Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ciaza316
~strrunka
Ciąża, jak tam? Przesyłam wirtualne tulasy.

Hej hej
Czytam, bardzo powoli. Takze cierpliwosci i dziekuje za pamiec. Humor z reguly mi srednio dopisuje. Jestem niewyspana. To juz prawie 4 mce takiego beznadziejnego spania
Zdrowka i spokojnej nocy wszystkim

Wczoraj po Twoim poscie policzylam i u naz tez 4 msc takiego spania, jak oznajmilam to mojemu mężowi to nie mogl uwierzyć.
Niuska jaki cudny Marcinek. Wszystkiego dobrego dla Was.

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

~Ann1eee
Jade tramwajem to mam chwile na pisanie :p
Madika robilam te frytki z dyni i one wychodza bardzo mieciutkie więc Hania spokojnie sobie poradzi z rozmemlaniem ich ;)
Misiakowata widzę ze mamy te same typy u mnie chlopiec Dawid dziewczynka Natalia ;)

hej :D
Mam nadzieję,że odreagowałaś..hehe a Mati miał byc najpierw Piotrem,potem Dawidem(ale skojarzyłam i nie bardzo) i został Matim :)
wspolczuje tych zebów...u nas cos widać,troszkę marudzi,jak coś to żel pomaga..dawaj ten przeciwbólowy normalnie...
my bierzemy dorosli jak boli zab to i dzieciom trzeba pomóc.Moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Sylwia921125
Madika to bardzo ciezki i bolesny temat. Nie potrafie sobie wogole z tym poradzić. Bronie sie rekami i nogami, ale to trochę za duzo. Maz poprostu wolal alkohol od nas i pochłonął nim cały. Moze bylo lepiej a moze poprostu chcial uśpić moja czujnosc. Nie wiem. Nie wiem co mam dalej robic jak sobie poradze, ale wiem, ze musze byc silna i ze Martynka ma tylko mnie teraz.
Alexan od nas z forum dziewczyny coreczka tez ma zeza na oczku i nosi teraz okularki. Moze warto isc do okulisty po poradę. Z imion dla dziewczynki bardzo podoba mi sie Hania i Laura. Wg jest wiele pięknych imion dla dziewczynek. Jakos dla chlopcow mniej mi sie podoba.
Dobrze, ze ja jestem na fb i tu bo mam wszystkie dziewczyny, ale to tutaj tworzylysmy calosc i nasz klimat. Jakos my z Kalae, Misia i Lilijka potrafimy byc tu i tu =) da sie.

Pewnie,że się da !! :D Bywa ciężko..czasem nie mam czasu odpisac każdemu,ale my tu wiemy,że wszystko przeczytane i duchowo wspieramy he he

Sylwia dasz radę !

Odnośnik do komentarza

maddalena82
Olijaa z moich doświadczeń (a raczej doświadczeń Mateusza:) znośniejszy jest Bebilon Pepti niż Nutramigen (wprawdzie Mateusz pije nie LGG tylko Puramino ale podobno w smaku mało się różnią). Generalnie mleka dla alergików są paskudne i śmierdzą (wg mojego M. gorzej niż pasza dla świń) ale dzieci się do nich przyzwyczajają. My bebilon pepti na początku mieszaliśmy mu ze zwykłym mm zwiększając stopniowo. A na nutramigen przechodził"z marszu" było kilka dni buntu ale jak zobaczył że nic innego do życia nie ma to zaczął pić i teraz nie ma problemu.

Dzieki za informacje. Wlasnie sie boje ze teraz jak juz sa wprowadzone inne pokarmy to ona zamiast kilka dni buntu to przeczeka do nastepnego posilku. A ile mial Mateuszek jak mu wproadzalas bebilon pepti?

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Wpolczuje dziewczyny tych nocek :(
U nas sie poprawiło i to bardzo..Kaszka ok 19 ,potem cyc i 22 już spi do ok 3-4,potem 7-8.
Polecam tez dac do napicia sie rumianku,nie za mocnego,o ile nie uczula dzieciaczka..u nas pomaga,jak brzusio boli,albo wlasnie problem ze snem.

Lilijka Ania do roczku już bedzie miala uśmiech Shakiry z reklamy pasty :D

Odnośnik do komentarza

Sylwia, nie mogę Ci v powiedzieć, że rozumiem co przeżywasz w związku z mężem. Za to z całego serca życzę Ci siły i wytrwałości, bo podjęłas trudna decyzję, ale wydaje mi się, że najlepsza z możliwych.
W moim otoczeniu była rodzina, gdzie ojciec miał problem z alkoholem, a matka stawala na rzesach, żeby było "normalnie" a dziecko miało "szczesliwa" rodzine. Cóż, nie wyszło, a najbardziej żal było tej kobiety, tak slepo zapatrzonej w meza pijaka :(

Pozwolisz że zapytam, gdzie ta dziewczyna z forum była z dzieckiem u okulisty? Tj jakie miasto?

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jo7esm9i7df8f.png
https://www.suwaczki.com/tickers/km5so7esfvb0ei1q.png

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Renia74
Ile śpią wam maluchy w dzień ? Ja kładę małego dwa razy i śpi od 20 min do godz a w nocy z przerwami na jedzenie od 21 do 6.30-7

no on po 20 je troche cyca,no i ok 23...23.30 raz i potem ok 3.40-4..
Dziś chyba od 4 jadł chyba z 4 razy :)

W dzień drzemki są 2-3...po godzinie,czasem 2 godziny
Teraz mi usnął ok 17 i juz wiem,ze szybko nie usnie..ale mam chwile wytchnienia.

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

Mojej przyjaciółce chyba sie nie udało z ciążą..beta spadła..teraz wzrosła..nie wiadomo o co chodzi..w poniedziałek ide z nią do lekarza,żeby sama nie była..P.zajmie się 3 godziny Matim przed pracą..
Mam doła i nawet poryczałam..kuźwa..
To Mati ma chrzestnych :( u chrzestnego poronienie,teraz prawdopodobnie u chrzestnej..tak mi smutno..ja pieprze.:'(

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

~kalae

Jak beta wzrasta jednak to może jest ok, zawsze w tamtym wcześniejszym wyniku mógł być błąd laboratorium. Mam nadzieje, że jednak będziecie w szoku po wizycie u lekarza, w pozytywnym szoku :)

Jeju ja też..tak sie denerwuję..ona tak się nastawia na złe wiadomosci,ale dzis zgłupiała...
naspierw spadło,teraz o ta sama wartość wzrosło..
ale i tak jak na ten tc ciazy to mało...powinno wzrosnąć o 66%
obyś miała racje z pierwszym błędem..choc badanie było w szpitalu wiec nie wiem..
ona tak sie zachowuje jakby juz sie poddala i juz o imprezie z wódka myśli..ale to pewnie dobra mina do złej gry..

dzieki Kalae,Sylwia :*
chyba nie usne z niedzieli na poniedzialek znowu

Odnośnik do komentarza

Misiakowata, a może to była bliźniacza ciążai, a zostanie pojedyncza? Tak mi się nasunęło.

Renia w nocy to nie zliczę pobudek ale śpi mniej więcej od 19.30 do 6.30-7.15. Zawsze w tym oknie 45 minutowy już wstaje na dobre :) w dzień śpi łącznie 3 h ale potrafi tak spać ciągiem lub rozbić to na dwie drzemki.

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

~Lili jka
Misiakowata, a może to była bliźniacza ciążai, a zostanie pojedyncza? Tak mi się nasunęło.

Renia w nocy to nie zliczę pobudek ale śpi mniej więcej od 19.30 do 6.30-7.15. Zawsze w tym oknie 45 minutowy już wstaje na dobre :) w dzień śpi łącznie 3 h ale potrafi tak spać ciągiem lub rozbić to na dwie drzemki.

Też jej to mówiłam dziś...

no ale nawet...w dwa dni powinno jej wzrosnąc o 66%
Czyli jak jest np.800..no to juz ponad 1000 grubo powinno byc...a jej wzrosło raptem o 10 coś tam
czyli tak jakby było 810 :(

Odnośnik do komentarza

ja osobiście, robiłam raz bete, żeby się nie denerwować..
choć pamiętam, że często się zastanawiam, czy maluszek tam jest jeszcze i czy z nim wszystko dobrze. I M mnie zawsze zapewniał, że jest dobrze. Pamiętam jak się denerwowałam przed każdą wizytą u gina.
poza tym nikomu nic mowiłam, bo jednak 25% ciąż kończy się w pierwszym trymestrze.

misiakowata - zawsze jest możliwy błąd, nawet w szpitalu. Na pewno to ciężkie chwilę dla niej i dla ciebie. Przytulam :) i mam nadzieje że obwieścisz nam w poniedziałek że wszystko ok :)

Odnośnik do komentarza

~misiakowata
Mojej przyjaciółce chyba sie nie udało z ciążą..beta spadła..teraz wzrosła..nie wiadomo o co chodzi..w poniedziałek ide z nią do lekarza,żeby sama nie była..P.zajmie się 3 godziny Matim przed pracą..
Mam doła i nawet poryczałam..kuźwa..
To Mati ma chrzestnych :( u chrzestnego poronienie,teraz prawdopodobnie u chrzestnej..tak mi smutno..ja pieprze.:'(

Bardzo to przykre co piszesz, gdyby okazalo się prawdą:( mam nadzieję ze tak nie bedzie.

Dziewczyny a my jutro lecimy a Młoda ma dalej kaszelek. Co prawda tylko wieczorem jak sie kladzie do lozeczka spac sie wzmaga i ją wybudza. Inhalujemy sie dwa razy dziennie i katar widocznie mniejszy ale ten kaszel mnie dobija. Martwię sie ze nie bylo mozliwosci zeby ją ktos dzis osluchal:( czy jesli nie ma innych objawow powinnam sie tym kaszlem martwic? Na co zwrocic uwage jak bede juz za granicą bo bboje sie ze cos przeoczę? Katar mialysmy od poniedzialku a kaszel od wczoraj...

Odnośnik do komentarza

~Magdalenka851
~Lili jka
Dziękuję raz jeszcze za wsparcie.
Dziś nocka podobna do poprzedniej, bez kopania, więc też bez złości. Czasem wystarczyło ją przytulić, objąć. Tak jakby się bała, że jest sama.

Strunka, o rany! Współczuję i jednocześnie życzę zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia!

Olija dobrze, że jesteś :) może wymyślisz coś w sprawie śląskiego spotkania?
No i żelazo nie przedosysje się w mleku lub przedostaje się bardzo mało. Pod koniec ciąży dzieciaczki robią zapas żelaza, który już się wyczerpuje w wieku naszych szkrabów. Dlatego też wcześniaki mają często niedobór żelaza bo nie zdążyły zrobić zapasu.
I też dlatego trzeba w okolicach 6 miesiąca rozszerzać dietę by zdążyć wprowadzić mięso i żółtko.

Wiecie tak wczoraj sobie myślałam o tym jak wspominałyście forum w czasie ciąży, jakie wtedy było. I doszłam do wniosku, że dziewczyny, które definitywnie pożegnały się z forum mogły chociaż napisać, że nie mają już ochoty, czasu czy możliwości się tu udzielać. Taka forma pożegnania.

Ja myślę że nikt z forum się nie pożegnał bo pewnie podczytuje bez czasu na pisanie i wraca prędzej czy później z tęsknoty

A mi sie wydaje ze po tym co pisaly dziewczyny na FB kiedys ze sie odciely od forum i nie chca tu wracac.

Misiakowata ja nie moge sobie ustawic hormonow tarczycy od porodu. Masakra jakas- ze skrajnosci w skrajnosc.

Jeszcze dzisiaj jakies poty mi wychodzily od rana. A przez to ze Hanula choruje to nie mam koedy badan nam zrobic. Juz nawet nie mowie o wizycie u endo.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Alexann
Madika, dobrze rozumiesz, ale konieczny jest czas przeszły: jeździłam sobie karetką do momentu, aż dowiedziałam się o ciąży z Kacperkiem. Niestety, w tym zawodzie od początku trzeba iść na L4, czy się widzi, czy nie - za dużo czynników szkodliwych, dźwiganie, choroby zakaźne, chemia, wysiłek fizyczny itd. Przed zajściem w drugą ciążę zdążyłam przepracować 2 dyżury na intensywnej terapii (umowa zlecenie z innym pracodawcą)... i druga dzidzia. Wiem, że brzmię strasznie, ale dla mnie niemożność pracy w zawodzie to problem i ogromne obciążenie, jestem typem pracoholika i fanatyka własnego zawodu.
Wiadomo, dziecko najważniejsze, dlatego siedzę pokornie w domu, ale łzy swoje wylałam. Cieszę się, że jak się urodzi drugi Zajączek, to po odchowaniu malucha wrócę do pracy, bo trzeciej ciąży zdecydowanie nie zakładam.

My po wizycie u pediatry: dostaliśmy syropek z żelazem (anemii nie ma, w dawkach profilaktycznych, ale trzeba bo wskaźniki krwinkowe na granicy normy) i skierowanie do okulisty :(
Mały zaczął zezować lewym oczkiem, co prawda tylko jak skupia na czymś wzrok, ale jednak :( Teraz muszę znaleźć kogoś mądrego...

Kacper do raczkowania nie pcha się wcale. Ile razy położę go na brzuchu, albo sam się obróci, jest taki wrzask jakbym mu krzywdę robiła. Owszem, ładnie się dźwiga na rączkach i pracuje nóżkami, potrafi coś przepełzać, ale okraszone jest to niesamowitym wrzaskiem.
Zaczął sam siadać i wstawać, jak stoi to cieszy się ogromnie i niepewnie przestawia lewą nóżkę :) prawa jak do tej pory przylutowana do podłogi.

Nooo Alexan 2 tez tak szybko nie planowalas :D wiec nie mow hop :D

Widac jestes kobieta z powolaniem i takie osoby powinny pracowac w tym zawodzie.

My dzis mielismy wychodne do znajomego. Hanula zostala z moimi rodzicami. Ale powiem Wam ze jakos ciezko mi na zoladku teraz... Ale mysle ze bedzie ok- choc tymi jelitowkami straszycie.

Strunka mam nadzieje ze u Was jest juz dobrze i ze zapomnieliscie o chorobach juz. :D

A zapomnialam Wam powiedziec przez te skaczace hormony zauwazylam ze sie wsciekam bardzo i na duzo rzeczy. Az sama to widze i mnie to wkurza :D I do tego moj mezulek ktory lezy prawie na mnie. No tak mnie to wkurza ze bym mu przywalila :D hehe

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...