Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Ernesto
Ortoda ślicznie wyglądasz, słodki masz brzuszek.

Haneczka mi raz kompot z suszu podniósł cukier do 128, ale okazało się, że mama się zapomniała i wsypała cukier do garnka :( a ja nieświadomie wypiłam pół szklanki, zanim poczułam (blehh). Ogólnie cukry po posiłkach u mnie są ok. Ja zjem coś słodkiego to następny posiłek lekki i z najniższym indksem. Przestałam jeść kolację o 19 i nocną kanapkę o 22 teraz jem duży posiłek koło 21. Po kolacji cukier w normie, ketonów brak a rano cukier przyzwoity.

Aniołku, dasz radę. To tylko chwilowe załamanie. Jesteśmy tylko ludźmi. Gorszy dzień minie i odzyskasz siłę. Zawsze tak jest. Zobaczysz ile radości da ci synek jak już z tego wyjdzie. Wtedy bedziesz wiedziała, ze choć dziś nie jest lekko to było warto. Trzymam za was kciuki.

Ja wlasnie po obiedzie jak mierzyłam i zobaczyłam 77 to aż mi sie gorąco zrobiło:) jak to kurde możliwe. Ale na podwieczorek wcielam dwa kiwi z połowa jogurtu nat i kromka chrupkiego.
Ja tez jakos sie nie bawię w ortodoksję i czasem zjem herbatnika pełnoziarnistego polecam :) mnie nie podnoszą cukru a sa smaczne. A jak u Ciebie z waga?

Zawsze jak mam zasłabnięcia to monitoruje cukry i sa w normie to to moje ciśnienie płata mi figle, ma któraś z was podobnie? Ja sie strasznie boje takich sytuacji jak jestem gdzieś sama na mieście poza domem.

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa

Ja wlasnie po obiedzie jak mierzyłam i zobaczyłam 77 to aż mi sie gorąco zrobiło:) jak to kurde możliwe. Ale na podwieczorek wcielam dwa kiwi z połowa jogurtu nat i kromka chrupkiego.
Ja tez jakos sie nie bawię w ortodoksję i czasem zjem herbatnika pełnoziarnistego polecam :) mnie nie podnoszą cukru a sa smaczne. A jak u Ciebie z waga?

Zawsze jak mam zasłabnięcia to monitoruje cukry i sa w normie to to moje ciśnienie płata mi figle, ma któraś z was podobnie? Ja sie strasznie boje takich sytuacji jak jestem gdzieś sama na mieście poza domem.

Waga raczej mało idzie w górę, bardziej dag niz kg. Jem dużo, posiłki prawie co dwie godziny. Sniadanie lekkie, już mam sprawdzone 2,5 kromki pieczywa chrupkiego Obst i sałatka (np. pekinka, ogórek, mięsko z indyka, przyprawy olej) całkiem spora salaterka. Cukier koło 110. I tak dzień w dzień. Drugie jem po 2h i wtedy już dużo, np. jajecznica (2 jajka, 2-3 duże pieczarki, szczypior) 2 kromki chleba z masłem, jabłko, albo 2 duże kanapki chlebek z masłem sałatą, indykiem pieczonym, pomidorem/ogórkiem itp.
Potem jakaś przekąska po 2h i to moze być serek wiejski z 1/2jabłko, kiwi, garść borówek, 2 łyżki jogurtu waniliowego, posiekane orzechy włoskie i 2 kromki pieczywka Obst, albo inny zestaw czyli serek granulowany i 2 duże kromki buły drożdzowej (jutro zrobię fotki), kawa z mlekiem. Potem po ok 2h obiad i tu już bez ogrniczeń, normalny obiad. A potem po 2h coś znowu łapnę na ząb, np. kabanosy z 2 kromkami chleba, albo kanapki z żółtym serem, albo jakieś pierogi (i tu zasada z truskawkami 4 duże i jogurt grecki lub 5 dużych ze szpinakiem lub mięsem - do mięsa jeszcze robię surówkę z kapusty kiszonej)... ufff się rozpisałam.

Aga dzięki, wiedziałam, ze na Ciebie można liczyć :D rozwiałaś moje wątpliwości. Jutro po pobraniu krwi będzie jeden mały ptyś :P

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

O kurczaki to ładnie:)
U mnie jest tak: śniadanie 2 kromki żytniego sałata, 2 plastry szynki wszystko jedno jaka, pół pomidora i szczypior. Cukier ok 110.
II śniadanie jest takie: albo koktajle owocowe z jogurtemlub kefirem, albo 2 kromki wazy z białym serem i jakimś warzywem. Zależy czy na słodko czy nie.
Obiad: pieczona pierś z kurczaka indyk schab wszystko jedno ale muszę pilnować wagi bo jak zjem więcej to jest za duzo i do tego kasza gryczana, makaron ciemny lub ryż, dwa ziemniaki małe i tylko dwa bonjak zjem więcej tez cukier skacze. I surówki, wiadomo najlepsze kiszonki :) ale sa tez inne opcjonalnie z mixu sałat jogurtu co sie ostanie w domu.
Jem tez zupy ale nie zawsze chce mi sie gotować:)
Podwieczorek to tez czasem owoc z czymś a czasem zwykła kanapka.
Staram sie uważać z orzechami bo to bomba z opóźnionym zaplonem u mnie. Zjem po śniadaniu a cukier wywali wieczorem i rano.
Kolacja podobnie do śniadania. Czasem pasta z tuńczyka i jajka, czasem inna ryba lub jajko

Normalnie zacznę prowadzić bloga kulinarnego. Bonus mam tyle akternatyw jedzeniowych. I ciasta takiego jak sernik sobie nie umiem odmówić zwłaszcza pistacjowy ... Co poradzić.
Dzis po wizycie lekarz patrzy na moje cukry i mówi: sa świetne. Niech pani je mierzy dwa razy w tygodniu tylko.
Cos czuje ze chyba bym sobie wtedy na więcej pozwalała i troche folgowala;D

Odnośnik do komentarza

Haneczka i dobrze ze sobie pozwolilas bo szło by zwariowac gdyby tak drastycznie sie tej diety trzymac. Herbatniczek na zdrowie :* super ze sie z dziewczynami w tych dietach i menu wspieracie bo moze choc ciut Ci łatwiej
A z tym wychodzeniems samej z domu bym nie ryzykowala:/ jak jestes z kims to zawsze pewniej ale sama jak nie musisz to nie wychodz no bo niebezpuecznie z tymi omdleniami.

Misiakowata sliczniusi brzuszek ale nie chce Cie martwic bo wydaje mi sie ze jeszcze troche Ci urosnie. Mi w 36 tc przybylo najwiecej brzuszka za to waga stanęła w miejscu:)

Aniolku duzo juz przeszliscie ale tak jak piszą dziewczyny jeszcze trochę cierpliwosci. Niech Antos w swoim tempie nabiera sil przecież jeszcze miał w brzuszku.. Do terminu porodu bedzie wszystko dobrze tylko jeszcze troche cierpliwości. Przytulamy :*

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

A i co do macmiroru. Mi generalnie nie pomógł jak go kiedyś brałam. To ze wycieka to normalne w końcu globulka, ale jest bardzo drogi swoją droga. Ja teraz mam nystatyne i koszt to ok 20 zł i powiem nawet daje radę.
A wy tez macie taki problem z aplikacja:)? Ja to mam wrażenie ze mam wszystko tak zapuchnięte tam w środku ze ciezko włożyć ta globulke tymbardziej ze ta moja to taka kanciasta raczej

Odnośnik do komentarza

była położna..przerobilismy temat cesarskiego cięcia,połogu i karmienia piersią..śmiesznie,bo chciała zobaczyc moje piersi no i ćwiczyłam na swojej nagiej jak przystawiac dziecko,jak łapać,jak masować przy zastoju..no nic..ważne rzeczy :D
Mam nadzieje,ze zapamietam :)
Bardzo zaniepokoiły ja moje objawy tego kłucia..powiedziała,że może to nie byc nic złego,może mam bardzo wyczulona macicę ..ale może byc cos z łożyskiem czy coś..Zaleciłam do czwartkowej wizyty duzo odpoczynku,dwa magnezy dziennie i nospe na noc..a jak sie powtarza to przyspieszyc wizytę i zwracac uwagę czy mi się spina macica przy tym..a ja nie wiem..jak mnie paraliżuje ból i zastygam..

i znów mój mnie zrabał,że tyle w domu zrobiłam ech..

Leniwiec zbrechtałam się do łez :D Hehe wesoło masz z tym męzulkiem heheh..mój jak zobaczył jak sie rozesmiałam to chciał wiedziec, z czego i tez się posmiał :D ehhe

Haneczka nieciekawie masz z tym cisnieniem..
ja takie cos mam jak długo siedze,a czesto w przychodniach jak czekam..oblewaja mnie poty,robi mi się słabo i musze iść pooddychać do okna :/ dobrze,że z mężem byłaś :)

Kamilla uważaj na siebie..zobacz nawet mi już każą nie myc podłóg :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa ja mam podobne jazdy z ciśnieniem. Czasem nie wiadomo czemu spada i robi mi się słabo nawet na siedząco. Czuję wtedy jakby serce chciało mi wyskoczyć, szum w uszach i zimne poty. Zawsze miałam niskie ciśnienie, ale w ciąży mam jeszcze niższe niż zawsze. Mam wrażenie że ma to trochę związek z tym gdzie Junior mnie dociśnie, bo zawsze wtedy czuję że się przesunął, może jakąś tętnice uciska?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr3e5ekflq3mjf.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ja mam 100 stron do tyłu więc raczej wszystkiego nie nadrobie. Niestety nie jestem na bieżąco z tym która z was urodziła. Mi lekarz kazał odstawić lutego za 3dni a tu mnie coś rozkłada. Ból gardła straszny, boli mnie głowa, na szczęście na razie nie mam gorączki lekarz powiedział że na razie tylko domowe sposoby a ból gardła jest coraz większy. Już naprawdę nie wiem co robić i jak mam rodzic skoro mogę być chora?

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Haneczkaa
Hej hej:)
Słodkie mamy, Ernesto, przyjazna za mną tez chodzi słodkie:) i powiem wam, ze ja po wizycie wcielam dzis bule drożdżowa i kakao moze 2/3 szklanki. I cukier 124. To chyba odpuszczę ale tak tego potrzebowałam.
Ogólnie jestem po wizycie kolejne KTG wszystko w porzadeczku. Malutka sie wierci:) miałam okazje obserwować jak jedna wredna baba sie wciskała bonona rzekomo uprzywilejowana bo w ciazy;D i ja mowię do mojego ze chyba w dodatkowej spożywczej:) nie chciałam byc złośliwa, ale my wszystkie czekałyśmy w ciazy przecież tam sie nie chodzi na manicure;D
Jak sie pozniej okazało babka z ciąża po 40 tyg przyjechała juz spakowana do szpitala i nakazała sie przyjąć tu i teraz.
Kiszka:)
Ale po wyjezdzie ze szpitala juz w drodze do domu zrobiło mi sie słabo... Znów mnie oblał zimny pot oślepiam i prawie ogluchlam w uszach zadzwoniło. I była akcja... Nogi na deskę rozdzielcza rozbieranie z kurtki i litr wody do wypicia. Znów cis mi spadło. Jak ja sie tego strasznie boje;(

Haniutek do mnie dzwonią jak cos potrzebują... Ogólnie maja w dupie nawet jak sie złe poczuje to siedzę sama. Moj w pracy od dzis do czwarty wiec mam kolejny samotny maraton.

Renia:)!!! Ściskam was obie mocno strasznie sie ciesze, ze wszystko poszło tak szybko i sprawnie.

Haneczka 124 to nie ma tragedii jak Ci smakowało to bym na Twoim miejscu powtórzyła co jakiś czas. Jeszcze dwa lata temu wynik byłby w normie. Współczuję tych skoków ciśnienia..
Ja juz tez nie lubię jak mój idzie do pracy na cały dzień a tym bardziej tak jak dzis na noc..

Ja dzis zjadłam na podwieczorek połowę drożdżówki z kubkiem jogurtu naturalnego ze zblendowanymi truskawkami mrożonymi i bananem.

Aniołku dziewczyny juz chyba wszystko napisały. Ja życzę Tobie dużo cierpliwości :)

Ja tez po wizycie dzis 36t0d córcia waży 2900, łożysko czyste bez zwapnień, wody w normie, przepływy też. Szyjka zamknięta chodź krótsza (ile nie podał) Skórcze póki od dołu to normalne.. Daty cc nie ustaliliśmy..kolejna wizyta za 2 tyg.
Nadrabiam dalej ..

Odnośnik do komentarza

misiakowata30

Bardzo zaniepokoiły ja moje objawy tego kłucia..powiedziała,że może to nie byc nic złego,może mam bardzo wyczulona macicę ..ale może byc cos z łożyskiem czy coś..Zaleciłam do czwartkowej wizyty duzo odpoczynku,dwa magnezy dziennie i nospe na noc..a jak sie powtarza to przyspieszyc wizytę i zwracac uwagę czy mi się spina macica przy tym..a ja nie wiem..jak mnie paraliżuje ból i zastygam..

misiakowata30 jakie to jest to Twoje kłucie? Już wcześniej o tym pisałaś i już wtedy zwróciłam na to uwagę, ponieważ też mnie dzidzia kłuje. Zawsze to się dzieje w pozycji stojącej. Tak jakby mnie igłą od wewnątrz kłuła i mówię wtedy : auuu...Mam tak już od ponad miesiąca, ale myslałam, że tak musi być.

http://dziecko.haczewski.pl/suwaczek/2015/6/1/30.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
była położna..przerobilismy temat cesarskiego cięcia,połogu i karmienia piersią..śmiesznie,bo chciała zobaczyc moje piersi no i ćwiczyłam na swojej nagiej jak przystawiac dziecko,jak łapać,jak masować przy zastoju..no nic..ważne rzeczy :D
Mam nadzieje,ze zapamietam :)
Bardzo zaniepokoiły ja moje objawy tego kłucia..powiedziała,że może to nie byc nic złego,może mam bardzo wyczulona macicę ..ale może byc cos z łożyskiem czy coś..Zaleciłam do czwartkowej wizyty duzo odpoczynku,dwa magnezy dziennie i nospe na noc..a jak sie powtarza to przyspieszyc wizytę i zwracac uwagę czy mi się spina macica przy tym..a ja nie wiem..jak mnie paraliżuje ból i zastygam..

i znów mój mnie zrabał,że tyle w domu zrobiłam ech..

Leniwiec zbrechtałam się do łez :D Hehe wesoło masz z tym męzulkiem heheh..mój jak zobaczył jak sie rozesmiałam to chciał wiedziec, z czego i tez się posmiał :D ehhe

Haneczka nieciekawie masz z tym cisnieniem..
ja takie cos mam jak długo siedze,a czesto w przychodniach jak czekam..oblewaja mnie poty,robi mi się słabo i musze iść pooddychać do okna :/ dobrze,że z mężem byłaś :)

Kamilla uważaj na siebie..zobacz nawet mi już każą nie myc podłóg :D

Misiakowata zaintrygowało mnie twoje kucie w macicy. Mnie też coś tam boli, że czasami ciężko mi chodzić :( myślałam, że to miednica się rozchodzi, bo młoda jest nisko. Ale może to być coś z łożyskiem, zwłaszcza, ze ostatnio dosyć intensywnie sprzątałam. Wizytę mam za tydzień, zaczynam się niepokoić. Jak mi do jutra nie przejdzie to pojadę na IP.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Znalazłam łóżeczko, które by mi pasowało, ale gość trudny kontrahent. Sprzedaje na allegro łóżeczko z materacem g-p-k za 270. Wcześnie widziałam, że samo łóżeczko, bez materaca sprzedawał za 199. Teraz już samych łóżeczek nie sprzedaje, więc się zapytałam czy sprzedał by bez materaca i za ile. On mi ze 215. No to ja niech wystawia, a on, że poza allegro. No to ja mu mówię, ze jak poza to niech da korzystniejszą cenę a on że 215. No tak nie dosyć ze o 15 zeta więcej niż jeszcze tydzień temu normalnie sprzedawał, to jeszcze zaoszczedzi na prowizji. Ehh, szukam następnego łóżeczka :( no chyba, że we środę pojadę do sklepu, obejrzę i nie będe kupowała kota w worku, zwłaszcza, ze ten gość miał kilka komentarzy, ze łóżeczka to 2 gat.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Lilijka87
No nie te kur... Tzn krowy mnie rozłożyły. Już sobie wyobrażam pocieszną minę Francuza bo zobaczył krówki + twoją z wielkimi oczami po jego wypowiedzi! Aaaaaa to jest tak dobre jak podjechanie wózkiem sklepowym pod dom z myślą, że ludzi rozczula tylko ciążowy brzuszek!

Hehe dobre dobre:D i sklepowy wózek i qrwy tyyyyzzzz:D

Odnośnik do komentarza

RedNails89
Misiakowata, właśnie, napisz coś więcej o tych kłuciach. Ja mam tak co drugi dzień, jak stoję lub siedzę, jakby ktoś igłami tudzież gwoździami kręcił mi ale w cipce.
Jutro mam wizytę to się na pewno więcej dowiem. Ale zaczęłam się martwić czy to faktycznie łożysko :/

Ja mam właśnie dokładnie to samo. Jak stoję i mnie to złapie to czasem muszę się aż czegoś złapać, bo się boję że upadnę. Mi się wydawało do tej pory, że mi wtedy dzidzia napiera na kanał rodny, ale w sumie to nie wiem, dlaczego czuję wtedy kłucie.

http://dziecko.haczewski.pl/suwaczek/2015/6/1/30.png

Odnośnik do komentarza

arwena89
Haneczkaa ja mam podobne jazdy z ciśnieniem. Czasem nie wiadomo czemu spada i robi mi się słabo nawet na siedząco. Czuję wtedy jakby serce chciało mi wyskoczyć, szum w uszach i zimne poty. Zawsze miałam niskie ciśnienie, ale w ciąży mam jeszcze niższe niż zawsze. Mam wrażenie że ma to trochę związek z tym gdzie Junior mnie dociśnie, bo zawsze wtedy czuję że się przesunął, może jakąś tętnice uciska?

A no wlasnie. Leżałam sobie grzecznie na KTG i jak wyszliśmy pozniej na powietrze to niby było lepiej ale w dalszym ciagu cos jakos tak nieswojo. I wybujalo mnie w samochodzie solidnie a na samym końcu musieliśmy sie zatrzymać bo juz nie dałam rady bo chciało mi sie wymiotować. Nie robiliśmy paniki moj sprawdzał tętno po przyjeździe zmierzył ciśnienie,a koj bąbel jak matkę naparzal od środka tak boksuje i nie odpuszcza. Napewno o tym wspomnę profesorowi, ale jak sobie pomyśle ze chcieli mi dac leki na obniżenie cisnienia przez moj syndrom białego fartucha to aż mi sie słabo robi:/

Misiakowata ja tez mam takie kucia. Czasem to nawet tak mnie kuje w okolicy odbytu w sensie w środku z tylu i wyżej.
To moze byc spowodowane większa masa dziecka i zwiększeniem cisnienia w obrębie miednicy stad te kłucia. Mało to przyjemne i czasem nawet nospa nie pomaga.
Juz bliżej niż dalej:)

Odnośnik do komentarza

Haneczkaa
A i co do macmiroru. Mi generalnie nie pomógł jak go kiedyś brałam. To ze wycieka to normalne w końcu globulka, ale jest bardzo drogi swoją droga. Ja teraz mam nystatyne i koszt to ok 20 zł i powiem nawet daje radę.
A wy tez macie taki problem z aplikacja:)? Ja to mam wrażenie ze mam wszystko tak zapuchnięte tam w środku ze ciezko włożyć ta globulke tymbardziej ze ta moja to taka kanciasta raczej

Mi gin kazała nystatyne zwilzyc woda i dopiero aplikowac. Ona zaczyna się od razu rozpuszczać i jest ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...