych nocy, ja do wczoraj tak miałam, że budziłam się co chwilę a potem zasnąć nie mogłam.Nie funkconuję potem prawidłowo, cały tydzień chodziłam jak zombiak :(

Miłej, leniwej soboty!!! Ja zaraz zakupy i sanki z młodzieżą moją :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Ataa bierz normalnie codziennie do wizyty u endo ale w dniu pobrania krwi na tsh i ft4 nie bierze się euthyroxu rano bo fałszuje wynik. Dopiero trzeba wziąć tabletkę po pobraniu krwi odczekać te 30 min i zjeść śniadanie.

Ewee ja mam nadzieje ze po porodzie mi wszystko wróci do normy jak przed ciążą i pożegnam się z euthyroxem na zawsze. Musze się dokładnie zapytać gin w jakim momencie mam odstawić lek i zrobić kontrolne badanie po porodzie.

Po porodzie szczególnie dziewczynki będą miały badane tsh czy ta niedoczynność im się nie udzielila ale dość rzadko trzeba maluszkom dawać euthyrox.

Ja chyba poczekam do lutego i rusze powoli z praniem i prasowaniem. Mam zamiar uprac w loveli tez moje koszule do szpitala i poszwy w które będę wkładać wyprane i wyprasowane ubranka i do komody żeby się nie kurzyly.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Nie zamierzam sie teraz zamartwiac i juz zostawic temat tarczycy bo czuje cala soba ze sie przestraszylam... ale dzięki Wam moge sie odpowiednio przygotowac do tej wizyty. Nie mogę utracic pozytywnego myślenia.. a jakos tak od rana mam taki nos na kwinte.. im dluzej biore luteine tym bardziej odczuwam hustawki nastroju, na szczęście jeszcze mdłości nie wystapily..

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj wyprałam pierwszą partię jasnych ubranek, tych partii jeszcze min z 4 .Nie wiem kiedy ogarnę to prasować, dodam że nie jest to moja najulubieńsza czynność...
Ja wyspałam się dziś królewsko.Tylko dwa wstawania do wc, także luksus.Jeszcze poleguję w łożku i sącze Inke, rezygnuję jednak ze zwykłej kawy, coś mi nie służy :(
Współczuję wszystkich zarwanych nocy, ja do wczoraj tak miałam, że budziłam się co chwilę a potem zasnąć nie mogłam.Nie funkconuję potem prawidłowo, cały tydzień chodziłam jak zombiak :(
Miłej, leniwej soboty!!! Ja zaraz zakupy i sanki z młodzieżą moją :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Uff, w końcu spałam, ale kolejny raz obudziłam się z takim bólem serca/piersi, że bałam się przekręcić. Nie wiem o co chodzi, ale jak śpie na tym lewym boku z poduszką to w nocy się budzę z takim bólem, że aż męża na nogi zrywam.
Luteiny wczoraj dwie i przy tym zostaje, mdłości jeszcze niestety nie ustąpiły, ale przynajmniej spałam.

Vena bidulo :* ja wiem, że Ty jesteś daleka od narzekania, ale jak już mówisz, że skurcze tak często i że boli to zaczynam się martwić :(

Flawia właśnie miałam się pytać dziewczyn w czym te ubranka przechowywać w komodzie jak wypierzemy i naszykujemy je, żeby się nie zakurzyły, u Ciebie poszewki na pościel tak? nie wpadłabym na to.

To pomyślę jeszcze z tą pościelą, może rzeczywiście kocyk/rożek na początek, choć dla mnie spanie pod kocem to nie spanie, muszę mieć pościel.

Odnośnik do komentarza

Mo ja też się zastanawiam bo od przyszłego tyg chce ruszyć a właściwie ruszyć męża z praniem i prasowaniem a jeśli poród jednak byłby o czasie to już takie nie świeże będzie. .. a planujecie prac wszystkie kocyki rożki itd? Tez cały rok- no może poza upał ami gdzie śpię na go bez oktycia- śpię pod ciepła kołdra wiec nie wiem czemu dzieciątko ma mieć tylko kocyk...

Odnośnik do komentarza

Dziekuje wszystkim za pomoc w obliczeniu tygodnia ciazy.
Vena kochana trzymaj sie dzielnie musimy jeszcze troche wytrzymac.
Ja wczoraj caly dzien spedzilam na hematologii, czekajac na plytki po przetoczeniu moglam wrocic do domu.
Naszczescie trafilam na moja dawna Pania doktor i bede pod jej opieka.umowilysm sie w srode na oddziale na klejna kontrole.Pocieszyla mne ze hemoglobina do 3tyg powinna sie utrymac na poziomie powyzej 10 po ostatnim przetoczniu.czerwone krwinki maja dlugo zywotnosc. Gorzej z plytkami zyja ok tygodnia i tak bede musiala mniec przetaczane.
Wczoraj na oddziale wszystki pielegniarki mni pamietaly, byly super pocieszaly, wspieraly. Niebylam kolejna anonmowa pacjetka tylko ich ,,Kiniula,, i w takiej atmosferze powinno sie leczyc pacjentow.

Odnośnik do komentarza

majtynkabo koldra jest za duza i za gruba dla dziecka. Sama zobaczysz jak przykryjesz dziecko. Powinien byc cienki kocyk i do paszek zeby dziecko nie zakrylo sobie twarzy bo dziecko sie nie\odkopie samo. Rozek i kocyk w zimniejsze dni wystarczy a w cieplejsze rozek. Moja corka ma 82 cm majac 17 mies i jeszcze duzo koldry jej zostaje a co dopiero takie malenstwo. Tyle ze wieksze dziecko sie potrafi odkryc a malutkie sie zadusi.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Miila mnie tez ostatnio bolało serce, tzn bardziej to było takie mocne kłucie, wystraszyłam sie bo trwało to ok godzinę, pozniej troche przeszło ale jednak czułam do wieczora (bo przytrafiło mi sie to w południe w pracy), od tego czasu narazie sie nie powtórzyło ale nadal nie wiem co to mogło byc, czy to jakiś ucisk młodej na jakas żyłę, nie wiem.

Odnośnik do komentarza

W ogole od kilku dni przestałam brac witaminy bo mnie postraszyli (położna) ze dzieci sie rodzą wielkie i ze te witaminy i tak nie dają za duzo i mamy kontrolować morfologie, ewentualnie przy spadku zaczac uzupełniać. Sama nie wiem bo boje sie ze nie dostarczam wszystkich potrzebnych składników. Zaczęłam pic olej lniany po 2 łyżeczki dziennie bo słyszałam ze ma super właściwości. Czy wy dziewczyny bierzecie witaminy?

Odnośnik do komentarza

Ja w pierwszym trymestrze brałam codziennie teraz wezmę raz na 2-3 dni, dzieci raczej nie rodzą się wielkie po witamina ale po wysokiej insulinie- częstych wahania glukozy. Nie biorę na codzień bi kolejne 2 tabletki do potknięcia mnie oddychają, badania mam ok. Nie robiłam tylko witaminy D a ona lubi być w niedobrze zwłaszcza o tej porze roku. Suplementy biorę bo nie zawsze niestety mój jadłospis wygląda tak jak wiem ze powinien wyglądać, nawet Ca nie osiąga raczej zwykle.

Odnośnik do komentarza

Pauu ja w pierwszym trymestrze brałam codziennie, teraz też się staram (Femibion 2 + dha), ale czasem przeocze. Moja gin ostatnio zapytała czy biorę i pytała o te kwasy dha własnie, więc to może jednak jest istotne. Nie wiem co ma wpływ na wyższą wagę urodzeniową dzieci, ale prawda jest taka, że teraz 3,5 kg to chyba ta jedna z niższych wartości, rodzą się klocki po 4-4,8 (u nas w rodzinie dziewczynka 4800).

Odnośnik do komentarza

Miila biorę te same, DHL miało wiele badań dot wpływu na rozwój siatkówki i mózgu, nawet były badania ze dzieci kobiet suplementach mają wyższe iq ale tego ostatecznie nie potwierdzono, tak czy inaczej jest to niedoborów w naszej diecie- dziewczyny w Norwegii poprzez dostępność świeżych owoców morza mają lepiej. Ja teraz wisze z zakupami i gotowaniem na umiejętnościach męża a te są trochę ograniczone choć bardzo się stara- dziś będzie gotowa zupę buraczkowa pod moim nadzorem, niestety dotychczas dwie lewe ręce w kuchni , wychowany przez mamusie i babcie które zawsze położył gotowe. .. nie chce tak skrzywdzić mojego syna; )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...