Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Aga2801
Staram się was nadrabiać i być na bieżąco. Po 18 odwiedził mnie kolega z pracy, było z kim pogadać. A teraz siedzę z Asią i pierniki malujemy,a Pawełek mi pomaga kopniakami :)

Uwielbiam takie przygotowania do świąt:D:D to jest dla mnie ta magia, to wspolne szykowanie, zdobienie, spedzananie wspolne wolnego czasu z rodzina. Ja mam 3 rodzenstwa i zazwyczaj razem spedzamy swieta wszyscy i najbardziej lubie wlasnie to wspolne szykowanie, dzieciaki zdobia pierniczki, obieraa choinke itp a dorosli wspolnie gotuja, pieka, wspominaja:D:D

Odnośnik do komentarza

Jola88
Kalae nie ma problemu, troche tego napieklismy. Myslalam ze ciasto do niedz dotrwa ale chyna jednak jutro upieke drugie na mikolajki:D:))
kurde kupilam ta glukoze bo w poniedzialek mam zrobic i to jest spora paczka, jakos tak mnie to przerazilo, bo ja na czczo w ogole slodkiego nie zjem bo mnie mdli...moze jakis to bedzie. Ile godz przed bdaniem nie mozna jesc? i przed tym badaniemtrzeba jakas diete stosowac bo nic mi lekarz nie mowil?tylko robilam na czczo badanie tydz temu i slalam smsem wynik i mi napisal ze wynik na czczo w normie i ze moge zrobic krzywa.

mi powiedział że dietę normalną i że mogę sobie zabrać pół cytryny, a w necie wyczytałam, że dieta normalne ale tak mniej więcej 12godz przed badaniem zjeść ostatni posiłek

mi przed krzywą i tak sprawdzali poziom cukru na czczo glukometrem, i dopiero jak wynik jest ok to pobierała krew.

jak nie jesteś na słodkie na czczo przyzwyczajona to jak możesz idź z kimś, a na pewno usiądź przy oknie otwartym,

Odnośnik do komentarza

~kalae
Jola88
Kalae nie ma problemu, troche tego napieklismy. Myslalam ze ciasto do niedz dotrwa ale chyna jednak jutro upieke drugie na mikolajki:D:))
kurde kupilam ta glukoze bo w poniedzialek mam zrobic i to jest spora paczka, jakos tak mnie to przerazilo, bo ja na czczo w ogole slodkiego nie zjem bo mnie mdli...moze jakis to bedzie. Ile godz przed bdaniem nie mozna jesc? i przed tym badaniemtrzeba jakas diete stosowac bo nic mi lekarz nie mowil?tylko robilam na czczo badanie tydz temu i slalam smsem wynik i mi napisal ze wynik na czczo w normie i ze moge zrobic krzywa.

mi powiedział że dietę normalną i że mogę sobie zabrać pół cytryny, a w necie wyczytałam, że dieta normalne ale tak mniej więcej 12godz przed badaniem zjeść ostatni posiłek

mi przed krzywą i tak sprawdzali poziom cukru na czczo glukometrem, i dopiero jak wynik jest ok to pobierała krew.

jak nie jesteś na słodkie na czczo przyzwyczajona to jak możesz idź z kimś, a na pewno usiądź przy oknie otwartym,


Dzieki, wiesz co nigdy nie moglam slodkiego na czczo i jak jestem glodna a wciazy mi sie to nasililo. ogolnie lubie dosc slodkie ale w malych ilosciach. Tak tez chyba zrobie, boje sie troche isc sama. to w niedz moge kawalek ciacha zjesc po obiedzie?

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o badanie glukozy, to na pewno trzeba byc 12h na czczo.
A co do diety, to mi z kolei lekarz mówił ze owszem ma byc normalna, ale nie można np dzien wczesniej zjeść dużo słodyczy czy owoców. Wszystko z umiarem i rozsądkiem. Jeden owoc dzien wczesniej nie zaszkodzi, ale juz wiecej moze niepotrzebnie zafałszować wyniki.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl2n0amowleixu.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relg20mm17vkmfcs.png

Odnośnik do komentarza

Pięknie pieczecie Marcóweczki :-D aż ślinka cieknie :D

Mój gin powiedział,żeby dzień przed krzywą ok 17 zjeść ostatnie słodkie jak coś,a ogółem żeby było 12 h na czczo :)

My obejrzeliśmy nowszego Hitmana-fajny nawet :)
Coś mnie na sensacyjne ostatnio wzięło :)

Tak jak Zu2ia pisze ciąża to piękny stan..dziś zwłaszcza się nią cieszyłam,na mieście tyle tych lampeczek na ulicach,w galerri św.Mikołaj i pełno dzieciaków..Jak zawsze nie lubiałam świąt,aż do wigilli ,tak teraz chyba czuje ten nastrój :)
Świetny humorek miałam i mam..mimo tego,że też zdążyłam dziś sie rozpłakać,jak mój niechcąco na mnie warknął..Coś się zdenerwował na lapka i mi się oberwało..ale kochany zaraz mnie przeprosił,że nie chciał i mam nie płakać ,bo malutki tez płacze hihi..zaraz przeszło i znów wesoła:)ech hormony :)
Zmykam,obejrze do snu "Chirurgów"i lulku:) Hm ciekawe jak usnę,jak taka obżarta jestem :-D
Pozdrówki :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Aga2801 pierniczki przecudne. Normalnie jak z bajki:) Ja za wcześnie zasypiam wieczorem. Weekend wolny myślałam że pośpie choć si 7 a tu klops. Mąż kaszle, kicha i charcot całą noc. Obudził po 5 na przytulanko a teraz sobie zasnął no a ja już nie mogę. W sumie zaraz chyba będę się zbierać bo musze dziś tsh i ft4 zrobić bo mam wizytę w środę. Waszym tropem chyba dziś spróbuję zrobić te pierniczki:) a lukier kupujesz czy sama robisz?

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Aga piękne pierniki! A tak sobie pomyślałam, że możesz na nich dorobić, np. Na tę nieszczęsną prywatną wizytę z Asią lub na co tylko chcesz. Wydaje mi się, że takie pierniki łatwo wysłać pocztą bo nie zeschną. Ustal cenę za sztukę czy za jakąś konkretną ilość a oferty może się posypią :) oczywiście jeśli masz na to siłę i ochotę, taka moja luźna propozycja.

Odnośnik do komentarza

Hejka z rana. Na tych piernikach zarabiam bo to szefowe mi przywiozły (w czwartek o tym pisałam) . W domu z dziewczynami będę robiła w tym tygodniu i wtedy dam przepis, bo przepis na pierniki ma Angelika. Przepis na lukier jest prosty 90g białek,400g cukru pudru i kilka kropel soku z cytryny. Cukier puder trzeba przesiać i wszystko utrzeć mikserem.
Ja spać poszłam o koło 2 ,a teraz znów do dzieła tylko jeszcze kawka na obudzenie :)

Odnośnik do komentarza

Hej, ja też już nie śpię bo śnił mi się jabłecznik i przed 5 taka głodna się obudziłam ze hej! Ubrałam się i poszłam do cukierni i dzisiaj na śniadanie będzie chałka :-) a miała być jajecznica hehe. Miłego dnia! Ps u mnie tak fajnie na dworze ze tylko spacerować tylko szkoda że tak ciemno i mało kto chodźi wiec trochę strach.

http://www.suwaczki.com/tickers/oar890bvzvloemag.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Aga i ja napiszę super te zdobienia :-) juz wcześniej miałam zapytać jaki rękaw cukierniczy polecasz ? Chciałabym kupic dla mamy jakiś porządny może w intrenecie, bo w sklepach to takie jednorazówki..
A dla sobie spróbuje zrobić taką tutkę;-)
Z tym sprzedawaniem to dobry pomysł na dorobienie. Może torty lub ciasta na święta. Jesli masz silę i ochotę oczywiście, talent masz czas też. Można wici rozpuścić wśród znajomych i zawsze to parę groszy:-)
Udanego dnia wszystkim

Odnośnik do komentarza

Aga2801
Przepis na lukier jest prosty 90g białek,400g cukru pudru i kilka kropel soku z cytryny. Cukier puder trzeba przesiać i wszystko utrzeć mikserem.

Aga a mam może głupie pytanie, ale nigdy nie robiłam takiego lukru bo się bałam, że mi nie wyjdzie.
Bo tu są surowe białka i czy my w ciąży możemy coś takiego spożywać?
I 90 gr białek to ile to jajek, tak mniej więcej?
I ostatnie, jak długo to zastyga, po zrobieniu wzorków i czy jak np najpierw poleję kolorowym lukrem a potem tym zrobię wzorki to mi to nie spłynie?

http://www.suwaczki.com/tickers/l22njw4zasudaiur.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...