Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość - misiakowata30

Dzieki dziewczyny :* :-D
No po obiadku nawet nie poleżałam,bo czasu nie bylo :-) Autobus,rossman i droga do gina i dziecko ululane :-) Coś czuję,że w nocy nadrobi jak taata bedzie w pracy :-)
Chciałam fotke 3 d a to trzeba z pendrivem..3 prenatalne z filmem 3 d to koszt 220 zl,wiec zrobie bez za 150 zl a fotka buzi w z3 d bedzie w cenie wizyty :-)

No Asik hehe teściową na bank by miał super :-)
O właśnie sie malunio obudzil i kope mamusie w bok :)

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Pyyyyycha! Robiłam według przepisu z moje wypieki. Mąż jak zobaczył to najpierw stwierdził, że on nie chce zdrowego ciasta tylko takie z czekoladą! Ale jak skosztował to od razu stwierdził, że dobre, a szpinaku nie czuć. Było tylko czuć przy pieczeniu. Przełożyłam też granatem.

Misiakowata gratuluję zdrowego synka :)

monthly_2015_12/marcoweczki-2016_41065.jpg

monthly_2015_12/marcoweczki-2016_41066.jpg

Odnośnik do komentarza
Gość mama77777

Leniwiec odnosnie nie szczepienia i kar... o to wlasnie chodzi zeby zastraszyc oczywiście to kłamstwa na potęgę. Po pierwsze nikt nie może zmusić rodzica do działań medycznych na własnym dziecku bo to niezgodne jest z konstytucją (stąd przed szczepieniem w szpitalu każdy podpisuje zgodę na szczepienie dziecka). Obowiązkowe nie znaczy przymusowe. Jasne ze sanepid ściga i nawet sprawy sądowe były, jednak ostatecznie (sąd drugiej instancji) nigdy kary nie nałożył i za każdym razem sanepid sprawę przegrywał.
Po drugie ciekawa jedtem o jakiej epidemii mówisz? Zwiększona zachorowalnosc np na krztusiec powtarza sie srednio co 3-4 lata i co najciekawsze chorują dzieci szczepione co świadczy o tym ze szczepienie nie chroni w 100%
W Niemczech jak wycofali szczepienie na gruźlicę w 1998 r to zapadalnosc na tą chorobę spadla z 10 na 5 osob na 100000 wiec o polowe. Czyli jak to rozumieć?
Tylko w 5 krajach uni europejskiej szczepi się dzieci w 1 dobę życia i w tych krajach jest dwukrotnie większą umieralnosc noworodków na tzw śmierć lozeczkowa niż w krajach w których szczepia od 2-3 miesiąca życia. Przypadek?
Wiele argumentów mogłabym przytoczyć ale nie na sensu bo jestem w mniejszości choć na forum to chyba nawet jako jednostka :-)
Powiem jeszcze ze nie jestem przeciwna szczepieniom (nawet jeśli tak wyglada) ale jestem za tym żeby szczepic w odpowiednim czasie i na odpowiednie choroby które są rzeczywiście jakimś zagrożeniem dla dziecka a nie na wszystko jak leci.

Odnośnik do komentarza

Asik85
Ja też muszę mieć swojego jasia do spania. A teraz dodatkowo mam jeszcze 3. Tak jak pisałam jeden pod głową, drugi pod brzuchem, trzeci między nogami itd. ;)

Aga zjadłabym tych Twoich pierniczków. Ale dziś mam dzień bez słodyczy. Tylko owoce. Takie dobre pomarańcze kupiłam, tylko wcinać.

Oooooo!!!! Pomarancze!!!!! Tak to wlasnie bym zjadla!!!:D Tylko mezulka nie ma a on zawsze mi obiera ;(
No trudno musze sama....

Misiakowata UWIELBIAM Cie:D
Super ze wszystko u Was w porzadku i ze maluszek siedzi sobie grzecznie. A czesto twardnieje Ci brzuch?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Zu2ia
Piszemy teraz na stronie jak moj rok urodzenia ;)

Zu2ia to bie tylko laczy nas podobny gust lazienkowy ale i rok urodzenia :D

Misiakowata a moze Mati bedzie Grekiem? Oni rodza sie zmeczeni i zyja po to zeby odpoczac :D hehe

Dziewczyny wlasnie widzialam transparent dla Pana prezydenta... Pier...nelam jak zobaczylam... "Szanowny Panie Prezydencie Blogoslawione lono ktore Ciebie nosilo i piersi ktore ssales"
No ku..a co Ci ludzie maja w glowie....

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Madika

Dziewczyny wlasnie widzialam transparent dla Pana prezydenta... Pier...nelam jak zobaczylam... "Szanowny Panie Prezydencie Blogoslawione lono ktore Ciebie nosilo i piersi ktore ssales"
No ku..a co Ci ludzie maja w glowie....

dokładnie! mi się otworzyła kopara i upadła do samej podłogi, wróciłam do rzeczywistości jak zaczęłam się ślinić

Odnośnik do komentarza

Misiakowata wpierw wieści po wizytowe, cudny maluszek!!!!
Mama77777 syn coprawda szczepiony Ale mam podobne odczucia, ze brak jest rzetelnej wiedzy w tym zakresie_ a wręcz szerzy się nie prawdę ( jak z tymi karami) pomijam granie na emocjach... Masz szerszą wiedzę odnośnie szczepień na NFZ?? Czy faktycznie są gorsze od skojarzonych??? Może być na priv

Odnośnik do komentarza

Mama77777 nie jesteś na forum jednostką jeśli chodzi o szczepienie dzieci ale tzw indywidualnym planem szczepień. ja synów szczepiłam obu wg kalendarza szczepieniami refudowanymi i mój pierworodny ma autyzm :( nie wiążę tego bezposrednio ze szczepieniem mmr jak niektórzy rodzice, ale sądzę że szczepienia miały wpływ na rozwój zaburzeń, synek urodził się jako wcześniak i nikt na to nie patrzył, nie proponowali odłożenia szczepień itp, szczepili jak leci, a ja byłam zielona w temacie... drugiego syna urodzilam o czasie i jakoś szczepienia nie wpłyneły negatywnie, a teraz jestem bardziej wtajemniczona w temat, i powiem szczerze że mam mętlik w glowie... :(

Odnośnik do komentarza

~mama77777
Leniwiec odnosnie nie szczepienia i kar... o to wlasnie chodzi zeby zastraszyc oczywiście to kłamstwa na potęgę. Po pierwsze nikt nie może zmusić rodzica do działań medycznych na własnym dziecku bo to niezgodne jest z konstytucją (stąd przed szczepieniem w szpitalu każdy podpisuje zgodę na szczepienie dziecka). Obowiązkowe nie znaczy przymusowe. Jasne ze sanepid ściga i nawet sprawy sądowe były, jednak ostatecznie (sąd drugiej instancji) nigdy kary nie nałożył i za każdym razem sanepid sprawę przegrywał.
Po drugie ciekawa jedtem o jakiej epidemii mówisz? Zwiększona zachorowalnosc np na krztusiec powtarza sie srednio co 3-4 lata i co najciekawsze chorują dzieci szczepione co świadczy o tym ze szczepienie nie chroni w 100%
W Niemczech jak wycofali szczepienie na gruźlicę w 1998 r to zapadalnosc na tą chorobę spadla z 10 na 5 osob na 100000 wiec o polowe. Czyli jak to rozumieć?
Tylko w 5 krajach uni europejskiej szczepi się dzieci w 1 dobę życia i w tych krajach jest dwukrotnie większą umieralnosc noworodków na tzw śmierć lozeczkowa niż w krajach w których szczepia od 2-3 miesiąca życia. Przypadek?
Wiele argumentów mogłabym przytoczyć ale nie na sensu bo jestem w mniejszości choć na forum to chyba nawet jako jednostka :-)
Powiem jeszcze ze nie jestem przeciwna szczepieniom (nawet jeśli tak wyglada) ale jestem za tym żeby szczepic w odpowiednim czasie i na odpowiednie choroby które są rzeczywiście jakimś zagrożeniem dla dziecka a nie na wszystko jak leci.

Ja uwazam, ze szczepienia sa potrzebne, jednak spoloczenstwo nie jest odpowiednio wdrozone w temat (ze mna na czele).
Co do szczepien w pierwszej dobie zycia, tez mysle, ze to za wczesnie. Nie da sie zbadac nowo narodzonego dziecka na tyle, zeby wiedziec, ze jest gotowy na szczepienie.
Jesli chodzi o kary i epidemie, to przytoczylam slowa poloznej.
Ja sie boje szczepien, bo chucha sie i dmucha w czasie ciazy, a pozniej jeden zly ruch i mozna narobic problemow...
Ale z drugiej strony nie szczepic, to zyc w strachu o dziecko.
Co do gruzlicy, to ja znam kilka przypadkow wsrod najblizszego otoczenia, ktorzy wachorowali jako dorosli juz ludzie. Zadne nie mialo szczepienia.
Ostatnio, corczka mojej kolezanki lezala 2 tyg w szpitalu (ma poltora roku) z powodu zapalenia pluc.
Ciezki temat, ale cos trzeba zadecydowac...echhh...
Zaluje, ze nie poszlam na medycyne;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Izabel82
Misiakowata wpierw wieści po wizytowe, cudny maluszek!!!!
Mama77777 syn coprawda szczepiony Ale mam podobne odczucia, ze brak jest rzetelnej wiedzy w tym zakresie_ a wręcz szerzy się nie prawdę ( jak z tymi karami) pomijam granie na emocjach... Masz szerszą wiedzę odnośnie szczepień na NFZ?? Czy faktycznie są gorsze od skojarzonych??? Może być na priv

O nie, tylko nie na prixv!!:) kazdej z nas informacje sie przydadza:)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Tak, to prawda. Czytajac cokolwiek w internecie, szczepionki sa albo beee albo konieczne. I badz tu madry. I nie wiadomo kto to pisze- producenci szczepionek? Ludzie, ktorzy naprawde doswiadczyli okropnych powiklan, konkurencja tych pierwszych ? Ja wypytuje Was i znajomych, ktorzy niedawno szczepili i w Polsce i we Francji (gdzie, szczepien w 1 dobie zycia nie ma)...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Izabel82 nie wiem jak jest teraz, mój pierworodny w styczniu kończy 6 lat, młodszy ma 4,5 roku, trochę wypadłam z obiegu, ale przyznam szczerze że zwyczajnie się boję o swoje jeszcze nienarodzone dziecię zwłaszcza że to córeczka a PL jako jedyny kraj wprowadziła obowiązkowe szczepienie przeciwko HPV a wszystkie pozostałe kraje sie z niego wycofują...

Odnośnik do komentarza

to że wcześniakom się odracza szczepienia to akurat dość logiczne.

jakby nie spojrzeć na szczepienia to dzięki nim mamy z głowy jedną z najcięższych chorób czyli czarną ospę

fakt faktem mogą byc skutki uboczone, ale po czym ich nie ma?

ja byłam szczepiona na wszystko co było obowiązkowe, więc czemu mamy teraz dzieci nie szczepić?

a dla mnie to trochę demagogia, a jakoś mi jej wystarczy ostatnio

Odnośnik do komentarza

Jesteście kochane !:)
Matiemu przekazałam komplementy :-D od cioć marcowych :)
nie no dziś wyjątkowo jakoś ospały :)
Grekiem nie będzie,ale pewnie nie raz będzie go udawał hihihi

No brzuch twardnieje mi dosyc często..wg mojej apki to teraz normalne..i gin i pani z SR mówiła,że dopóki nie boli to ok,no a gin,że można brać nospę i ten aspar...magnez??

Nom,nie moge położyć się ani na lewym ani na prawym boku hehe
Mati w poprzek dziś leży sobie i cholerka,obrócenie się na którys bok sprawia ból..a jak dotykam tam ręką to czuje,jak się tam rusza dowcipniś:)
Paweł sie śmieje,że będę spać na półleżąco dzisiaj :)
A ja wiem,jak go dziś rozruszać :) Kanapeczki z jałowcową mmmmm...z pomidorrem :) Lecę,bo zaślinię klawiaturę :)

Co do szczepionek to sie nie wypowiem,bo nie wiem,ale w styczniowym "Mam dziecko" jest artykół o tym..muszę się wgłębić w to :)

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...