Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Kaisuis
A może nawilżaj więcej w sypialni.
Ja sama nie nam stwierdzonego azs ale mam bardzo suchą skórę i po sobie czuje, że odkąd zrobiło się chłodniej to wilgotność powietrza spadła i więcej się drapie.
Uruchomiliśmy na noc nawilżacz i jest lepiej.
I to co o wietrzeniu kołder pisałam do Daises. Bo roztocza przy azs nie pomagają i warto je wybić.

Zielona
Dzieci skończyły rok, raczej bezdech już im nie grozi.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
Fajne gadżety wybraliście, fryzjerka się szykuje ;)))))

No co Ty, to nie święty Mikołaj prezenty przynosi ?

Oligatorka
To faktycznie się napracowałaś.
Co do babci pod ręką, to jest to super instytucja. Ale niestety wymaga taki układ kompromisów.
My się długo zastanawialiśmy czy damy radę w takiej sytuacji. Ale też nie mieszkamy bezpośrednio razem tylko we wspólnym domu a każdy ma autonomię:)
Też wcześniej mieliśmy z mężem swoje mieszkanie więc nie zmusiła nas do takiego układu sytuacja tylko to był nasz wolny wybór.
A moi rodzice są w ogóle nie ingerujący, teraz nam pomagają przy młodym a za parę lat okaże się kto komu;)

Odnośnik do komentarza

Żoo

U nas wilgotność na poziomie 60% a po nocy mam mokre okna.
Faktycznie powinnam częściej wietrzyc pościel. Tyle, że u mnie za oknem jest wręcz siwo :-/ No cóż okres grzewczy.

Zielona

Może czas już pozbyć się tego monitora oddechu. Chyba niepotrzebnie Cię stresuje;-)

Odnośnik do komentarza

zielona
Skąd ja to znam... Wczoraj byliśmy z małym dwie godziny w galerii na zakupach. Mały pił wodę z niekapka, a potem zaczął się nim bawić. Tatuś woził go w wózku po korytarzu, a ja weszłam do sklepu. Wracam po 10 minutach, a mały ma całą bluzkę mokrą. Tatuś stwierdził, że nie zauważył...

Mały po niespokojnej nocy i wizycie w żłobku śpi już trzy godziny. Chyba pora na pobudke, bo wieczorem będzie sajgon.

http://www.suwaczki.com/tickers/gg64j44jigxjyf5q.png

Odnośnik do komentarza

Zielona
A ten czujnik oddechu to długo u Ciebie wytrzymał. U mnie młody wędruje po całym łóżku, wyłoby cały czas.

Małżonek też mnie dzisiaj wykopał z łóżka i też myślałam, że go uszkodzę. Stwierdziłam, że poczekam i zobaczę jak się będzie zachowywał jak wrócę do pracy.

Najwyraźniej jakaś pełnia dzisiaj albo jakieś inne bioprądy bo u wszystkich napięta atmosfera.

Młodemu jakoś dzień się wyprostował i w miarę o dobrej porze poszedł na drugą drzemkę.

Kaisuis
To faktycznie ciężki wybór, nie wiadomo, które alergeny gorsze :(

Ja dzisiaj pierwszy raz chciałam młodemu w nocy dać wody zamiast cycka. Dostał kubek 360 czyli fantastyczną zabawkę. Zła byłam na siebie.

U nas też nagminne obgryzanie różnych kartoników oraz polowanie na moje czyścidła do okularów.

Młody opanował wychodzenie z szuflad. Wyciąga ręce przed siebie i skacze na główkę. Kurcze, uszkodzi się kiedyś. Zresztą w ten sam sposób schodzi ze skoczka. Znowu muszę go mocno pilnować. A było już tak dobrze ;)

Odnośnik do komentarza

Bry,

Wróciłam już do zdrowia, w końcu mogę oddychać.

Czytałam wszystko ciurkiem więc będę pisać tak jak pamiętam.

U nas tort był na zwykłym biszkopcie przełożony kremem z mascarpone (serek+kremówka+biała czekolada+ekstrakt waniliowy) i świeżym mango. Z zewnątrz obsypany granatem i udekorowany malinami i jeżynami.

Ja na katar stosuję wodę morską lub sól fizjologiczną, ewentualnie spray do nosa Prenalen. Kiedyś używałam kropli (sudafed najczęściej) ale prawie za każdym razem kończyło się krwotokiem. Inhalacji też nie lubię bo mi wysuszają śluzówkę i co prawda nos na chwilę odetkany ale za to bolący. Jak mam problem z zatokami (tak jak teraz, brak kataru ale nos zablokowany) to pomaga mi picie takich baaaaardzo zmrożonych napojów a nawet zdarza mi się jedzenie zwykłych kostek lodu.

Krasnal już nie raz zjadł coś czego nie powinna. Np obgryzła mi rolkę w myszy komputerowej a wczoraj wyżarła chyba z pół pomadki ochronnej.
Pamiętam, że ja sama będąc dzieckiem (takim 5-6 lat) jadłam wosk ze świeczek :)

Po powrocie do domu zaczniemy praktykować samodzielne jedzenie łyżeczką bo już wie do czego służy. Ostatnio chyba pół godziny "jadła" jogurt z pustego już kubka.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

O czwórkach nic nie napiszę zwłaszcza, że nawet nie jestem w stanie zajrzeć w paszczę własnemu dziecku ;) Idą mu dolne dwójki ale co się dzieje na górze to nie wiem.

Ale przypomniałam sobie, że na taką suchą skórę świetnie działał żel hialuronowy. Taki czysty. Ja kupowałam w biochemii urody. żel hialuronowy
Już Wam kiedyś podsyłałam ten sklep.
Te żele są fajne. Przetestowałam na sobie chyba wszystkie.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis ja nie pomogę bo co prawda u Krasnala komplet czwórek ale ja tam się nie zagłębiałam w jej paszczę.

wrz no właśnie, to też powód dla którego nie chcę stosować kropli ani u siebie ani u Krasnala tym bardziej.

Oligatorka albo wychodzą wtedy, kiedy im się podoba :)

Ja też Krasnala karmię cały czas w nocy.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Żoo,

Dzięki za link. Pamietałam, że go kiedyś wklejałas ale sobie wtedy nie zapisałam;-)

Wrz,

Wiem, że te nieszczęsne krople uzależniają dlatego używam tych dla dzieci i tylko na noc. I tak mało śpię a przy zatkanym nosie nie usunę.

Oligatorka,

Ja się tak mniej-więcej orientuje kiedy czwórki wychodzą. O coś innego pytałam;-)

Skakanka,

Najwyraźniej Julka woli w dzień coś bardziej konkretnego sobie podejść;-)

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
Chciałam młodemu zajrzeć w paszczę i obejrzeć górne zęby. I oczywiście słabo mi poszło bo jedynek nie widziałam (a szykuje się diastema) i miejsca dwójek też nie ale w okolicy czwórki była taka biaława gulka. Nie wiem co to bo to był rzut okiem.

Ale gdyby u Zosi był stan zapalny to myślę, że bolało by bardziej niż wyrzynające zęby.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis

Tak faktycznie o co innego pytałaś :-) ja u stsrszej pamiętam, że strasznie długo się wyrzynał bo on taki gruby i najpierw z jednej strony orzebił a później z drugiej a na końcu środek

Jo
Sorki zapomniałam, że w nocy karmisz trochę jlga dla mnie :-)

Żoo
Moja Julka ma trzy lata i zdarza się, że budzi się w nocy i mnie woła albo coś jej śię przyśni albo gada przez sen to wtedy wystarczy pogłaskać

http://fajnamama.pl/suwaczki/6mr4ztx.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Witam. Moje dziecko dzis zjadlo chyba tygodniowa porcję jedzenia. Oby tak zostalo sie. Bo przewaznie tylko marnuje produkty/sloiczki na jego posilki.

U nas poki co tylko 4 zeby, więc nie wiem jak z 4-mi.

No i tym, co mlody zje oprócz tego co mu podaje to juz sie nie przejmuje za bardzo. Codzienny jadlospis to:piasek, kartoniki, kawalki reklamowki jak chce sie dostac do jablka, liście. Nie da się w pilnować mojego skaraba. Uwazam tylko zeby kawalki zabawek lub kamyczki nie polykal.

Odnośnik do komentarza

Ja dziś cały dzień w kursie... Byłam od rana z młodym w fabryce, potem po zaświadczenie do becikowego (kto to załatwia tak późno jak ja....) potem zakupy no i odrabianie lekcji, jutro klasówka z przyrody....
No totalny brak czasu.

Dyrektor az mnie w ręke ucałował z uradowania :) W środę mamy spotkanie świateczne, usilnie mnie zapraszał.
No i załapalismy się na sesję zdjęciową z serii Bozonarodzeniowej z synalem, pewnie za maskotkę wydziałową będzie robił...
nasze bractwo Beatus Clericus szykuje jakiegos psikusa, do którego oczywiście mnie wciągneli, zresztą ja od czasu zeszlorocznego Prima Aprilis lubię bawić sie w tym zespole, kreatywność jego szefa naprawdę mnie bawi :))))))

Moje dziecko ulubiło sobie wyjadanie keramzytu z doniczki (jedyna w salonie na podłodze, ma "ściółkę" z keramzytu) i bardzo lubi go obrabiac zębami. Mnie sie to mniej podoba....

Widzę, że moje dziecko w towarzystwie ssaków nocnych :) Co prawda teraz to góra dwa razy - w nocy i potem nad ranem, ale jest to do zniesienia i na razie mu nie odmawiam. Nie wiem jak będzie, jak wrócę do pracy....Może być ciężko.
Tylko jak spanie będzie funkcjonowac bez kp? Na razie imprez nocnych brak, cycek tez najlepiej zazwyczaj go wycisza....
dziś, jak mały sie na mnie wspiął i wtulił w cycki padło w pracy sakramentalne pytanie - "a ty karmisz". No i chyba było zmieszanie na niektórych twarzach, jak potwierdziła, ze tak. Co prawda od dawna juz zupełnie tego nie robię poza domeme ( z róznych powodów) ale chyba sam fakt karmienie takiego już sporego malucha nie do wszytskich przemawia.
Ale to moje sprawa i nie zamierzam sie sugerować, co kto sobie o tym mysli :)))

czas zabrać sie za planowanie roczku....
Na ostatniej imrezie goście dosłownie pochłonęli tort cytrynowy, więc zamierzam to powtórzyć. mąz coś gada, żeby zrobić z knajpie, ale jakos roczek i knajpa to mi sie nie kojarzy :((

Odkąd wyszła mojemu druga jedynka to nie bardzo chce jeśc, chyba go to jednak uraża.
Kaisuis, czwórki to duże zęby i nieraz przy wyrzynaniu dziąsło jest w takim jakby stanie zapalnym, stąd pewnie cos takiego u Zosi. Pamietam, ze u najstarszego dopiero przy czwórkach właśnie pojawiały sie sensacje zębowe, miał i luźne kupki i gorączkował.
Prawda taka, ze zeby wychodza jak chcą, ale u moich wychodziły po dwójkach czwórki, trójki później.

żoo
u nas Zdzisio odpadł od razu z uwagi na nienajlepsze skojarzenia z tym imieniem :)
A i najstarszy miał diastemę przy mleczakach i przy stałych, dopóki nie pojawiły sie dwójki - wtedy jedynki sie zeszły. Ma dość krótkie wędzidełko, więc dentysta czujnie to obserwował, ale samo sie naprawiło.

Krople do nosa obkurczające śluzwki mozna uzywac, ale rzadko i nie dlużej niż 5 dni.
Dopiero powtarzające sie i długotrwałe ich stosowanie może rzeczywiście narobić szkód.
Ja mam z tym duzy problem z uwagi na wiosenno- letnie objawy alergii, ale dostałam od laryngologa specyfik udrażniający nos i zatoki, który ma jednak inny mechanizm.

Kaisuis, jak masz taki problem, to lepiej idź do laryngologa i skonsultuj, ten Nasivin na dłuższą mete naprawde może być zdradliwy.
No to mój młody też dołącza do grona "elektryków". wciąz mu końcówki ładowarek z dzioba zabieram :)

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...