Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Anna205 te choroby to na pewno z przedszkola, bo syn był zdrowy do środy, później przedszkole jeden dzień i do czwartku już był chory...dalej to już idzie kaskadowo :(

Co do tych butelek to ja mam Playtex vent air (zdjęcie wyślę Ci za póżniej, bo są w użytku młodego ;)) . Jest jednocześnie z systemem wentylacji dna i wygięta, żeby redukować ryzyko infekcji ucha. Chodzi o pozycję przy karmieniu, proste butelki często utrudniają jedzenie (szczególnie pod koniec) w pozycji uniesionej. W związku z tym częściej dochodzi do zalania małżowin uszu i samego ucha, patrz dalej może to sprzyjać infekcji ucha...
W Polsce z tego co wiem tej firmy nie ma, ale podobne robi canpol i MAM
tu masz filmik o co chodzi z tym zaworkiem. Butelki rozkłada się tak fajnie, że mycie i sterylizacja jest bajecznie prosta.

http://www.mambaby.com/shop/pl_pl/butelki-kubeczki/butelki/mam-anti-colic-160ml-1501.html

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Anna tu jest coś lepszego niż zdjęcie mojej butelki. Na tym filmiku jest pokazane o co chodzi w tych butelkach. Myślę, że prezentacja jest na tyle czytelna, że język ang nie jest problemem. Po pierwsze system utrzymuje powietrze z dala od mleka w odróżnieniu od systemów odpowietrzania przez smoczek, dzięki temu dziecko nie łyka go z mlekiem. Dodatkowo kształt smoczka też sprzyja redukcji łykania powietrza z jedzeniem. Wszystko razem ma na celu imitację naturalnego rytmu karmienia piersią, gdzie dziecko praktycznie nie połyka tyle powietrza co ze zwykłych butelek. Plus pozwala na pozycję uniesioną przy kamieniu przez cały czas. Na te przeszłam z butelki Medeli ze smoczkiem Calma. Uważam, że te w moim przypadku sprawdzały się o wiele lepiej: chłopcom przestały dokuczać bolesne gazy i praktycznie nie ulewali. To były główne problemy przy Medeli.

Jeszcze jedna uwaga przy butelkach szklanych, moje dzieci wszystko testują pod kątem wytrzymałości na kamieniu przed kominkiem ;) Trzeba mieć na uwadze, że przy większych dzieciach już siedzących rzucanie szklaną butelką może być ryzykowne przy kafelkach na podłodze.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Marta dlatego wymieniłam canpol babies ;) u mnie ich nie sprzedają. Nie promuję tej butelki, ale pokazuje rozwiązanie, które pomogły moim dzieciom. A co do ubrań … cóż bardzo lubiłam firmę TUP TUP, ale jakość nie ma porównania z Absorą. Są fajnie do pierwszych kilku prań później już tracą kształt i się pojawiają dziurki … po drugim synu zostały kilka sztuki ze sporego zestawu, bo mieli fajny design i kupiłam z wyprzedzeniem do 2 lat. Chętnie wspieraniem polskich producentów o ile ich produkty się bronią dobrą jakością. Mogę polecić bardzo dobre nosidła i chusty
http://www.babytula.pl/collections
;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny :)
tak czytam ,że już niektóre kocyki mają, ubranko,fotelik,wanienkę a ja nadal nic... Jakiś czas temu z chlopakiem uzgodniliśmy ,że jakiekolwiek rzeczy dla malucha będziemy już powoli kupować i kolekcjonować po nowym roku. Więc za niedługo i ja będę miała okazje rozczulać się w ubrankach, kocykach itd :)
Co do wanienek to jestem za nimi w 100% jak zobaczyłam te "wiaderko" do mycia to pomyslalam o nieee, być może dlatego ,że nigdy go nie uzywalam a wolę bardziej sprawdzone rzeczy.

Odnośnik do komentarza

No to i mnie dopadlo przeziebienie:( nos mam zatkany, gardlo drapie, kaszel...
Vena wspolczuje straszliwie tych zatok. W Polsce dostalabys jakis antybiotyk, ja w poprzedniej ciazy dostalam augumentin jako lek ktory bedzie mniejszym zagrozeniem niz stan bakteryjny ktory mialam.
Moze sprobuj poszukac w aptekach systemu do plukania zatok, w polsce sa takie, poszukam zaraz w necie i Ci podesle.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry (pytalas), ja trafilam do szpitala w 30 tyg z krotka szyjka chyba 2 cm i rozwarcie 0,5 cm, mialam skurcz jeden silny i mialam lezec i tylko siusiu i mycie. Dostalam sterydy w pupe bo mysleli ze urodze. Teoria lezenie a praktyka: wstawanie po jedzenie bo nikt nie podal,wstawanie do wc-stanie w kolejce, bo sala na koncu, jak bylo badanie to np wszystkie 16 osob mialo stac pod gabinetem wiec stanie i chodzenie na usg na inny oddzial, chodzenie po polozne bo noe bylo jak wolac. Szyjka po 2 tyg byla juz 1,5 na 1,5(rozwarcie) nie wiem jak dalam rade 5 tyg utrzymac ciaze. Kolezanka miala to samo ur w 33 to szybko podali mi kolejne 2 zastrzyki sterydow i po 10 dniach ur dziecko wywolali bo rozwarcie na 4 cm a bali sie bakterii (mala miala po porodzie zapalenie pluc wewnatrzmaciczne) i kolejny tydzien z dzidzia w szpitalu.
Hmm powiem Wam dziewczyny ze juz meczy mnie ciaza;( mielismy remont, do wczoraj sprzatanie, musialam trzymac corke w 1 pomieszczeniu wiec tez sie wymeczylysmy. Brzuch boli po kazdym dniu. 10tego mam usg i az noe chce isc bo sie boje, mam juz dosyc nerwow. Wlasnie\po 3 tyg pozegnalismy przeziebienia z domu w tym ja i corka 3 tyg a reszta po kolei.zbowu wymotuje;(( noe mam sily, nie dosypiamy przez corke.
Co\do komod itd ja mam stare rozwiazanie mam naszych, kapanoe w wanience na stole w pokoju, szybko w recznik i na kanapie ubieranie i cycus. Corka ma 15 moes i dalej w wanience tyle ze w wannie bo sie miesci a nie chce sie klasc (boi sie) wiec moze tak tym bardziej ma duzo wody bo wanna za duza a my i tak juz mamy potezne rachunki za wode. W wanience a jak juz bedzie chciala poplywac to do wanny a za poltora roku roczniak i ona beda juz chlapac sie razem w wannie.
Ja dla corki nie kupilam ani jednej butelki. W 6 moes kupilam jej kubek niekapek lovi i pilq wode do jedzenia i teraz pije i nawet uchwyty wyrzucilam bo trzyma\bez. Jedna do wody druga do mlekab teraz do mleka bo od roczku pije wode z butelki z dziubkiem. Kazdy pediatra zaleca od 6 mies jesli dziecko jeszcze je z piersi to wode lub mm po 6 moesiacu noe podawac smoczkiem tylko przez niekapek. A ja nie dawalam ani smoczka do buzki ani do butelki i nie bylo odzwyczajania. Chociaz gdyby moja corka zaczelaby ssac kciuka to dalabym smoczek ale nie bylo takiej potrzeby.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

U mnie sprawdziły się butelki dr brown bo też mają specjalna rurkę w środku która odprowadza powietrze. Chociaż teraz kusi mnie żeby kupić avent bo też mają linie przeciwkolkowa a są najlepiej dostępne. Chwalił sobie id nich złotą butelkę ze smoczkiem tronprzeplywowym szczególnie kiedy Franek zaczął mieć zagęszczanie mleko kleikiem.
nat34 wiem ze mogę dostać te kocyki taniej np w świecie dziecka ale na stronie producenta mam wszystkie wzory;)
secondtry a skąd złapałas to? Synek zaraził? Kuruj się.

Moje dziecko dziś rzygalo całą noc......Wczoraj byliśmy na warsztatach świątecznych i zaszkodziły mu pierniczki.......biedny rzygal co godzinę. ....teraz śpi a ja nieprzytomna jestem bo mam dziś panią od porządków i tak chciałabym się też w coś zaangażować a siły nie mam......

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Dziewczyny, mam pytanie,

Czy ktoras z was odczuwa takie dziwne ruchy w macicy? Cos jakby wibrowanie, pulsowanie... Najpierw myslalam, ze to dziecko i sie wystraszylam, ale potem wyguglowalam objawy po angielsku (wieksza ilosc odpowiedzi :)) i laski twierdza, ze to macica tak pulsuje przez to, ze sie rozciaga.
Polowkowe mam w srode i zapytam lekarza, nic oprocz tego sie nie dzieje, nie ma krwawien czy bolu, tylko te wibracje. Krotkie (kilka sekund) ale nawracajace...
Marta (20t4d)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny:) mam taki problem a mianowicie kiedy w nocy wstaje na siku brzuch jest dosyć napiety i pózniej po opróżnieniu pęcherza kłuje mnie w okolicach pępka i trzyma do rana. Jak obracam się z boku na bok to tez boli:( Rano jak wstałam i poszłam siku to tez bolalo:( Czy któraś z Was miała coś podobnego? Nie wiem czy panikować?

Odnośnik do komentarza

ja miałam pulsowanie i kłucie w pochwie.po wczorajszej wizycie u gin stwierdziła ze miałam początek infekcji pochwy.czasem powiedziała ze moze sie szyjka skracac , u mnie okazała sie infekcja dostałam jakis lek i czekam.juz przynajmniej nie pulsuje ani nie kłuje.zróbcie sobie test ph pochwy zeby ewentualnie wykluczyc infekcje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny,

Po pierwsze współczuje przeziębionym, ja na razie jakoś się trzymam, ale muszę się uspokoić ze sprzątaniem - tak apropo, bo ostatnio nieźle przesadzam i brzuch mam coraz twardszy - choć może taki ma być? nie wiem sama. Dzisiaj mam połówkowe więc zapytam czy jest ok, trzymajcie kciuki proszę, mam nadzieję, że mały jest zdrowy i wszystko w porządku.

Któraś z Was wrzucała tu kocyk z adaboo (strona), dzięki! jest dużo taniej niż na tych co miałam zapisane - mam na myśli m.in pieluszki muślinowe Aden + Anais itd. zrobię dzisiaj jakieś małe zakupy :)

Muszę się Wam pochwalić, że chodzę do dentysty, byłam już drugi raz i zrobił mi 3 zęby, taka ze mnie panikara a jakoś dałam radę, także nie odkładajcie tego dziewczyny, mnie zmusiło to, że łamała mi się szóstka - lekarz powiedział, że tak długie wymioty mają na to wpływ bo cofają się kwasy z żołądka no i że ciąża trochę rujnuje uzębienie, dlatego lepiej działać od początku niż potem płakać :(

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny
chyba mam dzis jakis spadek formy psychicznej, smutam.
w nocy znow czułam w podbrzuszu takie uczucie jak na okres. podobnie jak niektóre pisały czuję takie napięcie, czasami twardnienie w podbrzuszu. Postanowiłam zadzownic do lekarza. Planowana wizytę mam na 15 XII. Kazał przyjechać. powiedział, że ok zbadał usg oraz na koźle. Szyjka zamknięta, łożysko przednia ściana. mówił ze jest ok ze to pierwsza ciąża ze nie jestem przyzwyczajona do zmian w środku... kazał brać magnez i luteinę(czy któraś z Was bierze?). Stwierdził ze pewnie wzięłam sie za porządki i aktywność wzrosła.
Zapytał o imię mowie Laura Lub Klara po babci. Zachwycony był Klara.
Chyba jutro skocze do poznania na odstresowanie-jakieś zakupy.
Mała waży 350g (jutro zaczynam 21 tydzień).

Widzę, że kupujecie ubranka, "sprzęt" pełną parą. Ja dostałam trochę. Jakoś troszkę boję się kupować, że może coś.... głupie myślenie.

to się wyżaliłam Wam;)

moze zrobimy taka tabelkę jak marcoweczki z datami porodu? moze z planowanymi imionami? taka statystykę dla siebie będziemy miały??

Odnośnik do komentarza

jakie tablety w ciąży bierzecie?
ja prenatal dha. magnez, kwas foliowy
Dziewczyny czy któraś bierze luteinę?jaka dawkę?
ja mam do ssania 2 razy dziennie kazał brać 100. zazwyczaj chyba jest 50-tka. moze będę brała polowe...
mój lekarz jest przeciwnikiem dopochwowej, mówił ze najlepiej nic dopochwowo żeby nie wprowadzać dodatkowych bakterii

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...