Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2015 - czyli ostatnie dwupaczki tego roku :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Renata, ale masz ciacha fajne. Ze starszym poszłabym na piwo ;) ;)
Igness - ja mialam taki leżaczek brzęcząco-kołyszący. Tymon b. go lubił i się przydał. I spał też w łożeczku bez problemu. Matę też miałam i też się sprawdziła. Karuzelę miałam z melodyjką Dla Elizy hehe (po pewnym czasie mnie i meża dobijała) a drugą dla odmiany bezdzwiękową -kolorowe rybki z ikea. Tymon lubił obydwie, na ich widok machał nogami i rękoma we wszystkie możliwe strony aż biedak się ślinił (ale to może bardziej, że nie miał smoka i zęby szły). Wszystko niestety oddałam, ale teraz na pewno zaopatrzę się z powrotem w używki.

Odnośnik do komentarza

miałam podobny asortyment co Annmm. Mój nie zasypiał łatwo, bo cierpiał na paskudne kolki i nosiłam biedactwo na wszystkie sposoby, tak sie przyzwyczaił do tego, że potem łaski mi robic nie chciał - egzekwował ganianie wokół niego nawet jak boleć przestało ;) obym uniknęła tego tym razem, bo chyba juz kondycyjnie nie wyrobie

Odnośnik do komentarza

Dziękuję w imieniu chłopców.A co do karuzel i mat są świetne i pobudzają rozwój maluszków,które reagują na różne bodźce słuchowe i wzrokowe.
Dzisiaj po tym usg pojechaliśmy z mężem do centrum handlowego i pozwoliłam sobie na kurczaka w picie z sosem czosnkowym pycha. Śmiałam się do męża ,że dużo ciężarówek chodzi na zakupy . Wcześniej jakoś nie zwracałam na liczbę kobiet w ciąży.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

Eh ta pier...dzielona anglia mnie wykonczy.Bylam dzis na polowkowym po raz drugi .Polozna meczyla mnie ponad godzine naciskajac coraz mocniej aparatem usg na brzuch -mala nie chciala pokazac buzi ciagle zaslaniala raczka twarz.wyszlam cala obolala i wkurzona ,bo okazalo sie ze wiecej usg nie bedzie!? Od tej pory co 4tygodnie mam wizyte u poloznej ktora bedzie sprawdzala moja wage,obwod brzucha i bedzie sluchala prace serduszka.normalnie nie wierze ze ten kraj jest taki zacofany. Ponad to poprosilam zeby podala mi polozna ile Liwia ma cm wzrostu i ile wazy mniejwiecej to nie uwierzycie -na tym etapie ciazy usg nie jest w stanie tego okreslic bo dziecko jest za male-slowa poloznej wrr.. mowilam jej ze w polsce jakos w 17 tygodniu mi mowiono ile dzidzia mierzy i wazy to byla zdziwiona...
Eh boje sie ze teraz nie daj boze cos sie bedzie dzialo a przez brak odpowiedniej opieki nie zdarze interweniowac na czas:(

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

moja myszka prawdopodobnie będzie mieć na imię Klaudia. obecnie jestem w 25tc i na wadze ok 5 kg na plus . czuje się dobrze bo od lipca jestem na zwolnieniu więc mam czas dla siebie. pomału kończe wyprawkę dla małej na sam koniec zostaną jakieś kosmetyki itp. obecnie jestem zainteresowana kupieniem monitora oddechu co o tym myslicie?- ale ceny są szokujące, wiec może używany kupię.

Odnośnik do komentarza

Sylwia mlodszy się nie wybiera ,ale starszy a i owszem ze znajomymi idzie .mam nadzieję ,że sam się upilnuje:)
Witam nową mamusię zapraszamy do dzielenia się troskami i radościami.
Ausia kurcze tak to jest jak tu coś lepiej to z drugiej gorzej.Musisz wierzyć ,że wszystko będzie dobrze i się nie denerwować bo maleństwo to odczuwa. Rozumiem Twoje obawy ,bo sama uwielbiam patrzeć na moją córeńkę na usg.

http://s8.suwaczek.com/201512161565.png

Odnośnik do komentarza

aga1987 witaj, ja też myślę o monitorze, ale jeszcze nie wiem czy płytkowy, czy doczepiany do pieluszki.

Ja po wizycie. Wszystko dobrze. Z szyjką wszystko ok, z więzadłami też lepiej, nie muszę już brać nospy, chyba że doraźnie jeśli bole powrócą.
Dostalam nowy preparat z żelazem i mam dołaczyc wit c. Bo pomoga sie wchlaniać. Na zgage można brać Reni, więc jutro kupię.
Do sr też możemy chodzić, jutro pierwsze zajęcia mamy :)

Ausia wspolczuje ci. Koleżance położna urwała nić od spirali i pamiętam że miała stracha,bo jej się rzeczona przemieściła. Więc stres bo nie wiadomo czy wpadki nie zaliczyła i oczywiście groźba chirurgicznego szukania i usuwania. Na szczeście obylo sie bez tego. Niemniej jednak zdanie o angielskiej opiece ginekologicznej mam wątpliwe.

Odnośnik do komentarza

Ja mialam 5usg ale 2 byly prywatnie .Za usg prywatnie w moim miescie zycza sobie 100funtow to jest bardzo duzo kasy w polsce placilam 150zl :( eh chcac nie chcac bedr musiala przynajmniej isc na jeszcze jedno usg prywatnie ale szczerze wolalabym za te pieniadze kupic malej cokolwiek a za 100funtow to mam np. lozeczko.

Zacofany kraj normalnie .Jestem tak zla ze po glowie chodzi mi zeby np za 4-6tygodni leciec na pogotowie i wymyslac ze cos mi dolega moze sie zlituja i zrobia usg kto wie...

Eh nerwy niestety tu nic nie pomoga a nirpotrzebnie martwie tez moja kruszynke wiec musze sie uspokoic.

Witam aga1987 wsrod grudnioweczek .ty w 25tyg masz 5kg na plus a ja w 22tygodniu mam juz +9kg :) nie ma czym sie przejmowac .Nasze skarby pomoga nam schudnac gdy pojawia sie na swiecie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza

W Angli opieka jest fatalna.
Do 3miesiaca ciazy nie uznaja bo moge ja legalnie usunac dlatego pierwsze usg wykonuja dopiero w 12tygodniu.Nastepne to usg polowkowe i to by bylo na tyle.(ja mialam 3 usg bo na pierwszym polowkowym nie dalo sie sprawdzic czy z mala wszystko ok)
Po za tym to kobieta w ciazy w angli nie ma stycznosci z ginekologiem przez cala ciaze. Cale szczescie ze bylam w polsce i poszlam prywatnie to ginekolog przebadal i mnie i mala.
Badania krwi z ktorych wyszlo ze mam anemie robilam prywatnie i gdyby nie to ze dzis sto razy wypytalam co z wynikami nowych badan to nawet bym nie wiedziala ze jest gorzej.oczywiscie maja to gdzies .mam umowic sie do lekarza ktory przepisze witaminy a wizyta bddzie gdzies +/- za 2tygodnie .normalnie 100lat za murzynami. Dokupilam dzis plusz do picia z zelazem i biore tez dodatkowo wit C bo latwiej wtedy zelazo sie wchlania ale czy to ratowanie na wlasna reke cos pomoze?eh ryczec mi sie chce ...az sie boje czytac jakie sa nastepstwa anemii...:(

http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmh6s7kp8sc.png
Livia ♡♡♡
Ur. 28.12.2015 godz.5.40
54 cm 3360gram

Odnośnik do komentarza
Gość megi.madziaa

Witaj nowa przyszla mamusiu !
Jestes juz po glukozie?? Comasz w tej wyprawce juz? ;)

Ja Wam powiem mialam okrooopny dziem :(
W nocytak jak chyba cytrynowkemeczyly pobolewania brzuszka i rano sie utrzymywaly no i postanowilam prywatnie isc do lekarza zbadac szyjke no i co najwaznisjsze dzidzie!
Wszytko na szczescie ok, ale mam uwazac i brac luteine no i scopolan,
Cyktlras z wasma takizestaw ??i luteine macie dopochwowo??

Odnośnik do komentarza

Renata1976
no no....synowie to naprawdę dobra robota :) Jak coreczka będzie taka jak bracia to dobrze ze będzie miała dwóch starszych ochroniarzy .

Witam Mamcik76
termin mamy na ten sam dzień Ja tez na 22 grudnia..Mam syna 13 lat haha.Jak.córa reaguje na rodzeństwo ?

Któraś pytała o.Luteine ja mam pod język dwa razy dziennie.po 2 tabletki.A dopochwowo clotrimazolum przez 6 dni.

http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/23015

Odnośnik do komentarza

Megi.madziaa ja nie biore lekow ale skopolan bierze moj mąż, to dobry lek rozkurczowy(ma kamice nerkową), naprawde mu pomaga, a juz dwa razy widzialam atak kolki- no dywan facet mi gryzl z bólu.
Witajcie nowe mamy :-)
Zastanawialam sie rzis dziewczyny jak to mozliwe- macica siega na wysokosc pępka na ten moment, a syn nawala mnie po żebrach, dobry jest :-). W ogole to takie ruchliwe dziecko, nie potrafie ustalic godz. snu i czuwania, bo wydaje mi sie, ze ciagle sie wierci :-)

Natan http://www.suwaczek.pl/cache/6991f9d060.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...