Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Magdalenka karmilam o 4,no ale co,nie bede ze soba gadala :D
Mati wisi na cycu roznie..zalezy od pory dnia,humoru hihi
Ogolnie z 20 min,w nocy 10-15min.
Sylwia trzymam kciuko :)
Mateuszek tez nie pochwali sie dziadkiem,bo nie ma ani jednego niestety..dwie babcie tylko..
Ale jestem jestem jakas zla od rana. Malo spalam,Mati jeszcze dal popis na przewijaku,musialam po sama glowe go obmywac..potem P.wrocil i tez cos..och zapowiada sie dzionek..mam nadzieje ,ze.lepszy niz mysle..

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki dziewczyny za slowo wsparcia!
Kasiamamusia, pocieszylas mnie. Faktycznie mala powinna dawno chwycić od starszaka...
Powiem wam, ze dziwne uczucie jest piersi gdy sie ma,temp ponad 38 stopni. Boli w klatce, bola piersi.

Za to starszak chyba ma nawrót... :znów wymiotował i kakal w nocy :( moze przez jedzenie? Za szybko pewne rzeczy wprowadzone? Tylko ze od dwóch dni np mleko pil i go nie ruszylo. A tum razem powtórka z rozrywki.
W niedziele chrzciny, a my w lesie. Oby chorobska minely, a resztę pierniczę.

Odnośnik do komentarza

U nas nocka przespana,Pawełek spał do 2.30 potem krótka przerwa o 4.30 i teraz śniadanko.
Sylwia,tak to ta kuzynka. Ona wiecznie o coś się czepia, myśli ze wszyscy mają tak jak ona. Do pracy idzie na 2godz a cały dzień się nudzi. Wczoraj mi jeszcze napisała że co ja mam do roboty przecież cały dzień w domu siedzę.
Misia nie denerwuj się, zobaczysz że to będzie dobry dzień. Mati się uśmiechnie do mamy i zły humor zwieje aż się będzie kurzyło. :)
Sylwia trzymam kciuki żebyście wyszły do domu.
U mnie Asia chora już od tygodnia. Cały czas temperatura powyżej 37. A na dodatek w środę do ginekologa z nią jadę.

Odnośnik do komentarza

Oj Aga bidulko, współczuję wam tych kolek.biedne maleństwo tak się męczy... Oby szybko odpuściły.
Sylwia trzymam kciuki żebyście dziś wyszły do domku. A swoją drogą, to ile czasu mialyscie antybiotyk?
Marcinek wisi na cycu zawsze około 12 minut tzn łącznie na dwóch bo zawsze je z dwóch:)
Na brzuszku układam kilka razy dziennie po parę minut żeby ćwiczył główkę - coraz mniej marudzenia przy tym już i dużo więcej efektów:)
A do spania układam na wznak, bo Marcin ma dysplazje bioderek i na boku nie mogę.

Odnośnik do komentarza

Aga2801
Przeżyłam dziś koszmar i płakałam razem z Pawełkiem. Wracaliśmy po 19 pociągiem z Warszawy i mały akurat miał kolke. Płakał bidulek w pociągu, ja uspakajałam jak tylko umiałam. Ludzie patrzyli jak na wyrodną matkę. Jedna pani podeszła i zapytała czy może mi jakoś pomóc, chciała po pogotowie dzwonić. Jak jej powiedziałam że to kolka to została ze mną dopóki nie wyszłam z pociągu.
Madika współczuję teściowej.
Moja kuzynka wczoraj chciała przyjść wieczorem na herbatę to jej napisałam że Paweł ma kolke. To ta mi dziś w SMS ze jak nie chce żeby przychodzili to żebym to im powiedziała a nie jakieś głupie wymówki. Nosz kur..... wymyśliłam sobie ze dziecko ma kolki.
Olka, Sylwia dużo zdrówka.
Kamila jak objawia się ta przepuklina?
Mata fajna (cieszę się ze się wam podoba) przypuszczam że leżaczek- zajączek byłby lepszy ale mój skarb lubi poleżeć i łapkami sięgać do zabawek. Pawełkowi dobrze się śpi na świeżym powietrzu.
Coś się strasznie rozpisałam. :)

Ojjj Aga to ta kuzynka to chyba dzieci nie ma... No kurde matka rece ma po pachy urobione odchodzi od zmyslow a ma jeszcze gosci zabawiac... Glupi ludzie.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Ja na noc jak sama ide spac to też układam na wznak. A tak to na boku i na brzuchu. O faktycznie coraz mniej marudzi na brzuchu.
Mam nadzieję, że zdrowie wróci to wszystkich chorowitek. Trzymam kciukasy.

Aga współczuje tego powrotu pociągiem. Dobrze, że w nocy trochę Pawełek pospal.

Moja w nocy wstała o pierwszej, odbilam o jedzeniu ale jeszcze chciała i tak cholera usnelysmy przy cycu. Ocknelam się po drugiej i chciałam zmienić jeszcze pieluchę. Ta się obudziła i w łóżeczku nie chciała mi zasnąć. Zlecialo do 3:20 i znów zjadła. Długo nie mogła odbić aż w końcu poleciało razem z mlekiem. No i pospala dalej do 8:20.
A ja umordowana jakaś wstałam.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza

Madika ona ma 1córke dorosłom a wiedzę na temat dzieci jak stąd na marsa.
Asik dzięki. Na szczęście młody noce w miare przesypia.
Jak karmię Pawełka to leży na jednym lub drugim boku. Jak zaśnie to sam się na plecy przekreca. Na brzuchu kładę go czasami i nie zawsze mu się to podoba. Często zasypia u mnie na brzuchu. Zaraz trzeba iść na spacer. :)

monthly_2016_05/marcoweczki-2016_47537.jpg

Odnośnik do komentarza

strunka7777
Mamo, ktora stosujesz oilatum na trądzik niemowlęcy...
Napisz mi proszę czy stosujesz emulsje do kąpieli czy krem?
Jesli emulsje , czy rozcieńczasz z wpda i w jakich proporcjach? Ile razy dziennie przemywasz twarz dziecka?

oba, emulsja do kapieli, krem po kapieli, raz dziennie smarowanie, mycie 2 razy dziennie.
emulsje do wanienki, twarz przemywam woda przegootowana

Odnośnik do komentarza

Tosia spała od 21.40 do 8.30 z przerwą o 5.

na noc układam ja na boku, ale budzi sie na plecach.

na brzuchu sie denerwuje jak zaczyna pełzac i ja to duzo wysilku kosztuje. Glowe trzyma wysoko i całkiem długo. Ja jej daje zawsze coś do patrzenia jak podniesie głowe żeeby na czymś skupiła wzrok, zeby się jej nie nudziło

Odnośnik do komentarza

strunka7777
Mamo, ktora stosujesz oilatum na trądzik niemowlęcy...
Napisz mi proszę czy stosujesz emulsje do kąpieli czy krem?
Jesli emulsje , czy rozcieńczasz z wpda i w jakich proporcjach? Ile razy dziennie przemywasz twarz dziecka?

To ja, to ja :-D
Kupiłam emulsje (cholerstwo kosztowało 74 zł!).
Zgodnie z instrukcją na opakowaniu stosuję 2 nakrętki na wanienkę przy kąpieli, wlewasz je do wanienki i woda zmienia kolor na mleczny :-)
Zaczynam kąpanie od buzi, szyjka i tułow, rączki i nóżki a na końcu piczunia i pupka. Dodatkowo przy myciu buzi biorę kilka kropel czystej emulsji i myję policzki, czółko i brodę a potem to zmywam wodą z wanienki. Cała kąpiel trwa ok 10 min a skóra jest taka milusia :-)
No i codziennie rano przemywam jej buzię ciepłą wodą i 3 kropelki emulsji.
Zeszło to trądzikowate cholerstwo po 4 dniach :-))

http://www.suwaczki.com/tickers/l22njw4zasudaiur.png

Odnośnik do komentarza

Dzizassss! Gabryśka dziś pierwszy raz w życiu (dwu miesięcznym!) spała ciągiem 6 godzin!!!!!!! :-))
Choć wczoraj była strasznie marudna, płacz - cyc, nawet na spacerze wyła jak bym ją ze skóry obdzierała a ludzie się na nas wrogo patrzyli... Spała w ciągu dnia może ze 3 godz łącznie a wieczorem po kąpieli znow płacz i rzucanie się przy cycu... Potem padła w wózku, przeniosłam do łóżeczka ok 21:50 i spała do 3:50, potem znów usneła na 2 godz i nadranem przeniosłam ją do wózka i pospała 1.2 godz.
Wiecie co uwielbiam, jej boski uśmiech kiedy podchodzę do wózka a ona się wybudza i kiedy mnie zobaczy taaaaaaak bosko się uśmiecha! No aż nogi mi miękną :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22njw4zasudaiur.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
Tosia spała od 21.40 do 8.30 z przerwą o 5.

na noc układam ja na boku, ale budzi sie na plecach.

na brzuchu sie denerwuje jak zaczyna pełzac i ja to duzo wysilku kosztuje. Glowe trzyma wysoko i całkiem długo. Ja jej daje zawsze coś do patrzenia jak podniesie głowe żeeby na czymś skupiła wzrok, zeby się jej nie nudziło

Kalae to co ile godzin Tosia Ci je w ciągu doby? Jak możesz to napisz mniej więcej godziny. Moja czasem jak zasnie też długo śpi i wtedy się zastanawiam czy aby nie za długo. I waham się czy ja budzić ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza

Asik karmien musi byc minimum 8w ciagu doby. Jak jest 8-12karmien to jest norma. Ja dzis się zwazylam z mala i bez malej ale to chyba nie to samo co jakbym ja zwazyla sama. Mi lekarze powiedzieli a zwłaszcza taka starsza babka powiedziała jak dziecko spi to i mama spi, nie wybudzac. Wiec nie wybudzam. Z tym ze moja mala w ciagu dnia Malo śpi, chociaż coraz dluzej jej sie zdarza bo np teraz nadal spi mimo ze sie wybudzala. Ale bylo tak ze w ciagu dnia spala maksymalnie łącznie 2h.mysle ze te problemy z brzuszkiem na to wplywaly. Zreszta nadal kupa ja wybudza ze snu.

Odnośnik do komentarza

I wiecie co...
Wczoraj mój mężu jakoś się "naprawił" :-) bo bardzo pomógł mi z Gabrysią. Byłam w stanie się na spokojnie wykąpać, zrobić obiady na cały tydzień (krem ze szparagów, pomidorowa, rosół, schab w sosie a nawet sałatka warzywna), przyjęłam gości na kawę i oczywiście popołudniowy spacer zaliczyliśmy :-) naprawdę dużo zajmował się nią a ja byłam tylko od karmienia i przewijania :-) no i pół dnia w kuchni :-) a wieczorem obaj padliśmy na łóżko i od razu sen...

Lecę teraz z kluseczką zaatakować Lidla :-)

Miłego dnia kochanie :-*

Ps. Sylwia trzymam kciuki abyście dzisiaj wyszły ze szpitala :-)

Ps 2. Madika - nosz kuźwa, twoja teściowa przebiła moją! Co za kobieta! Ja pierdziu.... Współczuje Ci podwójnie! :-) a rozmowa w 4 oczy...oby pomogła!

Ps 3. Jak ubieracie teraz maluchy? Kurcze nie chcę jej przegrzać ani przeziębić. Więc na noc ma pajacyk i śpi pod kocykiem a teraz ubrałam ją w body na krótki rękaw, półśpiocha i cieniutki kaftanik... Mam nadzieję że będzie jej dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22njw4zasudaiur.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...