Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Misia dobrze, że się trzymasz. Podziwiam Cię bardzo. Czekam na wiadomość od Ciebie o dwóch kreseczkach. Łącze się z Tobą w bólu i pamiętam o Was w modlitwie.
Lutówka a gdzie szalałaś na zakupach? Jeszcze miałam Cię pytać na jakim bazarku w Wawie kupujesz ciążowe ubrania? Bo moja siostra nie wie gdzie się zaopatrzyć, mówi, że w h&m nie ma nic ciekawego, a w happymum straszne ceny

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Tak Martita, czas leci. Mam podobne odczucia i wspomnienia, jak zaglądałam na kobiety z widocznym brzusiem:)a tutaj sama teraz jak niedźwiadek chodzę. I powiem szczerze że tak się cieszę tym brzuszkiem że ostatnio do siostry mówiłam że pewnie będę źle się czuła już jak malutki bedzie obok a ja zostanę z obwisłą skórą tylko;)

Lutówka dziękuję, wielki dzień mamy 10 grudnia. Ale nie wiem jak dotrzymam do tego czasu, bo po nocach nie śpię odkąd tylko mi rada zatwierdziła termin:| nie wiem czy stres z powodu obrony, czy bardziej się boję o malutkiego żeby tam w brzuszku za mocno się nie denerwował przeze mnie ... ahh pewnie wszystko na raz;)

Co do świąt, to moja mama właśnie tak ma - przepłacze cały miesiąc przed i mało co zrobi. Najlepiej jakby moja siostra się zwolniła z pracy a ja brzuch na plecy i byśmy tam mamie mieszkanie ogarnęły, zrobiły potrawy, wypieki a ona by leżała i tylko mówiła co jak i gdzie ma być. Odwieczny problem mojego domu, dlatego cieszę się że jestem od tego 180km ... Kobieta 53 lata, aż się nie chce wierzyć :|

Ja rok temu robiłam sama święta na 20 osób, bo wprowadziliśmy się tydzień wcześniej do naszego mieszkania i to miała być taka parapetówka dla rodziny. Nawet się nie zająknęłam. Jedzenia nie przejedli i wszyscy w szoku że to ja sama tak dałam sobie radę. Nie dość że wykończenie mieszkania to od razu święta. Kurcze, jak się chce to wszystko można!

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Nika ja kupuje na bazarze przy ul. Bakalarskiej to są byli kupcy ze stadionu X-lecia. Ogólnie tłumacząc to on mieści się od strony Krakowa/Radomia niedaleko aleji Krakowskiej i Hynka. Ja mieszkałam 4 lata w tam tych okolicach więc na piechotę tam dreptalam mi tam pasuje robić zakupy lubię wiem gdzie co jest, głównie stoją tam Bułgarzy i wietnamczycy. Naprawde nie raz trafiłam na fajna rzecz i to 3 razy tańsza niż w "galeriach typu feniks" mają też kradzione rzeczy Zara Bershka itp. Teraz kupiłam bluzkę oversize ala tunika za 15 zł i sukienkę w kształcie trapezu za 50zl rajstopy ciążowe 20zl figi skarpetki itp.

A dzis szalelismy po sieciowkach ale mąż się obkupil w house było 25%na wszystko. W komputroniku kupiliśmy za 49zl szczoteczkę oral b elektryczna dla bratowej na gwiazdkę. W Agata meble kupiliśmy kanapę narozna do domu i wybraliśmy stół. I baterie do umywalki łazienkowej i zestaw prysznicowy z deszczownica także męża pensja dzisiejszą poszła w całości ;-)

Mimka dasz radę już zaprawiona w bojach jesteś. Ja się stresowalam na licencjacie a jakoś na magisterce nie było tak źle ;-) no ale doktorat to już wyższa Szkoła jazdy i możesz mieć publikę no i dzidzia dodatkowo ale to tylko dodatkowa motywacja ;-)

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Mimka to 10 grudnia 3mamy tutaj kciuki za Ciebie i za maleństwo. Pomyśl jak będziesz się czuła po wszystkim, jak będziesz zbierać gratulacje i jaką poczujesz ulgę i szczęście, że już jest po. Mi to pomaga: w stresie przed ważnym wydarzeniem myślę o błogostanie, jaki mnie ogarnie kiedy będzie po wszystkim ;-)
Lutówka to całkiem udane zakupy. Przydał by się taki bazar tylko po prawej str Wisły. Czasem jeżdżę na Marywilską, ale tam też mam kawałek i rzadko mi się zdarza. W zimie jest ok, bo pod dachem i ciepło. Pozdrawiam porannie ;-) mam sok z buraków i sączę na to moje słabe żelazo...

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny...trzeci trymestr oficjalnie uważam za rozpoczęty :D w końcu i ja :D
Przyjazna...wczoraj miałam trochę zabiegany wieczór, dlatego już nic nie pisałam...ale po tym moim obiadku miałam cukier 127... Ale i ja na podwieczorek zaszalałam bo zjadłam panna cotte z sosem owocowym no i niestety 157 po godzinie :( potem byla jakaś kolacja w biegu z efektem 134 i dzień zaliczam do fatalnych jeśli chodzi o dietę...dzis mocne postanowienie poprawy ;) zobaczymy co z tego wyjdzie...:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72106.png

Odnośnik do komentarza

Joanna ja po tym nie docukrzeniu po drugim śniadaniu wczoraj (wynik 76) zjadłam pączka ! I nie mierzyłam po nim ;-) takze każda zgrzeszyła :-)
PS.
Leniwiec a chciałaś nam podnieść morale komplementem :-)

A dla ciekawostki napiszę ze do dwóch kanapek na kolacje dołożyłam dwie łyżki sałatki jarzynowej z majonezem i dwie łyżki bigosu (to dary od mamy dla moich facetów) potem za Waszą radą przekąsiłam kapustę k. i taka szczęśliwa (jednak z nie pokojem w sercu) zaległam w łóżku;-) wynik 110.

Odnośnik do komentarza

Z tym cukrem dziewczyny to jakaś jedna wielka niewiadoma. Wcześniej jadłam śniadania nabiałowe i miałam cukier mniejszy niż 120. Dzisiaj 2 kromki chleba IG,dwa plasterki drobiowej wędliny, pół pomidora i tadam tadam 136. Bądź tu człowieku mądry. Mierzycie cukier godzinę czy dwie po posiłku?Wiem,że są różne szkoły. Mi moja diabetolog zaleciła pomiar dokładnie godzinę od pierwszego kęsa jedzenia.

Odnośnik do komentarza

Naprawde człowiek sobie sprawy nie zdawał ze to taki galimatias..

Ja mierzę godzinę po posiłku. Podobno jest to uzależnione od wyniku z krzywej. Mój wyglądał tak : 102-189-147. Najwyższy skok był po godzinie i dlatego po godzinie mam mierzyć. Tak słyszałam ale nie bezpośrednio od lekarza. Może ktoś to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
Naprawde człowiek sobie sprawy nie zdawał ze to taki galimatias..

Ja mierzę godzinę po posiłku. Podobno jest to uzależnione od wyniku z krzywej. Mój wyglądał tak : 102-189-147. Najwyższy skok był po godzinie i dlatego po godzinie mam mierzyć. Tak słyszałam ale nie bezpośrednio od lekarza. Może ktoś to potwierdzić?


Nie słyszałam nic przyjazna na ten temat,ale być może jakaś logika w tym jest bo moja krzywa to: 79-220-160. Na czczo mój cukier nigdy nie przekracza 80 a później to już ostatnio "rosyjska ruletka"☺

Odnośnik do komentarza

Hejka :-) dzięki Lutówka za namiar - przekażę, chociaż nie wiem czy będzie jej się chciało jechać, bo już siedzi na L4, a mieszka w Górze Kalwarii :-)
Co do pomiarów to też słyszałam o dwóch szkołach - obie są po godzinie tylko jedna od pierwszego gryza i lekarki, do których chodzę tą metodę zalecają, no i po skończonym posiłku - to jest raczej odradzają, bo jak się długo je to ten cukier juz zaczyna się rozkładać i pomiar jest niby zaniżony. Wiec ja mierzę od pierwszego gryza :-)
Co do dwóch godzin to tak mierzą diabetycy - nie ciężarówki - i ich wynik nie może przekroczyć 140.
To się rozpisałam, teraz idę do lidla - może już nie będzie ludzi - dziś skórzana galanteria z wittchena, chciałam mężowi kupić pasek :-)
No i w Tesco jest obniżka cen na ubranka dziecięce z f&f - przy kasie naliczany jest rabat -30%

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

No tak dziewuszki, Wasze wsparcie liczone jest podwójnie także bardzo dziękuję. Mam nadzieję że damy radę i Karolek nie będzie się tym bardzo stresował :)

Tak czytam Wasze cukrowe zmagania i powiem, szacun! Ja to bym chyba oszalała jakbym nie zauważyła jakieś logicznej zależności :D no ale umysły ścisłe tak mają;)

Nika32, dobrze że mówisz. Dzisiaj wezmę męża do tesco, może akurat coś fajnego się trafi.

Z innej beczki, widziała któraś z Was Listy do M 2? Bo tak sobie dziś chciałam wyskoczyć do kina z mężulem ale nei wiem czy warto na ten film? Ja generalnie nie mam dużych wymagań, po prostu troszkę się oderwać potrzebuję od tych moich stresów;) no ale idąc z mężem to wiadomo, żeby mi ta nie zasnął:D Mam wybrać film więc tak sobie o tym pomyślałam :D

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Hejka!

Mimka, dasz radę! Trzymam kciuki!

Misia, jesteśmy z Tobą...

Nika, wczoraj wybrałam sie do Tesco z m. gdzieś w okolicy godz 18 i ciuszki były tak przebrane, ze masakra. Kupiłam jedynie małemu skarpetki za 10 zł. Na żadne body sie nie załapałam ;( Promocja jest podobno do niedzieli i przy zakupach powyżej 30 zł. Ale! Kupiliśmy za to garnki tefala :D

Siedzę teraz czekając na kolposkopie. To moja już druga w ciąży... Trzymajcie kciuki, aby stan szyjki macicy sie nie pogorszył... Przy okazji spotkałam kuzynkę, która czekała pierwsza kolposkopia, bo podobno po ciąży coś sie zaczęło dziać :(

Odnośnik do komentarza
Gość Mona_lisa00

Dzien dobry wszystkim Kobitka. A propo mierzenia cukru moge podzielic sie swoim ekspermentem. Tez mialam rokmine czy mierzyc od pierwszego czy od ostatniego gryza. Ra jadlam dwie kanapki. Czas 6 minut. I zaczelam mierzyc. Od pierwszego gryza, nastepnie po 3 minutach i po po ostatnim gryzie. Wyniki: 103-108-110. Wiec wychodzi ze najwyzszy wynik jest po ostatnim gryzie. A Wy co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza

Mona_lisa to właśnie chyba chodzi o to jak szybko rozkłada się cukier. Nie robiłam takiego testu, ale warto sprawdzić :-)
Ja nie byłam w Tesco, wiec nie wiem jak to wygląda, ale marcówki piszą, że cuda pokupowały za małe pieniądze i ze warto. Ja z ubranek mam wszystko, wiec po prostu nie jadę :-)
Ja nie oglądałam Listów do M. i na dwójkę tez nie idę do kina - jakoś komedie romantyczne do mnie nie mówią. Za to chętnie bym się wybrała na Makbeta, może jutro, bo dziś idziemy do znajomych na kolację andrzejkową :-)
Klaudix a co to za badanie? Pierwsze słyszę, a to moja trzecia ciąża :-/
Coś nie tak z szyjką?

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

mimka1 ja byłam na Listach do M w poniedziałek :)
Mi i mojemu facetowi film się podobał :)
Także polecam !:-)

Wczoraj zamówiłam pieluchy, myjki, recznik z kapturkiem i piżamy ciążowe:) Kołderka i reszta rzeczy do łóżeczka jest juz w drodze, pozostało mi tylko kupić staniki do karmienia, łóżeczko i wózek, no i po wizycie u lekarza (15.12) zamawiam wszystkie rzeczy z apteki Gemini :-)
Miedzy świętami a sylwestrem mysle że spakuje torbe:)
A łóżeczko zamówię zaraz przed świętami :)
Wózek musze pojechać przetestować :)

Od dwóch dni bolą mnie plecy z prawej strony pod łopatką... ale dam rade :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsabii1kv.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie!
Też się skusiłam na zakupy w Tesco, ale ludzi tłum masakryczny... Ciuszki poprzebierane ale i największy wybór w malutkich rozmiarach... Ja już szukam 62 nie mniej bo dość dużo mam mniejszych. Ale mile zaskoczona byłam bo kolejki że hej a ja podchodze do kas i wszystkie otwarte prócz uprzywilejowanej. Podeszła pracownica i zaprasza do kasy...aż się miło zrobiło :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mm1iwir8w0.png

Odnośnik do komentarza

Niunia, no to super :) mi sie tez zdarzają takie sytuacje, ale dość rzadko. Dzisiaj babka mi sie wcisnęła przede mną, ale przyznam, ze nie miałam siły zwrócić uwagę... Choć przyznam, ze raz wybuchnelam na jedna babcie w warzywniaku, bo hormony dały za wygrana :)))

Dzięki dziewczyny, wasze kciuki chyba pomogły :) Już wcześniej pisałam, ze mam wirusa hpv i niestety genotyp największego ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy, stad tez jestem pod kontrola co pół roku u lekarza na cytologi i kolposkopii. W ciąży wyszło, ze mam już jakieś zmiany na szyjce i jak sie okazało, jest na razie bez zmian :) po porodzie mam następne badanie, a jeśli coś będzie nie tak to bedą mi wycinali chore miejsca. Wiec póki co uff... :) także apel do mam spodziewających sie córeczek, wiem, ze dla dzieci są refundowane szczepionki na hpv i dopilnujecie, żeby je miały. Na wszystkich ulotkach zawsze piszą, ze hpv można sie zarazić przez stosunek, a to g**** prawda. Ja zaraziłam sie klykcinami w publicznym prysznicu dotykając kurka i przemywając okolice miejsc intymnych, i w tym okresie długo z nikim nie byłam... Trzeba mega uważać! To tak dla wszystkich tez uwaga, bo mało sie o tym słyszy.

Odnośnik do komentarza

Klaudix dzięki za ostrzeżenie, ja na szczęście mam chłopców, ale warto zaszczepić córki, bo ta szczepionka działa tylko zanim się złapie wirusa, przy nabytym hpv już nie pomoże.
Genetyp masz po której stronie? U mojego męża w rodzinie jest tylko po stronie kobiet, ale już zapowiedziałam mojemu, że lepiej dmuchać na zimno i prostatę będzie regularnie sprawdzał.
Idziemy zaraz do znajomych i tak odkryłam, że nie bardzo mam się w co ubrać ;-) odwieczny dylemat właścicielki pełnej szafy ciuchów :D

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
Nika jak miałam te częste twardnienie brzucha to cały czas miałam mokrą wkładkę i się wystraszyłam ze to wody mi się sącza. Wysłałam męża do apteki po specjalne testy w formie wkładek i pomimo że ,,obleciał,, wszystkie w naszym miasteczku to ,,tylko na zamówienie,, Więc kupiłam paski lakmusowe i nimi sprawdziłam ph. Jak już pisałam są specjalne wkładki ale papierki lakmusowe są dużo tańsze....
Wczoraj byłam na wizycie w klinice i mój lekarz prowadzący stwierdził ze zbyt częste sa te twardnienia brzucha i zbadał mi długość szyjki. Okazało się ze wszystko jest prawidłowo-szyjka długości 5 cm, zamknięta -odetchnęłam z ulga...Esterka w 30 tygodniu waży 1511 g. ,i jest ułożona w poprzek mojego brzucha i uciska mi na przeponę ( dlatego mam uczucie braku tlenu) Za trzy tygodnie dokładne badanie genetyczne no i będziemy ustalać termin cc.....
A co do wyjazdów za granicę to mój mąż leci w grudniu do Paryża-służbowo, ja namawiam go żeby zrezygnował z samolotu i pojechał samochodem.....
Pozdrawiam i spokojnej nocy

Odnośnik do komentarza

kapuczino09 a dlaczego masz planowaną cesarke? Dlatego że mała jest źle ułożona? Czy z innych powodów,
Pytam, bo ja jestem w 32 tygodniu, a moja malutka jest ułożona miednicowo i lekarz powiedział że jak się nie odwroci, to będę mieć cesarke.
15 grudnia mam wizyte, zobacze czy się odwróciła :/
Ale kopniaki cały czas czuje z prawej strony brzucha...
Moja Kaja ma obecnie 1600g :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsabii1kv.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...