Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

No to kalae, czuje, ze "koniec" bliski !
Renia, co do brodawek. Wszedzie pisza, ze powinno byc to mocne ssanie lecz bezbolesne. I to mnie myli...bo reszta warunkow spelniona...no moze jeszczee mozemy popracowac nad pozycja. Sisdac nie moge (naciecie) wiec pozostaje mi lezenie...a najlepiej chyba sie karmi siedzac...przynsjmniej takkarmilam moje dzieci-lalki;)
Co do obecnosci partnera. Kiedys nie chcialam. A teraz wiem,ze orzynajmniej 40% sukcesu to byla obecnosc T. Nie wymienilismy ani slowa od 1:00 do 4:35. Tylko kilka spojrzen (moje dosc dzikie;))) mrauuu) i to wystarczylo, zeby sobie przypommiec ze robie to dla naszej rodzinny i ze cierpie dla niej...bo dopoki dziecka nie widac ciezko zwizualizowac przyszlosc. Ale moze ja taka jestem. Nie wiem. A moze to tez zalezy od faceta...
Polozne mowily, ze T.byl cichy i skuteczny:) a pan z sali obok...caly czas pytal o uspokojenie dla niego pozostawiajac zone samasobie..
Wiec wiele jest czynnikow. W ogole kiedys myslalam ze urodze sama (bo siebie znam- aha...;)) albo z siostra ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Aga2801
Zdrzemnełam się pół godziny przy lekkich skurczch a teraz na rozmiarze ktg mam takie dochodzące do 120 co 3-4 minuty. Pawełek ma podana kroplówke na pobudzenie bo trochę leniwy jest.
Renatka, Asia wie i mało jajka nie zniesie w szkole. A w pracy robią zakłady o której urodze.

A rozwarcie??
Trzymaj sie ! Ja obstawiam 17:00:-D
Wlasnie sie zastanawiam jak ja wroce do domu samochodem z tym nacieciem...przeciez ja siedziec nie moge:////

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

leniwiec- podobno do siedzenia są dobre koła ratunkowe :) wiesz te na basen dla dzieci. Możesz wypróbować i daj znać czy działa.

dziwne to Aga że cię męczą zamiast poczekać, jak ty masz termin już zaraz, może samo by się zaczeło, a ciśnienie dalej wysokie?

Odnośnik do komentarza

Tak jest - koła podobno dają ulgę, ale myślę, że jak nie będzie szwów to też powinno być o niebo lepiej.

Co do sutków to oprócz smarowania swoim mlekiem polecam maść Bephanten (chyba nazwę dobrze napisałam). Trochę kosztuje, ale małą tubkę można kupić za kilkanaście złociszy i też jest rewelacyjna na pupę dziecka gdy jest baaardzo odparzona czy poraniona.

Odnośnik do komentarza

Monimoni
Są jakieś takie poduszki poporodowe dmuchane wlasnie jak koła ratunkowe, moja koleżanka dwa tygodnie po porodzie z taką do tyłka przyklejoną chodziła bo inaczej nie usiadła.

Taaa, Maltańczyk, ale słownikowi chyba chodziło o obywatela Malty bo z wielkiej zapodał;)

obywatela Malty na zranione sutki :D, no Lilijka powiedz to P , moze mu sie nie spodobać

Odnośnik do komentarza

Leniwcu i jeszcze jedno - może sutki w końcu zrogowacieją? ;) hehe
A tak naprawdę musicie się siebie nauczyć i dajcie sobie czas. W końcu niby odruch ssania dziecko ma, ale musi poćwiczyć, a mamusia też przy okazji. Wszystko się wyreguluje i z czasem przychodzi. Człowiek staje się mądrzejszy z dnia na dzień. Jeśli dalej coś będzie nie szło, to nie ma co panikować, tylko korzystać z poradni laktacyjnej. Albo wykorzystać wizytę patronalną położnej środowiskowej i wylać jej swoje troski i problemy :)
Ja miałam dłuuuuuugą listę pytań do położnej :) I bez wahania użyłam jej!!! ;) Przynajmniej mogłam się dowiedzieć co chciałam i uspokoić.

Gdybyś widziała moje początki karmienia piersią :D Masakra! A potem z czasem się wycwaniłam i wyrobiłam :D Tylko trzeba było czasu...
Także cycuszki do góry i do przodu!!! :)

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

Ale dziś mialam koszmar. Śniło mi się ze jedna marcóweczka zmarła przy porodzie masakra. Oczywiście nie napiszę która ale zbudzilam się mega przestraszona. Może po wczorajszej wizycie jakieś lęki w podświadomości mialam. Doktorek obstawia ze do tygodnia powinnam urodzić bo rozwarcie mam na 1.5 cm. Skurcze przepowiadajace już od 2 tygodni ale ani czop nie chce mnie opuścić ani wody. Zobaczymy czy ma rację i do tygodnia coś się zadzieje bo już zmęczona jestem i spać w nocy od tygodnia nie mogę.

Odnośnik do komentarza

mama7777 co za sen

a przypomniało mi sie ze tez mi sie sniło dziś, przyjechalismy ze szpitala z Antosią i ona zaraz zaczeła chodzić i mówieć tato, tatusiu i sie pytała jak ma na imie

na sr tez karmilam lalke

Odnośnik do komentarza

Mnie to najbardziej denerwuje przy karmieniu jak przsypia przy cycku i tak tego sutka nie ciagnie juz tylko tak mietoli w buzi wrrrr . I boli mnie jak lapie cycka i jak nabieraja cycki w mleko a mala ciagnie ojojojojoj. Jak ssie juz tak plynnie to spoko . Ja to tylko na lezaco karmie bo na siedzaco to kregoslup mnie boli jak za dlugo siedze zgarbiona (mala ssie cycucha ok pol godz )

http://www.suwaczki.com/tickers/qq87zbmhrylvm8oa.png
http://www.suwaczki.com/tickers/atdcx1hpk9yj3gom.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Chyba jednak wolę psa od Maltańczyka!

Mama777 ja mam rozwarcie na palec już od czterech tygodni. Także tego...

Karmienie lalki też mi się wydawało proste na SR. No ale z niej to jakaś sztywniara była, zero interakcji...

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

Lilijka nawet nie strasz... doktorek taki pewny się wydawał ze akcja blisko. No cóż pożyjemy zobaczymy. Za tydzień mam spotkanie z położna z która mam rodzic i ona będzie mnie badać więc zobaczymy czy rozwarcie postępuje. Jeszcze niedawno chciałam do 20 marca wytrzymać ale teraz już mi ciężko i spać w nocy nie mogę dlatego wolałabym szybciej urodzić. Jutro kończę 38 tydzien i do tego czasu chciałam wytrwać więc teraz niech dzieje wola nieba... młody wczoraj miał 3100g więc taki idealny do porodu.

Odnośnik do komentarza

~kalae
leniwiec- podobno do siedzenia są dobre koła ratunkowe :) wiesz te na basen dla dzieci. Możesz wypróbować i daj znać czy działa.

dziwne to Aga że cię męczą zamiast poczekać, jak ty masz termin już zaraz, może samo by się zaczeło, a ciśnienie dalej wysokie?

Kalae nam polozna na SR mowila ze lepiej nie uzywac tych kòl przy szwach. Mowila ze gorzej się goją wtedy. Ze najlepiej przysiąsc je normalnie... Nie wiem jak to będzie bo nie znam jeszcze tego bòlu. Moze przez jedno uzycie przy powrocie do domu nic nie szkodzi...

http://www.suwaczki.com/tickers/l22nqps6ybasj0fr.png

Odnośnik do komentarza

Ale tu się dzieje! Ledwo to dałam radę przeczytać ;D

Wczoraj ktg bez szału, musiałam Antka obudzić, żeby w ogóle zechciał się trochę poruszać.. położyłam się po 18:00 i z krótką przerwą na kolację spałam tak do rana. Chociaż...spałam to dużo powiedziane - gdzieś od 2 boli mnie brzuch - jak na miesiączkę, tępo w podbrzuszu. Przeszło na trochę koło 7 to jakimś cudem zbałamuciłam męża (szok! nie dawał się od tygodni!)...i od 9 mam skurcze...tak co 15-20 minut. Aż jestem ciekawa czy przejdą czy coś się z tego wykluje. Zrobię jakieś jedzenie, pójdę pod prysznic..zobaczymy. Jeszcze do terminu kilka dni, ale nie pogniewałabym się jakby się rozkręciło :)

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

karolaa
Dzien dobry mamusie :) obecne i przyszłe mam problem juz drugi dzien mi w uchu dzwoni i szumi normalnie az nie slyszew na nie zbytnio tv głośniej puszczam i nie ukrywam ze mocno mi to przeszkadza bo wieczorami udzielam sie muzycznie a tu głuchota mnie dopadła:( któraś może cos poradzić?

Ja bym poszła do laryngologa na przepłukanie:) wyleci korek i będziesz jak nowa :)

Ja nadrabiam po wizycie koleżanek..

Aga trzymaj się tam :-) !

Odnośnik do komentarza

Wróciłam od lekarza, rozwarcia nie ma, ale szyjki też nie, główka nisko, można rodzić :) nie prorokował, ile jeszcze, powiedział tylko, żeby pojechać na ktg 11.03 (mój termin), jakby nic nie ruszyło. A ja sobie chyba drzemkę utnę. Teraz nic tylko czekać :) a no i przytyłam w sumie niecałe 11 kg, także jestem zadowolona :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Renatka, a masz patent jak sie wyspac na zas? ;-)
Aga dajesz rade:-)
Madika tez trzymam kciuki :-)
Slyszalam o tych poduszkach do siedzenia, ale nie znam nikogo kto by uzywal
Mama, te skurcze przepowiadajace, bezbolesne, braxtona hicksa mozna miec nawet kilka dobrych tygodni-miesiecy przed porodem. To tylko macica cwiczy
Mi sie wydaje ze jak nie snilam o porodach, marcoweczkach itp tak teraz sie zacznie. Chyba wszystkim nam sie marzec juz udziela
Krolewnazdrewna, to Ty mozesz byc nastepna:-) jak Wy balamucicie tych mezow przy bolach brzucha i wielkim balonie przed soba, co? :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Leniwiec cycuchy na poczatku bola bo nie są przyzwyczajone do takiego molestowania:D możesz sprawdzać czy dzidzia bierze ładnie cały sutek łącznie z otoczką. Bo boli jak tylko ssie za sam sutek.
My po obiedzie kapuśniaczek + placki ziemniaczane mniam objadlam się. Córka wcina wafle ryżowe, wiec myślę ze będzie dobrze. Po poludniu zrobię jej kaszkę blyskawiczna na wodzie :D szaleństwo, ale od czegos trzeba zacząć.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...