Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Kasia
Masakra jakaś z tymi terminami, siostry dzieci też miały usuwane migdałki, ale chyba trochę krócej czekała, ale to było kilka lat temu.
Ja dziś rano dzwoniłam do przychodni zarejstrować małego do pediatry na jutro to ledwo mnie wcisnęła, a pediatra tylko raz w tyg. Muszę iść z nim do kontroli, już mu tak nie świszczy mocno w oskrzelach, ale i tak trzeba osłuchać.
Michaś nic nie je, dobrze że chociaż mleko pije.

Odnośnik do komentarza

ja mam chyba do mojej pracy obojętny stosunek.
Mogłabym wrócić później bo mam 41 dni urlopu zaległego plus 26 tego na ten rok, ale nie chce wykorzystywać całego urlopu z 2016 roku, to raz, a dwa chyba mi się uda przenieść, dlatego musiałabym być już w kwietniu w pracy :)
Tak czy siak zostanie mi 37 dni urlopu :D haha (2016 i 2017) także nie zginie mi on :)
Już zaplanowałam 2 tygodnie w czerwcu :)

Odnośnik do komentarza

Kalae, ojej ;)

Peonia, grunt to sie umieć ustawić ;)

Renia, też tak mamy. Nie chce smarkać,,a potem dalej przechodzi, gorączkuje... :( teraz trudno, nie ma,bata. Mąż aspirator przerobil na taki do odkurzacza i to najlepiej wyciąga mu wydzielinę.

Ja dopiero (albo juz) w czerwcu wracam. Chwilo, trwaj!!!!!

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny c nie trzeba najpierw tego urlopu wykorzystać zaległego?
Ja to się boję powrotu do pracy. mam nadzieję że wszystko się ułoży pomyślnie i nie będę musiała wracać teraz raz w tygodniu czasem dwa ni wystarczy obecnie.
Olis dziś zrobił sam kilka kroków poszedł by dalej ale się zorientował że idzie sam i sobie usiadł.
Dziś dziewczyny dzwoniłam do instytutut dziecięcego w Krakowie 6h czujecie? Jak dodzwonijam się do rejestracji to przez to że ma pilne musiałam dzwonią dz lekarza bezpośrednio i znów tam. Razem 6h. Byliśmy wczoraj t lekarza i skierowała nas na immunologie do Krakowa. Ciekawa jestem co małemu wyjdzie oby nic poważnego. A od kilku dni wychodzi mu pokrzywka na czole zazwyczaj.
Jakoś tak ni dziwnie że już pomału trzeba do pracy wracać... a pparę Was planowalo ciążę. Lilijka starasz się?

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

Kalae mi w kadrach powiedzieli, że muszę wykorzystać zaległy urlop, mi wyszło 55 dni. Jak chcesz iść na wychowawczy to musisz mieć wykorzystany cały. U mnie dziewczyny dodatkowo szły na l4 na dziecko na rehabilitacje to jest zazwyczaj 2 miesiące.

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

Ania u nas wygląda to tak:
7-8 mleko 210ml
11 mleko 210 ml lub kaszka
14-15 zalezy jak wstanie obiadek
17 jogurt, kaszka jak nie było rano, deserek, owoce różnie
19.45 mleko 240ml
W miedzy czasie jakiś biszkopcik, a to spróbuje tego co ja jem

Odnośnik do komentarza

~justyna_mama
Kalae mi w kadrach powiedzieli, że muszę wykorzystać zaległy urlop, mi wyszło 55 dni. Jak chcesz iść na wychowawczy to musisz mieć wykorzystany cały. U mnie dziewczyny dodatkowo szły na l4 na dziecko na rehabilitacje to jest zazwyczaj 2 miesiące.

z tego co ja wiem nic nie musisz :)
tak samo nie musisz iść na urlop przed wychowawczym, możesz zaraz po rodzicielskim iść na wychowawczy.
A urlop za 2016 masz prawo wykorzystać do końca 09.2017, tak samo jak każdy inny pracownik któremu został urlop z 2016 roku.

Dlatego też ja wykorzystuje 15dni za 2015 i 12 za 2016, pozostaly urlop z 2016 planuje wykorzystać do 09.2017

Odnośnik do komentarza

No musiałam się ustawić bo co to za narty z młodym na plecach :-) ale Renia wyobraznia Ci działa;)
Poza dziadkami są jeszcze trzy ciocie i kuzyn mlodzian który lubi młodego nosić i zabawiać.

Kalae
hehe ja miałam identycznie jak Ty - 41 dni zaległego no i nowy za 2017. Chciałam sobie zostawić więcej urlopu ale drugi tydzień marca znów przywidujemy wyjazd no i silą rzeczy musiałam sobie dłuższy urlop zrobić.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

~anna13
hej jak jedza wsze maluszki?
moja rano cyc i wypiej czasem pół bobofruta lub słoik owoców mały obiad tzn ok 190 g i cyc co jakis czas i na kolacke ok 230 ml kaszki?a i czasem chrupki z 4

Mieliśmy moment, że tylko cyc cyc cyc i tak prawie przez tydzień..... Kupiliśmy kiełbasę i rozgniecione podawałam i od tego momentu apetyt jest,kaszki nie chce jeść to nie zmuszam
A jajko uczula lekko więc narazie nie daje
Uszykowałam dziś kaszkę w butli i co? Kiszka blada

Odnośnik do komentarza

Renia, jak Michasia kładziesz spac, to kaszle lub na początku choroby bardzo kaszlal? Jak mozna sprawić ulgę w kaszlu?

Mala kaszle... Jutro do przychodni muszę z nią iść. Ale nasz lekarz ma urlop :( a tej pediatry niw lubię i niw ufam jej sposobom leczenia. Ale muszę :( gdyby mala mniej kaszlala. Niby jakis katar ma, ale miala gorszy i jakos tak mocno nie kaszlala :( oby na oskrzela nie poszlo.

Daliśmy materac na ukos. Mam,nadzieje, ze pomoże.

Odnośnik do komentarza

~sylwiaaa 921125
Nie mogę się zalogowac na forum., ale to ja ;-) ja nie będę wynosic tego co się dzieje na fb na forum bo to grupa zamknięta po to żeby to w grupie zostało ;-)
Kalae a było coś ustalane na temat spotkania w Krakowie.?
Ciąża stęskniłam się za Tobą bo dawno nie czytałam co u Was :-*

Czytam i czytam i doczytac nie moge;-) ale dziekuje Sylwia za mile slowo.
Lece zaraz spac a Mala nie pamietam kiedy spala jak dzis. Juz 3h bez pobudki:-) a dzis mnie tak przytulala:-) przemieszcza sie na stojaco, staje bez trzymanki ale jeszcze nie chodzi. Za to wchodzi wszedzie! Ostatnio ja na schodach zastalam
Sciskam kochane i do moze jutra;-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Madika
Ciaza316
Lasencje Marcowencje
Kalae kazala mi napisac:P
Jestem tydzien do tylu i bardzooo powoli nadrabiam ale wiecie jak to swieta i po swietach, goscie i w gosciach. Czas mi ucieka. Ale chce Was nadrobic
Tak jak teraz. Probuje napisac i Szefowa sie przebudzila.
U nas bez zmian raczej. Kilka pobudek w nocy chociaz zdarzylo sie spanie i po 5h z 3 razy moze:-) juhuuu. Ale co sie wtedy dzieje? Ja budze sie co chwila...
Kilka zebow tez sie probuje przebic
Probuje Mala wiecej karmic. Wymyslamy rozne sposoby. Dzis na kolacje zjadla kaszke jaglana - naszym widelcem. Nie nadarzalismy karmic! A tak to dziubek zamkniety
Aha! I Skurcz! Bylismy na kilka dni. Zajezdzamy. A mamusia co? Charczy, prycha i na tabletach. Potem daje Malej jedzenie paluchem!
No i rodzina non stop "no nakarm ja wreszcie, daj dziecku zjesc" itd. 10 mcy karmic piersia?! Z jednej strony pelni podziwu, z drugiej patrza z politowaniem. A ja jestem ze mnie i Mya dumna, rosnie zdrowa, usmiechnieta, uwielbia towarzystwo:-)
Sciskam kochane
Jeszcze tu wroce:-)

Wlasnie myslam o Tobie ostatnio :D I zastanawialam sie co tam u Was dziewczynki i jak dajecie sobie dzielnie rade :D

Ale widac ze ku lepszemu :D

Ja Was wogole podziwiam dziewczyny ze tak dlugo dajecie rade karmic piersia :D Jestescie dzielne i wytrwale :D ja bym wymiekla :D


Czesc Madika:-) sciskam!
Pamietam jak kupowalam staniki do karmienia i wkladki, a tak tylko na krotko, a tu juz 10 mcy:-) gdyby Mala zaskoczyla mm to pewnie dlugo bym nie wytrwala ale jest ok. Mam z tego satysfakcje i mam nadzieje ze Malej sluzy...
spokojnej nocki

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U nas rano jak mały wstanie zazwyczaj ok 7-8 je piers, ok 10 je śniadanie i to róznie owoce mu daje, placki, chleb swój robię, jogurt i do tego jakiś owoc, jajko, ser, wędlinę itP. ok 12-13 je piers. 14-15 obiad. Ok 18-19 piers plus lekką kolacja i w nocy piers. w między czasie jak chce piers to dostaje i np jakieś pieczywo chrupkie, owoce ciasto lub babeczki jak upieke, sucharki ostatnio bardzo lubi itp.

Odnośnik do komentarza

Młody rozmawia z babcią przez telefon:
- Babciu, ciocia z wujkiem pokazali mi flaki.
Babcia konsternacja, mnie przytkało.
- Były takie różowe te flaki.
Po chwili dopowiada:
- Babciu, widziałem też żyrafy.
- A te flaki to miały długie nogi i pióra? - zapytałam.
- Tak.
- To pewnie były flamingi. - powiedziałam z ulgą.
- Tak, tak, widziałem flamingi.

:D

Albo wczoraj. Uderzył się w rękę i mówił jak boli na końcu zwracając się do mnie:
- Siostro, plaster proszę.

Kurtyna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...