Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Laseczki musiałam trochę popracować - termin mnie gonił - i wracam do forum a tu z pięć stron do nadgonienia :-)
Maqdallena przytyłam Cię mocno - sama wiesz, że przeprowadzka to najlepsze wyjście szkoda tylko, że jeszcze do jesieni musicie się przemęczyć. Nie martw się, na pewno będziesz wspaniałą mamą i Twoja Kruszynka będzie miała najlepszych rodziców pod słońcem :-)
Wada wzroku na pewno może być wskazaniem do cc, ale o tym nie decyduję sam ginekolog - musi mieć opinię od okulisty.
Mi czasem też twardnieje brzuch - zwłaszcza jeśli się zmęczę. Pomaga odpoczynek, no spa, ciepły prysznic. Na twardniejacy brzuch też warto brać magnez. A jeśli nie mija, to ja bym pojechała do lekarza lub na IP.
Nie wiem czy jeszcze coś miałam napisać. ..
A wiem :-)
Witam wszystkie ujawnione Mamusie :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

marina06 ja miałam USG 3d/4d przy połówkowym ale młody miał w nosie wszystko i zakrył rączkami główkę i niewiele było go widać, ale filmik mamy. Ja liczyłam że za dwa tygodnie zrobimy zdjęcia ale jak mówisz że to już nie to, to chyba nici z pamiątki :/
Duża ta Twoja kruszynka :-)
Ja smaruje się aktualnie oliwka z tołpy i z palmersa na zmianę i jest ok :-)
Ja mam pytanko odnośnie następnego USG czy to ma być jakieś specjalistyczne? Czy zwykłe i kiedy trzeba je zrobić?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mm1iwir8w0.png

Odnośnik do komentarza

Sonja wózek prześliczny!
Niunia kolejne usg takie wymagane /rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne robi się mniej więcej w 30tc. Powinno być tak dokładne jak połowókowe czy też tak zwane genetyczne w pierwszym trymestrze. Pulsatilla co Ty na to? Nasz medyczny ekspercie :-)
Poza tym odezwij się, bo od wczorajszego wieczoru zamilkłaś.
Joanna 70 co u Ciebie? Gdzie jesteś?
Niunia to Ty narzekałaś na kolkę? Przeszło czy boli dalej? Jeśli nie Ty, to kto, bo nie pamiętam. .. i jak sytuacja?

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. Co do wózków to ja jestem wielką fanką quinny buzz z 2014 r bo 2015 jest kosmicznie drogi. Ogólnie ten wózek nie należy do najtańszych ale można poszukać używanego. To co mnie w nim urzekło to fakt ze składa się go w malutka paczuszkę która zajmuje połowę bagażnika a nie cały samochód. Ma skladana gondolę na płasko. Jak jesteście zainteresowane to poczytajcie o nim bo na prawdę jest wart polecenia . Nowy 3w1 to ok 2.800. Pozdrawiam:)

http://www.suwaczki.com/tickers/74dii09k6wfemfs3.png

Odnośnik do komentarza

Nie było mnie od rana, zaglądam a tu tyle stron do nadgonienia :) Super! :)
na początek witam nowe mamusie :)
Maqdallena bardzo mi przykro, że masz taką sytuację. U mnie co prawda tak nie jest, ale dzieciństwo też różowe nie było. Na dobrą sprawę wyprowadziłam się z domu w wieku 18 lat, potem wracałam na miesiąc lub 2. Najdłużej byłam w domu 4 miesiące i to były najgorsze 4 miesiące. Na samą myśl, że musiałabym wrócić łapie mnie jakaś deprecha. Odwiedzić mogę ok, ale nie mieszkać razem. Dobrze, że postanowiliście się wyprowadzić i jak już ktoś wspominał ( za dużo postów na raz przeczytałam i nie pamiętam kto :P) macie światełko w tunelu, a to b dużo w takiej sytuacji.
Ja od początku ciąży przytyłam 6-7 kg, ale przed miałam niedowagę lekką.
Co do twardniejącego brzucha to ja również doświadczam. Podobnie jak niektóre z was raczej przy chodzeniu, zakupach itp. Jak sobie siedzę, albo leżę to jest ok. Na ostatniej wizycie moja gin stwierdziła, że ją to niepokoi. Jak się położyłam na badanie to brzuch był twardy, a po chwili zrobił się miękki. Dalej mam przyjmować magnez plus teraz luteina poszła w ruch. na jakieś kłucia nospa.
Cieszę się, że forum się tak rozszalało :) Oby tak dalej :)


 

 

Odnośnik do komentarza

niunia31 ja tez mialam polowkowe robione na super sprzecie bo w poradni genetycznej ale "profesor" ktory mnie badal (podobno jakis super) nawet na chwule nie dal mi rzucic okiem:/ nawet narzeczonego nie chcieli wpuscic, takze co miasto/poradnia to inaczej, ale jak chcialas isc jeszcze po zdjecia to odradzam ja wydalam 250 zl i z jedneh strony fajnie bo tatus mogl w koncu porzadnie nacieszyc oko i mamy ten film ale to juz nie jest taka jakosc jak myslalam i o dziwo jeszcze film mamy czarno-bialy a myslalam ze bedzie kolorowy tak jak na zywo mozna obejrzec

mimka1 co do macierzynskiego po poronieniu to nie wiem nie znam sie, ja nie korzystalam z czegos takiego ale mysle ze cos takiego moze byc gdy chodzi o strate ciazy ale juz duzo wyzszej, ja swoja stracilam w 8 tyg:( termin porodu mialabym z o.m. na wczoraj :(

Ja mam na wadze +8 kg ale startujac mialam nadwage bo 72 kg przy 167 to juz bylo za duzo wiec max bym chciala przytyc 11 kg ale cos czuje ze bedzie z 15 bo ciezko na to wplynac, ponimo ze sie nie obzeram:p
Ja smaruje sie balsamem lub oliwka z serii babydream fur mama z rossmana, tanie, wydajne a ma bardzi naturalny i przyjazny sklad bo same nat. oleje

Co do wozka my juz mamy bardzo dawno pomimo ze to niby zapesza to chyba juz w 14 t.c. kupilam bo byla okazja na olx, a ze bardzo spodobaly mi sie wozki firmy Mutsy to skusilismy sie na uzywany 3w1, nowy taki zestaw musialabym liczyc ponad 4000 zl i to starszy model a to prawie tyle ile moj samochod..wiec wybralismy uzywke w dobrym stanie i jestesmy zadowoleni, mamy tez nowe biale lozeczko, ktore z materacem wyszlo 300 zl a ze ja lubie okazje cenowe i na takie poluje to mysle ze to dobra cena po tym co widzialam w stacjonarnych sklepach.

Pokaze wam screena z filmiku, mowie jakosc nie powala ale mysle ze da sie zauwazyc buzke -Julia :)

monthly_2015_11/lutowki-2016_38498.jpg

*Aniołek 19.03.2015
http://www.suwaczki.com/tickers/p19uskjoq6qvadbj.png

Odnośnik do komentarza

Nie było mnie pół dnia i nie wiem na co odpisywać :)
Najpierw pytanie zadam w związku z ostatnim postem. Tez mam hemoglobine niska 10.8 i tez dostałam żelazo tylko ciężko na nie reaguje.
Czy słyszałeście o cudotwórczym w tym temacie działań pokrzywy? Ja kupiłam sok z pokrzywy jest paskudny, ale podobno ekstra działa. Za 3 tygodnie mam badania krwi będę widziała jaka jest prawa. Słyszałyscie o tym?

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64cwa1yu7e8ww5.png

Odnośnik do komentarza

Agnieszka Barbara
Mimka1 u mnie hemoglobina jest jeszcze niżej bo 10,7. Do tego erytrocyty 3,45 i hematokryt 30,6 także też poniżej normy. Biorę tardyferon-fol po raz drugi. Z lekarzem wyniki konsultowałaś?

U mnie tak samo erytrocyty i hematokryt też poniżej normy. Jutro mam właśnie wizytę więc będę konsultować. Brałam tardyferon przez 2 miesiące i na ostatniej wizycie lekarz powiedział żebym na razie przerwała i zobaczymy jakie będą wyniki. No to nie biorę od września ale jak widać nie jest to dobry pomysł. Piję sok z buraków, jadłam latem czarne porzeczki ale coś nie widać poprawy, a w sumie spadła jeszcze w stosunku do poprzednich wyników...

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Marina, współczuję...:( Ale! Jest już za nami połowa ciąży i zaraz biegusiem będzie luty :)))

Maqdallena, przykra Twoja sytuacja, ale czasami z rodziną to najlepiej się wychodzi tylko na zdjęciu i lepiej liczyć na siebie... Moja mama ma całe życie depresje i bierze silne lekarstwa psychotropowe (z własnego wyboru, to jest już uzależnienie). Nigdy się specjalnie mną nie zajmowała. Dopiero w wieku 18 lat zaczęła mi rozkazywać i zabraniać, kiedy miałam chłopaka, ale wtedy było już za późno na wychowanie. Mam wspaniałego tatę, który stawał na głowie, aby nas wychować. Moja mama teraz jak "pomieszkuje" u nich to najchętniej zamknęłaby mnie w klatce i jak w ojcu chrzestnym miałabym jej wysługiwać we wszystkim, a ona by leżała w swoim łóżku i oglądała po raz enty "ewa gotuje" czy "wspaniałe stulecie" czy tysiąc lecie jak tam... I powiem Ci tak Maqdallenko, że jak przebywam przy swojej matce dłużej niż 20 min to żyły mi na szyji skaczą, bo wiem, że ona jeszcze może dużo, ale wyniosła ze swojego domu pierwowzór swojej matki, która w taki sam sposób podchodziła do swoich dzieci. Kocham swoją mamę, ale unikam kontaktu dłuższego niż 20 min dziennie, bo siedzi we mnie głęboko frustracja, bo wiem, że ma gdzieś chęci życia, ale się poddała i swoją nieporadnością i umysłowym upośledzeniem chce uzależnić od siebie swoich dzieci. Cieszę się, że mieszkam osobno, bo sama nie wytrzymałabym psychicznie i już mnie nosi ze szczęścia, że jutro wracam w końcu do siebie :)))
Przepraszam Was dziewczyny za taki monolog, ale dla mnie temat rodzina to temat rzeka... No i też mi lepiej jak się wygadałam :)

Sonja, super wózek :) taki słitaśny :)

Mi się bardzo podoba baby design lupo comfort. I widziałam taki fioletowy na olx, i tak się zastanawiam czy dla chłopaka może taki być? Bo on wchodzi w taki wrzos... Co Wy o tym myślicie?
Xlandery Evo prezentują się super:) widzialam je w ogłoszeniach. Wcale nie są takie drogie, a robią szał :) tylko słyszałam, że mają dosyć małe gondole, a u mnie zapowiada się, że Błażej mały raczej nie będzie...

A co do smarowania to póki co smaruje się masłem shea i fajnie natłuszcza, bo jak wieczorem posmaruje to rano też jest taki tłuściutki :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...