Skocz do zawartości
Forum

Ciąża i poród po konizacji szyjki macicy...


Rekomendowane odpowiedzi

Gość alexandra12000

No oby byla twarda i dluga, jutro pewnie znowu dostane od lekarza bo przytylam pewnie za dużo . Jestem ciekawa ile waży usg pewnie bede miała dopiero na przyszłej wizycie . Serca malej tez nie słucha a jak bylam z synem to sluchal teraz tylko szyjkę bada dziwny ten moj lekarz.... Mnie syn tez nie budził, dara a w ktorym juz jestes tygodniu? Ja takie mocne ruchy to czuje od 28 . Juz bym chciała czerwiec... Niby ciaza to piękny czas ale ja się ciągle denerwuje czy aby wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 24 tydzień rozpoczęty, a Ty 30? chyba jakoś tak? :) piękny okres, jeżeli ciąża przebiega prawidłowo. Niestety jeżeli coś się dzieje złego to już przestaje być tak przyjemnie:( Ty masz powód do radości bo czekałaś na tą 3 z przodu:)
co do tycia to lekarz mi mówił, jak byłam chyba w 20tc, że 0,5kg/tydzień jest norma. a ty ile przytyłaś?

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Ja juz tej wagi nie kontroluje jem tyle samo a waga i tak w gore idzie a ten mój lekarz mnie tak denerwuje.. Mowie mu ze jem tak samo a on ze za dużo... Przecież mam mało ruchu tabletki tez swoje robią no i te zaparcia..... Ale jemu się nie da tego wytłumaczyć, a jem 5 posiłków dziennie no i czasem cos miedzy nimi . A tam niech sobie pogada:) o juz 24 to ci tez zleci jeszcze nie dawno ja bylam w 24 bedzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza

Mój lekarz też mi marudził:/ zobaczymy co jutro powie. ale tak jak mówisz, ciągłe leżenie nie ułatwia nam zadania! Jasne, że nie chce przytyć 30kg, ale co mam zrobić? głodzić się? ja jem tak samo jak przed ciążą, nic więcej, poważnie, a tyje! teraz mój apetyt jest normalny, był pewien moment gdzie faktycznie jadłam więcej, ale teraz.. a tam:( trudną mam tą ciąże...

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

No wlasnie ja w poprzedniej ciąży przytylam 20 kg ale na starcie miałam juz dużo a po ciąży schudlam 30 kg a w tej ciąży przytylam 10 kg ja i tak jestem zadowolona z siebie a lekarz niech sobie pomarudzi co mam zrobić jak i tak tyje... I tez sie nie objadam. A sprawdza ci na kazdej wizycie tętno dziecka? Bo mi ani razu dzis mu powiem żeby zbadal ojeju juz słyszę to marudzenie....

Odnośnik do komentarza

Ja byłam dziś u lekarza. Szyjka nadal krótka, aczkolwiek od 2 tyg długość taka sama, czyli 26mm, no i twarda więc nie jest źle:) Mówiłam lekarzowi o moich bólach brzucha ale jakoś go to nie zainteresowało:/ nie wytłumaczył mi też dlaczego czuję słabsze ruchy, serce bije i to chyba dla niego najważniejsze. Dziś się też odważyłam i kupiłam pierwsze sukieneczki dla małej:) a co do mojej wagi to stoi w miejscu od 20tc więc też mi nie truł dzisiaj. Nadal mam leżeć, minimum 18godz/dobę.
Chciałam Wam jeszcze napisać o mojej koleżance, którą spotkałam u ginola. Przez całą ciąże lekarze mówili jej że będzie dziewczynka, nawet w dniu porodu (a rodziła przedwcześnie w 34tc) lekarz powiedział, że ma się nie martwić, bo dziewczynki są silniejsze.. wcześniej wydała ubranka po starszym synku i zakupiła sukienki, urodził się synek!! słyszałyście o podobnym historiach? Ja wczoraj wydałam ubranka po synu:)

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, super,że na waszych wizytach dobrze. Ja idę w poniedziałek :D Słyszałam ostatnio od koleżanki,że całą ciąże był syn a urodziła córkę bo pępowinka była ciasno między nogami i myliła lekarzy :D W szkole rodzenia podoba mi się bardo bo mam pretekst dwa razy w tyg się wystroić ( o ile tak to można nazwać :D) i wyjść do ludzi do tego jasno położna tłumaczy co warto kupić co odpuścić, co dzieje się z nami i dzidzią przy porodzie i podczas pobytu w szpitalu, uczy kąpać i pielęgnować noworodka a to dla mnie przy pierwszym dziecku bardzo ważne bo nie chce ,,dobrych rad'' mamy i teściowej. Lubię być bardzo samodzielna we wszystkim. Mnie moja mała jak ma dobry dzień to budzi w nocy wygibasami i ogólnie gdy zaplanuję drzemkę ona skutecznie mi to wybija z głowy :D Ale podobno to dobrze,że dziecko jest ruchliwe. Chociaż po porodzie chciała bym spać w nocy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8dflep1rqv.png

Odnośnik do komentarza

To może też pójdę w poniedziałek na ta szkołę rodzenia, będę mogła się wyrwać i jak mówisz "wystroić":) a chodzisz sama czy z mężem? bo mi położna mówiła że nawet z synem mogę przyjść jak nie mam go z kim zostawić a on jak to usłyszał to oczywiście stwierdził, że idzie ze mną, masakra:D
zjadłam ptasie mleczko i moja malutka też dała o sobie znać, ale nadal słabiej niż jeszcze kilka dni temu.

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Nie straszcie mnie juz sie nastawiłam na dziewczynkę:) tez wczoraj kupiłam ciuszki dla małej ale w razie co mam ciuszki po synku. To dobrze ze wszystko ok moja tez jest krotka i trzyma ważne ze twarda a ruchami sie nie przejmuj moja tez czasem ma ciche dni a potem znowu daje o sobie znac częściej. Ja tez się często martwię o te ruchy ale jak lekarz mówi ze ok i serce ladnie bije to napewno wszystko ok . Natalia daj znac jak po wizycie.

Odnośnik do komentarza

głównie sama chodzę, mąż był dwa razy ze mną ale zabiorę go na spotkanie z położnikiem,neonatologiem, psychologiem,pierwszą pomoc, kąpanie i nie wiem co jeszcze :D Ogólnie mój mąż mówi,że pójdzie tam jak mu powiem,że powinien tam być :D ogólnie są panowie którzy chodzą na każde zajęcia ale mają to gdzieś i grają na telefonie i tylko wszystkich wkurzają. A wczoraj np były ćwiczenia tylko oddechowe i położna powiedziała,że na pewno mi nie zaszkodzą więc na nich też zostałam i trenowałam :D

http://www.suwaczki.com/tickers/oar8yx8dflep1rqv.png

Odnośnik do komentarza

To super Natalia! Z taką szyjką to "możesz spać spokojnie":)
Widzę ze tylko moja szyjka taka beznadziejna, obawiam się następnej wizyty bo ciągle mnie brzuch ciągnie, boli mnie krocze, a ja dostaje depresji z powodu tego leżenia:(
W nocy obudził mnie taki silny ból brzucha i pleców, że wzięłam nospe i pomogła.
Stałam się też płaczliwa, łatwo się denerwuję.. chyba przerosło mnie już to wszystko:(

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Cześć dziewczyny Natalia to super! Ale długa ta twoja szyjka wow . Dara nie smutaj ja tez miałam takie chwile zwątpienia ale im bliżej 30 Tc tym było lepiej niż juz tak u ciebie bedzie do konca ze bedzie cie boleć, kazda ciąża inna a z szyjka napewno jest ok a kiedy masz wizyte?

Odnośnik do komentarza

Boli często:( brzuch jest twardy, ciągnie w dół a ja rzadko czuję ruchy małej.. wczoraj synek nie był w przedszkolu, rozchorował się a "okres ochronny" dla mnie też już się skończył więc martwię się jak to się odbije na szyjce.. Wizytę mam na za tydzień w czwartek.
A co u Was? Piękny maj na zewnątrz:)

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

A no ładnie jest ale ja się jeszcze boje wychodzić na spacery i leze jeszcze ale jakoś bardzo to sie nie oszczędzam, mam coraz więcej kloc w pochwie i brzuch twardnieje mocniej ale teraz to chyba juz ma prawo . No i nie jestem spakowana ani nie mam popranych rzeczy dla małej muszę zacząć cos robić już powoli. No to dawaj znać jak po wizycie ale na pewno bedzie dobrze a moze jeszcze się okaże ze ci sie wydłuży:) a mala moze ma ciche dni moja tez czasem ma.

Odnośnik do komentarza

Ja też nie wychodzę na spacery, ale codziennie jadę do przedszkola i po drodze po chleb i widzę:) nawet ten zapach wiosny czuję hihi:) od wczoraj mam mega apetyt na ogórki małosolne.. dzisiejsze śniadanie to było mistrzostwo:)
Aleksandra, a czy Tobie ktoś z rodziny/przyjaciół pomaga na codzień albo od święta?:) tzn. czy ktoś Ci pomaga w opiece nad synem, w obowiązkach domowych, zakupach itp. czy tylko mąż? A masz już dla małej pokupione rzeczy, czy szał zakupów przed Tobą?:)
A co do ruchów mojej małej to one są już słabsze od jakiś 2tygodni, zgłaszałam to lekarzowi na wizycie ale on powiedział że serce bije i już.. nie wytłumaczył mi czym może to być spowodowane:( i to nie tak że czasem są bardziej leniwe dni, ona codziennie mało się rusza, tzn. mniej niż wcześniej..

Odnośnik do komentarza
Gość alexandra12000

Szczerze to na poczatku mąż mi pomagał pozniej jakos tak wyszlo ze nie chciało mi sie juz prosić o wszystko i sama sprzątam na zakupy razem jeździmy , przy remoncie pomogla mi siostra chodzi mi o sprzątanie a syna do przedszkola tez siostra zaprowadza i odbiera bo konczy i zaczyna prace tak samo jak syn jest w przedszkolu. Rzeczy mam przygotowane ale trzeba to jeszcze poprac i poukładać, za tydzień jadę do teściowej po wózek i ciuszki bo niedawno urodziła siostra męża i ma dziewczynkę a ja muszę dokupić tylko kosmetyki dla małej, pampersy butelki laktator bo po synu gdzies zgubiłam , takie drobne rzeczy. Ale juz sie nie mogę doczekać porodu juz mi się zaczyna dłużyć powoli.... A co do ruchów twojej malej to moze bedzie taka spokojna? Z synem jak bylam to tez za dużo sie nie ruszał i tez się martwiłam za to teraz nadrabia:) albo moze idz do innego lekarza i zobaczysz co ci inny powie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...