Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Olka to ty pytałaś o prezent na roczek? Może taki samochód "jeździk" (my dostaliśmy lokomotywę z chicco), albo taki stoliczek interaktywny (mamy z toys'r'us) a z grających prezentów mamy jeszcze nocnik z melodyjką jak dziecko zrobi siku. Wczoraj mielismy przygodę, bo synek szedł do wanny na golska i pokazywał gdzie ma brzuszek, pępuszek itd i mowię: a gdzie masz siusiaczka co siusiu robi psi psi si? A on zaczął sikać na podłogę! Na szczęście na kafelki, ale trochę się przestraszył jak wybuchnęliśmy śmiechem:)
Mąż dziś rozmawiał z teściową jak był sam na sam, na razie o jedzeniu, dokarmianiu i niezdrowych produktach. Wypracowałam sobie pewne rzeczy z nią wcześniej, to i z wnukami sobie poradzę. Tylko jak zwracam uwagę to do niej długo nie dociera, a nie chcę być niemiła czy wkraczać na wojenna ścieżkę. Drugi krok robi mąż, a jak nie zadziała to dopiero wtedy poważniejsze kroki (nie będę przyjeżdzać z dziećmi do nich)...
My też mamy monitor angel care.
Śpiące królewny! Śpijcie ile chcecie bez wyrzutów!:)
Co do żłobka to ja planuję posłać syna od września, będzie miał skończone (w lipcu) dwa lata. Udało mu się z tym moim l4 ciążowym:) teraz chyba też wezmę roczny macierzyński. Ale chcę żeby miał kontakt z dziećmi, z grupą, z "paniami". Na publiczny chyba nie mamy szans (oboje rodziców, oboje pracujący), ale muszę syna zameldować w Poznaniu i będziemy liczyć na dopłaty.

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Moja lista z gemini:
- TOPFER, balsam na wiatr i niepogodę, 75ml
- OILLAN Baby, płyn do mycia i kąpieli 2w1, od urodzenia, 400ml
- Podkłady higieniczne, SENI SOFT, 60cmx60cm, 30 sztuk
- AKUKU, wkładki laktacyjne, 64 sztuki
- AVENT, silikonowe osłonki na piersi, standard, 2 sztuki
- UNIMER BABY, Natrium Chloratum 0,9%, 50 ampułek po 5ml (sól fizjologiczna)
- CLEANIC Kindii, Baby Sensitive, płatki kosmetyczne dla niemowląt, 60 sztuk (podobno większe niż zwykłe)
- Kompresy MEDICOMP, jałowe 5x5cm, 50 sztuk
- DZIDZIUŚ, płatki mydlane do prania, od pierwszych dni życia, 400g
- OCTENISEPT, Płyn, 50ml (podobno można też swoje rany psikać)
- AKUKU, majtki siateczkowe, poporodowe, wielorazowe, rozmiar M, 2 sztuki
- Juvit K+D3, krople doustne dla dzieci od 2 tygodnia życia, 10ml
- ETJA, Olej ze słodkich migdałów, 50ml (będę używać zamiast oliwki, sama również pyszczek sobie będę smarować na noc)
- Wiesiołek OleoVitum, 72 kapsułki (przygotowanie do porodu, tak samo powyższy olejek)
- BABY ONO szczoteczka do zębów i masażu dziąseł (warto nawet używać przed pierwszymi zębami by pozbyć się resztek mleka z dziąseł, tak radziła położna)
- BABY ONO, bezpieczne nożyczki
- Podkłady higieniczne, poporodowe BELLA MAMMA, 10 sztuk
- BABY ONO, podkłady poporodowe, 10 sztuk (nie wiedziałam, które podkłady mi spasują, więc wzięłam dwa rodzaje)

niektóre produkty zamówiłam podwójnie, do tego kilka rzeczy do domu i zapłaciłam 380 zł (ale kupiłam dwa opakowania femibionu dla siebie), za przesyłkę mi nic nie policzyło.

Odnośnik do komentarza

Tak Lilijka octenisept jest też dla doroslych bo siostra uzywala po operacji.
Ja bym chciala isc po roku do pracy, ale moj maz nie chce o tym słyszeć. Mowi, że zniszcze dziecku dzieciństwo i takie tam pieprzenie. To, ze u niego siostry siedza po 10 lat w domu i bawia dzieci to nie znaczy, ze ja chce tak samo. On sie pewnie boi zdania tesciowej.
Renatka biedactwo. Ale na Ciebie duzo spada problemów. Mam nadzieję,że maz wroci szybko do domku i wszystko sie ulozy. Trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza

Właśnie lezałam sobie na boku i trzymałam rękę tak nisko na brzuchu, bo mała tam co jakiś czas się odzywała. Leżę, leżę aż tu nagle pod ręką przesunęła mi się taka wielka gula! Aż się wystraszyłam, ale nigdy jeszcze tak wyraźnie nie poczułam młodej :) Była tak mega blisko, jakby w ogóle nie była w macicy :D Super uczucie!

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Renata współczuję z tym udarem.... Zdrówka dla męża....monimoni to wcale nie są błahostki ani nie brzmi to głupi.... To jest lekceważenie twojego zdania i jeszcze nastawienie małego że ona jest ta dobra, a ty nie. Mam to samo z babcią swoją. Mieszka z nami i musiałam przejść z nią boję żeby mi syna nie wychowywala.... Mama czasem coś zrobi co mi nie pasuje, ale jej powiem, potrafi przeprosić że nie pomyślała, czasem coś głupiego wymyśli to jej też wytłumaczę i tyle. Ostatnio wymyśliła żebym ochrzcila mała nas święta wielkanocne..... Cesarska będzie Max tydzień wcześniej.... Szybko jej to wybilam z głowy.... Nie narzuca się z niczym.
Aha też nie lubię tekstów typu "jak wy sobie dacie radę itp" nonormalnie jak wszyscy.....
Kalae co do gemini to to co potrzebuje to mi tam wypada najtaniej, kiedyś doz był oplacalny Ale już nie jest ( dla mnie) melissa Ma porównywalne ceny Ale nie zawsze jest wszystko co potrzebuje. Ola pralkę to bym chciała żeby mi ktoś kupił :p Ale od chrzcin wara:) z Michałem to wiesz wdech wydech..... Teraz dla was czas próby.... Ciąża macierzyństwo, potrafi rozwalić nawet małżeństwo, Ale też potrafi scalic bardziej, różnie. Poza tym jak mówisz ze dwa lata na odległość to teraz się poznajcie dopiero... 3mam kciuki za was.
Ktoś pisał o alergii na laktoze, nie ma czegoś takiego.... laktoza to cukier mleczny i nie tolerancja objawia się ze strony przewodu pokarmowego. Poza tym wystarczy zastąpić mleko innym źródłem wapnia, nie spozywalam mleka pod żadną postacią w ciąży i syn nie ma problemów z kosccem. A jescze co do laktozy -podnosi cukier. Z wyprawka utknelam.... Z drugim dzieckiem wydaje mi się ze mam na wszystko czas.....może jak poznam datę cc to ogarne temat...

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

W takim razie cieszę się, że zamówiłam ten octenisept. No i na oparzenia mam w domu linomag.

Ja na pewno biorę roczny macierzyński, potem zobaczymy co będzie. Niestety z opieki moich rodziców muszę zrezygnować biorąc pod uwagę co było w święta. Już widzę ten foch i niezrozumienie z tej decyzji mojej mamy, potrafi się obrazić jak małe dziecko, Ehh ;(
Może będę już w kolejnej ciąży?! Bardzo bym chciała!

Jeśli ktoś z rodziny będzie się wtrącał w wychowanie moich dzieci lub będzie podważać mój autorytet to nie zamierzam siedzieć cicho.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wiem ze temat był już walkowany ale musze zapytać wad o zdanie bo juz mi z głowy wszystko wyleciało. 10 dni temu koleżanka urodziła zdrowego chłopca, wszystko było pięknie ładnie aż do momentu jak maluch dostał w drugiej dobie szczepionkę i od tej pory cały czas ma gorączkę i przetransportowano go do szpitala specjalistycznego. No kurde aż się wystraszylam bo dwoje dzieci rodziłam i było wszystko ok i nie wiem co teraz powinnam zrobić. Wy będziecie szczepić dzieci zaraz po porodzie?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3k9a7suot.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
Tak Lilijka octenisept jest też dla doroslych bo siostra uzywala po operacji.
Ja bym chciala isc po roku do pracy, ale moj maz nie chce o tym słyszeć. Mowi, że zniszcze dziecku dzieciństwo i takie tam pieprzenie. To, ze u niego siostry siedza po 10 lat w domu i bawia dzieci to nie znaczy, ze ja chce tak samo. On sie pewnie boi zdania tesciowej.
Renatka biedactwo. Ale na Ciebie duzo spada problemów. Mam nadzieję,że maz wroci szybko do domku i wszystko sie ulozy. Trzymam kciuki :)

a to niby dlaczego zniszczysz dziecku dzieciństwo? ja chodziłam do przedszkola od początku i bardzo dobrze to wspominam.

Odnośnik do komentarza

renatka9010
Ja czekam na swoja kolej do lekarza , niestety kolejka jest bardzo dluga:-(
A co do mojego meza to okazalo sie ze to byl udar na szczescie w pore sie zatrzymal bo inaczej mogloby sie zle skonczyc. Zostaje w szpitalu prawdopodobnie do 4 stycznia bo musi czekac na jakies tam badanie kardiologiczne a nie chca go do domu wypuscic bo boja sie ze moze sie nawrocic, chyba ze zwolni sie jakies miejsce to wykonaja wczesniej

Renatka udar???? Jejkus... no wsumie mial paraliz ale szybko mu minelo...

Jejku zawsze myslalam ze to dotyczy starszych ludzi...

Trzymam kciuki za Was mocno!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Renatka trzymamy kciuki za męża, na pewno wszystko dobrze się skończy. Ostatnio sporo się słyszy że w młodym wieku zawał albo udar, coś strasznego. We wakacje z mojego sąsiedztwa na zawał zmarł chłopak 25-letni, zero używek, zdrowy tryb życia.

Co do fotelików to ja dzisiaj byłam oglądać i w 2 sklepach usłyszałam tą samą opinię, żeby nie ufać tak tym iso fixom, bo przy testach zderzeniowych foteliki są zapinane pasami i te gwiazdki ADAC nie dotyczą zapięcia fotelika za pomocą iso fix. Trochę mnie to zbiło z tropu, jak kupowałam swój samochód to cieszyłam się że ma iso fixy do fotelika a wychodzi, że i tak bezpieczniej męczyć się pasami. Bazy do fotelików też podobno bezpieczniejsze są te mocowane pasami a nie iso fix. No i u mnie na sklepach nie mają czegoś takiego jak uniwersalna baza do małego i większych fotelików. Uniwersalne bazy mają dopiero do tych powyżej 9kg, a do 0-13kg trzeba kupić osobno.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

Gorączka mówi o tym ze organizm walczy (albo z żywym wirusem gruźlicy albo z rtecia po wzwb) czy da radę okaże się w przyszłości... oby dziecko było zdrowe. Jeśli doszło do uszkodzenia mózgu nikt pewnie nie przyzna z lekarzy ze to po szczepieniu. Niech rodzice dziecka sprawdza czy lekarze zgłosili NOP bo znając życie pewnie nie.

Odnośnik do komentarza
Gość - misiakowata30

A my wlasnie wrocilismy z zakupow :-) W rossmanie kosmetyki dla Mateuszka juz kupione i dla mnie zel johnsona..promocji sporo na tą karte rosnne..Olka z ta karta stala cena na Pampersy ponizej 40-50 zl..ale nie wnikalam bo ja kupie z Dady..
Nom w pepco wyprzedaze...Mamusia sobie majtaskow nakupywala:D dla dziecka do paznokci akcesoria,sliniaczki itp
A potem Kaufland reczniczki trafilam po 6 zl akurat dla dziecka no

sledzie hihihi..juz 3 rolmopsy wciagnelam ahaha

Odnośnik do komentarza

Ajka to samo mu od razu powiedzialam :) on ma takie podejście bo jego tesciowa i siostry takie maja. I on sie boi ich zdania. Jak mojego kuzyn dawal corke na 10 h do przedszkola jak miala 3 latka to tak go obsmarowaly. Tak samo moja siostrę. Wiec chyba by mnie zjadły jakbym dala Mala po roku do żłobka. Ale ja to mam gdzies. A meza i tak urobie na swoja stronę. A na nianie nie bede oddawać calej wyplaty :D
Miskowata ja tez mam zamiar jutro wybrać sie do pepco i rossmana. Mialam to dzisiaj w planie, ale to przeziębienie mnie zmoglo :p

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...