Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj nowa Mamusia.
U mnie najlepiej sprawdzały się na początku pajace a pod pajac bodziaki bo bardzo często się przebiera dzidziusia na początku no i myślę, że jest też jemu wygodnie a na noc bodziak i spiochy no i oczywiście jakieś przykrycie,rożek, kolderka albo teraz takie.modne są te spiworki....
Ale każda mama wybierze najlepsze rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza

Natalia,
ja z uwagi na swój wiek miałam mnóstwo watpliwości, czy z dzieckiem bedzie ok. Do pierwszych badań prenatalnych prawie nie spałam, a wiesz jak w pierwszym trymestrze - wszystkie śpią nawet na stojąco :)
Potem wyluzowałam, bo wszelkie badania była jak najbardziej ok, więc już wolę nie mysleć o komplikacjach cukrzycowych... Tylko pilnuję wszystkich zaleceń i żrę ten owies i inne cuda.... U mnie np. brokuły dodawane do posiłków obniżają poziom cukru, nawet przy serze pleśniowym, który potrafi mi cukier wywalic w kosmos :)

Mała pomarancza - witaj !
ja zazwyczaj mam dla chłopca ze dwie pary rajstopek, używam ich tylko na wyjścia w zimne pory roku, kiedy delikwenta trzeba wyelegantować np. w spodenki. No a dla dziewczynki to juz bezdyskusyjnie :)
W domu jednak najlepiej sprawdzały sie pajacyki + body pod spodem. U mnie ciepło, więc z krótkim rękawkiem lub nawet bez. Ze śpiochów zrezygnowałam juz przy drugim dziecku, teraz nie mam ani jednych - wolę pajace.

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Hej mamuśki,
Ostatnio byłam dość zalatana, przeprowadzka i ostatnie zakupy dla naszego maluszka.

Roksi cierpliwości i wytrwalosci!

Mi czop nie odchodzi, nie mam żadnych oznak porodowych. Jedyna rzecz, która mi nie daje spokoju to opuchnięte nogi. Od kilku dni mam banie, kostek nie widac, nawet palce... Wczoraj nie wyszlam z domu, staralam sie lezec z nogami do gory większość dnia, a dzisiaj bez zmian! Praktycznie nic nie zeszlo. W ciazy tak niby juz jest ale macie moze jakies sposoby na zniwelowanie opuchlizny?

http://fajnamama.pl/suwaczki/oum5h5w.png

Odnośnik do komentarza

A ja mam takiego doła, że chyba nie zasnę do rana kiedy to po prostu padnę ze zmęczenia. A na dokładkę, poszłam do kuchni zrobić sobie coś do zjedzenia i na podłodze zobaczyłam wielkiego pająka. Ale serio, ogromny był, czarny, z takimi grubymi odnóżami :/ i musiałam w środku nocy odkurzacz wyciągać bo już miałam wizję, że mi pod kołdrę wlezie.
Dziecko moje się tak rozciągało przed chwilą, że aż czułam jak mi się wszystkie wnętrzności wywracają do góry nogami. Ale przynajmniej mogłam ją pogłaskać po nogach (chyba). Z waszych maluszków też są takie cwaniaki, że jak tylko sięgacie po telefon żeby nagrać jak brzuch się w każdą stronę rozciąga to nagle one przestają? A jak odkładacie telefon to znów zaczynają? Bo moja robi tak za każdym razem jakby rentgen w oczach miała i widziała co się dzieje na zewnątrz brzucha.

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Aha, któraś z was pytała jak sobie radzić z zapchanym nosem. Ja kupiłam w aptece wodę morską w sprayu Stérimar jak miałam problemy z zatokami. W moim wypadku inhalacje z olejków w ogóle nie wchodzą w grę bo wysuszają mi śluzówki i potem kończy się to krwotokiem z nosa a poza tym mam wrażenie, że po takim zabiegu mój nos jest jeszcze bardziej zapchany. Dodatkowo jeszcze, jeśli nie boli mnie gardło to pomagają mi wszelkiego rodzaju mrożone napoje. Od razu wszystko się odblokowuje

http://www.suwaczki.com/tickers/qdkkupjy3uak6uyu.png

Odnośnik do komentarza

Hej witajcie tez jestem grudniowa mama. Dokładnie o 3.13 przebudzialam się na siku i koniec ze spaniem. Net przewertowany do czerwoności i tak trafiłam tu do Was...
Czytałam właśnie nt opuchnietych nóg niestety ja też to mam. Leżę z nogami na poduchach pewnie hak rano wstanę to opuchlizna zejdzie minimalnie, żeby wieczorem znowu moje nogi (a szczególnie prawa) przybrały miano balonikow

Odnośnik do komentarza

Hej:( ja dzis bardzo zla noc miałam:( skurcze silne. O 12:00wydalilam z czopkiem tyle,ze myślałam,ze zjadę tam.. Potem dostałam tabsyj przeciwbólowe. Poszlam do lozka- skurcze pojedyncze ale jakos zasnęłam. O 2:41 juz masakra z bolem- poszlam sikać. Wszystko we krwi. Ciągle krwawię:( badanie w nocy masakra. Darlam sie z bólu i kopnęłam lekarza juz z tej masakry. Ktg ok. Lozysko ok. Dzidzia ok. Faktycznie blony mi pekly gdzies i woda sie sączy. Zakażenia nie ma. Leze teraz i mnie skręca z bólu:( po prostu mam dosyć. Chce wyć,krzyczeć,boje się badan. Nie chce nic:((( mam wrażenie ze to jednak dalej jelita mi sie wykręcaj i stad to wszystko. Rozwarcie nawet nie drgnelo... Bardzo boli,bardzo niefajnie:(((

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Roksi biedulko trzymaj się mocno no strasznie Cię to wszystko umeczy.A lekarze biorą pod uwagę wcześniejszy poród? To juz chyba 37 tc dzidzia więc gotowa żeby przyjść na świat no ale lekarze w sumie wiedzą najlepiej co robić. Jak Laurka przyjdzie na świat to wynagrodzi Ci wszystko wiem że nie jest Ci lekko ale najważniejsze że nic złego się nie dzieje. Masz chociaż wsparcie Odwiedza
CIĘ rodzina wiem że w takich chwilach każda z nas potrzebuje dobrego słowa.trzymaj się.

Odnośnik do komentarza

Roksi
ale Ciebie męczą w tym szpitalu.
Najważniejsze że z dzidzia WSZYSTKO Oki. Ale z drugiej strony ile.można cierpieć. Czy Ty e tym.szpitalu masz swojego lekarza ???

Witam nowe mamusie. Jest nas coraz więcej a do 1000 strony coraz bliżej ;)

Ja wczoraj tylko czytałam ,.nie pisałam żeby nie zarazac złym.humorem. Musze Wam.powiedzieć ze jak ja jestem.twarda sztuka to wczoraj była u.mnie kumulacja wszystkiego.
Bardzo źle.się czułam , tzn ciężko jak.sloniatko,wszystko mi dokuczalo , bolało i do tego miałam mega nerwy....
Mężowi i synowi się co chwila obrywalo ( biedni byli ). Wiec później postanowiłam się do.nikogo juz nie odzywać . Aj najgorszy dzień.mojej całej ciąży.
Ale dzisiaj już wstałam w lepszym.humorku i nawet dosłownie wstałam bo wczoraj.to.się zwlekalam z.łóżka pojękując ;)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

Witam niedzielnie mamusie,"stare" i te nowe
Roksi mam nadzieję,że jakoś się trzymasz.Może jednak zdecydują się na cc ?Czy jest ktoś przy Tobie żeby Cię wspierać?
Jo coś się stało ,że miałaś doła czy gorszy dzień ciążowej depresji?
Co do opuchniętych nóg ja wiem ,że w ciązy mogą być i czasem są ,ale jeżeli opuchlizna się utrzymuje i szybko wraca to powinno się pójść do lekarza,przynajmniej tak mi moja gin. mówiła,bo to też nie jest dobrze.
Malgosia ale My tutaj to właśnie jesteśmy na dobre i złe humory ,także następnym razem wal śmiało jak w dym:D

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Ach i jeszcze co do opuchnietych nóg to ja wczoraj zwracalam cały dzień i pomyślałam że może zatrucie mam ciążowe ....
wiec poczytałam na necie i tam właśnie tak jak pisze Renata1976 ze opuchlizna jest niebezpieczna.....
wiec warto się obserwować i jak coś iść do lekarza.
Lepiej o 3 razy za dużo niż raz za mało .....

Renata1976
my we wtorek będziemy widziały swoje córeczki ;) juz nie mogę się doczekać .

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

Któraś z mamus pisała ze jak chce nakręcić swoją pociechę jak się rusza w brzuszku to dzidzia przestaje ;)
U nas jest to samo jak tylko włączę kamerę i zaczynam to młoda przestaje się kręcić , wyłącze i znowu zaczyna . Cwaniara jedna.
Śmiejemy się z mężem ze modelki z niej nie będzie hihi

Renata1976 ja się wczoraj zastanawiałam czy dam radę jeszcze wytrzymać miesiąc ?????
Ale dzisiaj jest oki , tylko zgaga dokucza :)

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny. ROKSI ten twój szpital to jakiś popierdzielony chyba jest... sami nie wiedzą co z Tobą począć. Trzymaj się jakoś chociaż wiem,że łatwo mówić.
Co do opuchlizny GLOOMCIA to opuchnięte stopy ton jest normalne. Gorzej jak cała puchniesz to wtedy należy się pokazać lekarzowi. Zawsze możesz zadzwonić do naszego Doktora on Cię na pewno poinstruuje także no stress. ;)
Ja kolejna noc nie przespana.... Biodra chyba sobie dziś wytne i pęcherz tez.... do tego jeszcze sąsiedzi imprezę mieli I kuzwa jak juz zasypialam wygodnie ułożona to darli pyski !!!Kuzwa dorośli 40 letni ludzie a taka masakra.....
Jak się mała urodzi to im nie daruje.
Witam nowa Mamusie; )

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...