Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Nika32 na prawdę Ci współczuję sytuacji a te komentarze mamusi to dopiero osłabiają. . . zamiast wesprzeć, powiedzieć że poczekacie sobie spokojnie na chłopaków i że mąż ma być spokojny o Ciebie a Ty o nich to oni na siłę będą Ci snuć scenariusze. Ja tak większość życia z moją mamą mam. Ja miałam egzamin ale ona z tego powodu się źle czuła i wszyscy powinni ją wspierać a nie mnie. W tym momencie to ona już się martwi jak ja urodzę i już cierpi. Wszystkie możliwe kary i zło tego świata zawsze miało się wydarzyć bo mamusia tak sobie ubzdurała. Ale ja już nawet nie dzwonię, nie piszę. Chce się odezwać to się odezwie, najczęście w jakieś konkretnej sprawie, albo coś zapyta i nawet nie słucham już tych jej wymysłów bo nie mam siły.

Dziewczyny, odnośnie tych plamek na bieliźnie. U mnie pojawiło się już jakiś czas temu, ale pomyślałam że jest mokrawo. Z tym że u mnie wydzielina biała i gęsta. Gina mam w środę, więc zapytam. Ale wcześniej uderzam do Was. Czy któraś też ma coś takiego?

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

mimka1
Nika32 na prawdę Ci współczuję sytuacji a te komentarze mamusi to dopiero osłabiają. . . zamiast wesprzeć, powiedzieć że poczekacie sobie spokojnie na chłopaków i że mąż ma być spokojny o Ciebie a Ty o nich to oni na siłę będą Ci snuć scenariusze. Ja tak większość życia z moją mamą mam. Ja miałam egzamin ale ona z tego powodu się źle czuła i wszyscy powinni ją wspierać a nie mnie. W tym momencie to ona już się martwi jak ja urodzę i już cierpi. Wszystkie możliwe kary i zło tego świata zawsze miało się wydarzyć bo mamusia tak sobie ubzdurała. Ale ja już nawet nie dzwonię, nie piszę. Chce się odezwać to się odezwie, najczęście w jakieś konkretnej sprawie, albo coś zapyta i nawet nie słucham już tych jej wymysłów bo nie mam siły.

Dziewczyny, odnośnie tych plamek na bieliźnie. U mnie pojawiło się już jakiś czas temu, ale pomyślałam że jest mokrawo. Z tym że u mnie wydzielina biała i gęsta. Gina mam w środę, więc zapytam. Ale wcześniej uderzam do Was. Czy któraś też ma coś takiego?


mimka1 jeśli wydzielina biała i gęsta to nie martw się. Oczywiście skonsultuj ze swoim lekarzem. Ja mam taką wydzielinę od początku ciąży- jest to normalne fizjologiczne zjawisko- czop śluzowy,który chroni pęcherz płodowy przed czynnikami zewnętrznymi. Im starsza ciąża tym większa produkcja tego białego śluzu dlatego możesz teraz go odczuwać bardziej. Pozdrawiam☺

Odnośnik do komentarza

Mami nie ma żadnych III prenatalnych. Po prostu dziewczyny je tak nazywają. W ciąży są 3 podstawowe badania, ok 13, 20 i 30 tygodnia. Fajnie je zrobić u dobrego lekarza żeby po prostu zbadał rozwój poszczególnych narządów które na danym etapie się wykształcaja :) Ja już miałam chyba z 9 usg. W poniedziałek kolejne, a we wt echo serduszka :)

https://www.suwaczki.com/tickers/gg64cwa1yu7e8ww5.png

Odnośnik do komentarza

~Ela Evi
Dziendoberek :-) dziewczyny a jak aie nazywaja te paski do mierzenia ph i one rzeczywiscie wykrywaja wody plodowe?

Mój gin. wczoraj powiedział, że lepiej żeby lekarz to ocenił. Robiąc same w domu taki test jesteśmy obciążone ryzykiem np. niewłaściwy pomiar czy interpretacja. Nie wiem jak nazywają się te paski. Samemu w aptece można kupić test na obecność wód płodowych (trzy wkładki). Jak wpiszesz w google to wyskoczy nazwa. Z tym,że cena nie jest zbyt atrakcyjna i jakieś prawdopodobienstwo wyników niemiarodajnych i również istnieje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Dziewczyny. Nie biorę nic dopochwowo, dlatego też zaczęłam się zastanawiać czy wszystko ok po tym jak piszecie o sprawdzaniu pH itp. Swędzenie też mi nie dokucza, dlatego też myślałam że to naturalne że tak sobie coś tam wylatuje od czasu do czasu. Oczywiście widzę że im ciąża starsza tym zwiększa się ilość ale to nie są jakieś kosmiczne ilości ;)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nadrobiłam zaległości w czytaniu Was :-)
Taka biaława wydzielina bez zapachu niepokojącego to norma w ciąży. Też tak mam, ale nie lubię wkładek i jak mam potrzebę zmieniam bieliznę.
Ehhh teraz będę miała więcej czasu na forum. Po wczorajszej wizycie u gina okazało się, że muszę dużo leżeć.
Moja szyjka ma 4cm co nie jest złe
(zagrożenie i leżenie plackiem to
2,5cm) ale jest też podejrzanie
miękka. Na dodatek gin mnie pytała czy mam skurcze przepowiadające a ja nie wiem jak to się odczuwa. Powiedziałam, że twardnieje mi brzuch gdy stoję lub chodzę. Dostałam na rozluźnienie magnez i nospę. Biorę też żelazo.
Nie wiem co z tymi skurczami i czy może powinnam brać dodatkowo kwas foliowy i DHA?

Odnośnik do komentarza

Mami87
Dzięki Depti :)
Na każdej wizycie mam usg i bada Kokoszki pod każdym kątem, za każdym razem sprawdza przepływy, serduszka, brzuszki, główki, wszystko :)

Zazdroszcze usg na każdej wizycie, ja ostatnie mialam 5 pazdziernika i to nie u mojego gina tylko prenatalne w innej przychodni. U mojej lekarki w 1 trymestrze mialam robione i teraz najblizsze gdzies w polowie grudnia. Nie moge sie doczekac zeby znowu zobaczyc synka.

Kacper
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9c3e5emcigphff.png

Odnośnik do komentarza

Dzieki Mama .....na ostatniej wizycie w srode nic mi nie mowila moja gin zeby cos wyciekalo a robila ph wiec skoro to drogie ma byc i niemiarodajne to nie bede kupowac...mam uplawy ale to normalne jeszcze tym bardziej ze caly czas biore luteine ....

Odnośnik do komentarza

Witam sie porannie :-)
Kolejny dzień i kolejne zawirowania z cukrem.. Rano na czczo wynik piękny jak na mnie 89. Później jak zwykle 1 kanapka z chleba graham połowa z wędlina, połowa z serkiem śmietankowym dwa plasterki pomidora i wynik 125 yyyy o co kaman ? Mniejsze miewam po drugich śniadaniach z owocem maksymalnie do 110. Ręce opadają.

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
Witam sie porannie :-)
Kolejny dzień i kolejne zawirowania z cukrem.. Rano na czczo wynik piękny jak na mnie 89. Później jak zwykle 1 kanapka z chleba graham połowa z wędlina, połowa z serkiem śmietankowym dwa plasterki pomidora i wynik 125 yyyy o co kaman ? Mniejsze miewam po drugich śniadaniach z owocem maksymalnie do 110. Ręce opadają.

przyjazna jeśli po pierwszym śniadaniu masz wysoki cukier a po drugim z owocem już nie to chyba znaczy, że nie jest dla Ciebie wskazany nabiał jako pierwszy posiłek. Spróbuj zrezygnować z serkow, zostań tylko przy wedlinie oraz warzywach i sprawdź czy nie jest lepiej. U mnie dwa dni z rzędu cukier 119 po śniadaniu, ale jadłam ser żółty i biały. Jak eliminowałam nabiał ze śniadania miałam cukier mniejszy niż 100. No i jeszcze możesz wypróbować specjalny chleb dla cukrzyków-IG. Niektóre piekarnie go sprzedają.

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczyny za Wasze słowa :-)
My też chcieliśmy wysłać moich rodziców na ta wycieczkę, jak się okazało że ja nie pojadę, ale nie chcieli - bo samolot, bo inny język, inna kultura... wiadomo, że jest to jakaś nowość, ale wszystko jest dla ludzi - zagraniczne podróże też. Nie chcieli, nie jadą, więc mąż postanowił wziąć syna. Uważam, że robimy ok, ale chyba następnym razem po prostu powiem Mamie, że nie będę o tym z nią rozmawiać, bo mnie stresuje.
Patiszatan ja mam tak samo z usg u mojego gina, zawsze bada mnie na fotelu i albo na szybko włącza usg tylko żeby usłyszeć serduszko, albo taki detektor tylko na tętno. Czekam jak głupia na usg w 30tc, bo to będzie takie mega długie i dokładne. Popatrzę sobie na chłopa przed samymi Świętami :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Gdzieś mi minął post Hesi, a teraz nie umiem go znaleźć. Hestia ja szyjkę miałam 4cm w 22 tc. Teraz nie wiem ile ma :-/ jak jest miękka to chyba musisz się oszczędzać. Skurczy przepowiadających tez nie mam, przy długotrwałym wysiłku też mi brzuch twardnieje i gin kazał brać magnez plus ew. nospe. DHA i kwas foliowy mam w witaminach.
Jesteś na L4?

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Pytanko jeszcze mam. Ćwiczę mięśnie Kegla, ale niestety przy kichaniu zdarza mi się popuscić. W domu po prostu zmieniam bieliznę, ale poza domem juz jest problem... no i ciągle mam uczucie jakbym musiała iść siusiu, jak siadam na sedes to nic... myślę, że to Młody naciska na pęcherz , bo wyniki moczu mam dobre - robiłam ostatnio żeby mieć świeże na wizytę :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny. Myślicie ze poł łyżeczki tego serka aż tak podniosło wynik ? Wiedziałam ze nabiału rano nie, ale nie spodziewałam się że nawet w takich ilościach..
Chlebek graham, razowy czy Witalis (dla diabetyków) tak samo na mnie działa:-) nie najgorzej .
Mysle nad tym żeby zrobić kaszę pęczak (kaszotto) na bulionie warzywnym z jakimiś dodatkami np.z cukinią i pesto z pietruszki lub z kurkami i pomidorami. Może jutro..
A co do "podsikiwania" i ja się niestety z tematem ;-) zetknęłam. Łożysko (koniec 24 tygodnia ciąży) mam nisko pretenduje do przodującego do tego córcia siedzi dupcia na nim a główka do góry i czasem jak sobie poskacze jak na piłeczce to zdarza sie zmieniać bieliznę w ciągu dnia. Jak wychodzę wkładam wkładkę.

Odnośnik do komentarza

Nika32
Pytanko jeszcze mam. Ćwiczę mięśnie Kegla, ale niestety przy kichaniu zdarza mi się popuscić. W domu po prostu zmieniam bieliznę, ale poza domem juz jest problem... no i ciągle mam uczucie jakbym musiała iść siusiu, jak siadam na sedes to nic... myślę, że to Młody naciska na pęcherz , bo wyniki moczu mam dobre - robiłam ostatnio żeby mieć świeże na wizytę :-)

Ja tez tak mialam od zeszlej srody przez okolo 5 dni. Naprawde sie balam, ze to zapalenie pecherza, ale w badaniach nic nie wyszlo- zero bakterii. Kocham moja zurawinke!:)))
Ja tez mam jakies plamki, ale czesc to jest taka mleczna, bezwonna wydzielina, a czasami mysle, ze tez troche pecherz. Jednak lezy na nim juz kilogramowe dziecko z cala swa otoczka;)
Ja nie bede badala tego ph, bo zglupieje. Jak cos zle zmierze, cos zle odczytam, bedzie wiekszy stres.
Dziewczyny, a tak teoretycznie, jesli czop sluzowy sie trzyma (ja mialam tylko ok.12 tyg ciazy jego mala ilosc na bieliznie) a szyjka zamknieta, to mozliwe jest, zeby wody plodowe sie saczyly???
Nika, musisz postawic sprawe jasno- masz swoja rodzine, swoje sprawy i decyzje sa Twoje. Powiedz jej, ze wlasnie przez jej glupie komentarze, moze zdarzyc sie tak, ze "cos sie wydarzy". Najwazniejsze to to, zebyscie zdecydowali o wyjezdzie razem, swiadomie, zebys pozniej nie musiala sie stresowac. Na pewno wszytsko bedzie dobrze, ale zebys po prostu nie doswiadczyla permanentnego stresu przez to, ze jada, wiesz...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczynki:) ja dzisiaj zaczynam 8 miesiąc! !:-)
Jak dobrze zobaczyłam według pewnej stronki, 8 miesiąc zaczyna sie w 31.5 tyg :)
Ja też miewam biały gęsty śluz, ale nie wiąże się z tym swędzenie czy pieczenie:) to normalne że nasza pochwa więcej go wydziela żeby chronić się przed infekcjami:)
Wczoraj zaczęłam stosować bio oil, na moje istniejące rozstepy i musze wam powiedziec ze po posmarowaniu czuje bardzo nawilżona skórę i rozstepy stały się miekkie:) mam nadzieje że po dłuższym stosowaniu moja skora sie polepszy:)
Miłego dnia :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsabii1kv.png

Odnośnik do komentarza

No ja chyba tez nie będę sprawdzać tego pH :-)
Właśnie leniwiec boje się tego nieustającego stresu, który będzie się pogłębiać przez notorycznie telefony. Chyba przestanę odbierać od mamy telefon przez następne dwa tygodnie ;-)
Kasiuleczka jak szybko leci... ja dopiero co zaczęłam 7 miesiąc. Pisz jak działa ten bio oil, ja mam rozstępy po poprzednich ciążach i fajnie by było je trochę zredukować :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Ja szczerze polecam Bio oil. Miałam po poprzedniej ciąży blade rozstępy na pośladkach które teraz przy regularnym stosowaniu (rano i wieczorem) praktycznie znikły a skóra nawilżona i mięciutka:-) nowych póki co nie widać.
Nika mój syn też będzie leciał z moją mamą co prawda do krajów Skandynawskich, ale jednak teraz to nie ma różnicy w którą część świata. Martwię się ale bez histerii. A jesli ktos swoją gadką będzie zakłócał mój spokój, nie będę w ogóle rozmawiała:-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...