Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
wybór kolorów do pokoju kolejnego potomka podziałał na męża mobilizująco i już efekty sie pojawiają. Farby kupione, reszta mebli i sprzętów z pokoju usunięta, zaakceptowany mój plan malowania i zakupu wyposażenia - więc ruszył mężczyzna do boju. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu plan będzie gotowy :)

Mnie sie udało wreszcie ułożyć wszystko co mam dla potomka w jednym miejscu, więc łatwiej wyłowić, czego jeszcze brak. Syndrom wicia gniazda ciut zaspokojony....
Nawet dolegliwości ciążowej jakby mniej odczuwalne :))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Cześć
Kolejnej podziębionej mamusi życzę powrotu do zdrowia.
Peonia
Mam pytanie odnośnie macierzyńskiego. Ja niestety nie jestem zbyt dobrze zorientowana ze względu na to że przy pierwszej ciązy nie byłam już pracownikiem na etacie a teraz z racji zagrożonej ciąży od kwietnia do pracy nie chodziłam. Jestetm typowym etatowcem i nawet nie wiem jakie druki powinnam mieć z firmy, a panie z personalnego w mojej firmie nie należą do najmilszych. (Przy pierwszej ciąży to nawet usłyszałam że nie powinnam się tak szybko interesować papierkami bo mogę jeszcze nie urodzić a to był już 7 miesiąc - wtedy wyszłam i popłakałam się na zewnątrz).
Jestem zdecydowana na roczny urlop płatny 80% nawet nie wiem czy mam możliwość wzięcia czegoś poza tym. Jeżeli mogłabyś podać mi nazwy druków jakie są potrzebne i czy to są zusowskie czy też nie to bym męża jeszcze wysłała żeby to załatwił - bo szczerze to nie chce mi się jechać 20 km w korkach do firmy. (inna kwestia to nie wiem czy mój pęcherz wytrzymał by tak długo bez toalety a po drodze tylko 1 stacja paliw z wc :).
Gosiammr
Ja też miałam tylko z pochwy GBS, ale w poniedziałek idę do mojej gin to mogę dopytać czemu z odbytu nie miałam.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry kochane :*

Ja to dzisiaj dziwnym trafem wstawałam do wc tylko 2 razy xD
Mogę szczerze powiedzieć, że wyspałam się, nie pamiętam już od jakiego czasu :D
Może to dlatego, że wczoraj przed zaśnięciem poryczałam się ( masakra chyba 2h ryczałam a mąż mnie uspokajał oO nie wiem skąd mi się to nagle wzięło...i to przed zaśnięciem), bo stwierdziłam, że boję się o męża, że coś mu się stanie...że ja bez niego bym chyba umarła...a teraz będę jeszcze kochać drugiego małego mężczyznę tak samo i jak ja bez nich kiedyś nie daj Boże mam przeżyć. Później mi sie włączył płacz, a co jak umrę i oni zostaną sami...że co jak tak pragnęliśmy Juniora...a umrę przy porodzie, że muszę mężowi wytłumaczyć co gdzie leży, jak ma o małego dbać...Mówie Wam oO Jakaś schiza mi się wczoraj włączyła oO Później sama nie wiedziałam o co mi chodzi i zasnęłam wtulona w męża (jego koszulka to była caaała mokra, a jego cierpliwość w uspokajaniu mnie to mnie zawsze zadziwiała). Może to dlatego, że ostatnio rozmawiałam z mamą mojej zmarłej 3 lata temu przyjaciółki w wypadku drogowym...i teraz przed porodem, kruchość ludzkiego życia mnie zdołowała. oO
Ale dzisiaj wstałam z dobrym humorem :D Więc już ok :D

Ignesse
Ja też myślę o takim pasie (widziałam na necie właśnie podobny do tego z Twojego linku), ale z zakupem poczekam aż sie skończy obkurczanie macicy (tak nam radziła położna) i zobaczę ile będę miała w pasie xD Bo normalnie to brałabym rozmiar S xD Ale nie wiem jak to bd po porodzie z obwodem w pasie :D

Panna.anna
Nooo kochana, na start możesz sie chyba kolejna szykować ;P Obserwuj się i jak coś dawaj nam znać ;) Chociaż teraz chyba po mału każda już bd odczuwać jakieś bóle przepowiadające i może sporo być falstartów ;) Już koniec listopada...ale to leci :D

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnkqi1ru5hkthy.png
http://s2.suwaczek.com/20140425040113.png
http://www.suwaczek.pl/cache/4fe91960f1.png

Odnośnik do komentarza

Dopiero nadrobiłam zaległości po wczorajszym nieczytaniu Was - wiecie, trzeba męża w pracach wspomagać :)

Aga1987, ja się o tych urzędników nie obrażam, ja tylko ubolewam, że jakos ta grupa zawodowa ma pecha do tych nieciekawych uogólnień - tez można by np. mówic, że każdy grabarz to pijak (a często tak jest....), a sprzedawcy to tylko "nawijają makaron na uszy i wciskają buble jak leci". A jednak tak się generalnie nie mówi - a na tych urzędasach to społeczeństwo uwielbia się wyżywać, jak na nikim innym.
Gdybym Wam przytoczyła wypowiedzi kilku "fajnych" klientów, to pewnie nie było by Wam miło. Wśród tak zwanych "petentów" jest mnóstwo buraków i ignorantów, jak wszędzie. Pamietam, jak tez mojego kolege lekarza na dyżurze taki typowy burak bez powodu wyzywał od konowałów.... Okropne to było.
Ja to taki nietypowy urzędnik, bo fakt, wydaję też decyzje adm., ale moje zadania dotyczą głównie kreacji przestrzeni miejskiej, więc mam trochę takie bardziej artystyczne zadania :)

Beatka - bardzo dziekuję za komplement, ale ja tego bebzona za ładny nie potrafie uznawać, Czuje sie, jakby mi ktoś dokleił go od innej osoby, bo jakby taki gabarytami niespójny jest... Ale taka uroda, każda ciąz byla z takim wielkim :) Całe szczęście, że choć geny mnie rozstępów oszczędziły, bo moja mam ma dosłownie poorany brzuch, a ja tylko dotąd kilka, w zasadzie tak drobne, że niewidoczne.

Natalia - ja mam na początek kombinezon z H&M, ten który ma nogi osobno lub w "jednym worku". Ogólnie uwielbiam ubranka z angielskiego Next i kupuje je bezpośrednio z ich strony, po poprzednich maluchach mi została miłośc do nich i wiedza na temat ich rozmiarówki.
Np.
http://pl.nextdirect.com/pl/boys/newborn-boys/unisex/1

A już dla dziewczynek to mają bajkowe ubranka....

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Laski,
Gosiammr ja tez mialam tylko z pochwy, nic nie wiem czy wynik jest tozsamy.
Panna anna tak myśle, ze takie bole i biegunka,to moze byc sygnal, ze cos zacznie się np.dzis lub jutro.Chyba, ze bardzo nie chcesz, bo polozna tlumaczyla, ze kiedy kobieta bardzo sie boi, to sama blokuje nieswiadomie bodzce plynące z mózgu, ze poród czas zacząć. Jak jest u Ciebie, nie widzę suwaczka, nie wiem na kiedy masz termin, ale kojarze, ze wkrótce?
Wrócilam po wizycie, wlasciwie bez zmian, czyli szyjka nadal zamknięta. Następna wizyta na przelomie 39/40, czyli za 2 tyg. Cholera mam nadzieje, ze nie przenoszę, bo wypada wybitnie do bani, tzn. termin mam na 13, czekamy do 20, jesli się nic nie dzieje to 21 do szpitala. Rozumiecie co to znaczy?Zanim ogarną temat w szpitalu i podlączą indukcyjną minie pól dnia, czyli powiedzmy, ze 22 zacznie sie cos dziac. Nawet jesli urodze, to dwie doby póznieh jest juz wigilia. Róznie bywa,np zółtaczka i dupa-swięta w szpitalu. Dla mnie najgorsza opcja w tym momencie to nie urodzic do tego 20.

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

gosiammr- kurcze, też nie pomogę, w lab, gdzie sobie sama to pobiorę, babka mówiła, że robią i z pochwy i z odbytu. Może któraś z dziewczyn ma teraz wizytę na dniach, to mogłaby podpytać gina...?

Dziewczyny, ja nie kupuję tego pasa, nie lubię takich rzeczy. W poprzedniej ciąży naprawdę tylko przy karmieniu i bez ćwiczeń wróciła mi waga w ciągu 4 miesięcy, a jak Tymon miał 8 miesięcy byłam jak szkieletor wychudzona.
Ignesse a Ty jesteś drobniutka, u Ciebie 2 miesiące i wszystko wróci do normy.
Ja na pewno wrócę do rolek, i.. sezon na łyżwy będzie :) Pisałyście, że wam mężowie tyją, u mnie mąż jest wysokim chudzielcem, za to mój syn razem ze mną zrobił się klocuchem.. bo matka nie "ciąga" nigdzie. Milak, mogłabyś porównać wymiary naszych synów?... mój klocek ma 141 cm i waży 45 kg, On z tych wiecznie konstruujących i piszących komiksy, sport wróg przebrzydły.

Odnośnik do komentarza

gosiammr
Mam pytanie o posiew na GBS. Lekarka zrobiła mi tylko z pochwy, pytałam jej, że chyba z odbytu też powinien być. A ona na to, że to jest wynik tożsamy i nie musi. Czy któraś z Was spotkała się z podobną opinią?

Ja też miałam z obu miejsc pobierany, ale chyba nie jest to obowiązkowe.

Faith też ostatnio miałam taką fazę na czarne scenariusze, ale po wyrzuceniu z siebie wszystkiego od razu zrobiło się lżej na duszy :) jak to śpiewał jeden pan "czasami człowiek musi, inaczej się udusi" :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl6iyeydwn0wui.png

Odnośnik do komentarza

Annmm to ja jak twój syn, asportowiec totalny. Pas jednak kupie tylko po, jak już sie będe mogla zmierzyć. Lubiłam swój płaski brzuch i fajnie by było jakby wrócil :)
Faith kochana też miałam takie myśli. Wiesz jesteśmy pierworódkami i dopiero ta odpowiedzialność, za kogoś do nas dociera. Dobrze, że już nastrój lepszy.
Ja dzis w nocy zastanawialam się czemu, kobiety nie mają gumowych żeber ;)

Odnośnik do komentarza

Annmm no porównanie przytłaczające... mój ma też te 141, ale 29 kg... :D ale on nie przestaje poruszać choćby szczęką bądź uszami, nawet gdybyś go zmumifikowała, a jedzenie służy jedynie utrzymaniu funkcji życiowych, napcha się czasem pizzy albo ze 2 udka kurczaka, jednak wtedy zignoruje resztę na talerzu... i o kolejne jedzenie woła za pół dnia

Ja też mam termin na 13.12, więc doladnie te same mysli co do ew. przenoszenia prosto na święta. Tylko zaczynam myśleć, że lepiej nawet jak przenoszę troche, niż gdybym sie pospieszyła :( nieukochany daje tak popalić i tak świńsko sie zachowuje, że chyba lepiej dłużej móc skupić się na Adasiu i bieżącej sytuacji. Jak w teleexpresie będzie o ciężarnej przyłapanej na przebijaniu opon byłemu - to będę ja!

Odnośnik do komentarza

ramania, powinni Ci dać wniosek o wypłatę zasiłku,tam określasz, jak chcesz z niego korzystać, można sobie nawet go ściągnąć z netu, wziąć z zusu (tam jest tez zawarte oświadczenie na tej samej kartce, że drugi rodzic nie będzie korzystał z urlopu). No i trzeba dołączyć na pewno skr odpis aktu urodzenia. Wniosek babka w zusie powiedziała mi, że składasz w ciągu 14 dni od urodzenia malucha.
Tylko jak pisałam wczoraj, urząd stanu cywilnego w okresie światecznym bedzie miał nas w d... z pośpiechem, także przy wypisie trzeba wziąć zaświadczenie o terminie porodu. to już jest ok dla zusu.
Peonia, wypowiedz się bliżej, bo ja jestem na działalności, a z pierwszym dzieckiem sam pracodawca wypełnił za mnie papiery i złożył. Ja po raz n-ty składam jeszcze taką karteluchę zus Z3-b - mówiącą o tym, że jestem objęta ubezpieczeniem i na końcu podaję nr konta do przelewu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...