Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny
Wesołych, rodzinnych świąt i smacznego jajka.

Jest 4 a ja właśnie nastawiłam pranie.
Wieczorem padłam a teraz mnie imperatyw pralkowy obudził ;)
Wy się pakujecie a ja rozpakowuje ;)
Szerokiej drogi i uważajcie na wariatów drogowych. To ta sama kategoria co trole i kibole ;) niereformowalni.

W porównaniu z Trójmiastem to u nas jest zielono i kolorowo. Jednak u nas wiosna dużo szybciej.
I załapałam się na kwitnącą magnolię. Myślałam, że nie zdążę bo tydzień temu już pąki pękały ale ponieważ było zimno to nie zdążyła wykwitnąć :)))

Janka
Młoda zaczyna uciekać czyli dobry objaw ;)

Mm3
Trzymaj się jeszcze przez święta w dwupaku :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny
Życzę Wam zdrowych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych;-)
Chciałam zabrać sikawke do teściów ale widzę, że mąż mnie uprzedził więc będzie mokro;-))

Janka
Myślę, że do 1.5 roku, dzieci mogą nie chodzić. Przyjdzie czas, to będzie zasuwać:-)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wszystkiego dobrego na Święta! Zdrówka przede wszystkim, miło spędzonego czasu w gronie rodzinnym i żeby nam słoneczko świeciło w każdym zakątku kraju :-)

Janka, moja pediatra też mi mówiła, że każde dziecko idzie swoim tempem i do dwóch lat powinno zacząć chodzić.
A z pieluchą to mam wrażenie, że są fazy- raz nie przeszkadza zmiana a raz jest wielkim dramatem, że trzeba chwilę poleżeć.

Trzymajcie kciuki za nas, bo mam tak nisko brzuszek, że mam wrażenie, że Malutka zaraz wyskoczy :-)

Odnośnik do komentarza

Mm3
wcale Malutka nie musi się spieszyć. W drugiej ciąży brzuch miałam dość nisko od 8 mca a córka urodziła się tydzień po terminie. W trzeciej od połowy ciąży lekarze mnie straszyli przedwczesnym porodem, cała macica była niziutko a szyjka zamknięta, główka nawet w dzień cc nie była przyparta. Jak się niepokoisz to na IP może Cię zbadają i się uspokoisz. Może ona wcale jeszcze się nie szykuje :-))

Janka
Rozumiem że się niepokoisz bo nawet jak wiesz to wszystko co dziewczyny napisały wcześniej, to jednak pewnie irytujące są np pytania czy Malutka chodzi. Bo większość dzieci drepcze okolo roku, choć w normie będą i te, które zdecydują się na to później. Mój najstarszy też później zaczął chodzić i bardzo mnie takie pytania wkurzały. A najbardziej takie reakcje zmartwionych że coś jednak nie halo z małym. Bo wkolo sami znawcy byli... Postaraj się nie przejmować, jeszcze się za nią nabiegasz :-))

żoo
Pranie o 4-tej... No nie....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość MamaWczesniaka

Witam

Wesolych swiat wszystkim.

U nas byla goraczka w okolice 39stopni przez 2.5 dni I dwie nocy. Osluchowo, gardlo, uszy, susiak - wszystko ok. Nabralam sie strachu, a teraz nie wiem co mu bylo. Wysypki brak.

Kaisuis
Nie mam juz plamienia od dwoch tygodni. Gin mi pozwolil podrozowac samolotem.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny!tak długo zastanawialiśmy się z lubym nad urlopem a tu życie zadecydowało za nas.Od dwóch tygodni jesteśmy w Polsce,niestety mój tato ma poważne problemy z sercem ,ciśnieniem i do tego tetniak aorty.Sluzba zdrowia jest naprawdę beznadziejna,gdyby nie poszedł prywatnie to niewiadomo jak by się to skończyło. Dziś rano obudziłlismy się a tu prawdziwa zima za oknem.Ciekawe jak Gabryś zareaguje na śnieg,przecież jeszcze nigdy nie widział.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mmz58oswmm.png

Odnośnik do komentarza

http://tetniakaorty.pl/

Zielona
To nic dziwnego, że się nie odzywasz. Podsyłam adres strony.
Tam są filmiki z operacji tętniaka mózgu ale poszukaj może też z operacji tętniaka aorty.
Mój kuzyn miał ostatnio operowanego tętniaka mózgu. Wszystko super, te operacje nie są takie straszne. Tylko taką sprężynką wzmacniają ścianę tętniaka.
Chociaż wiadomo, że strach jest.
Kuzyn był w szpitalu na Banacha w Warszawie. Może warto pomyśleć o poszukaniu dobrego oddziału naczyniowego. Bardzo był zadowolony z lekarzy i samego zabiegu.
Dobre opinie ma instytut w Aninie. Tam ostatnio operowali koleżanki tatę, z problemem kardiologicznym. Do tego szalało mu ciśnienie. A teraz jest wszystko ok.
Moja mama też w sumie zadowolona z opieki. Tylko sor koszmarny ale potem już było bardzo dobrze. Ona była na Wołowskiej.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry

Straszne tu pustki...

Zielona
Przykro mi z powodu choroby taty. Bądź dobrej myśli. Na pewno wszystko się ułoży.

Dziewczyny
Jak tam u Was po świętach? :-)
My byliśmy u teściów i było całkiem ok, ale jednak w domu najlepiej. Poza tym, teście na wszystko Zosi pozwalają i ciągle ją noszą na rękach więc po powrocie do domu ciężko mi dojść do ładu z moim dzieckiem.
No a dziś znowu był problemem ze spaniem w dzień. Zobaczymy co będzie wieczorem.

Peonia
Coś jednak mam problem z tym cukrem na czczo. Dziś rano 119 a kolację zjadłam jakieś 2,5 h przed spaniem. Strasznie boję się powrotu cukrzycy bo tą ciązową wspominam bardzo źle.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
Umów się szybko do lekarza i zrób krzywą cukrową.
Jeżeli to nawrót cukrzycy to lepiej jak najszybciej stabilizować bo działa destrukcyjne. A jak nie to przynajmniej się uspokoisz. Nie ma co czekać.
Brałaś w ciąży leki na obniżenie cukru albo insulinę?

U nas po świętach normalnie. Nie mam nic ciekawego do napisania poza tym, że młody wytrwał dwa dni bez popołudniowych drzemek więc teraz zamiast spać to śpiewa. Dam mu jeszcze chwilę i jak nie zaśnie to wyciągnę z łóżka. Ale się wydziera ;))))
Na zająca miał dostać mały prezent ale dostał od mojego brata gitarę chicco. Teraz młody ciągle nam gra solówki.
Uwielbiam te drogie prezenty ;(
Ale gitarka fajna.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny
A to wy sobie tak regularnie mierzycie cukier ? Ja też miałam cukrzycę ciążową i po porodzie kilka razy sobie mierzyłam i było zawsze ok ale krzywej jeszcze nie robiłam i już jakiś czas w ogóle nie mierzyłam cukru, może jutro sobie zrobię dzień mierzenia i sprawdzę na czczo i po posiłkach, trochę pasków mi jeszcze zostało. Też się boję taj cukrzycy, w ciąży bardzo kiepsko ją znosiłam, kluchy mi się po nocach śniły :)))

Odnośnik do komentarza

Skakanka
Ty kiedyś polecałaś coś na ząbkowanie. Możesz przypomnieć nazwe?

A w ogóle, to jak wygląda u Waszych dzieci stan zębów? U nas 12 i aktualnie wychodzą trójki już od jakiegoś czasu.

Mm3
Ty mam nadzieję jeszcze w dwupaku?

Bamcia
A Twoje chlopaki, to przesypiają już całe noce?

Odnośnik do komentarza

Renia
Ja krzywą robiłam 12 tyg pp porodzie i wyszła ok. Diabetolog kazała mi raz w roku porządnie się najeść i zmierzyć cukier.
Ostatnio tak z głupoty zmierzylam sobie rano i był dość wysoki więc od jakiegoś czasu monitoruje. U mnie chyba jest problemem tylko na czczo bo po posiłkach cukier mieści się w normie.
Renia.
Tobie się sniły kluchy a mi drożdżówki hehe.

Odnośnik do komentarza

Żoo
No chyba będę musiała się umówić do lekarza. Tylko ciekawe czemu rano ten cukier jest wysoki a po posiłkach ok. Mąż mi kazał wstać w nocy i sobie zmierzyć bo może to przez niedocukrzenie organizm ciągnie cukier z wątroby. Dziś się zmobilizuje i wstane w nocy zeby zmierzyć.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
Poczytaj o tej hipoglikekmii reaktywnej bo ona może być przy cukrzycy.
Ja mam takie zwykłe spadki cukru i aż czuję jak insulina mi daje po głowie. Cukier mam zawsze niski a czasem aż za niski.
Potem krzywa mi to potwierdziła ale nikt się tym nie przejął. Mechanizm sama wymyśliłam a teraz sobie o tym przeczytałam i już wiem o co chodzi.

A może po prostu rośnie Ci cukier w stresie. To się zdarza.

Niestety wysoki cukier bardzo źle wpływa na naczynia i nerwy więc lepiej 5 razy sprawdzić niż coś przeoczyć.

Odnośnik do komentarza

Żoo
No właśnie czytałam o tej hipoglikemii i nie wiem co mam myśleć. Chyba jest to dla mnie za trudne do ogarnięcia; -)))

Mój mąż ma cukrzycę od dziecka i niestety wiem z czym się to wiąże;-(
On uważa, że niepotrzebnie panikuje bo wg niego cukier 119 jest ok. On miał rano 330:-/ W ogóle od czasu jak mamy Zosie, to mąż przestał panować nad chorobą, co bardzo mnie martwi.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny. U nas po świętach tak samo jak przed ;) Mała dziś znów mi coś katar dostała. Ale w nocy się odkopuje i ostatnio miała rączki jak lód, wiec to chyba od tego. Możecie polecić jakiś dobry spiworek do spania ale taki lekki żeby nie krepowal dziecku ruchów?
Mam też do was pytanie. Jaka wodę dajecie dzieciom do picia? Ja filtruje kranowe i potem przegotowywuje. Ale trochę mam już tego dość i zastanawiam się czy mogę podać małej taka wodę do picia z butelki. Tylko pytanie czy lepsza źródlana czy mineralna? Na tej która sama pije jest napisane żeby podawać dzieciom od 3 roku życia.

Zielona, strasznie mi przykro z powodu problemów zdrowotnych taty, oby wszystko się ustabilizowało i żeby tata szybko wrócił do zdrowia.

Dziekuje za slowa otuchy jesli chodzi o chodzenie malej. Masz rację Peonia, niby wiem ze mala ma jeszcze czas ale denerwujace sa zewszad pytania kiedy zacznie, a dlaczego jeszcze nie, a moze cos jest nie tak, moze jest za slaba itd. To powoduje ze trace pewnosc i zaczynam sie zastanawiac czy aby napewno wszystko jest ok. Ale odtatnio widzę małe postępy :) Mała częściej sama wstaje i stoi bez trzymanki i zrobi dwa kroki tak niepewnie, wiec jest jakiś progres :) Oby tak dalej to będzie dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz98u69k0kjj99a.png

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
To faktycznie macie cukrzycę przećwiczoną. Chyba mąż się mocno stresuje skoro nie może cukru ustabilizować.
Najgorzej, że stres tak właśnie często działa. Niby nic się nie dzieje a organizm daje lekkie znaki. A to cukier urośnie, a to ciśnienie albo boli głowa.
Jednym słowem CZAS NA URLOP
To czasem lepiej działa niż wszystkie kuracje świata.

Janka
My mamy taki śpiworek z odciętymi rękawami. Młody co 15 minut zmienia kierunek spania więc co chwilę musiałabym go przykrywać. takie coś ale bez poduszki

Odnośnik do komentarza

Żoo
Hipoglikemia świadczy o tym, że jest cukrzyca? Bo już nie rozumiem...

Janka
Ja daje do picia przfiltrowaną i przegotowaną wodę z kranu. Dla dzieci raczej najlepsza jest źródlana, ewentualnie mineralna o obniżonej zawartości sodu.

Odnośnik do komentarza

Kaisuis
Przy tej hipoglikemi reaktywnej wyczytałam, że po posiłku następuje nadmierny wyrzut insuliny dlatego cukier spada do za niskich poziomów.
Ja sobie to tłumaczę tak, że na czczo nie masz wyrzutu insuliny więc cukier jest na trochę wyższym poziomie. A po posiłku masz większy wyrzut insuliny i tym samym niższy poziom glukozy.
Ale te Twoje wyniki nie przekraczają tych które są klasyfikowania jako cukrzyca.
Kiedyś prawidłowy poziom cukru był do 120 mg%. Teraz ten zakres obniżyli i te stany pośrednie się kontroluje.
Pogadaj z diabetykiem. Zobaczysz co Ci zaproponuje. A pewnie powie, że masz się nie martwić. o hipoglikemi reaktywnej

Janka
Ja daję przegotowaną kranówkę sle synal i tak dopija wodą z wanny z mydlinami ;)

Odnośnik do komentarza

Żoo
Mi po posiłkach rzadko przekracza 100. Ewentualnie po obiedzie mam wyższy ale nie przekracza 120. Tyle, że ja ostatnio też skromniej jadłam. Godzine temu obżarłam się jak wieprz i aż jestem ciekawa wyniku;-)

No mąż sobie nie radzi ze stresem. My oboje jesteśmy raczej spokojnymi osobami i nie wiedzieć czemu założyliśmy, że dziecko też takie będzie. No a trafił nam się trudny do ogarnięcia egzemplarz; -)))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...