Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Lilijka87
Olka a u lekarza byłaś? Kolacje zjadłaś?

Mnie jakieś lekkie skurcze chyba zaczynają brać. Wątpię by w coś poważnego się to rozwinęło ale przynajmniej coś się dzieje. A jutro ktg.

Może jednak się coś zacznie jak w moim śnie :D

Zjadłam kanapkę - wmusilam ale zjadłam :)) i zdziubalam słonecznik przy na wspólnej :D
Tak, dostałam leki, to od kręgosłupa, kuzwa mam dopiero 19 lat a jakiś reumatyzm mnie łapie! :D

Misiakowata :* dobrze się czułam, Michał był w pogotowiu jak coś :F

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

Leniwiec - z tego, co ja wiem, to żeby rozluźnić szyjkę musisz się rozluźnić - sen by na pewno pomógł (wiadomo, że może być ciężko przy bólu), rozluźnienie okolic ust rozluźnia krocze, czyli całowanie mogłoby pomóc jest już małżon przy Tobie? No i czesanie włosów - masaż głowy też działa rozluźniająco (nie wiem, czy kojarzysz takie masażery do głowy, co wyglądają jak obcięta trzepaczka do bicia piany), jak nikt nie może Ci zrobić, to spróbuj sama. Nie wiem, jak jeszcze Ci pomóc. Staraj się nie spinać w trakcie skurczów (wiem, łatwo mówić...) trzymam kciukalce! :*

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Molli
Witam Was! jestem z Forum Październikowe mamusie. u mnie dopiero początek ciąży... ale chciałam podpytać Was- bardziej doświadczone koleżanki w tej materii jaką jest ciąża, a mianowicie: jak uniknąć rozstępów? Na pewno macie już wyrobione opinie co warto a czego lepiej nie. Jakie kremy? maści? żele. Bardzo proszę Was o swoje sugestie.

p.s. ale tu u Was klimat... u nas spokojnie, oczekujemy na kolejne badania a tu już PORODYYYY.... życzę wszystkim lekkiego rozwiązania:) Trzymajcie się.


Według mnie rozstępów się nie uniknie jeśli ms się do nich predyspozycje. Ja całą ciążę smarowałam się naprzemiennie palmersem lub bio oil a i tak mam rozstępy. Na brzuchu pojawiły mi się na samej końcówce bo chyba coś około 36-37 tc, wokół pępka. Na biuście, na szczęście poniżej brodawki dużo wcześniej. I biust i brzuch smarowałam tak samo, a cycki choć zdecydowanie mniej urosły od brzucha to dostały wcześniej tygrysich prążków. Ale pamiętaj, że to nie rozstępy lub ich brak jest teraz najważniejszy :)

Olka dobra robota :) pamiętaj dla kogo musisz być w formie!

Odnośnik do komentarza

Aga, dobrze, że pojechałaś na IP, teraz już będą mieć na Ciebie oko. To już pewnie do domu z Pawełkiem wrócisz <3<br />
Olka, fajnie że coś zjadłaś. Mam nadzieję, leki pomogą :*

Zbałamuciłam męża :D jakoś ostatnio mieliśmy przerwę, bo najpierw ja miałam infekcję, potem on miał jakąś krostkę no i wreszcie się udało. Fajnie było :) zobaczymy, czy to coś przyspieszy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Molli
Witam Was! jestem z Forum Październikowe mamusie. u mnie dopiero początek ciąży... ale chciałam podpytać Was- bardziej doświadczone koleżanki w tej materii jaką jest ciąża, a mianowicie: jak uniknąć rozstępów? Na pewno macie już wyrobione opinie co warto a czego lepiej nie. Jakie kremy? maści? żele. Bardzo proszę Was o swoje sugestie.

p.s. ale tu u Was klimat... u nas spokojnie, oczekujemy na kolejne badania a tu już PORODYYYY.... życzę wszystkim lekkiego rozwiązania:) Trzymajcie się.


Według mnie rozstępów się nie uniknie jeśli ms się do nich predyspozycje. Ja całą ciążę smarowałam się naprzemiennie palmersem lub bio oil a i tak mam rozstępy. Na brzuchu pojawiły mi się na samej końcówce bo chyba coś około 36-37 tc, wokół pępka. Na biuście, na szczęście poniżej brodawki dużo wcześniej. I biust i brzuch smarowałam tak samo, a cycki choć zdecydowanie mniej urosły od brzucha to dostały wcześniej tygrysich prążków. Ale pamiętaj, że to nie rozstępy lub ich brak jest teraz najważniejszy :)

Olka dobra robota :) pamiętaj dla kogo musisz być w formie!

Lilijka dziękuję za odpowiedź. Wiem, że rozstępy to mały pryszcz, ale lepiej zapobiegać niż leczyć :)
Ja na swoją fasolkę czekałam 5 lat i w końcu coś się zadziało. Pytam o rozstępy na wszelki wypadek :)

Odnośnik do komentarza

Leniwcu biedaku tak sie musisz meczyc. Mam nadzieje, że akcja pójdzie szybko i rozwarcie szybko sie zrobi... my tu czuwamy nad Toba.
Molli ja tak samo smarowalam sie palmersem i to chyba tez nie ma reguly. Zalezy ile skora ma kolagenu i zadne balsamy nie pomoga ( moga jedynie spowolnic ) pojawianie sie rozstepow. Ja tak samo jak Lilijka najpierw mialam na piersiach i teraz pod koniec mi wyskoczyly na podbrzuszu. Gdyby nie lustro to bym ich nie widziała. A na udach mialam od dojrzewania. Teraz sa nowe, ale bardzo jasne i lekkie.
Ja to pamiętam jak co dopiero sie chwaliłysmy, ze poznalysmy plec dzieciaczkow. Jedne wczesniej jedne musialy sie naczekać jak np. Ja :D fajnie sie to wspomina i napewno szybko przeleci :)

Odnośnik do komentarza

Co do rozstępów, to też mi się wydaje, że nie da się ich uniknąć. Ale na pewno codzienne smarowanie brzucha go uelastyczni i zmniejszy ewentualne rozstępy (moim zdaniem wystarczy zwykła oliwka np z rossmanna). Ja używam bio-oil od października jakoś, do grudnia dwa razy dziennie, potem raz (od kiedy jestem na zwolnieniu brak mi samodyscypliny :p) i nie mam żadnych rozstępów, ale to raczej zasługa małego brzuszka niż specyfiku.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Molli
Lilijka87
Molli
Witam Was! jestem z Forum Październikowe mamusie. u mnie dopiero początek ciąży... ale chciałam podpytać Was- bardziej doświadczone koleżanki w tej materii jaką jest ciąża, a mianowicie: jak uniknąć rozstępów? Na pewno macie już wyrobione opinie co warto a czego lepiej nie. Jakie kremy? maści? żele. Bardzo proszę Was o swoje sugestie.

p.s. ale tu u Was klimat... u nas spokojnie, oczekujemy na kolejne badania a tu już PORODYYYY.... życzę wszystkim lekkiego rozwiązania:) Trzymajcie się.


Według mnie rozstępów się nie uniknie jeśli ms się do nich predyspozycje. Ja całą ciążę smarowałam się naprzemiennie palmersem lub bio oil a i tak mam rozstępy. Na brzuchu pojawiły mi się na samej końcówce bo chyba coś około 36-37 tc, wokół pępka. Na biuście, na szczęście poniżej brodawki dużo wcześniej. I biust i brzuch smarowałam tak samo, a cycki choć zdecydowanie mniej urosły od brzucha to dostały wcześniej tygrysich prążków. Ale pamiętaj, że to nie rozstępy lub ich brak jest teraz najważniejszy :)

Olka dobra robota :) pamiętaj dla kogo musisz być w formie!

Lilijka dziękuję za odpowiedź. Wiem, że rozstępy to mały pryszcz, ale lepiej zapobiegać niż leczyć :)
Ja na swoją fasolkę czekałam 5 lat i w końcu coś się zadziało. Pytam o rozstępy na wszelki wypadek :)

też uważam, że jak mają być rozstępy to zadne kremy nie pomogą, niestety.
ja smarowałam codziennie mustella, potem palmersem i biooli, a niestety mam na brzuchu po bokach
może gdybym nie smarowała byłoby ich więcej?

ważne są też masaże brzucha dawkowaniu kremu, ale z tym trzeba uważać, bo moze wywołać skurcze w ciąży zagrożonej.

Odnośnik do komentarza

Aga2801
Ja już w pokoiku. Ciśnienie mi skacze,teraz górna granica. Mały się wierci waga około 4360. O 23 kolejny pomiar ciśnienia.
Leniwiec trzymam kciuki.

postaraj się wyciszyć, połóż się wygodnie i się rozluźnij, bo pierwsza wartość ciśnienia wskazuje na nerwy, ważniejsza jest ta druga wartość nie powinna przekroczyć 90.

mi np lekarz przy 140/90 kazał jechać do szpitala, a przy 140/80 zabrać dodatkową tabletkę dopegytu.

Odnośnik do komentarza

Co do rozstepow to w ciąży miałam ich niewiele, a po ciąży jak mnie Wy***balo, to szok, sorki za słowo ale inaczej nazwać tego nie można :D
Przestalam się przejmować, gdzieś w maju/czerwcu jadę do Warszawy na usunięcie tego dziadostwa;)

Nooo żadna nie chce powitać Maleństwa pierwszego marca? :D
Leniwiec? Koniec leniwienia :D

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Molli no to gratuluję fasolki, niech rośnie zdrowo ;)
Mój największy rozstęp na brzuchu jest w kształcie pioruna :) Groszce powiem, że tak miało być pieruńku :p
Owszem nawilżenie pomoże opóźnić ich pojawienie się, a więc też ich ilość, masaż przy smarowaniu pewnie pomaga ale w cudowne działanie już nie wierzę. Co do konsystencji to mi bardziej pasuje palmers bo jest jak balsam, dobrze i szybko się wchłania ale za to ma zapach kakao, który może niektóre kobiety drażnić, mi pasuje. Bio oil za to dla mnie jest porażka jeśli chodzi o konsystencję! Jak oliwka, których nie lubię, ciężko się wchłania i zapach też mi nie pasuje, taki ziołowy.

Leniwiec raport!

Odnośnik do komentarza

Ola dobrze ze zrobilas cos dla siebie :) bo musisz o siebie dbac :)

Nati tez mam podobne plany na wieczor - tylko z pracy wrocic musi :D

MamaMi ja tez mam od kilku dni brzuch mocno opadniety. Coraz czesciej lapia mnie skurcze i brzuch twardnirje wiec to kwestia dni :)

Krolewna leccie z mezem do szpitala, to moze byc cos powaznego.

Ja sie cala ciaze smarowalam roznymi specyfikami, a i tak na biodrach kilka sie pojawila. Z kolei w pierwszej ciazy cale piersi byly w rozstepach po urosly o 3 numery wieksze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73nvew76w4.png

Odnośnik do komentarza

Molli roztepy jak maja wyjść to wyjdą:)Ja tez smarowałam sie od 4 miesiąca Ziaja Mamma mija i oliwkami,a i tak wyszły..
Najpierw na piersiach wokół brodawek,potem przy bliźnie na brzuchu,teraz po drugiej stronie brzucha no i na biodrach i pod brzuchem przy łonie..przykre to,ale jak się pomysli,że już niedługo bedzie upragniony maluszek to nie jest to problem kosmiczny :D A te na piersiach tłumacze sobie tym,że synek sobie ozdabia cycusie na wielkanoc :D

Kama tam gdzie Ajka..odezwie sie na pewno,sama czekam :D
Aga Ty weteranka nic się nie bój..przyjdzie co do czego kichniesz i już Pawełka bedziesz tulić :D
Leniwiec właśnie bardzo ważne żebys była rozluzniona przy skurczach i cholera po to sa mezowie wtedy zeby pilnowali czy czasem nie zaciskamy pięści przy skurczu..Zwracała nam na to uwagę połozna :)
Królewnazdrewna uu a mąż lakiernikiem jest czy coś..wezwij karetkę albo jezdzcie na szpitala

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Olka a jest sens je usuwać teraz skoro planujesz w przyszłym roku kolejną ciążę? No chyba, że plany Ci się zmieniły.
A pamiętać trzeba, że rozstępy nie pojawiają się tylko przy gwałtownym wzroście wagi ale też spadku. Dlatego ważne jest nawilżenie też po porodzie.

Odnośnik do komentarza

już wiem jak wygląda czop śluzowy,
właśnie wypadł,
chyba za bardzo się zastanawiałam jak wygląda, że się mi ukazał, ja bym to przyrównywała do tego silikonu bezbarwnego co się stosuje w budownictwie, choć nie był taki całkiem bezbarwny ale był długi.

Odnośnik do komentarza

~kalae
już wiem jak wygląda czop śluzowy,
właśnie wypadł,
chyba za bardzo się zastanawiałam jak wygląda, że się mi ukazał, ja bym to przyrównywała do tego silikonu bezbarwnego co się stosuje w budownictwie, choć nie był taki całkiem bezbarwny ale był długi.

No i pięknie ;D zaraz kolejna się rozpakuje ;D cieszę się kochana :))

http://www.suwaczki.com/tickers/m3sxyx8dq52khv5u.png

Odnośnik do komentarza

Ja stosowałam biooil i około 30 tyg. rozstęp się pojawił - jeden początkujący. Mąż mi kupił Oilatum - krem do smarowania i serum na istniejące rozstępy (w takiej mini tubce, jakby próbka) - rozstępu nie ma, nowe się nie pojawiły póki co ;)

Btw. Małż cierpi na zatrucie pokarmowe - głowa przeszła, zwraca tortille z Biedry.. moja wina trochę bo mu nie dałam obiadu do pracy i byle co zjadł :( Jest biało zielony ale o szpitalu nie chce słyszeć nawet..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...