Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalenka851

Hej, jak wasze dzieciaki tak cały dzien na cycu wisza to jakie kupy robią i jak często? Mój wczoraj w dzien ładnie spal za to w nocy nie mogłam dać rady, ciągle się budził na chcą, później kupa, w międzyczasie ulewal i przebieranie i pospane. Mój jada co 3godz ale po 1,5godz zawsze go meczy i trochę go wtedy dostawiam żeby się rozluznil

Odnośnik do komentarza

Kurde usunęli mi sie wszystko co napisałam. Ja starałam sie karmić co 3h. Ale dopadły mnie wyrzuty sumienia, ze może glodna, albo pic jej sie chce. Polozna powiedziała ze jak teraz cieplej bedzie to częściej bedzie chciała pic.z drugiej strony mowila żeby z czesto nie dawać jeść no i przespała od 22 do 4.30, zjadła, i pobudka o 6.30 zaplakala i podkurczanie nóżek. Wzięłam ja do siebie to przysypiala i jednocześnie probowala kupke albo baka puścić. Ale jak się rozluznila to brzuszek miękki. No i minelo 3h od karmienia to wzięłam ja na przewijak, baka puscila, zanim ja nakarmilam pobawilam sie z nią troche byla pogodna śmiała się. Nakarmilam i juz jest placz caly czas. Nie wiem o co chodzi!

Odnośnik do komentarza

Co do espumisanu dawalam, bo zalecali lekarze :) nic złego się nie działo...
Kamilla może Twoje Dziecię po prostu woli w nocy spać dłużej ciągiem, za to w dzień czuwać? No toż to prawie jak dorosły :)))

Misiakowata, hmmm skoro tak bardzo chcesz wychodzić na pole z Matim i jesteś sama w domu wtedy, to włóż go do wózka, wszystko przygotuj i zjeżdżaj kołami po każdym schodku, oczywiście delikatnie. Ja tak robię i już wtedy zasypia mi Maja. A widzę że w wózku masz duże koła, to czemu nie spróbować?

Haniutek podziwiam Cię za taką organizacje! Tak zmobilizować trójkę dzieci + jedno malutkie, szok!! ;) pozytywny szok;) :*

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

ortoda
Święta racja jak ktos tu napisal za dużo je za dużo przybiera boli brzuszek.
Kamila zobacz maly spal dluzej zjadl i spi znów bo miał większą przerwę w jedzeniu.
Ja trzymam się tego co lekarz powiedział nie karmie częściej niz 3godziny. Jak mala uśnie na spacerze to nawet sa 4 godziny przerwy. I juz sie tak nie męczy. Trzymaj się tego a po2-3 dniach przerwy zobaczysz różnice. Do tego podaje wspumisan na te gazy i diciflor. I tylko wueczorem bardziej marudzi ale i rak uspokaja się na ręce.

W sumie moja je czasem co 1,5-2 a w nocy czasem i co 6h.. Może też spróbuje tej metody, mimo że mm, ale też mam r płacz na wieczór nie do uspokojenia..

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Byłam z Pawełkiem na pobraniu krwi. Był super dzielny, tylko troszkę popłakał a teraz śpi. Wychodzimy z przychodni a tu zonk, w jednym kole powietrza brak :(. Dziś do gina jadę i chyba muszę wziąć spacerówke.
Wczoraj po kąpieli Pawełek szybko zasnął. Dzisiaj chyba zastosuje się do waszych rad i będę się trzymała 3godzinnych przerw w karmieniu.

Odnośnik do komentarza

Ola bralam to pod uwagę, byloby ok gdyby nie plakala caly czas, i widzę ze np jest spiaca a nie zaśnie. Nie mam pojecia o co chodzi. Czy to może byc skok?? Byla przy piersi, odstawilam ja bo zaczęła sie bawić, i potem,chciałam ja przystawić bo znów szukala, i placz. Ululalam ja na rękach teraz leze kolo niej żeby mnie czula,ciekawe czy pośpi dluzej. Ciekawe czy jakbym np kupila modyfikowane i na tydzien na nie przeszla to czy by te boleści brzuszkowe przeszły. Z drugiej strony skoro baka puścić nie moze czasem to po mm mogloby byc gorzej.

Odnośnik do komentarza

Wojtuś przybierał tygodniowo od )400-500 g wiec stwierdziła ze bron boże nie mam się bać że jest głodny. Od tego czasu jyz tak nie ulewa , zdążą sie ale nie w takiej ilości no i nie chlusta pokarmem.
Przeraziła mnie troche Ernest z tym zapalenie płuc bo mój tez troche pokasuje raz po raz myślałam że dzieci maja tez gorączkę.
Ja tez miałam gbs dodatni ja dostałam antybiotyk a maly nie.
Ernesto szybkiego powrotu do domku.
Mam pytanko mój ma ciągle ten trądzik dużo tego. Dodatkowo zauważyłam ze przy nosku tak jakby z tego trądziku sie sączyło i sa takie malutkie strupki żółtawe. Ma któraś tak? Co z tym robicie.
Po spacerze cera jest lepsza staram sie tez wodą w ciagu dnia przemywać.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

Ortoda moja Tosia od wyjścia ze szpitala, do wizyty u poloznej czyli 10dni-600gram z hakiem. Potem troche mniejszy przyrost, potem znów w 6dni okolo 400 chyba, i teraz na ostatniej malutko bo 130.nie wiem czemu tak malo. Jak wstanie to ja zważę. W ogóle jak spi ze smokiem to caly czas go ssie. Ale normalnie tez potrafi wypluc sama i sie nie obudzi.Tzn z przerwami go ssie teraz. Leze kolo niej i sie nie budzi, to może to ten skok i chce być blisko mnie?

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny:)
No tak wam z tym karmieniem napisałam jak położna mówiła;)
Sama widzę, że jak w dzień częściej malutka je to częściej się domaga i wtedy bączki twardsze idą,zaczynam ją do teatru przyzwyczajać aby w rączkach trzymała przy buziuni niby to dziecko też jakoś uspokaja,narazie próbuje usnąć i płakać nie płakać... Nie chcę jej od razu brać ,ale wytłumaczyć to W to ciężko, wczoraj stwierdził, że na rękach lubi,no kurde popsuje mi/nam dzieciaka jak tak będzie robił :D
Haniutek a pokażesz zdjęcie lodówki jak okleisz?Twój pomysł wygląda super;)
Dzisiaj znowu deszcz chyba się kimne z Nikolką

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

ortoda
Wojtuś przybierał tygodniowo od )400-500 g wiec stwierdziła ze bron boże nie mam się bać że jest głodny. Od tego czasu jyz tak nie ulewa , zdążą sie ale nie w takiej ilości no i nie chlusta pokarmem.
Przeraziła mnie troche Ernest z tym zapalenie płuc bo mój tez troche pokasuje raz po raz myślałam że dzieci maja tez gorączkę.
Ja tez miałam gbs dodatni ja dostałam antybiotyk a maly nie.
Ernesto szybkiego powrotu do domku.
Mam pytanko mój ma ciągle ten trądzik dużo tego. Dodatkowo zauważyłam ze przy nosku tak jakby z tego trądziku sie sączyło i sa takie malutkie strupki żółtawe. Ma któraś tak? Co z tym robicie.
Po spacerze cera jest lepsza staram sie tez wodą w ciagu dnia przemywać.

U nas jest identycznie, zaczęło sie od tego nalotu przy nosku a potem wyszedł trądzik, dużo go na policzkach z jednej strony zachodzi na skroń. Przemywam tylko letnią wodą przegotowaną rano i po kąpieli. Jak mala sie zgrzeje np.po płaczu to robi sie czerwone..
Dziś kupie oilatum.
Kalae pomaga coś to smarowanie?

Odnośnik do komentarza

Moja córcia przybiera tygodniowo po 200g i tez ma bole brzuszka okropne..dawalam Inofolic nie pomagal teraz od dwóch dni Sab Simplex zobaczymy. No i u nas jedna kupa na dwa dni czasem trzy.
Karmie ja mlekiem midyfikow.Bebilon, i tym co ściągnę laktatorem chociaż niewiele tego juz. Starcza na dwa karmienia w ciagu dnia..

Słodkie mamy mierzyłyście glikemię po porodzie? Jak wyniki krzywej cukrowej ? Ja nie mierzyłam ani razu,ciągle zapominam po godzinie a potem jest za późno. Po niedzieli pójdę na krzywą, mam nadzieje ze będzie ok.

Lecę dzis na paznokcie, walnę sobie hybrydki to humor sie poprawi:-)

Odnośnik do komentarza

Ortoda a ile kropelek espumisanu dajesz? Ja od 6-10 ale moze za Malo skoro nie widzę efektów? A może ona naprawde zwieracza rozluźnić nie moze.. Przebudzała sie teraz i nadal przebudza i podkurczą nóżki i sie czerwona robi i jak na baka, puscila malutkiego ale nadal ja meczy. Gorączki nie ma. Lekarza mamy na 29kwietnia, szczepienia. Wolałabym poczekać do tego 29 z lekarzem...

A jakie wasze dzieci mają glowki? Bo moja ma czasem ciepla a czasem zimna, i poliki tez.. Zastanawiam się bo karczek ma cieply ale moze jej zimno...

tym zapaleniem pluć to tez się wystraszyłam, bo moja toska wczesniej ulewala bardzo, aż chlustala mlekiem. Teraz przestala, ciekawe czemu.. Ortoda i co Wojtuś teraz nie ma problemu z brzuszkiem??

Odnośnik do komentarza

Wojtuś też często ze smokiem zasypia i potrafi go tak ciumkać że aż słychać :D albo otwiera do niego szeroko paszczę jak do cycusia :D
Nie wiem jak z tym jest ale ja widzę ze mały czesciej śpi i przede wszystkim dłużej. Nie jest idealnie ale dla mnie to mega poprawa. Wczoraj mogłam jechać na miasto, zrobić obiad dla mnie to mega dużo. Czlowiek potem ma więcej cierpliwości dla maluszka nawet jak on placze.
Haniutek daj fotę lodówki :D

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

~KamillaA
Nie wiem juz sama czy to te kolki, czy skok...a może moje mleko jej nie pasuje, chociaż do tej pory bylo ok...:(

Kamilla a ile ma twoja coreczka? mój synek w 5 tygodniu miał skok rozwojowy. Jak nie spał to tylko płakał, nawet na rękach. Nic mu nie dawałam wtedy bo wiedziałam że brzuszek go nie boli, kupy normalne robil,ale w przerywach między spaniem to tylko na cycu by wisial,a i tak go tarmosil ze do dziś brodawki nie doszly do siebie. Po tym czasie zaczął gaworzyc i przestał płakać. Było ciężko:( teraz jest pogodny, grzeczny i nadal duzo spi, dzien i noc łącznie około 20 godzin.
Co do tych boli brzuszka, to prawa, jak dziecko za dużo i czesto je to ból brzuszka murowany, no bo kiedy ma odpoczac?
U nas Marcin je co dwie godziny, poprostu się domaga co tyle I tak go karmię. W nocy troszkę dłuższe przerwy Ale też bez szału. Teraz zjadł o 8.30 polezal w bujaku,ja sie ogarnelam, wzielam go na raczki i zasnal. Słodziak moj malenki.

Odnośnik do komentarza

Niuska moja tez juz przechodziła skok 5tyg, jakos jak skonczyla miesiąc.teraz jest dużo gorzej bo ani nie spi, do cyca dostawić. To musze z nią walczyć bo placze i sie wygina, a jak,zlapie to sie uspokaja. Caly czas placze od 2ch dni, na rękach tez, czasem się uspokaja.wlasnie się obudzila prężąc. I płacząc. Az się purpurowa robi:( kupy nie robila ostatnio nie licząc kleksów przy bączkach. Podobno następny skok jest 7-9tydzien ona ma prawie 6tygodni.. Mowie ci w ciagu ostatnich 2dni w cisgu dnia spala łącznie z godzinę do półtorej, nawet na spacerach spi krócej, tak to spala jak zabita 3-4h a teraz 20-40min, wybudzanie z płaczem.

Odnośnik do komentarza

Mój ma teraz 7 tygodni .
Kamilla Ja bym poszła do lekarza z nia, zawsze to będziesz spokojniejsza. Mój jak w 3 tygodniu dlawil się mlekiem, kaszlal mocno, krztusil sie to poszłam do lekarza. strasznie się bałam właśnie zapalenia pluc, bo wiem że może być właśnie zachlystowe. Lekarz mnie uspokoił że mały poprostu sie przejada, dal syropek i po kilku dniach przeszło. A ja jak wróciłam od lekarza to poczułam taką wewnętrzną ulgę. Może i ty spróbuj!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...