Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Ataa

Foteliki.. duzo czasu poswiecilam by zglebic temat, niestety cena idzie w parze z jakoscia, my mieliśmy pozyczyc od koleżanki ale ostatecznie kupujemy, sami samochodu nie mamy i zalezy nam by dalo sie zamocowac pasami i by to bylo wustarczajace zabezpieczenie bo baza podobno jest pewniejsza, tylko trzeba miec odpowiednie auto,
Dlatego wybralismy cybex aton 4, w ostatnich testach dostal 5/5, wlasnie zapinany samymi pasami, koszt 650 zl
Uzywanego bym nie kupila, kazde gwaltowne hamowanie pozostawia slad na foteliku, poza tym nie da sie stwierdzic czy fotelik nie przetrwal wypadku, powstajace mikropekniecia oslabiaja fotelik, jesli duzo bym korzystala z fotelika tzn miala auto to juz na pewno bym nie ryzykowala, chyba ze od znajomego gdy wiem jaka byla historia fotelika.


Kurcze ostatni test daje temu atonowi 4 tylko 1 , inny cybex ma wyzsze noty, zobacz jeszcze:
http://fotelik.info/pl/testy/2015/

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Faktycznie okres gwarancji na plastik w fotelikach to 5 lat. Dlatego ja się pozbyłam fotelika maxi cosi tuż po tym jak syn z niego wyrósł i wymienilam na pośredni model.mój syn jeździł w tym 0-13 maxi cosi do 7 miesiąca a potem kupiliśmy maxi cosi priori bo się świetnie rozkłada jednym ruchem. Zresztą teraz mamy recaro i podkładkę bo wydać 1600 zł na dwa foteliki to przesada.
Ja nie kupuje bazy bo dziecko jeździ ze mną na przednim siedzeniu żebym miała je na oku.a na przednim fotelu nie ma isofixu wiec to bez sensu. Mi się nie sprawdza opcja z lusterkiem jako podgląd na tył. Albo skupiam się na prowadzeniu samochodu albo na obserwacji dziecka w lusterku.
Zresztą i tak czeka mnie pewnie zmiana auta lub zamiana na samochody z mężem bo chyba z dwójką i wózkiem nie zmieszcze się do mojej toyoty;) plus jeszcze wypady czasem kogoś do pomocy zabrac;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

http://krainamateracy.pl/hevea-materac-lateksowy-baby-120x60-pokrowiec-hevea-p-60.html?ceneo_spo=true http://www.vitmat.com/materace-lateksowe-dla-dzieci/

ja myslalam raczej o takich jak w linkach. Ten z ikei to lateks syntetyczny.
http://materace-dla-ciebie.pl/blog/artykul-lateks-naturalny-czy-sztuczny/

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ataa, najlepszy fotelik montowany na pasy tylko, to maxi cosi pebble plus, tak podajà wszystkie rankingi.Teraz zglebiam temat go maz powiedzial, ze lepiej bez bazy kupic, co by mozna montowac go po srodku, w sumie racja .Cena tego pebble ok 700 zl ale chyba na niego trafi u nas , jeszcze adaptery do wozka... jeny skad brac na to kase? ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

heltinne fajnie z taką dużą rodzinką, zawsze mam duży respekt dla rodziców (oczywiście bez patologii),ale raczej nie odważyłabym się. Choć w głowie siedzi mi myśl,że jak trochę swoje odchowam,czyli pewnie z 10 lat,to zakładając posiadanie jeszcze cierpliwości,zdrowia i jako takich finansów,chciałabym dać jakiejś 2 dzieciaczķów dom.
Vena nie wiedziałam też,że foteliki tak szybko się starzeją.Ten maxi cosi priori też? Kupiliśmy najstarszemu ponad 3 lata temu (właśnie m.in. ze względu na super rozkładanie do spania),teraz jeździ średni i myślałam,że jeszcze będzie dla 3-ciego :/ tzn. 3-ciej :)

http://www.suwaczek.pl/cache/c0496431c5.png

Odnośnik do komentarza

Taka generala teza, którą znalazłam powtarzającą się w wielu miejscach: Eksperci sugerują, żeby fotelików z przedziału wiekowego 0-13 kg oraz 9-18 kg nie używać dłużej niż 5 lat od daty produkcji. Materiały, z których wykonany jest fotelik z czasem starzeją się i zużywają, przez co nie ma stuprocentowej pewności, że w czasie kolizji zapewni ochronę deklarowaną przez producenta. Konstrukcje starsze niż 4 lata nie odpowiadają również obecnym osiągnięciom w tej dziedzinie i znacznie słabiej chronią dzieci. Foteliki z wyższych przedziałów wiekowych: 9-36 kg oraz 15-36 kg są specjalnie przystosowane do dłuższego okresu eksploatacji. Foteliki te mają większą wytrzymałość na zużycie i są zaprojektowane tak, aby przez cały okres eksploatacji (10-11 lat) zapewniały dziecku bezpieczeństwo na bazowym poziomie.
Należy mieć na uwadze, że promienie słoneczne, jak również niskie temperatury mają wpływ na zużycie materiałów. Dlatego niezależnie od rodzaju i marki fotelika nie należy wystawiać go na dłużej w okresie upalnym bądź zimowym na działanie czynników atmosferycznych.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Hej!
Moje zachcianki siegnely granic absurdu...
Wczoraj rano doeiedzialam sie od nauczycielki, ze moj synus nazwal kolege z klasy.... brunost (czyt.brunust czyli dosl.brazowy ser, taki norweski wynalazek, slodkawy twardy ser w duzej mierze mleka koziego, o dosc specyficznym smaku, je sie go nawet z goframi)
Kolega jest zdaje sie z Pakistanu....
Eh rece opadaja...
Zgadnijcie na co mialam kosmiczna ochote przez reszte dnia ;)
Peklam poznym wieczorem, gdy juz sklepy byly pozamykane. No ale od czego jest kochany mezus i stacje benzynowe.....
O 2 w nocy wsunelam gore kanapek z brunostem i dopiero wtedy moglam isc spac...
Mamatita to ja Ci szczerze zycze wiele cierpliwosci, zdrowia i finansow :)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne tak tak, lateksowy :)

Odnośnie fotelików - ja czytałam i widziałam filmik jak zachowuje się fotelik montowany przodem a jak tyłem do kierunku jazdy - tu mowa raczej o tych kolejnych, po nosidle. My na pewno zdecydujemy się na ten 'tyłem' i teraz troszkę żałuję, że nie kupiliśmy go od razu, bo niby jest od 3kg normalnie (Cybex Sirona), teraz natomiast do wózka mamy Be Safe Izi Go for Mima.

Odnośnik do komentarza

Miila my również będziemy 2 fotelik kupować tyłem do kierunku jazdy. Widzieliśmy crash testy i te tyłem montowane są o niebo bezpieczniejsze. Tylko tutaj wchodzi w grę kupno 3 fotelików. Czyli pierwsze nosidło (nasze ma być podobno do 1,5 roku), później 9-18 i ostatni 15-25. To jest wydatek jednak bezpieczeństwo bąbelka jest najważniejsze.
Nie wiem czy wiecie dziewczyny, ale chyba od marca tego roku nie można montować nosidełka na przednim siedzeniu. Nawet jak jest możliwość wyłączenia poduszki.

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Niby sprzedawca gada po to by sprzedac, jednak ten wzbudził moje zaufanie, ma rozne foteliki i wiekszosc w tym samym przedziale cenowym, zaimponowal mi wiedza i szczegolami na temat montowania i jeszcze jak sie to ma do roznych marek samochodow, pamietam ze mowil zeBe Safe to obecnie najlepsza firma na drugi fotelik, koniecznie montowany tylem, a jesli chodzi o pierwszy fotelik to dla woekszosci z przedzislu 700 zl roznice sa minimalne i trudno by wychodzile zle w testach, nie powiedzial ze cybex aton 4 jest najlepszy tylko ze jest bardxo dobry, a moje pytanie brzmialo jak sie ma w stsunku do maxi cosi, zakladajac ze to gorna polka fotelikow,
Czytajac opisy fotelikow cybex najbardziej mi sie spodobal, te be safe tez brzmiały bardzo sensownie, i chcislam sie dowiedziec czy te firmy sa ok, bo nie wiem z czego wynika popularnosc maxi cosi.

Odnośnik do komentarza

Ja sobie nie wyobrażam takiego maluszka przewodzić na tylnej kanapie samego. U nas są dwa samochody i rzadko jeździmy gdzieś jednym i dla mnie to zupełnie naturalne żeby maluszek był ze mną z przodu.
A ten przepis od marca to sprawdzę z ciekawości bo było wiele zamieszania z ta nowelizacja przepisów o prawie ruchu drogowego.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Doczytalam;) ustawa stanowi teraz ze można przewozić dziecko w foteliku na przednim siedzeniu tyłem do kierunku jazdy ale zmiana dotyczy poduszki powietrznej.W przepisach dotychczas obowiązujących sam fakt posiadania poduszki powietrznej wykluczal przewożenie dziecka w foteliku a teraz nie ma to znaczenia ważne żeby poduszka była nieaktywna czyli wyłączona.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie w 100% procentach, że ten drugi fotelik tyłem do kierunku jazdy to najlepsze rozwiazanie, tez czytałam o testach i względach bezpieczeństwa.
Zwariować można z tymi fotelikami normalnie, od przybytku głowa mała...
Jak macie jeszcze rankingi inne czy co wklejajcie, chętnie poczytam, bo już mam wielji kołowrót we łbie...

Heltinne, znam ten ser, niezły serowa jazdeczka tak w ogole ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Hej,

Za 3 tygodnie Swieta, ciekawe czy w Polsce dostaniemy w świątecznym pakiecie śnieg;) przydałby się dla dopełnienia atmosfery.

Fotelik pierwszy posłużył mojemu synkowi do 7 miesiaca zycia, kluczowy parametr przy zmianie na większy model jest wzrost dziecka. Glowka nie powinna wystawać za obreby gorne fotelika. Czasem jak patrze na rodzicow ktorzy noszą w nosidlach dzieci roczne lub starsze, nie stosujac sie do tej zasady to sie zastanawiam gdzie odpowiedzialnosc....

Pierwszy fotelik mialam portugalskiej firmy Bebecar razem z wozkiem, kolejne juz maxi cosi i recaro. Zawsze kupujemy nowe i tym razem tez tak zostanie ze wzgledow bezpieczenstwa, po to w sumie są foteliki, zeby maxmalnie chronic nam dzieci.
Uzywane foteliki, maja juz obniżone parametry bezpieczeństwa! Jestem w stanie zrezygnowac ze swoich wydatków na kremy, ciuchy i inne bzdety, zeby kupowac nowe foteliki, bezpieczeństwo najważniejsze.
Nie zebym sie jakos madrzyla, piszę to Wam jako inzynier, bo mimo ze od 10 lat pracuje w HR, skonczylam politechnikę, zarzadzanie i inzynierię produkcji. Wiem jak zachowuja sie tworzywa sztuczne poddawane sukcesywnie różnym obciążeniom i napreżeniom, nawet tym drobnym podczas zwyklej jazdy czy hamowania.
To co napisala Vena, o trwalosci materialow jest tez absolutnie kluczowe.
Dodatkowo, tu juz przyziemny aspekt, ale kazda firma ubezpieczeniowa weryfikuje w wypadkach z dziecmi czy foteliki nie sa starsze niz termin podany przez producenta.
Sama mam w garazu 5 letnie maxi cosi i juz tylko kosz go czeka, bo nawet nikt z naszych znajomych nie odwazyl sie na uzywany fotelik dla wlasnego dziecka. Inzynierowie....:)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Nat34 dlatego właśnie ja juz przestalam czytac, bo to i tak minimalnie bedzie sie zmieniac, moja pierwsza myśl byla w kierunku cybex, spodobal mi sie, potwierdzilam ze jest bardzo dobry i zakonczylam temat. Mysle ze wiecej bedzie zastanawiania przy kolejnym foteliku, bo tu juz bedzie cala masa mozliwosci.. chociaz wstepnie ta firma be safe wzbudzila moje zaufanie, ale na to przyjdzie czas :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...