Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

maqdallena
Barcelona
maqdallena
Barcelona, dziś w nocy ten materac by mi się bardzo przydał, bo przebudziłam się właśnie na brzuchu. A brzuch cały w kreskach. Jak się przekręciłam na bok, to mała od razu zaczęła się wiercić. Pewnie nieźle ją wygniotłam.
W ogóle (poza ciążą) to ja śpię praktycznie tylko na brzuchu.

Uoo maqdallena! Jak ty to zrobilas ?! Nie wyszedl ci ten brzuch na plecach ? :D hehh wyobrazm to sobie :D

No to trzeba sie rozejrzec za tym materacem w realu :p powinien byc tak sano ogòlnodostępny jak poducha laktacyjna w zestawie rzeczy ulatwiających sen kobietom w ciązy:)

No nie wiem jak to wyszło ;) Do grudnia to nie raz budziłam się na brzuchu, no ale wtedy mniejszy był :)

też długo spałam na brzuchu, teraz na pół brzuchu też praktycznie co noc,i zawsze mam pognieciony brzuch

mi się wydaje że taki materac nie będzie wygodny.

Odnośnik do komentarza

O ranyyyy ja mam to samo ze spaniem na brzuchu :-)

Ernesto nie pomogę w Twej dedukcji bo nie mogę się skupić :D
Rozum mi odjęło juz jakiś temu ..mam nadzieje ze po porodzie wróci:-)

A ja tez mam pytanie odnośnie cukru..na ile przed porodem spada na czczo ? Może ktos się orientuje bo nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji..

Wczoraj na noc zwiększyłam dawkę insuliny do 14 jednostek i nie wiem czy to przypadek (bo raz na tydzień sie zdarza) czy wreszcie zaczęła działać bo wynik dzis 82 a po kanapce takiej jak zwykle 86.

Odnośnik do komentarza

Sylwia a nie masz gdzieś u siebie dentysty który przyjmuje w weekendy albo jakiegoś pogotowia dentystycznego? Ja tak miałam na szczęście przed ciążą że bolał mnie ząb pół roku wcześniej leczony kanalowo. Okazało się ze jeden z kanałów nie był wypełniony. Dentysta na samym początku otworzył mi tylko ząb i dał skierowanie na rtg ale ulga była natychmiastowa. Może być tak że też Ci otworzą ząb.

Odnośnik do komentarza

niech mi ktoś wyjaśni, skoro pracownikowi, któremu urodziło się dziecko przysługują 2 dni urlopu okolicznościowego, to dlaczego pracownik-kobieta jest niejako tego prawa pozbawiona, gdyż przechodzi na macierzyński w dniu ur dziecka. Taka dyskryminacja jakaś

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny - piękne sesje zdjęciowe! Gratuluje. Kalae - zgadzam się dyskryminacja:))) za porod to dotaktowe 7 dni okolicznościowego:))) aha no i jak jesteśmy chore, to też nam się nie wydłuża macierzyński, ale nie mamy co narzekać, zapytajcie dziewczyn z Wielkiej Brytanii - one mają bardzo mało tego urlopu. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~Józefina
Cześć dziewczyny - piękne sesje zdjęciowe! Gratuluje. Kalae - zgadzam się dyskryminacja:))) za porod to dotaktowe 7 dni okolicznościowego:))) aha no i jak jesteśmy chore, to też nam się nie wydłuża macierzyński, ale nie mamy co narzekać, zapytajcie dziewczyn z Wielkiej Brytanii - one mają bardzo mało tego urlopu. pozdrawiam

No to wiadomo ze roznie to w danym kraju jest.
Tylko skoro jest napisane ze przysluguje to powinna bym mozliwosc jego wykorzystania, a tak to nie ma takiej mozliwosci.

Odnośnik do komentarza

~magdalenka851
Hej Nocne Marki:) ja znów nad ranem się budzę na jakas godz a później zasypiam snem kamiennym a tu Antos o 6 pobudke robi:(jak ja z tymi chłopami wytrzymam-chyba wogole nie bede sypiac, albo małego na cycu zostawię na cala noc kiedy bedzie chciał to się podłączy a ja pospie;)

Witam o poranku/w południe;)my do 10 spaliśmy,a teraz dopiero dobrze po śniadaniu;)
Jak ją się cieszę,że mój W nie tym alko(śp.teściu aż za dużo alko lubił)
Kalae z tym urlopem to albo ty wykorzystasz albo partner/mąż.
Jak poszła do pracy to W mi się pytał,że jak chce to mogę go ją wziąść,ją zrezygnowałam i W wziął(przeważnie wykorzystuje go pod koniec roku),pracę ma lepiej płatną to lepiej się opłacało jemu:)
I możesz mieć full dzieci a tylko 2dni się należą w roku na wszystkich

Sernik z kakao rzucany

A to mój przepis:
2szkl. Mąki
2jajka
1szkl cukru
1szkl mleka
3/4 szkl oleju
2 łyżki kakao( ciemne)
1 łyżka sody
2 łyżki dżemu(dowolny)
To wszystko mieszam mikserem,aż do uzyskania równej masy
Potem na blachę wyłożoną papierem do pieczenia
Góra rzucane
1/2 twarogu(2kostki lub wiaderko 1kg-ja akurat biorę cały 1kg)
3jajka(białka osobno)
1szkl cukru
1kostka palmy(ją używam Kasia)
1łyżeczk proszku do pieczenia
1lyżka kartoflanki
1p rodzynek(tym razem użyłam żurawiny i mi lepiej smakuje)
To razem ucierać kulką,jak już dobrze rozmieszamy,ubijamy pianę z białek,potem miksuje do uzyskania konsystencji i kłade na ciemne ciasto, pięć w nagrzanym piekarniku 180stopni ok.1godzinki

Olka super,że ci już lepiej
Barcelona fajny ten twój łamany polski z hiszpańskim?a ten materac to bym się bała ,że mała z boku ugniatam
Sylwia współczucie bólu,zastosuj rady dziewczyn to napewno ci ulży,widzisz za wcześnie krakałaś ,że ci nic nie jest;)Madika twoje teksty powalają-poprawiłaś nam wczoraj i dzisiaj humor;)
Haniutek zbiłaś mnie z tropu taka laska!To małżonek niech cię mocno trzyma i nie wypuszcza:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane! Gonilam gonilam i w końcu dogonilam was.
Piękne fotki maleństw no i wasze. Sexi mamy ze hej
Dołączam sie do klubu " ała tam boli , aj tu ciągnie, jałł nie mogę sie ruszyć":D
Ale wiecie przez te dolegliwości z babcią rozumiemy sie jak nigdy dotąd:D
Ola trzymaj sie w tym szpitalu.
Ogólnie to juz nie wiem co pisac bo tyle tego bylo.
Ja zaliczyłam wieczorne wyjście z koleżankami a co póki jeszcze można wyjść.
Dzis jedziemy na lodowisko, ja to raczej popatrzę jak moi szaleją z herbatka w ręku. Trzymajcie się ❤

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzi09kwa3zcvri.png

Odnośnik do komentarza

~magdalenka851
Hej Nocne Marki:) ja znów nad ranem się budzę na jakas godz a później zasypiam snem kamiennym a tu Antos o 6 pobudke robi:(jak ja z tymi chłopami wytrzymam-chyba wogole nie bede sypiac, albo małego na cycu zostawię na cala noc kiedy bedzie chciał to się podłączy a ja pospie;)
Misiakowata a jak olejek z rossmana do kąpieli? Przypad Ci do gustu? A te pieluszki Fun and Fit 1 babydreama to są te wycięciem na pępek? Wzięłam te bo nie mogłam w moim Ross.z wleźć innych.
Przyjazna dołączam do mam, którym dzieci czkaja o 3ciej nad ranem;) ale teraz w 33tc ta czkawka u dziecka to jaka dziwna bo aż się wystraszylam.takie miarowe kuksance i długo go meczyla.
Dziewczyny coraz sensowniejsze się robimy z tymi brazylijskimi posladeczkami;) w sam raz na karnawal:D a debesciarski plakat Marcowek powinnyśmy wydrukować i kazda na swojej porodówc e wywiesi-niech wiedza kto tu sądzi w kraju;)

hej :) Olejek fajnie nawilża..ale niestety jest dla mnie za mocny w ciąży,bo mnie wysypało..po ciąży bedzie idealny :D
Pieluszki fun&fit z tego co czytałam nie maja tego wyciecia na pepek..dlatego kupiłam dwie paczki 1 newborn te z wycienciem i dodatkowa paczke fun&fit,na czas po wygojeniu pępulka :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

[quote="Sylwia921125"]Hej mamusie. Mam pytanie czy ktoras ma sprawdzony sposob na bol zeba w ciazy? ? Normalnie cala noc nie spalam tak mnie boli i to po leczeniu kanalowym, ktore mialam 2 lata temu. Normalnie az mi sie beczec chce. A nie wiem co mozna i czy cos wg mozna w ciąży :/ wogole to chyba nic mi dentysta z tym zebem nie zrobi bez zdjecia a spuchnieta jestem jak buldog :/[/quote

współczuję..Paracetamol można,płukanka z szałwi,goździki possać..mnie raz tak bolał ząb,że nie patrzyłam czy mozna czy nie uzyłam troszkę Sacholu-nie mozna,ale wytrzymac sie nie dało..aaa i amolem możesz posmarować :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Kasiu pomylilas urlopy ten o ktorym mowi kalea to 2 dni nalezne z okazji urodzenia dziecka sa jednorazowe a te o ktorych mowisz to 2 dni( od tego roku przeliczane na godz 16 godzin) nalezne jednemu z rodzicow dzieci do lat 14. Tutaj faktycznie jeden z rodzicow wykorzystuje drugi nie moze.
Co do tego ze jestesmy krzywdzone ze nie mamy jak ich wykorzystac to prawda jesli tak jest w ustawie powinien byc zapis " ojciec dziecka" a nie pracownik bo wtedy brzmi krzywdzaco w sytuacji przejscia na macierzynski i braku mozliwosci wykorzystania.

http://s5.suwaczek.com/201603091556.png

Odnośnik do komentarza

Po wczorajszym dniu, dzis odpoczywam. Tzn juz nastepne pranie sie robi, 2 sniadania zjedzone, chce zrobic oponki serowe i potem obiad... Hmm
Moj maz od kilku lat juz pije wiecej moze tylko raz w roku, ale trzyma sie:-) chodzi na boks raz w tygodniu i potem zawsze chodza na piwko. W tym tygodniu zrezygnowal z piwka i mowi ze czuje sie jak polamany:-) ha ha
Ale sliczne zdjecia dziewczyny.
Ja czkawke Malej tez czuje silniej. Ruchy tez sa inne. Jak sie zrelaksuje na kanapie to czasami az podskakuje tak mnie Mala boksuje
Co do zdjec to ja mam co miesiac w tym samym miejscu i ciuchach. Jak patrze teraz na moje 2 pierwsze to az strach! Jak jakis kosciotrup ;-) ha ha! Jakos te ostatnie wydaja mi sie odpowiednie, chyba sie przyzwyczailam do obecnego wygladu
Na bol zeba paracetamol
Nom. U mnie 6 tyg platne macierzynskie z wyplaty i to od momentu kiedy przestaje pracowac a potem zasilek i max 12 mcy firma na mnie czeka. W niektorych firmach 6 mcy jest platne z wyplaty. Przegiecie!
Ortoda ja mam to samo. Rozumiem moha babcie w 100% teraz i tez nie moge sie czasami pogodzic z moja niedoleznoscia;-) zreszta ludzie nie w ciazy tego nie rozumieja, nawet niektore kobiety ktore byly kiedys w ciazy tez czasami srednio rozumieja, juz nie pamietaja i bohaterki zgrywaja :P co ja mowie nawet kolezanka ktora jest tez w ciazy nie bardzo rozumie bo ona prawie zadnych objawow nie ma. Farciara:-)
Ide cos porobic bo ile mozna lezec:P

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, jesteście kochane :) udalo mi się jakos usnac na 3 godzinki. Teraz jestem u tesciowej to maz wyszukal mi paracetamol wiec wypilam. Mam nadzieję, że pomoze. I spróbuje jeszcze zasnac. Jutro bym musiala isc z samego rana do dentysty, ale obiecalam siostrze ze sie zajme malym. Jedna ma jutro egzamin na prawo jazdy a mama z druga siostra jada do onkologa do Warszawy :/ i nie mam go z kim zostawić a do przedszkola nie może isc bo to uszko ma chore. Moze wytrzymam do wtorku :/
Olka super, ze skurcze sie uspokoiły :)

Odnośnik do komentarza

Hej hej :) Wstałam,usnęłam przed budzikiem Pawła jakoś..czyli wstawał o 4.30..Jako dobra nieżona zostawiłam mu gumę do żucia na stole i kotleta w lodówce do pracy z karteczką:"miłego dnia,dasz radę" he he

Barcelona o tym materacu z dziura to ja myslałam juz w pierwszym trymestrze..zawsze zasypiałam na brzuchu..Będąc mega zmeczona po 12godzinnej nocce w pracy potrafiłam nie usnąć dopóki nie położyłam sie na brzuchu..Może stąd moje długie nie spanie..
Ech i te swędzenie..nasiliło mi się po zwiekszerniu dawki eythyroxu,co zdążyłam zauwazyć wrr

Magdallena to dawaj dziś,oko umaluj i rób fotę :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Heloł w piękną leniwą niedzielę! Takie dni to ja lubię, pospałam do 9.30, tak samo jak moje chłopaki, święto lasu!

Sylwia, ja przedwczoraj miałam problem z zębem-Amol na patyczek, na zęba i szybko przeszło. O goździkach też dużo słyszałam :)

Ten materac to powinien mieć jeszcze 2mniejsze dziury na cycki :D :D :D bo po porodzie spanie na brzuchu też ciężkie, zgnieciesz któregoś i płynie rzeka :D

Haniutek, mega wielkie zazdro takiego wyglądu! Musisz mieć niezłe "rwanie" jako pani-dj, wooow! :D

Olka, dobrze że skurcze się wyciszają, zaraz Cię wypuszcza do domu, jak nie jutro to na dniach! Głowa do góry :)

Idę walić schabowe, potem zajrze :D

http://www.suwaczki.com/tickers/o148jw4zryx0935t.png

http://www.suwaczki.com/tickers/74dianliy9gjlbfs.png

Odnośnik do komentarza

Ja pierdziele, pojechalam na zakupy głównie do superfarmy bo promo do dzis tylko na produkty 1 + 1 za grosz :D mam zapas soczewek na 6msc, 2 w cenie 1 k oby więcej takich promocji:). Wracając. Zajechaliśmy po cos na obiad. Tez zaraz kotlety bede walić ;D czy wasze maleństwa tez czasem tak was ugniataja w środku ze aż boli?? W samochodzie to jakby mi w środku cos wypalilo wnętrzności, tak bolalo ze az szok..

Odnośnik do komentarza

Oj też bym pospała na brzuchu, ale już niedługo :) W sumie to zadowolilo by mnie nawet spanie na plecach. Cokolwiek niż na boku... Niestety bo kwadransie leżenia na plecach mała mi w brzuchu fisiuje i się muszę przekręcić :)
Dziś bobo jakieś leniwe jest. Ale jak już zacznie się chwilę wiercic to od razu boleśnie. Chyba wątrobę boksuje.

Dziś też w nocy tak sobie mi się spało, najlepiej nad ranem :) Współczuję tego swedzenia. Ja jak czymkolwiek posmaruje to jest ok.

Mam leniwą niedzielę :D Obiad jest, chałupa w miarę ok, pranie wiesza małżowin. Zbijam bąki od rana :D

A dziąsła wokół bolącego zęba można sobie przetrzeć wodą utleniona jeszcze. Trochę potrzec żeby się zapieniła.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5s2n0accustsf9.png

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie padłam ofiara oszustwa na allegro..Już 25 dni czekam na monitor oddechu za 265 zł..Po tygodniu udało mi się skontaktować z babą,zrozumiałam ,że jest na wyjezdzie itp..miała wysłac paczkę w poniedziałek..jest niedziela a nadal paczki nie ma :( Piszę dzwonie,meiluje,na allegro ostatni raz logowala sie 17 grudnia..Pisała,że nawet nie wiedziala,ze monitor sie sprzedal..Puscilam jej smsa,ze ma pilnie sie skontaktowac,albo niech wysle monitor,albo odda kase inaczej oddam sprawe allegro i policji..
Noż kurwa..ale jestem zła..sorry za bluzga...
Mam nadzieję,że ja połamie za denerwowanie ciężarnej wrrrr

Kamilla mi mały skopie czasem zoładek i wątrobę,to mam mdłości i mnie piecze,ale nie tak jak opisujesz..

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

KasiaMamusia
~magdalenka851
Hej Nocne Marki:) ja znów nad ranem się budzę na jakas godz a później zasypiam snem kamiennym a tu Antos o 6 pobudke robi:(jak ja z tymi chłopami wytrzymam-chyba wogole nie bede sypiac, albo małego na cycu zostawię na cala noc kiedy bedzie chciał to się podłączy a ja pospie;)

Witam o poranku/w południe;)my do 10 spaliśmy,a teraz dopiero dobrze po śniadaniu;)
Jak ją się cieszę,że mój W nie tym alko(śp.teściu aż za dużo alko lubił)
Kalae z tym urlopem to albo ty wykorzystasz albo partner/mąż.
Jak poszła do pracy to W mi się pytał,że jak chce to mogę go ją wziąść,ją zrezygnowałam i W wziął(przeważnie wykorzystuje go pod koniec roku),pracę ma lepiej płatną to lepiej się opłacało jemu:)
I możesz mieć full dzieci a tylko 2dni się należą w roku na wszystkich
:)

tylko mi nie o ten urlop chodzi, te 2 dni o których piszesz to jest jeszcze cos innego.

ja piszę o urlopie okolicznościowym z tytułu urodzenia dziecka to jest jednorazowo 2 dni, a ten o którym ty piszesz to tzw opieka nad dzieckiem do lat 14 (chyba) i on faktycznie przypada jednemu z rodziców, co roku 2 dni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...