Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

hej Mamusie.
Byłam wczoraj na usg, mała waży ok. 2760g (początek 36tc) więc idealnie. Lekarz zbada mnie w czwartek na wizycie, ale mówił, że cesarkę przeprowadzimy prawdopodobnie 1.12!! Niby człowiek zdawał sobie sprawę, że ciąża dobiega końca, ale jak się usłyszy konkretną datę to mnie padaka łapie, że to naprawdę 3 tyg zostały tylko!!
Już nie mogę się doczekać aż poznamy Sarę ;) <3<br /> I mnie od wczoraj gardło boli, dzisiaj ospała jestem, a jak chciałam się zdrzemnąć z synkiem to Mała wariowała w brzuchu, po żebrach tak dawała, że nie było mowy o spaniu, a jak udało mi się usnąć to syncio wstał :o to chyba namiastka tego co mnie czeka po porodzie :D MAMA NIE MA SPANIA!
Niby ciepła ta jesień a i tak się choróbsko przypałęta..

http://www.suwaczek.pl/cache/9e8694f2bc.png

Odnośnik do komentarza

Megi madzia
Co do boli to powiem tak ze ja bolu nie czulam tylko mialam wrazenie ze glowka mi tam napiera a potem odpuszcza i tak powiedzialam poloznym a one ze to skurcze, a jezeli chodzi o parte to ich juz wogole nie czulam polozna po przebiciu pecherza plodowego sprawdzila kolor wod i kazala przec i po jednym parciu malwinka juz poza brzuchem.

Wiki 5lat,
Malwi 20 miesięcy
Eliza 4 tygodnie

Odnośnik do komentarza

Tak czytam ile ważą te Wasze maleństwa to ogarnia mnie panika straszna. Moj Maly w 32.tygodniu wazyl 1,8kg. Gin powiedziala, ze waga ok, wszystkie paramemetry w normie tylko obwód brzuszka mlodszy niz reszta ciala, ale niby tez w normie.
Jako pierworodka nie znam sie na tych parametrach z badan ginekologicznych, dlatego zapytalam wujka Google o porade..... a tam masakracja!!!!!! Jak poczytałam ze w 32 tygodniy ciazy dziecko powinno wazyc 2500 gram to odplynelam.
Nie rozumiem czy to jakis posrany wpis do neta, zwykle klamstwo i w ogole czy moja pani doktor jest niekompetentna. Zanim zdecydowalam o wyborze lekarza prowadzacego, podpytalam znajome o to do kogo chodzily one lub ich znajome. Odwiedzilam tez strone i poczytalam opinie, chociaż nimi sie tak naprawdę malo sugerowalam. Przegladalam różne tabele zwiazane z waga dziecka w poszczegolnych tygodniach ciąży i chociaż wyniki byly rozne, moje malenstwo nie jest jakies nie wiadomo jak male.
Czy moglybyscie mi napisac jak wygladalo to u Was? Wizyte mam w czwartek, a juz dostaje pierdolca ze cos jest nie tak, mimo ze do wszystko przebiegalo do tej pory idealnie.

Odnośnik do komentarza

Roksi, to nie tylko net sprawia ze lapie dola. Moja "teściowa" slyszac ile wazy wnuk, burknela: "cos chujowo"....
Rece opadly, szczeka opadla i w ogole żal tylek mocno scisnal. Moze gigant nie bedzie z tego naszego bobaska, ale do cholery to sie chyba w taki sposob nie komentuje.
W ogóle to moze troche za surowa jestem dla innych, ale co raz jak słyszę cos o porodach, szczegolnie komentarze: na pewno Cie zszyja, pewnie nie dasz rady, zobaczysz jak to jest chodzic okrakiem i chuj wie jeszcze co, to po prostu plakac sie chce.
W ogole to wybaczcie czytanie smutków no ale dzis mam wyjątkowo beznadziejny dzien.

Odnośnik do komentarza

Tym badziej olej co ona pierdoli. Ja ze swoja byla tesciowa cala ciążę prawie słowa nie zamienilam. Cala rodzina pietdolnieta z ruchaczem synkiem na czele. Az mam ochotę jej dojebac i powiedziec co synalek zrobil. W sumie- pewnie by go poparla bo nie przyzna sue do bledy Haha ale olalam to. Ich sumienie rozliczy.
Wiele dziewczyn podawalo prawie identyczna wagę na tym etapie. Po drugie każdy ginekolog inaczej wymierzy. Chyba pól kg bledy moze być nawet:-) czekaj do porodu.:******

Laura :*
http://www.suwaczki.com/tickers/bl9cio4pbhyqqx6o.png

Odnośnik do komentarza

Ewka30 mam tą samą poduszkę klin od tego samego sprzedającego ;-) Wydaję się ok. Z tej firmy mam też przewijak i podkład na materac. Wszystko polecam. Sprzedającego też.
Jak dobrze że nic poważnego Ci się nie stało podczas stłuczki. Oby nie bolał Cię kark, szyja. Ja mam prawko a boję się jeździć. Wożę tylko wszystkich po imprezach jak popiją, hehe. Chociaż tyle dobrego z tego
Inferno moja Hania w 32tyg ważyła 1980g. Nie martw się. Od początku korzystam z tej tabeli http://ciaza-i-porod.wieszjak.polki.pl/kalendarz-ciazy/235468,Tabela-sredniej-wielkosci-i-masy-plodu-w-poszczegolnych-tygodniach-ciazy.html Hania zawsze jest tydzień do przodu wg niej ;-)

Hanusia przyszła na świat 18grudnia :-)

Odnośnik do komentarza

inferni- a może twoja teściowa to skończyła ginekologie i położnictwo? powiedz jej wprost że lekarz mówi że z dzieckiem jest wszystko ok i jej zdanie cię nie obchodzi. a przede-wszystkim pogadaj z tatusiem maleństwa powiedz co czujesz i poproś o wsparcie gdy teściowa będzie cie atakować ma stanąć w twojej obronie.
kochana pamiętaj to twoje dziecko i nie pozwól sobie aby już teraz tobą żądziła bo potem ci powie że źle karmisz, źle przewijasz itp. wyznacz granice przecież nie jesteś dzieckiem.
to tylko moje zdanie, tylko że ja mam taki charakter że ja sobie nie pozwolę w kasze dmuchać.

Odnośnik do komentarza

Ignesse ja kupiłam w empiku taką poduszkę klin i jest ok
http://www.empik.com/babymatex-klin-poduszka-dla-niemowlat-frotte-40x36-cm,p1105432723,dziecko-p

Inferno moja mała w 30+4 ważyła 1600
na osatnim badaniu w 32+4 już 2100 i lekarz mówi, że jest ok
także nie słuchaj gadania teściowej

Roksi ja już kiedyś ci pisałam, że dobrze zrobisz jak odejdziesz od tego frjera. Teraz ochłoniesz, zajmiesz się córeczką i zobaczysz karma się jeszcze odwróci, poznasz jakiegoś wartościowego faceta, który pokocha nie tylko ciebie, ale też małą Laurę. Z całego serca życzę ci tego.

Któraś pisała,że odpuszcza masaż krocza z powodu infekcji- to zrozumiałe, ale w innej sytuacji myślę, że warto. Moje położne środowiskowa i ta od porodu oraz lekarka namawiały mnie na masaż, podobna sporo różnica w przebiegu IIgiej fazy porodu. A od 34 tyg zaczynam ćwiczenia z balonikiem, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

12.2015 Córcia
10.2016 Aniołek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...