Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Olka fajnie masz, mój gin przy takim wyniku od razu wysłał by mnie do diabetologa. Podobnie jak Haneczkaa :-)
Jak Haneczkaa u Ciebie? Co z ta hospitalizacją? Robią Ci jakieś badania?
Wy tak tych toreb szpitalnych nie szykujcie na Święta , ja mam termin lutowe i nie biorę żadnej torby. Co więcej, nawet części rzeczy jeszcze nie mam kupionej , więc luzik dopóki ja jestem w dwupaku, to Wy też nie możecie się rozpakować ;-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza
Gość magdalenka85

Madika
Nika32
A ja się cieszę, że dziś nie szalejecie, bo jestem w miarę na bieżąco :-)
Haneczkaa pierdoła jakaś ta lekarka - dla ciężarnych są inne normy niż dla "zwykłych" zjadaczy chleba i pewnie ona o tym nie wiedziała.
Hospitalizacją się nie martw - porobią Ci badania i wypuszczą do domu. Dobrze, że nie kazali Ci być na czczo :-)
Felcia leż i czekaj na obchód - niech zrobią te przepływy dokladnie - na pewno wyjdzie wszystko w porządku i szybciutko wrócisz do domu. Ważne, że plamienia już nie ma.
Misiakowata to udały Ci się zakupy :-) ja nic nie mam jeszcze dla mojego i najgorsze, że nie wiem co mu kupić :-/
Marika ja chętnie podrzucę swoje rzeczy do prasowania - nie lubię strasznie - u mnie mąż prasuje ciuszki dla Młodego juz zapowiedział, że wyprawa je w jakiś weekend po nowym roku, ale co z resztą?
Trochę z innej beczki - znacie może dobry, sprawdzony przepis na boef strogonow?
RedNails napisz jakie pieczesz ciasta - chociaż ślinkę przełknę, bo zjeść i tam pewnie nie będę mogła :-/

Kiedys widzialam jak Okrasa robil beef strogonowa i wygladal ZAJE :D

Dziewczyny podrzuccie wszystko co macie :D Tylko koszyki podpiszcie zebym wiedziala gdzie odeslac :D hehe

Ktoras sie pytala o imiona meskie a wlasnie w tv byly : Balbin i Gliceriusz. Ktoras sie skusi??? :D hehe


no madika poleciałaś, może gdybym bliźnięta nosiła i parkę to jedno byłoby Gliceriusz a drugie Glicerynka??!! hahaha

Odnośnik do komentarza

Hej :)
Mnie obudziła nerka..jak zwykle..musiało mnie wczoraj przewiać :/ Całą noc nie spałam,rano się już wkurzyłam i wyżaliłam a potem usnęłam i tera się zerwałam..ech..
to nic..choinka piękna w kuchni poprawia mi humor :)
Wichura u nas w nocy była,piszczało nieprzyjemnie jak w horrorach :)
Marta gratuluję,Reniu powodzenia na wizycie:)Nie przejmuj sie wagą,ja to samo ;)
Ortoda tez się masz z tym pęcherzem,u mnie to samo,tylko od razu w nerę uderza..Dobrze,że furagin jeszcze mam :)
Niuska zazdroszczę tych mandarynek:)Wszędzie promocje,a ja nie mogę :/
Andzia dobrze,że napisałaś,rzeczywiście dziewczyny tutaj pilnują diet,martwią się,a to przecież jeść trzeba dla dzidziusia:)Mam nadzieję,że Twój maluszek szybko nabierze ciałka jak powinien:)Trzymam kciuki :D
Ernesto świetne nowiny :D
Olka super,masz rację odpoczywaj cały czas :)
Aniia pomidorowa??Ja musze gulaszowa zrobić..Tak mnie Minius wczoraj prosił.:)
Aga dumna mamusia w końcu..na pewno wyszło pieknie :)
Nika dobrze,że w szpitalne poszło :)

No dobra zawijam Nerkę w ciepełko i lecę powolutku szykować zupkę..ale to zaraz :)hehe

Ps:Kamilla pewnie gotuje :D :D :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Ernesto, Olka jakie dobre wiesci :) zycze nam wszystkim zeby juz tylko takie dobre newsy sie zdarzały:) az humor sie poprawia. Andzia za Ciebie trzymam kciuki zebys za dlugo nie musiala sie niepokoic i martwic. Najwazniejsze ze Twoje Malenstwo ma prawidłową wagę. Felcia jak tam? Juz cos wiadomo co to za plamienie bylo?

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

olka135
Od jakiej kwoty jest darmowa wysylka w Gemini? O ile jest? :) bo znaleźć nie mogę :)
Ma może któraś jakąś listę co w aptece kupie? To już zrobię za jednym razem :)
Brzuch mnie cały piecze, chyba rozstepy mi się zaczną robić! O maaatyldo :D
Jutro wizyta u lekarza :) nie mogę się doczekać! Odliczaaaam godziny :)

Cześć dziewczyny dawno mnie nie było lecicie jak szalone z postami wrzucam moją listę z gemini kosztowało mnie wszystko 304 zł. z przesyłką pobraniową w przeciwnym wypadku było by mniej o ok 17 zł.
Darmowa przesyłka jest do wybranej z listy apteki Gemini w koszyku musi być kwota przynajmniej 150 zł.

OILATUM Baby, emulsja do kąpieli, od urodzenia, 500ml

Bepanthen Baby, maść ochronna, 100g

OCTENISEPT, Płyn, 50ml

UNIMER BABY, Natrium Chloratum 0,9%, 50 ampułek po 5ml

OILATUM Baby Łagodna Ochrona, balsam do ciała, od urodzenia, 200ml

Alantan Plus, maść, od urodzenia, 30g

Alantan, zasypka, 50g

PAMPERS New Baby, pieluchy rozmiar 1, Newborn, 2-5kg, 43 sztuki

CLEANIC Kindii, Baby Sensitive, płatki kosmetyczne dla niemowląt, 60 sztuk

AKUKU, majtki siateczkowe, poporodowe, wielorazowe, rozmiar M, 2 sztuki

CANPOL, majtki poporodowe, jednorazowe, rozmiar M, 5 sztuk

Podkłady higieniczne, SENI SOFT, 90cmx60cm, 5 sztuk

Spirytus salicylowy 2%, 50g

SOPELEK, aspirator do nosa + 3 końcówki jednorazowe + podkłady higieniczne jednorazowe, 20 sztuk

Marimer Baby, woda morska, spray izotoniczny do nosa, dla dzieci od urodzenia, 100ml

Linomag, maść, od urodzenia, 30g

Kompresy MATOCOMP jałowe, 5cmx5cm, 17-nitkowe, 8-warstwowe, 3 sztuki

Kompresy MATOCOMP niejałowe, 5cmx5cm, 17-nitkowe, 8-warstwowe, 100 sztuk

Folik Mama, Drugi, Trzeci Trymestr i Laktacja, 60 kapułek

BABY ONO woreczki do przechowywania pokarmu, 20 sztuk

Podkłady higieniczne, poporodowe BELLA MAMMA, 10 sztuk

CANPOL, podkłady poporodowe, wysokochłonne, 10 sztuk

Laktator i butelki mam z Aventa zakupione na allegro :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh5rsy2iro.png

Odnośnik do komentarza

Laseczki zapomniałam wspomnieć wam o żelu położniczym Natalis 1 to jest żel dla rodzących naturalnie, ułatwia i skraca czas porodu, zmniejsza ryzyko urazów i otarć i u mamy i u maluszka cobza tym idzie mniejsza szansa na jakieś infekcje no i odbudowuje florę bakteryjną pochwy. Więc decyzja należy do Was ;-) zawsze można lekarza zapytać co o tym sądzi ja tak chcę zrobić ;-) koszt w aptece to ok 150-180 zależy jaka apteka, na olx nowe całe nie ruszane opakowania to koszt ok 80 zł.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ew3p8xvbj.png

Odnośnik do komentarza

Aniołek_nocy
Laseczki zapomniałam wspomnieć wam o żelu położniczym Natalis 1 to jest żel dla rodzących naturalnie, ułatwia i skraca czas porodu, zmniejsza ryzyko urazów i otarć i u mamy i u maluszka cobza tym idzie mniejsza szansa na jakieś infekcje no i odbudowuje florę bakteryjną pochwy. Więc decyzja należy do Was ;-) zawsze można lekarza zapytać co o tym sądzi ja tak chcę zrobić ;-) koszt w aptece to ok 150-180 zależy jaka apteka, na olx nowe całe nie ruszane opakowania to koszt ok 80 zł.

No mówiła nam położna na SR o tym żelu,wszystko fajnie pięknie,ale cena odrzuca całkowicie..
hm a może mój Feminium by tam wcisnęli hehehehehe oczywiście żarcik :D
Piję kawkę,muszę nabrać chęci do robienia zupy :)
Nawet się ubrałam:)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza
Gość magdalenka85

ortoda
Hej dziewczyny kochane, znowu mi czas przeleciał. Juz tylko wybiórczo czytałam co było bo jest tego mega dużo.
Widzę ze dzieciaczki ślicznie rosną a wy tu szalejecie przed świętami.
Ja cos ostatnio widzę ze moja kondycja to nie ta sama co w ostatniej ciąży. Twardnieje mi brzuch i podobnie jak zu2ia mam dosc bolesne kopniaki. Dzisiejszej nocy na dodatek walczę z pęcherzem, znowu. Mam nadzieję ze przegonie dziada bo święta idą. Pije Wit. C i jutro świeżą żurawinę muszę kupic w aptece.

hej, a co u Ciebie z pęcherzem? ja ostatnio to miewam dziwne parcie na pęcherz, chodzę co chwilka i po troszeczku. Aż się wystraszyłam ale sobie wytłumaczyłam ze to mały Dzidek mi się przytula do pęcherza i to tak ciśnie...a u Ciebie jakie objawy i o co wtedy robisz?

Odnośnik do komentarza

~magdalenka85
ortoda
Hej dziewczyny kochane, znowu mi czas przeleciał. Juz tylko wybiórczo czytałam co było bo jest tego mega dużo.
Widzę ze dzieciaczki ślicznie rosną a wy tu szalejecie przed świętami.
Ja cos ostatnio widzę ze moja kondycja to nie ta sama co w ostatniej ciąży. Twardnieje mi brzuch i podobnie jak zu2ia mam dosc bolesne kopniaki. Dzisiejszej nocy na dodatek walczę z pęcherzem, znowu. Mam nadzieję ze przegonie dziada bo święta idą. Pije Wit. C i jutro świeżą żurawinę muszę kupic w aptece.

hej, a co u Ciebie z pęcherzem? ja ostatnio to miewam dziwne parcie na pęcherz, chodzę co chwilka i po troszeczku. Aż się wystraszyłam ale sobie wytłumaczyłam ze to mały Dzidek mi się przytula do pęcherza i to tak ciśnie...a u Ciebie jakie objawy i o co wtedy robisz?

Najlepiej zacznij duzo wody pić,zażyj żurawinę czy w tabletce,czy w soku..Ja też mam często tak..Prawie cała noc latałam na takie "posikiwanie"i obudziłam się juz bólem nerki..Od jakiegos miesiąca już miewam kolki,właśnie zaczynające sie od pecherza..Dobrze,że jeszcze mam Furaginę..ech

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki misiakowata30. Mam mieszane uczucia. Chciałam zapytać Was o zdanie. W ramach NFZ miałam 3 usg. Lekarka ktora mi je robila nie byla zbyt rozmowna. Na ostatnim powiedziała o plci i wadze, nic więcej. Napisała coś na zdjęciu. Umówiłam sie prywatnie na usg 3d. Spotkałam sie z krytyka wśród najbliższych. Po pierwsze ze to niezdrowe, po drugie nawet jesli wyjdzie cos nie tak to i tak nic nie zmienie. Mi chodzi o uspokojenie. Czuje ze te badania co miałam to pobieżne. Wygadałam się Wam. Mysle ze Wy mnie zrozumiecie jak nikt inny teraz.

Odnośnik do komentarza

Też się cieszę, że na szpitalne, bo domowe pewnie trzeba by wymieniać :-)
Misiakowata styczniówki piszą, że furagina jest bezpieczna tak do 34-35tc, potem może bardziej zaszkodzić niż pomóc - nie zagłębiałam się w temat, więc nie wiem o co chodzi, ale tak piszę pro forma, żebyś wiedziała na przyszłość :-)
Z aptecznych rzeczy polecam jeszcze na kolki, wzdęcia i brzuszków problemy kateter rektalny. Brzmi strasznie, ale pomaga dziecku.

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

marta33
Dzieki misiakowata30. Mam mieszane uczucia. Chciałam zapytać Was o zdanie. W ramach NFZ miałam 3 usg. Lekarka ktora mi je robila nie byla zbyt rozmowna. Na ostatnim powiedziała o plci i wadze, nic więcej. Napisała coś na zdjęciu. Umówiłam sie prywatnie na usg 3d. Spotkałam sie z krytyka wśród najbliższych. Po pierwsze ze to niezdrowe, po drugie nawet jesli wyjdzie cos nie tak to i tak nic nie zmienie. Mi chodzi o uspokojenie. Czuje ze te badania co miałam to pobieżne. Wygadałam się Wam. Mysle ze Wy mnie zrozumiecie jak nikt inny teraz.

Nie przejmuj się gadaniem..tu chodzi o Twój spokój ducha,a on jest teraz najważniejszy:)
Jest tu Kamilla,która też poszła na 3D i jest zadowolona bo w końcu cos sie dowiedziała o córci i przede wszystkim uspokoiła:)

Nika wiem o Furaginie,że do 32 tyg mozna..Mój gin to gada,że to bezpieczne przez całą ciąże itd..ale ja czytam ulotki..i wiem,że nie przez całą :)
Wzięłam sobie,mam na jeden dzień kuracji,wieczorem dokupię..Boli mnie cholernie ta nerka..Próbuję sie zmusić do zrobienia obiadu,no ale jak się nie ruszam to tak nie dokucza :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

marta33
Dzieki misiakowata30. Mam mieszane uczucia. Chciałam zapytać Was o zdanie. W ramach NFZ miałam 3 usg. Lekarka ktora mi je robila nie byla zbyt rozmowna. Na ostatnim powiedziała o plci i wadze, nic więcej. Napisała coś na zdjęciu. Umówiłam sie prywatnie na usg 3d. Spotkałam sie z krytyka wśród najbliższych. Po pierwsze ze to niezdrowe, po drugie nawet jesli wyjdzie cos nie tak to i tak nic nie zmienie. Mi chodzi o uspokojenie. Czuje ze te badania co miałam to pobieżne. Wygadałam się Wam. Mysle ze Wy mnie zrozumiecie jak nikt inny teraz.

USG nie jest badaniem inwazyjnym. Jedno więcej naprawdę nie zrobi żadnej różnicy dziecku. Idź spokojnie, dowiesz się wszystkiego, wypytasz i od razu Ci się humor poprawi. Ja bym się nie przejmowała, naprawdę :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73hdgeli2cuo5h.png

Odnośnik do komentarza

Witam kochane. ... ja czekam do jutra na wyniki posiewu mam nadzieję że będzie ok i wrócę do domku. W nocy miałam usg bardzooooo długie i dokładne i lekarz stwierdził niestety nieprawidłowe przepływy, na moje pytanie czy mam się z tym zgłosić za tydzień do kontroli powiedział że Narazie jestem pod ich opieką :) w szoku byłam hehe :) jak będzie się pogarszac to cc..... może być za tydzień lub dwa a może dotrwam do lutego....więc pozostaje mi czekać. Chyba osiwieje przez to moje dziecię :):):) ale mały rośnie i na już około 1440:)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchy9n73muifboqy.png

Odnośnik do komentarza

Misiakowata30 ty to dajesz czadu ze spaniem:) ja zdążyłam właśnie z pracy wrócić i obiadek wstawic:) maluszek smyra mnie niziutko pewnie dlatego ze jest główka w dół ułożony. Ja juz zaczęłam robić listę i linki powrzucalalam cok gdzie kupic. Dopisywać będę niezbędne rzeczy o których piszecie że mogą pomóc np na brzuszek itp. Swoją drogą niezła sumka się robi;) teraz lecę po córcie do przedszkola.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...